Vojcl

Minimalistický, ale velmi podařený festivalový snímek, který pojednává o úspěšném hudebním producentovi, jehož kariéru i osobní život postupně rozkládá neléčená duševní porucha. Nízkorozpočtovému dramatu dominují zejména přirozené herecké výkony Simona Pegga a Juno Temple. Jsem hlavně rád, že z toho tvůrci neudělali klasickou love story, ale vztah mezi ústředními postavami je založený čistě na přátelství a vzájemném respektu. Pokud máte chuť vidět Simona v pro něj netradiční vážné poloze, pak jsou Lost Transmissions jasná volba. Doufejme, že se tohle dílko někdy podívá také do Česka. ()

silentname

Musím povedať, že "Lost Transmissions" je celkom silný a funknčný film. Možno veľa postáv tu dokopy nemá skoro žiadnu rolu a osobne neviem prečo je na posteri aj Alexandra Daddario a medzi hercami je tu spomenutá ako prvá, pričom do tohto filmu podľa mňa skutočne neprináša skoro nič. Nemyslím si, že je to jej vina, no rola, ktorú tu stvárňuje je proste absolútne zbytočná. No na druhú stranu to nie je to, na čo sa film aj reálne sústredí. Ide tu hlavne o priateľstvo medzi Hannah a Theom, ktorých excelentne hrajú Juno Temple a Simon Pegg. A musím oboch pochváliť, dávajú tieto role absolútne fenomenálne. Je vidno, že majú cit pre herectvo a vedia svoje postavy skvele predať. A keď z nich film chce dostať emocionálnu reakciu tak pôsobia veľmi prirodzene. Juno Temple často hráva postavy, ktoré sú nejakým spôsobom labilné alebo zranené alebo trošku mentálne mimo. Tu je to asi kombinácia prvých dvoch a opäť je vidno, že svojej postave rozumie. Okrem toho ale aj jej spevácke časti sú príjemné a dobre sa počúvajú. Podľa mňa tu máme kvalitne spracovaný tichý film o dvoch dušiach, ktoré sa snažia niečo v živote precítiť, niečo uchopiť, no súčasne je to film o tom, kde priatelia sú pri sebe v dobrom aj zlom. Aj keď si možno jedna strana nechce nechať pomôcť. Toto je ten typ amerických filmov, ktoré mi sedia a vedia na mňa zapôsobiť. A ak ste takým divákom aj vy, čeknite si ho. Hodnotenie: B+ ()

Marze

Výborné výkony tichého Juno Templa a řvoucího schizofrenického Simona Pegga. Je to režisérský debut Katheriny O'Brien, takže hodnocení by mělo být shovívavější. Všechno ale drží pohromadě a chvílemi je to až za srdce beroucí. ()