poster

Dvojčata

 • Nizozemsko

  De tweeling

 • Velká Británie

  Twin Sisters

Drama / Romantický / Válečný

Nizozemsko / Lucembursko, 2002, 135 min

 • Volodimir2
  ****

  2. svetová vojna napísala spustu absurdných prípadov. Každopádne sa mi páčila previazanosť minulosti a prítomnosti a aj to, že film je o obyčajných ľuďoch za vojny, pretože práve na takýchto prípadoch sa v súčasnej dobe môžeme učiť. V Izraeli ale film neprijali, namietali, že vo filme je vytvorená morálna rovina medzi vrahom a jeho obeťami..(7.5.2016)

 • Aky
  ****

  Není to celých 80%, ale za námět trošku přidávám, byť podle mého mohl být uchopen líp. Příběh dvou sester, jejichž protikladné osudy za války zjevují, jak nic není černobílé a jak na málokterou otázku o zákonitostech lidského rozhodování existuje jediná správná odpověď. Nicméně všechno běží značně po povrchu, a pokud se režisér zanoří hlouběji, tak spíše jen proto, aby z diváka vytlačil slzu. Ale jestli to kolem Vás půjde, byla by asi škoda si to nechat ujít.(30.11.2012)

 • piemaker
  *****

  Po druhém shlédnutí zvedám na 5*.Poprvé jsem neviděl začátek,takže jsem na druhý den zasedl že se ho doučím a poté film vypnu ale je to tak skvěle natočené že přestože film trvá něco přes 2 hodiny tak jsem film slupnul jak malinu až do konce...i když pravda velikou zásluhu na tom má nádherná Nadja Uhl v roli Anny.(20.3.2013)

 • markotter
  ****

  Jedna vyrůstá v kravíně, druhá v přepychu, jedna miluje SSmana, druhá Žida, obě narážejí v životě na paradoxy tehdejší doby a nemohou k sobě najít cestu. Nic není černobílé, normální lidi nemůžou být souzeni za menšinová rozhodnutí nějakého psychopata - to všichni víme - přesto se podle toho mnohdy neřídíme. V tomhle filmu je to moc pěkně vykresleno bez snahy manipulovat diváka na jednu či druhou stranu.(22.11.2012)

 • Malarkey
  ***

  Válka psala celou řadu absurdních příběhů, to se všeobecně ví. A jestli ne, tak nám o tom od války vypráví filmové, ale i knižní příběhy. Jeden z celé řady příběhů si odvyprávělo i Nizozemsko ve spolupráci s Lucemburskem. Dvojčata jsou na první pohled neuvěřitelně zajímavý příběh o dvojčatech, která žijí naprosto rozdílný životy a rozděluje je tehdejší doba. Atmosféra války byla skvělá, ale mrzelo mě, že jsem si k žádné postavě nedokázal udělat lepší vztah. Bylo to jako film bez citů, bez emocí, a to je na válečné drama hodně špatný. Každopádně ale provázanost minulosti s přítomností se mně moc líbila a když už nic jinýho, jsem rád, že v Evropě stále vznikají filmy o obyčejných lidech za války, protože právě na takových příbězích se v současné době můžeme, co se týče lidskosti, stále hodně učit.(26.11.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace