poster

Blackball

 • Velká Británie

  Blackball

Komedie / Drama

Velká Británie, 2003, 96 min

 • Jerris008
  ***

  "Vole, to je Batman" "To je chlap z Matrixu, ne?" Jo, sranda to byla, po delší době jsem se konečně u komedie alespoň párkrát zasmála. Škoda toho předvídatelného konce, ale u tohoto žánru to ještě dokážu prominout. Na druhou stranu se mi líbilo, že se Cliff nakonec vrátil nohama na zem a musím se přiznat, že mě iritoval právě v té fázi, kdy mu sláva stoupla do hlavy. Navíc ta hra mě celkem zaujala (sportem bych to zase nenazývala). U mě lepší 3*(13.9.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Fajfku nekouřím, k zemi se již neohnu a cit jsem z ruky ztratil někdy v minulém tisíciletí, takže mistrem jakékoli územní jednotky v koulené patrně nikdy nebudu. Stejně je to velbloudopes vycucaný ze základů curlingu, bowlingu a petangue, což jsou sporty příliš nekontaktní na to, aby se v nich uplatnil můj ostrý loket. Snímek je navíc stejně divný jako zmiňovaný sport, ale kdo má schopnost najít špetku srandy v hromadě úchylné podivnosti, tak nemůže být zklamán.(29.5.2012)

 • Korbitch
  ****

  Paul Kaye překonvertoval suchý britský humor v těžkotonážní nářez a opět mě utvrdil v tom, že je to zbytečně zazděný talent. Co na tom, že to jede pevně v klišé koleji. Mě to naopak vyhovovalo. Měl jsem toho ten den dost a potřeboval jsem absolutně vypnout. Hurá. Některé scény mě doslova rozsekali na maděru, jako např. ta, kdy se mu Trevor omlouvá v noci cestou domů. Záběr, jak vcházejí do domu, omlouvá se, zavřou se dveře, rozední se, vycházejí ven a stále se omlouvá. Bác! Nápad za všechny prachy. Nebo ta parodie na Rockyho... Prostě paráda. Paula žeru už od Its all gone Pete Tong a tady opět rozmlátil mou bránici na kaši. Bravo.(19.5.2013)

 • lennyd
  **

  Znáte petang? Tak "koulená" je něco podobného. Jedinej sport, kde vyhraješ zlato s fajfkou v hubě. Ray Speight (James Cromwell) patří k mistrům koulené staré školy. Vidí koulenou jako hru, kde hlavní je klid a pohoda. Takže se není čemu divit, že mu Cliff Starkey (Paul Kaye) svým pojetím šoumena leze na nervy. A když začne chodit s jeho dcerou katastrofa je na světě. A tihle dva mají v týmu reprezentovat Anglii proti mistrům koulené z Australie.... Hodně obyčejný filmeček, kde na jedné straně potěší výborný James Cromwell, a na druhé straně zklame Paul Kaye (ani ne tak svým výkonem jako celkově celou rolí mladého Starkeyho).. Nic převratného, jen ta hra je docela zajímavá...(21.5.2004)

 • JohnnyD
  ****

  Začiatok je bravúrny, no časom sa originálny námet pretaví do klasickej story o týpkovi, ktorému sláva stúpne do hlavy a na konci sa musí dostať späť na zem. Škoda, pri podobných šialených komédiách nemá takéto predvídateľné moralizovanie význam a iba brzdí komediálny potenciál. Každopádne Paul Kaye je bombový!(12.9.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace