• Lima

Pejsek Stephen s kočičkou Kate a kamarádem Hughem upekli dort, který není moc poživatelný. Vypadá jako hamburger od "Mekáče", dokonce tak i chutná, tudíž není moc šťavnatý a navrch je dost přeplácaný. Kdybych ho měl brát jako pohodovou popcornovou zábavu, muselo by v něm být více sympatického pomrkávání, že se nebere moc vážně. Kdybych se měl bát, musel by Sommers umět navodit atmosféru napětí. Místo toho jsem znuděně čekal, jakou trapárnu na mně režisér zase vybalí a těch pár lekaček to nezachránilo. A když přijde ke slovu akce....Nemám nic proti samopalné střelbě stříbrných šipek, ale ve filmu, který by měl být jakousi poctou starým hororům (dle slov pana režiséra), to působí jako pěst na oko. A na to, abych se bavil, by zde musely být aspoň nějaké vtipné momenty. Odlehčenost Sommers navozuje přemrštěnými akčními scénami, které postrádají vtip a logiku (ale tu vem čert). A Dracula? Nechápu, proč by Pán temnot měl vypadat jako frontman nějaké vyšumělé poprockové partičky typu Bon Jovi. Murnauův Nosferatu, vztáhni ruku pomsty na toho barbara Sommerse a ochutnej jeho tepny. Koleduje si o to!(23.5.2004)

• JohnnyD

Strašný, strašný paškvil. Sommers azda nevidel ani jednu starú universalovku, lebo všetky postavy sú úplne nepochopené, nehovoriac o štylistike, na ktorú sa Sommers občas hrá (úvodná scéna). Jediné, čo v tejto brečke stojí za zmienku je atmosferická Transylvánia (najmä dedina) a skvelé Draculove neviestky. Naopak to najhoršie je nekonečná ubíjajúca akcia, ktorá je nudná, otrasne nakrútená a svojou samoúčelnosťou až trápna. PS: Jedna z najväčších záhad kinematografie je pre mňa to, prečo si Universal tak stoj čo stoj stráži makeup Frankensteinovho monštra a vytasí ho pompézne tak raz za 30 rokov v nejakej bezvýznamnej kravine ako Van Helsing.(29.8.2012)

Když jsem na tento film šla, čekala jsem skvělé speciální efekty a velmi slabý příběh. Co se příběhu týče, nebyl zase tak mizerný, v rámci žánru docela dobré. Ale ty efekty ! Naprosto předčily moje očekávání. Člověk nevěděl, na co koukat dřív ! Prostě paráda. Jejich tvůrci by za ně zasloužili Oscara. Pravda ovšem je, že Dracula by mohl být zahraný mnohem lépe a když točím v Praze a přitom ji chci vydávat za Budapešť, tak neukazuju světově známé památky jako Karlův most. Celkem ale zůstávají velmi slušné 3*.(14.5.2004)

VHS/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +hudba, zvuky, herci, příšerky -efekty jsou samoúčelné, obsazení jsem nepřišel moc na chuť, bez emocí, slabší příběh, a především téma filmu/// Když vám povím, že první hodinu filmu jsem viděl 3x a nikdy se na film nedodíval, asi to o něčem vypovídá. Nakonec jsem se překonal, ale vlastně ani nechápu proč. Tenhle film za to nestojí. Když pominu efektní pozlátko a evidentí prácičku s nestvůrkami, tak kromě hudební stránky už nic nebývá. Důležité je aby zaujal hlavní hrdina. A ač mám takové bijce velice rád, tak van Helsing mezi ně určitě patřit nebude. V tomto směru si to u mě zavařil i Hugh Jackman, který mi začíná být nesymatický. Snad zaujme Kate Backinsale, bohužel její postava je velice podobná té z Underworldu. A co ještě? Jo ještě tady máme dlouhou stopáž, což je vlastně naškodu. Jinak nic naprosto nic, proto dejte ruce pryč./// Celkem 57%///(25.11.2006)

Tak ako väčšina - mnoho, mnoho, mnoho trikov. Našli sa aj cca 3-4, pri ktorých mi rozum ostával stáť, ako sa vôbec mohli v tomto blockbusteri objaviť. Inak - akcia, akcia, akcia - potom 5 minút melodramatickej vložky a za tým opäť akcia, akcia, akcia .... Dá sa na to pozerať, ale nie príliš často - a hlavne s otvorenou hlavou ...(29.4.2007)

• - Scéna, ve které se bratr Anny, lezoucí po zdi, změní ve vlkodlaka, se natáčela v táborském husitském muzeu. Jízda kočáru v lese se točila nedaleko Tábora, v přilehlé Dlouhé Lhotě, ve které měli filmaři malé stanoviště pro členy štábu. Mimo České republiky se film natáčel také v Kalifornii, na Floridě, v Itálii a ve Francii. (Ujo.)

• - Filmová Budapešť je ve skutečnosti točila v Praze. Ve scéně pod mostem, když hlavní postavy hovoří s jednou z Draculových nevěst, se jedná o Karlův most a v pozadí lze spatřit Národní divadlo. (Foxhound#1)

• - Role Igora byla napsaná speciálně pro režisérova kamaráda a častého spolupracovníka Kevina J. O’Connora. (imro)