Bankéři

• slovenský

Bankári

Krimi / Komedie

Velká Británie / USA, 1977, 113 min

- - - Naprosto luxusní Cybill, totálně k sežrání. Dělám tohle dvakrát, maximálně třikrát za 10 let, ale bez dalšího jen za to hodnotím plnou palbou. Klenot.(11.8.2019)

• josieaddms

Šarmantní Michael Caine, jinak nuda, šeď, bez vtipu. Možná jsem se jednou, dvakrát zasmála. Ale od Passera bych rozhodně čekala něco lepšího, než béčkové krimi s nezáživným obsazením (krom Cainea) a nezajímavou zápletkou. Pro mě zklamáním, protože jsem byla na "rodáka" hodně zvědavá.(19.5.2013)

Skvělý Michael Caine, sexy Cybill Shepherd. Atraktivní prostředí švýcarského Lugana, poněkud rozplizlý děj s hodně blbým koncem. Našlápnuto bylo, všechno skončilo složitostí a přehršelem postav.(6.10.2018)

Český duch v pozadí mi byl příjemným.(20.11.2009)

• Radko

Neveľmi výrazná, prevažne konverzačná komédia o tom ako si mafiánski poskokovia poradili s obstarožnou švajčiarskou bankou bez kapitálu, ktorá bola zakúpená ich talianskym bossom z Ameriky. Herecké výkony sú akési unavené, aj inokedy skvelý Michael Caine si zjavne vybral oddychový čas. Nenáročné, jemne humorné. Celkový pocit: ľahký jednorázový vánok pohladiaci po tvári, no rovnako ako on výraznejšiu stopu nezanechá. 50%. Ivan Passer po odchode do Ameriky natočil niekoľko filmov ale, s výnimkou televízneho Stalina, ani jedným z nich sa kvalitou nepriblížil skvelému českému novovlnnému debutu Intimní osvětlení.(15.7.2005)