Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve druhém dílu seriálu vrcholí vyšetřování zločinu, jehož obětí se stal šéfredaktor poněkud obskurního časopisu pro grafomany Franta Mudroch. Mladý kriminalista Pivoňka (O. Vetchý) v průběhu pátrání zjistil, že s jeho zavražděným přítelem bylo možná všechno jinak. Franta Mudroch totiž investoval do protižidovského filmu režiséra Prödöhla (J. D. Novotný) zpronevěřené peníze a nebyl, jak si dosud mladý detektiv myslel, opuštěn zrádnou milenkou Julií, nýbrž naopak – on sám se zapletl do vztahu s tajemnou Tiziánkou z podsvětí. Zatímco inspektor Vodička (J. Somr) hledá motiv činu a střídá podezřelé, detektiv Pivoňka a jeho věrný „doktor Watson" v podobě okouzlující Boženky (B. Srncová) na poslední chvíli odhalí vraha... (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

To je nějaký omyl, já jsem nájemný scenárista a ne nájemný vrah... V bytě zavražděného Mudrocha (Jiří Langmajer), jsou na zdi plakát Nového divadla Oldřicha Nového zvoucí na hru Gogolova ženitba, plakát slavného filmu Maskovaná milenka a fotografický akt Františka Drtikola. Z toho se dá upřesnit že se příběh odehrává v letech 1931 -1940. Drtikol přestal fotit v roce 1931  a film Maskovaná milenka je z roku 1940. Nové divadlo fungovalo od roku 1938-1948. ()

Reklama

Zajímavosti (3)

  • Továrník Zdeborský (Bohumil Klepl) má vůz BMW 327, vyráběný v letech 1937–1941. (sator)
  • V bytě zavražděného Mudrocha (Jiří Langmajer) jsou na zdi plakát Nového divadla Oldřicha Nového zvoucí na hru „Gogolova ženitba“, plakát slavného filmu Maskovaná milenka (1940) a fotografický akt Františka Drtikola. Z toho se dá upřesnit, že se příběh odehrává v letech 1931–1940. Drtikol přestal fotit v roce 1931 a film Maskovaná milenka je z roku 1940. Nové divadlo fungovalo od roku 1938-1948. (sator)
  • V bytě zavražděného Mudrocha (Jiří Langmajer) je plakát filmu Maskovaná milenka z roku 1940. To už bylo ale Československo zabráno Německem, ale o tom v příběhu není ani zmínky. (sator)

Reklama

Reklama