Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Gabriel Van Helsing, bratr slavného profesora Abrahama Van Helsinga, je jako agent ve službách Vatikánu vyslán do tajemné Transylvánie, kde se nebezpečí objevuje se západem slunce a příšery nabývají podoby nejděsivějších nočních můr. Van Helsing má za úkol pomoci cikánské princezně Anně zničit nebezpečného hraběte Draculu, a zbavit tak její rodinu po generace trvající kletby. Hrabě před svou smrtí uzavřel dohodu s Luciferem, což mu zajistilo nesmrtelnost. Potřebuje ale ještě Frankensteinovo monstrum, aby oživil své děti, rozseté po celém světě. S jejich pomocí chce nastolit hrůzovládu a podmanit si celou lidskou civilizaci. Při jednom ze zápasů je Gabriel pokousán vlkodlakem, kterým se po prvním úplňku sám stane. Jedině v podobě vlkodlaka má Van Helsing šanci Draculu zabít. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (995)

golfista 

všechny recenze uživatele

Tak do tohohle vrazili investoři i s marketingem 210 mil. dolarů ?! Pokud by to byl nízkorozpočtový film, pak bych přidal možná hvězdičku za vizuální stránku. Aby se mi ale u filmu za tolik peněz líbil jen černobílý úvod a závěrečné titulky, tak to se mi fakt ještě nestalo. Naprosto mi unikl jakýkoliv smysl natočit tenhle "film".... přitom "balení" to má blýskavé - aby se líbilo. Ale ať už zabalíš ho*no do sebehezčího obalu, pořád to bude jenom ten výkal a pořád bude smrdět ..... Já odpady moc nedávám (asi by se daly spočítat na prstech), ale tady vážně s obtížemi hledám důvod aspoň pro jednu hvězdičku - za hudbu, za efekty nebo za Kate :) Ten CELEK je ale prostě hrůza ! .... Náruživí statistici tohle hodnocení možná nebudou brát v potaz, protože jsem si uprostřed (jsa ukolébán "akční jízdou") asi na čtvrt hodinky zřímnul, takže jsem to vlastně neviděl celé :) Pokud bych to měl napravit další projekcí, tak to bych si dal raději 5x "Den poté" ... ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Zoufale trapné dílko disponující díky přemrštěnému rozpočtu hned několika rekordními zápisy v mé soukromé kronice pokusů a omylů. Stephen Sommers po dvou velmi zábavných Mumiích (i když dvojku dost táhla postava Krále Škorpiona) usnul na pořádné kupě vavřínu a spolčil se s nehoráznou bandou šílenců...jinak si nedovedu představit jak mohl za prvé - vzniknout takovýhle scénář, a za druhé - jak mohl být jako noblesní gróf Vlad Dracula obsazen tragéd nejtragičtější, Richard Roxburgh. Jeho trapnost a nevhodnost dosahuje nevídaných výšin, ostatně těchhle nevídaných výšin si v celém filmu užijete až až...v celém filmu se totiž až příliš často poletuje na animovaných lanech nad tisícimetrovými propastmi, a přiznejme si to, nikdo v tomhle filmu není takový herec, aby si mohl při podobných eskapádách vynutit trochu úcty. Obzvlášť krásná Kate Beckinsale je se svým rádoby rumunskocikánským přízvukem a košili s nařaseným límcem mírně řečeno směšná. O úchvatných Faramirových vynálezech, vhodných tak do jistého fantasy seriálu s Kevinem Sorbem, taktně pomlčím. Ale rád se rozhovořím o úžasném příkladu dementního štěku - "vesnická husička" Dana Morávková zatloukla další hřebík do víka rakve se jmenovkou Herectví. A mám dojem že po Rodinných Poutech už na další hřebíky nebude místo... Pojďme směle dále - kontrasty...těch je tu plno a zní to dost vznešeně jako téma, že ano?:) Úvodní scéna...prý pocta horrorům Jamese Whalea, není nic než oslí můstek k zatažení Frankenstineova monstra do "ďábelského plánu" zosnovaného hrabětem Draculou a jeho nevěstami. Kde je tu kontrast? Whaleovské stvoření života následované rádobyděsivým netopejrem. Nebo scéna kdy Dracula chodí po stropě jeskyně a rozmlouvá, zdařile navozuje Coppolovskou atmosféru...a najednou bum prásk a je po atmosféře a je tu zase trapno až na půdu. Ale o scénáři je lepší se nezmiňovat...pojďme si něco povědět o úchvatné scéně v Budapešti - tamní ples v opeře jako by vypadl z Fantoma Paříže, tak přesná je jeho stylizace...a pak se najednou zase létá na laně a máte dost. Co si tedy s Van Helsingem (Gabrielem) počít? Úplně zatratit ho nejde...na to je OSTčko od Alana Silvestriho příliš dobré, a je to právě hudba, se kterou stojí a padají ty silnější momenty filmu. Vlastně by se dalo říct že je nejmíň o dvě třídy výš než film, který si něco tak dobrého nezaslouží, vzhledem k tomu jaký slepenec Sommers vytvořil:P ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Pejsek Stephen s kočičkou Kate a kamarádem Hughem upekli dort, který není moc poživatelný. Vypadá jako hamburger od "Mekáče", dokonce tak i chutná, tudíž není moc šťavnatý a navrch je dost přeplácaný. Kdybych ho měl brát jako pohodovou popcornovou zábavu, muselo by v něm být více sympatického pomrkávání, že se nebere moc vážně. Kdybych se měl bát, musel by Sommers umět navodit atmosféru napětí. Místo toho jsem znuděně čekal, jakou trapárnu na mně režisér zase vybalí a těch pár lekaček to nezachránilo. A když přijde ke slovu akce....Nemám nic proti samopalné střelbě stříbrných šipek, ale ve filmu, který by měl být jakousi poctou starým hororům (dle slov pana režiséra), to působí jako pěst na oko. A na to, abych se bavil, by zde musely být aspoň nějaké vtipné momenty. Odlehčenost Sommers navozuje přemrštěnými akčními scénami, které postrádají vtip a logiku (ale tu vem čert). A Dracula? Nechápu, proč by Pán temnot měl vypadat jako frontman nějaké vyšumělé poprockové partičky typu Bon Jovi. Murnauův Nosferatu, vztáhni ruku pomsty na toho barbara Sommerse a ochutnej jeho tepny. Koleduje si o to! ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Milujem kompozíciu obrazu, filmovú výtvarnosť, Kate Beckinsale i digitálne efekty, pokiaľ sú rozumne použité (Jurský park). Nehovoriac o klasických hororoch. Ale Van Helsinga mať rád nemôžem. Na to vyžadujem od filmu kúzlo, dotyk reality. Van Helsing stál $150 miliónov a vyvolal vo mne rovnaké emócie a záujem o postavy, ako jeho sotva minútový trailer. Emocionálna prázdnota, absolútny nezáujem o to, čo sa deje na plátne. Digitálne efekty nepokročili ani o chlp, udržujú si rovnako nevyváženú kvalitu a je ich toľko, že prestávame veriť vo svet, ktorý nám predstierajú. A Richard Roxburgh je tu najväčší castingový omyl roku. Dve viezdičky iba za pôsobivý prológ, pekné kulisy a vtip s kravou. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Takhle nějak si představuju Ligu výjimečných po všech těch "chvalozpěvech":-) Nudný, blátivý hybrid bez atmosféry a švihu, který na sebe jen tupě kupí nic moc akční sekvence a trikově průměrné souboje monster. Van Helsing nemá hlavu ani patu, gradace neexistuje a na plakátech cool hrdina nemá ve filmu styl ani charisma. Pravda, Kate Beckinsale to sluší jako nikdy před tím, kostýmek je proklatě sexy, ale jinak: Fuj tajbl. Nestačí narvat do sebe jen pár legendárních příšer a slepit je smrští triků. Pak se totiž může stát, že film pádí obrovskou rychlostí, v níž divák ani nestíhá sledovat posuny v ději, a přesto se pekelně nudí - musí totiž civět na sterilní umělotinu, jejíž vypatlanost sahá až kamsi do Transylvánie. ()

