Fantasy / Dobrodružný / Horor / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2004, 131 min

Snad to Sommers nemyslel vážně. Je to tak směšný, že to prostě nemůže myslet vážně. Splácanina snad všeho, na co si člověk vzpomene, Drákula s divně načesanejma vlasama, Faramir jako vynálezce všemožnejch kravinek, Vašut v jednom ze svejch tisícátejch štěků, k tomu všemu nefunguje ani humor - pokud ho autor zamýšlel. Přes to všechno to ale nenudí, furt se něco děje a Kate to sekne, tak to dělá přesně ty 3*(30.12.2010)

• JohnnyD

Strašný, strašný paškvil. Sommers azda nevidel ani jednu starú universalovku, lebo všetky postavy sú úplne nepochopené, nehovoriac o štylistike, na ktorú sa Sommers občas hrá (úvodná scéna). Jediné, čo v tejto brečke stojí za zmienku je atmosferická Transylvánia (najmä dedina) a skvelé Draculove neviestky. Naopak to najhoršie je nekonečná ubíjajúca akcia, ktorá je nudná, otrasne nakrútená a svojou samoúčelnosťou až trápna. PS: Jedna z najväčších záhad kinematografie je pre mňa to, prečo si Universal tak stoj čo stoj stráži makeup Frankensteinovho monštra a vytasí ho pompézne tak raz za 30 rokov v nejakej bezvýznamnej kravine ako Van Helsing.(29.8.2012)

Akcí a příšerami nabité béčko, na které se dívám s nadšením i deset let po jeho vzniku. Ponuré až temné prostředí sluší "Van Helsingovi" jako málo čemu, efekty jsou stále velmi solidní a trio Jackman/Beckinsale/Wenham zvládá nejen zaujmout, ale i pobavit. Jo, a abych nezapomněla - Silvestriho hudba je vskutku famózní!;-)(30.7.2010)

• Brouk

Ach jo... ach jo... ach jo... Co to bylo? Škoda, že nejsem řadový konzumní amík... Místo mozku hambáč a místo krve coca-colu. Pak by se mi to určitě líbilo.... :-( Ne, to je možná (zavřu všechny oči) vizuální podívaná, to je tak vše... a to jsem milosrdný... A zaplaťpámbů za vizuální spád (aspoň to tak vypadá) protože, kdyby ne, člověk by přemýšlel a šťoural a.... chytl by nervy, že na to šel a ... vůbec... myslím si, že i četba katalogů náhradních dílů či Zlatých stránek je větší vzrušení a lepší využití volného času, než civět na tento "plochý" film... Aspoň já to tak cítím. Ty dvě ** jsou za některé scény a postřehy.... třeby jak z Prahy dělají Budapešť.... :-) A drahá bublina splaskla...(19.11.2004)

Strašne bezduché, prázdne a priblblé, ale... who gives a fuck? Digitálnych efektov je tu oveľa viac, než sa patrí, a miestami nepôsobia ani trochu vierohodne (Mr. Hyde pripomína niečo medzi Hulkom a Shrekom, to fakt stojí za to), no medzi pixelmi DVD obrazu sa to akosi stratí. Hugh Jackman cool, Kate Beckinsale sexy, niektoré scény audiovizuálne dokonalé (a niektoré naopak takmer nepozerateľné), celkovo by som to videl na 3 hviezdičky s tým, že z klasík Universalu som nevidel absolútne nič.(7.11.2004)

• - Filmová Budapešť je ve skutečnosti točila v Praze. Ve scéně pod mostem, když hlavní postavy hovoří s jednou z Draculových nevěst, se jedná o Karlův most a v pozadí lze spatřit Národní divadlo. (Foxhound#1)

• - Na začátku filmu nejsou úvodní titulky a dokonce ani název filmu. Ten je ale k zahlédnutí na plakátu “Wanted” hned po skončení úvodní, černobílé sekvence. (POMO)

• - Zatímco film je odkazem na hororovou produkci studia Universal z třicátých a čtyřicátých let uplynulého století, postava Mr. Hyda vystupovala v těchto letech ve filmech konkurenčního MGM. Universal s ní přišel do styku až v roce 1953 ve filmu Abbot and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde. Tři postavy patřící Universalu – Dracula, vlkodlak a Frankensteinovo monstrum – se ale v jednom filmu setkali již vícekrat, např. House of Frankenstein (1944). (imro)