Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Profesionální jezdec rodea Junior Bonner se po delší době vrací do Prescottu v Arizoně, aby se zde zúčastnil rodea a pokusil se zvítězit nad býkem Sunshinem, který ho v jejich nedávném klání porazil. V rodném městě se setkává se svojí rodinou a není to setkání nijak radostné - rodiče spolu nežijí, otec Ace dokonce leží v nemocnici a starší bratr Curly, úspěšný podnikatel, rozprodává rodinný ranč a nechává zbořit i dům ve kterém Junior strávil dětství. Setkání obou bratrů skončí hádkou a nakonec i fyzickým střetem, později ale dojde k jejich usmíření. Ace opouští na vlastní odpovědnost nemocnici. Na oslavách Dne nezávislosti se setká s Juniorem, se kterým se společně projedou na koni a účastní se soutěže v dojení mléka. Junior se na rodeu utká s dosud neporaženým Sunshinem. Podaří se mu tentokrát nad býkem zvítězit? (Crocuta)

(více)

Recenze (33)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Prvých 30-40 minút sa dokopy nič nedeje. S. McQeen sa iba potuluje, takmer neprehovorí a hovorím si, že by sa to už mohlo konečne rozbehnúť. Bohužiaľ, nerozbehlo. S. McQueena mám strašne rád, ale takú nudu som si nezaslúžil. Ja vlastne nedokážem opísať o čom ten film vlastne bol. S. McQeen sa ťahá z jedného miesta na druhé, stretne sa s otcom, stretne sa s bratom... Všetci sú bez peňazí, zabojujú na rodeu, McQeen si dá v bare pivo, zatancuje si s kráskou a ide ďalej za dobrodružstvom...Napísal som dobrodružstvo? Žiadne tu nehľadajte, ani akčné scény a veľký príbeh už vôbec nie. Ok, každý občas zakopne, ale keďže mám rád i filmy S. Peckinpaha je to dvojnásobné sklamanie. Miesto filmu si pozrite 5 minútový zostrih z rodea a fotku S. McQeena. Zážitok rovnaký a ušetríte takmer 2 hodiny času. Asi najslabšie tri hviezdy aké som kedy dal, aj to len pre účasť McQeena. Inak strašný prúser...50%. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Steve McQueen v roli muže, jehož morálka a věrnost vlastním životním pravidlům ostře kontrastuje s bezskrupulózní hrabivostí Juniorova bratra Curlyho, pro kterého tradice a minulost znamená stejně málo jako zlatokopecké plány jejich otce Ace. Nesentimentální, úsměvný a přesto nostalgický pohled Sama Peckinpaha na mizející americký Západ a nástup nových časů o kterých lze jen stěží říci, zda budou lepší... ()

Reklama

RHK 

všechny recenze uživatele

Netypický western ze současnosti o jezdci rodea Junioru Bonnerovi (Steve McQueen) a jeho rodině. Zpočátku se film sice příliš pomalu táhne, ale později v klíčových scénách je cítit silná režie Sama Peckinpaha. Když Junior hledá tátu v chajdě, kolem které už krouží demoliční stroje, je zde najednou souboj Juniora v kabrioletu a proti němu řidiče buldozeru, který zvedá čelní lžíci a usypává před autem výhružně kamení. Skvěle je natočená i rvačka v hospodě, takhle akční scény umí točit jen málokdo. A nejsilnější je film ve vylíčení rodinných vztahů - jen málo slovy a hodně pohledy a gesty a hned je znát, kdo koho má rád a koho ne, kdo je bonviván a kdo přizdisráč.Tak skvěle natočenou studii jedné rodiny z dnes již kvapem mizejícího Divokého západu jen tak neuvidíte. Na Peckinpaha netypický film s minimem násilí a akce, zato plný chlapáctví. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=9Vw8774FCEs ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Začátek je takový strnulejší, stojí hlavně na hereckých výkonech, přičemž je nutné vyzdvihnout Steve McQueena, jenž snad ani nedovedl zahrát špatně v žádném filmu. Kdykoli je na scéně, tak se je nač koukat. Snímek doprovází příjemná, stylová hudba, dobře se tu míchá prvek starých westernů s moderní dobou (jako o westernu bych však v souvislosti s Junior Bonnerem nemluvil) a ke konci nabírá děj na obrátkách: začínající rodeo, atraktivní žena, rvačky, vztah s bratrem a otcem a konečně finální výzva - jet na nezkrotném a nebezpečném býkovi, kterého by ve starých dobách porazil snad jedině John Wayne a v pozdější době ranger Cordell Walker. Podaří se to Steve McQueenovi alias Junioru Bonnerovi? Závěr je docela napínavý, pokud se s hlavní postavou sžijete. ()

Ony 

všechny recenze uživatele

Zatím nejnudnější a nejméně peckinpahovský Peckinpah, co jsem viděla. Má to takovou tu atmosféru vesnických slavností, kterou tolik nenávidím - samé tlampače, pitomé písničky, spousta špíny a zpocených lidí, kteří se baví těmi největšími možnými nesmysly. (Ovšem jak praví klasik, "Sam to tak asi chtěl".) ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • V malém cameu se jako muž obědnávajicí si pití na baru objevuje režisér Sam Peckinpah. (J.A.K.)
  • Žlutý/zrzavý pes, kterého má hlavní postava ve filmu, je vnuk psa Spika z filmu Zrzoun (1957). (J.A.K.)

Reklama

Reklama