Jinn

• Libanon Jinn

Epizody(5)

Při výletu do Petry proniknou do lidské říše dva džinové – jeden dobrý a jeden zlý – a střední škola se rázem změní v bojiště nadpřirozených sil. (Netflix)

Myshkin

Seriál vyvolal v Jordánsku mediální poplach, část kritiky byla zasloužená, část podle mě ne. Je dobře, že se scénáristi pokusili o nezkrášlený pohled na jordánské teenagery, škoda jen, že nešli hloubš a zvolili za hrdiny jen takovou úzkou skupinu dobře zajištěných westernizovaných mladých. Vyčítat tomu vulgární jazyk, líbání atd. může jen bigotní trouba, ale kritiku za scénář a provedení si seriál zasloužil. Budu k tomuhle počinu hodně benevolentní, když řeknu, že je to sledovatelná podívaná s krásnými záběry pouštní Petry. Když budu kritičtější (což je tady namístě), nemůžu říct nic jinýho, než že je to špatně napsaný, nudný a zbytečný konzumní produkt. Petra i téma džinů jsou naprosto nevyužité. Když se zdálo, že by džinové mohli podobně jako upíři představovat určitou symbolickou sociální kritiku, všechno vyznělo do ztracena. Škoda potenciálu. ()

• „Chápeme, že to někteří diváci mohou považovat za provokativní, domníváme se však, že to bude s teenagery na Blízkém východě a ve světě rezonovat,“ uvedla společnost Netflix na žádost agentury AP o komentář. [Zdroj: Tyden.cz] (Duoscop)
  • Seriál je prvním původním arabským seriálem od amerického placeného poskytovatele seriálů a filmů Netflix. [Zdroj: Tyden.cz] (Duoscop)
  • Herecké obsazení je plně jordánské. (Duoscop)