Galerie (135)

Zajímavosti (44)

  • S kinofilmem se na trhu objevilo také DVD Van Helsing: Londýnská mise, na kterém jsou kromě 30-minutového animovaného příběhu také záběry ze zákulisí natáčení a rozhovor s Hughem Jackmanem. (imro)
  • Scéna, ve které se bratr Anny, lezoucí po zdi, změní ve vlkodlaka, se natáčela v táborském husitském muzeu. Jízda kočáru v lese se točila nedaleko Tábora, v přilehlé Dlouhé Lhotě, ve které měli filmaři malé stanoviště pro členy štábu. Mimo České republiky se film natáčel také v Kalifornii, na Floridě, v Itálii a ve Francii. (Ujo.)
  • Jméno jedné z Drákulových (Richard Roxburgh) nevěst, kterou ztvárnila Silvia Colloca, není během celého filmu ani jednou zmíněno. (Jacccob)

Související novinky

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan…

Van Helsing se dočká rebootu

Van Helsing se dočká rebootu

02.12.2020

Studio Universal oznámilo reboot slavného lovce monster Van Helsinga. Snímek natočí Julius Avery (Overlord), co je ale důležitější, bude ho skrze svoji společnost Atomic Banners produkovat mistr…

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

Angelina Jolie jako Frankensteinova nevěsta?

26.12.2015

Studio Universal to se svými monstry myslí vážně. Kolem nové Mumie se motá Tom Cruise, další Vlkodlak už má datum premiéry (30. března 2018) a pracuje se i na remakeu Van Helsinga. Všechny tyhle…

Sněhurka a... Van Helsing?

Sněhurka a... Van Helsing?

13.10.2012

Tato zpráva je zábavná zejména s přihlédnutím k bulvárním klepům o tom, že manželka Ruperta Sanderse mu prý zakázala natočit druhý díl Sněhurky a lovce, aby se už nesetkal s Kristen Stewart. Zdá se,…

Reklama

Reklama