poster

Van Helsing

 • USA

  Van Helsing

 • Slovensko

  Van Helsing

Fantasy / Dobrodružný / Horor / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2004, 131 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • oli.G
  ***

  Strašne bezduché, prázdne a priblblé, ale... who gives a fuck? Digitálnych efektov je tu oveľa viac, než sa patrí, a miestami nepôsobia ani trochu vierohodne (Mr. Hyde pripomína niečo medzi Hulkom a Shrekom, to fakt stojí za to), no medzi pixelmi DVD obrazu sa to akosi stratí. Hugh Jackman cool, Kate Beckinsale sexy, niektoré scény audiovizuálne dokonalé (a niektoré naopak takmer nepozerateľné), celkovo by som to videl na 3 hviezdičky s tým, že z klasík Universalu som nevidel absolútne nič.(7.11.2004)

 • sud
  odpad!

  Kate Beckinsale to sice náramně slušelo, ale kvůli tomu nebudu téhle příšernosti nijak přilepšovat. Stephen Sommers mi svým stylem absolutně nesedí a celý tenhle žánr mě absolutně míjí. Triky sice mohou někoho rajcovat, avšak pro mne je film, kde příběh trpí pod nánosy triků, naprosto nezajímavý. Od tohoto filmu ruce pryč.(20.2.2007)

 • Kass
  *

  "Van Helsing" je špatný film. Provází ho zběsilá akce, což by samo o sobě určitě nevadilo, kdyby se ovšem neodehrávala na pozadí naprosto chaotického, nesmyslně přeplácaného a bezduchého příběhu. Společně se špatným filmem padají až na samé dno i herecké výkony zúčastněných, jež se svou úrovní vyrovnají leda tak ochotníkům z Amerického Ninji 8. Nikdy bych nevěřil, že charizmatický H.Jackman může být tak odpudivě jalový. D.Wenham roli tupého přicmrndávače snad dostal za trest. Třešničkou na monstrózním dortu je postava frankensteinova monstra, které svým -i want to live- je parodií sebe sama. Ale pozor!! "Van Helsing" v žádném případě parodií býti nechce, poněvadž obsahuje řadu "vážných" rozhovorů, za které by se nemuseli stydět ani P.Parker s tetou May. Nejlíp nakonec dopadla K.Beckinsale, která na skutečnosti, že skvěle vypadá, nemohla naštěstí nic zkazit - nic jiného se tady od ní (zaplať pánbůh za ty dary :-)) ani neočekává. Na to, že tenhle omyl stál 150 mil.dolarů vypadají efekty a výprava poměrně odfláknutě (se špatným filmem asi padá zakonitě úplně všechno), ale nezoufejte, protože pokud je vám míň než 9 let a maminka vás nachá dívat se, je možné, že se vám "Van Helsing" bude (nějakou dobu) líbit. :-)(3.12.2004)

 • JohnnyD
  *

  Strašný, strašný paškvil. Sommers azda nevidel ani jednu starú universalovku, lebo všetky postavy sú úplne nepochopené, nehovoriac o štylistike, na ktorú sa Sommers občas hrá (úvodná scéna). Jediné, čo v tejto brečke stojí za zmienku je atmosferická Transylvánia (najmä dedina) a skvelé Draculove neviestky. Naopak to najhoršie je nekonečná ubíjajúca akcia, ktorá je nudná, otrasne nakrútená a svojou samoúčelnosťou až trápna. PS: Jedna z najväčších záhad kinematografie je pre mňa to, prečo si Universal tak stoj čo stoj stráži makeup Frankensteinovho monštra a vytasí ho pompézne tak raz za 30 rokov v nejakej bezvýznamnej kravine ako Van Helsing.(29.8.2012)

 • Deimos
  ***

  VHS/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +hudba, zvuky, herci, příšerky -efekty jsou samoúčelné, obsazení jsem nepřišel moc na chuť, bez emocí, slabší příběh, a především téma filmu/// Když vám povím, že první hodinu filmu jsem viděl 3x a nikdy se na film nedodíval, asi to o něčem vypovídá. Nakonec jsem se překonal, ale vlastně ani nechápu proč. Tenhle film za to nestojí. Když pominu efektní pozlátko a evidentí prácičku s nestvůrkami, tak kromě hudební stránky už nic nebývá. Důležité je aby zaujal hlavní hrdina. A ač mám takové bijce velice rád, tak van Helsing mezi ně určitě patřit nebude. V tomto směru si to u mě zavařil i Hugh Jackman, který mi začíná být nesymatický. Snad zaujme Kate Backinsale, bohužel její postava je velice podobná té z Underworldu. A co ještě? Jo ještě tady máme dlouhou stopáž, což je vlastně naškodu. Jinak nic naprosto nic, proto dejte ruce pryč./// Celkem 57%///(25.11.2006)

 • - Když těsně po příjezdu Van Helsinga (Hugh Jackman)  a Carla (David Wenham) do Transylvánie město napadnou Drákulovy (Richard Roxburgh) nevěsty, začne Van Helsing střílet z kuše. V záběru, kdy mu dojdou šípy, je vidět, že než vystřelí poslední šíp, má plný "zásobník". Při posledním výstřelu je však zcela prázdný. (chleba24)

 • - Role Igora byla napsaná speciálně pro režisérova kamaráda a častého spolupracovníka Kevina J. O’Connora. (imro)

 • - Části filmu, odehrávající se na Drákulově hradě, se natáčely na hradě Pernštejn. (Tereza666)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace