Blackball

Blackball

Komedie / Drama

Velká Británie, 2003, 96 min

"Vole, to je Batman" "To je chlap z Matrixu, ne?" Jo, sranda to byla, po delší době jsem se konečně u komedie alespoň párkrát zasmála. Škoda toho předvídatelného konce, ale u tohoto žánru to ještě dokážu prominout. Na druhou stranu se mi líbilo, že se Cliff nakonec vrátil nohama na zem a musím se přiznat, že mě iritoval právě v té fázi, kdy mu sláva stoupla do hlavy. Navíc ta hra mě celkem zaujala (sportem bych to zase nenazývala). U mě lepší 3*(13.9.2009)

Fajfku nekouřím, k zemi se již neohnu a cit jsem z ruky ztratil někdy v minulém tisíciletí, takže mistrem jakékoli územní jednotky v koulené patrně nikdy nebudu. Stejně je to velbloudopes vycucaný ze základů curlingu, bowlingu a petangue, což jsou sporty příliš nekontaktní na to, aby se v nich uplatnil můj ostrý loket. Snímek je navíc stejně divný jako zmiňovaný sport, ale kdo má schopnost najít špetku srandy v hromadě úchylné podivnosti, tak nemůže být zklamán.(29.5.2012)

Paul Kaye překonvertoval suchý britský humor v těžkotonážní nářez a opět mě utvrdil v tom, že je to zbytečně zazděný talent. Co na tom, že to jede pevně v klišé koleji. Mě to naopak vyhovovalo. Měl jsem toho ten den dost a potřeboval jsem absolutně vypnout. Hurá. Některé scény mě doslova rozsekali na maděru, jako např. ta, kdy se mu Trevor omlouvá v noci cestou domů. Záběr, jak vcházejí do domu, omlouvá se, zavřou se dveře, rozední se, vycházejí ven a stále se omlouvá. Bác! Nápad za všechny prachy. Nebo ta parodie na Rockyho... Prostě paráda. Paula žeru už od Its all gone Pete Tong a tady opět rozmlátil mou bránici na kaši. Bravo.(19.5.2013)

• lennyd

Znáte petang? Tak "koulená" je něco podobného. Jedinej sport, kde vyhraješ zlato s fajfkou v hubě. Ray Speight (James Cromwell) patří k mistrům koulené staré školy. Vidí koulenou jako hru, kde hlavní je klid a pohoda. Takže se není čemu divit, že mu Cliff Starkey (Paul Kaye) svým pojetím šoumena leze na nervy. A když začne chodit s jeho dcerou katastrofa je na světě. A tihle dva mají v týmu reprezentovat Anglii proti mistrům koulené z Australie.... Hodně obyčejný filmeček, kde na jedné straně potěší výborný James Cromwell, a na druhé straně zklame Paul Kaye (ani ne tak svým výkonem jako celkově celou rolí mladého Starkeyho).. Nic převratného, jen ta hra je docela zajímavá...(21.5.2004)

Začiatok je bravúrny, no časom sa originálny námet pretaví do klasickej story o týpkovi, ktorému sláva stúpne do hlavy a na konci sa musí dostať späť na zem. Škoda, pri podobných šialených komédiách nemá takéto predvídateľné moralizovanie význam a iba brzdí komediálny potenciál. Každopádne Paul Kaye je bombový!(12.9.2011)