Je to sice v podstatě kultovní film a pro mně osobně velká srdcová záležitost, ale na více jak 4 hvězdičky to podle mého na zdejší databázi bohužel nemá. V každém případě určitě jedna z nejlepších rolí Ivanky Chýlkové, která zde hraje opravdovou mrchu prostě fantasticky. Dále asi nejlepší režírovaný film Ireny Pavláskové. Karel Roden super. Jitka Asterová také výborná. Co dodat ? Ach ta 80-tá léta.(5.2.2011)

Velmi hluboká studie společnosti končícího socialismu - vlastně však společnosti vůbec. Hlavní hrdinka je dokonalá manipulátorka a jde si za svým cílem stůj, co stůj. Výborné herecké výkony (snad až na Jitku Asterovou, nevím, proč tam to prkno je...) a působivá hudba. K dokonalosti mi tam však malinký krůček chyběl.(21.11.2006)

• Hapretor

Pro mě nekoukatelné. Postavy ve filmu jsou až za hranicí idiocie a děj je tak nudný, že nechápu, kdo to mohl vymyslet. Při obsazení Rodena a Chýlkové, což jsou jedni z našich nejschopnějších a nejkvalitnějších herců, jsem očekával nějaké úderné drama, ale oni tam pronášejí neskutečně debilní dialogy a zápletka mi nějak nedávala smysl. Chování postav ve filmu bylo naprosto otřesné. Na to se fakt nedalo koukat. Hold co po revoluci byl "boom", nyní je "out". A to absolutně.(1.6.2015)

Abych pravdu řekla měla jsem sto chutí při sledování praštit Jitku Asterovou krumpáčem do palice....Měla jsem štěstí, že nebyla poblíž, jelikož by mě zavřeli(a nebo za brutální vraždu krumpáčem amnestií propustili? :D). Ivana Chýlková patří s Karlem Rodenem k mojí špičce ledovce v českém velmi bahnitém a kamenitém rybníčku občas porostlém sinicemi ...Jenže ani ze začátku mi nebylo líto Ivany Chýlkové, že je z ní takové neohrabané kuře, které se zoufale zamilovalo do celera - pardon pana Etzlera(což nikdy nepochopím) ale v roli "mrchy" se mi líbila více :-). Co na to více říct? Zajímavé, ale podruhé pravděpodobně nekoukatelné.(4.1.2013)

Když jsem v r.1990 viděla tento film, byla jsem výkony všech herců přímo nadšena, ale nejvíce mě zaujal Karel RODEN. On hrál očima, hrál mimikou tváře, když se nechal vlákat do nechtěného manželství s vychytralou a podrázackou kolegyni Ivanou CHÝLKOVOU ,která studovala medicínu s jeho velkou láskou Jitkou ASTEROVOU. Byl to sice psychologický film, ale měl několik komických situací, že člověk věděl - ano, tak to v životě někdy chodí. Doma jsem řekla tuto památnou větu : " Roden je obrovský charismatický talent. Ten nám dlouho nezůstane, po něm sáhne brzy Hollywood." Přála bych vám vidět, jak se rodina chechtala ! No, dnes se už nechechtá.(10.10.2007)

• - Režisér Otakar Vávra v rámci Zväzu dramatických umelcov, ktorému v tej dobe predsedal, sa vehementne usiloval o zákaz filmu. (Raccoon.city)

• - Vilma Cibulková (Hanka) v dobe natáčania mala problémy v súkromnom živote. Útechu hľadala v alkohole, ktorému úplne prepadla a pár mesiacov po premiére filmu sa dobrovoľne odišla liečiť. (Raccoon.city)

• - V obsazení filmu nalezneme i řadu "nečinoherců". Role Danina milence Luboše se zhostil operetní sólista Libor Žídek a generálního ředitele podniku ztvárnil Miroslav Frydlewicz, sólista opery pražského Národního divadla. V jedné z dalších rolí můžeme zahlédnout i Imrana Zangiho, českého lékaře a perkusionistu íránsko-iráckého původu. (yurasch)