• Nový Zéland

Fantasy / Dobrodružný / Horor / Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Česko, 2004, 131 min

• sud

Kate Beckinsale to sice náramně slušelo, ale kvůli tomu nebudu téhle příšernosti nijak přilepšovat. Stephen Sommers mi svým stylem absolutně nesedí a celý tenhle žánr mě absolutně míjí. Triky sice mohou někoho rajcovat, avšak pro mne je film, kde příběh trpí pod nánosy triků, naprosto nezajímavý. Od tohoto filmu ruce pryč.(20.2.2007)

• Brouk

Ach jo... ach jo... ach jo... Co to bylo? Škoda, že nejsem řadový konzumní amík... Místo mozku hambáč a místo krve coca-colu. Pak by se mi to určitě líbilo.... :-( Ne, to je možná (zavřu všechny oči) vizuální podívaná, to je tak vše... a to jsem milosrdný... A zaplaťpámbů za vizuální spád (aspoň to tak vypadá) protože, kdyby ne, člověk by přemýšlel a šťoural a.... chytl by nervy, že na to šel a ... vůbec... myslím si, že i četba katalogů náhradních dílů či Zlatých stránek je větší vzrušení a lepší využití volného času, než civět na tento "plochý" film... Aspoň já to tak cítím. Ty dvě ** jsou za některé scény a postřehy.... třeby jak z Prahy dělají Budapešť.... :-) A drahá bublina splaskla...(19.11.2004)

Zhruba ve stejný čas, kdy Hugh Jackman získal svou zlomovou roli coby Wolverine, brázdil jako Van Helsing Transylvánii a potýkal se s upířími problémy. Tento film oplývá typickými klišé žánru ve scénáři a provedení, ale tyto nedostatky docela kvalitně zachraňuje přítomnost charismatického Hugha Jackmana, krásné Kate Beckinsale, velmi zdařilé efekty a luxusní hudba.(28.10.2007)

Není se co divit, že od Van Helsinga už Sommers nic nenatočil (a to se přitom při premiéře chvástal, že má nápadů na celý seriál). VH je totiž šílený úlet. Sommers do toho vlepil co mohl, bezmyšlenkovitě porušil snad všechna žánrová pravidla, do role Draculy obsadil šíleného Richarda Roxburgha ?#!@% a z Frankenstaina udělal komixového zombiemutanta. No, aspoň že ta Morávková vleze do postele uplně každému, takže ve filmu se objeví i nějaká ta česká stopa a božské Kate ty přiléhavé sexy oblečky zkrátka nehorázně seknou;)(29.6.2007)

• Renton

Scénář: Stephen Sommers .. Chutný start, ale ve výsledku stejně jen utahaná sračka. Ani litr a půl lahodného burčáku, co jsem během filmu požil, nezvýšil jeho proklamovanou zábavnost natož aby dostatečně zahladil chabý scénář a akčně vizuální přeplácanost. Hugh Jackman je naštěstí solidní Van Helsing a nakonec si tímto filmem nepokazil výbornou reputaci z X-Men. No a Kate Beckinsale je prostě ozdoba jak se sluší a patří.(14.9.2008)

• - Film se měl původně natáčet už v roce 1994 jako pokračování úspěšného Draculy Francise Forda Copolly a Abrahama Van Helsinga měl opět ztvárnit Anthony Hopkins. Od té doby se ale scénář podstatně změnil a kvůli autorským právům se do centra příběhu dostává místo Abrahama mladší Gabriel. Původně se také uvažovalo o tom, že by Van Helsinga měl ztvárnit někdo ze starší generace herců – výhledově Ian McKellen, Christopher Lee nebo Ian Holm. Zajímavostí je, že se všichni tři herci setkali v trilogii Pán prstenů. (San Miguel)

• - Hugh Jackman byl při natáčení filmu zestoupen českým kaskadérem. (Zodiak455)

• - Jméno jedné z Drákulových (Richard Roxburgh) nevěst, kterou ztvárnila Silvia Colloca, není během celého filmu ani jednou zmíněno. (Jacccob)