• Nový Zéland

Fantasy / Dobrodružný / Horor / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2004, 131 min

• MM_Ramone

Je sobota, tak som dostal chuť na nejaký filmový popcorn. Zvolil som tento titul. Ale spokojný som bol len niekoľko málo úvodných minút. Divoká akcia s hlúpym scenárom ma rýchle začala nudiť. Je tam všetko. Frankenstein, Drakula, Dr.Jeckyll a Mr.Hide, vlkodlaci, upíry a samozrejme Van Helsing s poriadnou samicou po boku. Bram Stoker, autor románu Drakula, by ho iste nespoznal. Van Helsing tu je akčným hrdinom, ktorý strieľa zo svojej rýchlopalnej kuše na všetky strany. No proste nezmysel s perfektnými trikmi. Naviac Richard Roxburgh je v úlohe Drakulu úplne nemožný a Hugh Jackman sa ani zďaleka nepriblížil hereckému výkonu, ktorý som od neho očakával. Pretože ako Wolverine je dokonalý. "Van Helsing" u mňa moc nezabodoval. **(13.6.2009)

• golfista

Tak do tohohle vrazili investoři i s marketingem 210 mil. dolarů ?! Pokud by to byl nízkorozpočtový film, pak bych přidal možná hvězdičku za vizuální stránku. Aby se mi ale u filmu za tolik peněz líbil jen černobílý úvod a závěrečné titulky, tak to se mi fakt ještě nestalo. Naprosto mi unikl jakýkoliv smysl natočit tenhle "film".... přitom "balení" to má blýskavé - aby se líbilo. Ale ať už zabalíš ho*no do sebehezčího obalu, pořád to bude jenom ten výkal a pořád bude smrdět ..... Já odpady moc nedávám (asi by se daly spočítat na prstech), ale tady vážně s obtížemi hledám důvod aspoň pro jednu hvězdičku - za hudbu, za efekty nebo za Kate :) Ten CELEK je ale prostě hrůza ! .... Náruživí statistici tohle hodnocení možná nebudou brát v potaz, protože jsem si uprostřed (jsa ukolébán "akční jízdou") asi na čtvrt hodinky zřímnul, takže jsem to vlastně neviděl celé :) Pokud bych to měl napravit další projekcí, tak to bych si dal raději 5x "Den poté" ...(17.11.2004)

• Dan9K

Břečka největšího kalibru zabalená do rádoby vizuálně přitažlivého hávu, který jen ničí možné hororové prvky. Začínám nesnášet digitální efekty, ve Van Helsing si jich každý užije více než dost. Kde jsou ty doby, kdy tvůrci nepotřebovali milióny dolarů, aby natočili film, z kterého čiší hrůza? Tyto takzvané efekty akorát způsobují pocit jedné velké počítačové animace (ona to taky v podstatě pouze animace je) a prostě celkovou umělost. Film neskutečným způsobem ničí mytologii upírů. Zcela nelogicky a zbytečně kombinuje několik postav z různých příběhů. Nechápu. Scénář naprosto chatrný a trapný, samotné scény zrovna tak, příběh žádný, snaha o megalomanii, kterou z duše nenávidím třeba i v Pánu prstenů. Hudba, která je jako jediná mírně nadprůměrná, tuhle totální kravinu nezachrání. I když Alan Silvestri dělal co mohl. Jinak jsem ale zhnusen!(25.11.2005)

• dobytek

Jak je možný, že jsem si na tenhle film vzpomněl až teď? Já moc tyhle fantasmagorie nemusim, ale podíval jsem se na to, protože v tom muj kámoš dělal komparz a navíc se to natáčelo v Kunraticích, což mam, co by kamenem dohodil. Já jsem ho dokonce tenkrát byl během natáčení několikrát navštívit a poskytnul jsem mu azyl ve svym autě, aby si tam moh zahulit, protože byl z toho natáčení úplně v prdeli. Možná, že kdyby tenkrát natočili toho kámoše, kterej měl na sobě středověký hadry a vylejzal se špekem v hubě z mýho oplastovanýho Kadetta, tak to mohlo mít větší úspěch, než celej film. Opravdu to byl zajímavej pohled :-) Jinak ten film si už moc nepamatuju, protože mě to teda vůbec nechytlo. Spíš jsem se jen soustředil, jestli tam někde nezahlídnu toho svýho kámoše, ale pár zajímavejch scén mi v hlavě utkvělo. Takže 1 hvězdička za film + 1 pro toho mýho kámoše.(7.7.2008)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Transylvania 1887 ,2. Burn It Down! ,3. Werewolf Trap ,4. Journey to Transylvania ,5. Attacking Brides ,6. Dracula's Nursery ,7. Useless Crucifix ,8. Transylvanian Horses ,9. All Hallow's Eve Ball ,10. Who Are They to Judge? ,11. Final Battle ,12. Reunited,(13.5.2011)

• - Zatímco film je odkazem na hororovou produkci studia Universal z třicátých a čtyřicátých let uplynulého století, postava Mr. Hyda vystupovala v těchto letech ve filmech konkurenčního MGM. Universal s ní přišel do styku až v roce 1953 ve filmu Abbot and Costello Meet Dr. Jekyll and Mr. Hyde. Tři postavy patřící Universalu – Dracula, vlkodlak a Frankensteinovo monstrum – se ale v jednom filmu setkali již vícekrat, např. House of Frankenstein (1944). (imro)

• - Kostel svatého Mikuláše, kde se odehrávají scény z bálu, musel být kvůli natáčení odsvěcen a po jeho skončení byl vysvěcen znovu. (teresinha)

• - Jednu z Draculových manželek hrála manželka režiséra Stephena Sommerse. (DominikV)