Circus of Books

Téměř čtyři desetiletí vedl skromný pár Karen a Barry Masonovi Circus of Books, obchod s pornografií v Los Angeles, který se stal centrem místní gay komunity. (Netflix)

Arsenal83 odpad!

Nuž prečo by nám Netflix nepriblížil osudy najväčších osobností 20. storočia? Veď ktorý človek by nebol na seba hrdý, že za svoj život dokázal rozšíriť promiskuitu, sexuálne choroby a k tomu ešte aj poporiť úchylné menšiny? Stačí len výrok syna: "Naši rodičia viedli tajný obchod s gay porno videami dlhé roky, zatiaľ čo nás posielali do náboženskej školy." Nuž, to sa pán farár určite potešil! ()

thommas

Rodinný autoportrét, který chtěl na pozadí jednoho netradičního knihkupectví přecházet od velkých dějin k malým dějinám boje za LGBTQ identitu. Celé to je nakonec ale takové unavené, zvláštně promíchané nic, které překvapivě zůstává na povrchu i přes fakt, že režisérka je členem rodiny, o které točí. Nejcennějším příběhem z mnoha rozehraných je závěrečná studie bourání zdí, pečlivě postavených mezi byznysem a rodinou, na cestě za přijetím odlišné orientace vlastního syna. Průměrná dokumentární prvotina s několika zajímavými momenty a nevytěženými tématy, jejíž trailer má podstatně lepší strukturu, než výsledný film. ()

Chen

Nikdy jsem o tomhle knihkupectví neslyšel, dokument mi na Netflixu vyskočil jako novinka a nevěděl jsem, co od něj čekat, ale bylo zajímavé sledovat, jak zvláštní jsou cesty osudu. Dokument je spíše takovou sondou do života jedné (ne)tradiční rodiny, kdy je tempo někdy poměrně utahané a občas dokument působí trošku nekonzistentně, ale ve své podstatě je to relativně působivá podívaná, u které jsem se nenudil. ()

Maximilianus

Sám o sebe nebol tento dokument zlý a príbeh manželského páru, prípadne celej rodiny bol netradičný, avšak neviem či bol až natoľko zaujímavý, aby o nich vznikol dokument. Tak mali obchod, ktorý vzhľadom na pokrok doby v legislatíve a nástupom internetu už nie je. A čo? Tak tam predávali gay porno a nikto o tom nevedel. Podľa mňa mali zaujíamavejšie profesie pred založením obchodu. Čiže myšlienka boja za práva homosexuálov ok, ale ten obchod je iba výstrednosť. 7/10. ()

Tarhiel

Bolo pekné vidieť funkčnú rodinu, kde sa zároveň neskutočne dopĺňali - ten chlap bol taký submisívny, ale so srcdom na správnom mieste a tú svoju herdek-babu skvelo dopĺňal a vedel ju tak nepriamo v živote usmerňovať, jednoducho tým, že bol. Ona zasa energická a rozhodná, ktorý vždy udávala smer a on jej na ceste za cieľom vždy ochotne pomohol. To bola jedna vrstva - to, že dokázali skoro celý život utajiť, že pracujú v porno-biznise a zároveň byť zdravou funkčnou rodinou a neprekecnúť sa pred priateľmi a známymi - wow - druhá vrstva. A tretia bol coming out ich vlastného syna (úprimne, videl som to na ňom už na začiatku dokumentu - á, tento bude náš) - a táto bola pre maminu rodiny najosobnejšia. Oveľa zaujímavejšie, než ten business bola pre mňa osobná cesta tej rodiny a matky, a to ako sa postupne menili, aj názorovo, a videli svoje deti vyrastať. ()

Pavlo

Dokument, ktorý chce šokovať. Avšak okrem tajného podnikania manželov, ktorý nechápem, ako dokázali x-dekát skrývať, sa len ďalej zobrazuje prierez týmto show-biznisom. A to sa časom stáva menej pútavé, až nudné. ()