silentname

Ďakujem "Real Tom Hardy" za to, že mi pomohol nájsť tento film. Neviem ako sa stalo, že "American Woman" ušlo môjmu radaru a úplne som ho odignoroval. Možno to bolo spôsobené faktom, že roku 2019 sa stal dostupný aj ďalší film s rovnakým názvom. Ale že by som fakt prehliadol film, kde sa stretnú dokopy Lola Kirke, Sarah Gadon, David Cubitt a Ellen Burstyn? Nechápem. Každopáne som konečne dobehol svoj rest a zhodnotil som, že keby som ten film nevidel, dokopy by som asi o nič výrazné neprišiel. Bohužiaľ som sa dočkal celkom slušného sklamania. "American Woman" totiž je dokopy filmom, ktorý by som označil slovom - film. Pozriete sa hodinu a pol na obrazovku, a uvidíte niečo čo sa dá nazvať slovom film. Prinesie vám to nejaký zážitok? Nejaký emocionálny moment? Niečo, čo by z toho urobilo niečo zaujímavejšie než fiktívny film inšpirovaný skutočnými udalosťami. Nuž, to je najväčší problém, s ktorým som tu zápasil. Možno je pravda, že Hong Chau je celkom okey a nemal som pocit, že by som sa pri filme vyslovene nudil, no často som mal pocit, že nevedel si vychutnať správne momentky a nejako ich dobre umocniť. Veci, ktoré sú zaujímavé moc neuvidíme. A potom na konci to naberie prirýchly spád a sme len na konci ... a hotovo. Nemám pocit, že by sa Semi Chellas nesnažil. Ale očividne nemal talent na to napísať kvalitný scenár. Film nie je hrozný. Ale nemyslím si, že by toho ponúkal nejako extra veľa. Hodnotenie: C+ ()