Varietní umělec přijde o místo a se zlodějíčkem, který se ho pokusil okrást, začne pracovat ve firmě, která řeší problémy. Její šéf je však terčem vendety a tak se roztáčí kolotoč bláznivých záměn a honiček. Expresivní herectví, komická nadsázka, vtipné převleky a groteskní situace činí ze snímku odlehčenou podívanou. (Dr. Hawkeye)

Dr. Hawkeye

Když ne vy, tak já (Si usted no puede, yo sí) *** Mexiko 1951*** Režie: Julián Soler*** Scénář: Janet Alcoriza, Luis Buñuel*** Kamera: José Ortiz Ramos*** Hudba: Manuel Esperón*** Střih: Carlos Savage*** Hrají: Pepe Iglesias, Alma Rosa Aguirre, Fernando Soto, Julio Villarreal, Antonio Bravo, Ernesto Finance, Francisco Ledesma, Maruja Grifell, Carlos Fioriti, Armando Velasco, Alberto Catalá*** Jazyk: Španělština*** 90 minut*** Varietní umělec přijde o místo a se zlodějíčkem, který se ho pokusil okrást začne pracovat ve firmě, která řeší problémy. Její šéf je však cílem vendety, a tak se roztáčí kolotoč bláznivých záměn a honiček. Expresivní herectví, komická nadsázka, vtipné převleky a groteskní situace činí ze snímku výbornou odlehčenou podívanou. ()