Blackball

Blackball

Komedie / Drama

Velká Británie, 2003, 96 min

Paul Kaye překonvertoval suchý britský humor v těžkotonážní nářez a opět mě utvrdil v tom, že je to zbytečně zazděný talent. Co na tom, že to jede pevně v klišé koleji. Mě to naopak vyhovovalo. Měl jsem toho ten den dost a potřeboval jsem absolutně vypnout. Hurá. Některé scény mě doslova rozsekali na maděru, jako např. ta, kdy se mu Trevor omlouvá v noci cestou domů. Záběr, jak vcházejí do domu, omlouvá se, zavřou se dveře, rozední se, vycházejí ven a stále se omlouvá. Bác! Nápad za všechny prachy. Nebo ta parodie na Rockyho... Prostě paráda. Paula žeru už od Its all gone Pete Tong a tady opět rozmlátil mou bránici na kaši. Bravo.(19.5.2013)

Tenhle film jede presne podle zabehnutyho schematu. Nejdriv velkej drsnak, pak problemy a opet cesta na vrchol, takze timhle film nijak neprekvapi, az na to, ze se tu jedna o docela netradicni sport. Problem je, ze prostredni cast filmu, kdy ma hlavni hrdina problemy, je zbytecne vazna a ne moc vtipna. Nastesti dej predtim a potom to vicemene vynahradi. A Paul Kaye je desnej krutak, pekne cool a i z takovy nudy, jako je hazeni kouli k jiny kouli, udela jizdu. Slusna komedie.(2.1.2005)

Filmů z prostředí nepříliš známého sportu zvaného Bowls moc neni. Aspoň teda v mém případě je tento jediný, který znám. Celkem tradiční příběh (z ničeho na vrchol, pak pád dolu a opět na vrchol) neurazí, ale rozhodně ani neoslní. Děj se točí nejen okolo hry, ale taky vztahů (nejen rodinných), což někomu může sednout a jiného nudit. Já se sice nějak extra nenudil, ale Paul Kaye v hlavní roli mi vubec nesednul. Snímek na jedno možná dvě shlédnutí ano, ale tim to asi končí. 60 % Oblíbená část- Vince Vaughn á la Matrix(5.4.2010)

Začiatok je bravúrny, no časom sa originálny námet pretaví do klasickej story o týpkovi, ktorému sláva stúpne do hlavy a na konci sa musí dostať späť na zem. Škoda, pri podobných šialených komédiách nemá takéto predvídateľné moralizovanie význam a iba brzdí komediálny potenciál. Každopádne Paul Kaye je bombový!(12.9.2011)

Fajfku nekouřím, k zemi se již neohnu a cit jsem z ruky ztratil někdy v minulém tisíciletí, takže mistrem jakékoli územní jednotky v koulené patrně nikdy nebudu. Stejně je to velbloudopes vycucaný ze základů curlingu, bowlingu a petangue, což jsou sporty příliš nekontaktní na to, aby se v nich uplatnil můj ostrý loket. Snímek je navíc stejně divný jako zmiňovaný sport, ale kdo má schopnost najít špetku srandy v hromadě úchylné podivnosti, tak nemůže být zklamán.(29.5.2012)