Komentáře uživatelů k TV filmu (88)

 • Tosim
  ****

  Na TV poměry nadstandartně technicky zvládnutý film, se společensky důležitým tématem, u kterého nechápu jen jednu věc, a to tu, proč si snímek jako svůj projekt vybral zrovna Jiří Svoboda.(21.1.2008)

 • Radek99
  ****

  Vyjmout z koncepce tohoto snímku rádobydrsné pásmo vypravěče (jemuž vůbec neodpovídá používaná vrstva jazyka a působí rušivě a místy až směšně), jednalo by se o jednoznačně nejlepší polistopadový film režiséra Jiřího Svobody a jeden z nejlepších filmů reflektujících zrůdnost mezních 50. let - paradoxně od tvůrce, který sám totalitní ideologii v jisté fázi svého života propadl. Takhle je Udělení milosti se zamítá ,,jen" vysokým televizním nadstandardem pocházejícím z ostravského studia, které se zasazením do dobového kontextu vypořádává s temnou etapou našich moderních dějin... Svoboda opět již tradičně exponuje příběh silného jedince, který se postaví takřka proti všem (možná bychom tu našli podobnost s žánrem, který lze označit jako eastern) a jehož příběh nese rysy tragédie (s motivy zrady a odplaty). Silná je až naturalistická predestinace hlavního hrdiny, jehož osud je takřka od začátku daný. Je velká škoda, že se takovýchto společensky závažných filmů obecně netočí více - přispělo by to našemu vypořádání se s problematickou érou komunismu... Podobné filmy: Tichá bolest(26.2.2009)

 • hirnlego
  ***

  (*** a 1/2)(14.3.2006)

 • Jossie
  ****

  Hodně drsný a hodně působivý film. Jan Dolanský je velký talent.(10.10.2005)

 • gudaulin
  ****

  Nadprůměrné televizní drama, které si celkem zákonitě vybral režisér Svoboda pro vyhraněný rebelský charakter hlavního hrdiny a atmosféru tíživých 50. let deformovaných stalinistickým režimem. Vzhledem k dlouholetému členství Jiřího Svobody v komunistické straně a jeho angažovanosti jde o jeden z pokusů vyrovnat se s vlastní minulostí. Podobné náměty s kriminální zápletkou jsou ve Svobodově tvorbě časté. Slušný scénář a především výborný Jan Dolanský v hlavní roli jsou hlavními přednostmi tohoto kousku. Celkový dojem: 70 %.(1.3.2009)

 • genetique
  ****

  Na televízne pomery veľmi, naozaj veľmi kvalitne spracovaný film, čo prekvapuje najmä preto, že ide o tuzemský snímok. Príbeh je naozaj drsný, dráma s nádychom temnej a civilnej kriminálky, v ktorej som po technickej stránke (kamera, strih, nasnímanie, filtre) len málokedy našiel chybičku a niekedy som mal skutočne pocit, že sledujem (a nepreháňam) nejaký americký nezávislý snímok. S príbehom sa teda tvorcovia nemaznali, dej nechali a hodili nám ho ako psom, surový a tvrdý, bez akéhokoľvek zmäkčenia, či prikrášľovacích úprav a to sa mi veľmi páčilo. Navyše aj herecky zvládnuté takmer na prvotriednej úrovni, nesedeli mi len niektoré vedľajšie roličky. 80%.(3.3.2009)

 • sud
  *****

  Jiří Svoboda opět nezklamal, stejně jako nikdy předtím. Stvořil vynikající příběh (na motivy skutečného případu) o zločinci, který zločincem být nechtěl a o přáteství, které bohužel nebylo silnější než osud. Honza Dolanský dokazuje, že je jedním z nejlepších herců součastnosti. Svému jmenovci Steinerovi dokázal skrze drsnou slupku vtisknout srdce a chlapeckou obyčejnost. Matěj Hádek svého sarkastického vypravěče Pajdu předvedl rovněž s grácií a kdo opravdu zaujal, byl Petr Motloch. V roli odporně slizké policajtské svině jménem Charvát byl naprosto dokonalý. Být film natočen za velkou louží a na velké plátno, získal by jistě za svůj výkon Oscara (nebo alespoň nominaci). Drsný, naprosto nepatetický a vynikající krimithriller s mrazivě dokonalou hudbou (písničkou) Daniela Landy (a to ho jinak příliš nevyhledávám) od nejspíš jediného tuzemského renomovaného režiséra drsných žánrů. 93%.(1.3.2009)

 • NinadeL
  ***

  V době Sametových vrahů velký znovu objevený hit, dnes už přeci jenom mnohem více hendikepovaný televizní příběh svou dobou. Nicméně i tak je dnes zajímavé sledovat Svobodovy oblíbené prvky (vyprávění ve stylu westernu, které je naroubované na českou krimi) společně s jeho oblíbenými herci. Vysloveně výborná je Lenka Vlasáková. Skrze celou jeho tvorbu je znát velký zájem o zpracovávanou látku a pečlivá rozvaha, zda se látce bude věnovat.(6.11.2016)

 • A_FISH
  ****

  hudba ve filmu mírně ospravedlňuje existeci daniela landy(2.3.2009)

 • Smok
  ****

  Film zhliadnutý ako bonusové dvd ku filmu "Sametoví vrazi". Málokedy sa mi stane, aby nejaký bonusový materiál tromfol hlavné dvd. V tomto prípade sa to Svobodovi s týmto drsným krimi thrillerom z obdobia 50. až 70. rokov rozhodne podarilo. Ani sa človeku veriť nechce, že sa jedná o tv film "made in ostravské štúdiá".(27.10.2009)

 • WANDRWALL
  **

  Smolař?(12.8.2010)

 • Snorlax
  *****

  Nesmírně precizní scénář, nikdo není jen svině, nebo vzor ctností. Vynikající casting, z bratrů Hádků byl vybrán ten, který umí hrát. Skvělá hudba, Dolanského životní role a v neposlední řadě Svobodova citlivá režie. Tohle všechno tvoří esence jednoho z nejlepších českých filmů.(11.12.2012)

 • triatlet
  ****

  Jako televizní počin ostravského studia nadprůměrné. Bezútěšnost doby vykreslena prostřednictvím skvěle propracovaných charakterů jednotlivých hrdinů a antihrdinů. Jen letmý pohled dírou ve stropě stačí, aby si divák domyslel pedofilní zrůdnosti v pasťáku. Už úvodní klukovská revolta Hanse Steinera vůči Charvátovi naznačuje, kdo bude v centru dění. Zajímavě zakomponovaná baladická romance mezi Magdou a Honzou. "Myslíš si, že se udělám, když mi nějaká Dorota řekne, že jsem jinej?“ Herecky skvělé výkony, a to i u dětských herců. Ale jednoznačně nad všemi ční Dolanský a Motloch. Perfektní exteriéry – důlní šachty. Výborná hudba Daniela Landy. Působivý snímek.(14.3.2009)

 • SeBig
  **

  Pustil jsem si to s tim, že to bude aspon trochu jako Sametovi vrazi. Nebylo. Film se hrozně tahnul. Aspoň že ten Dolansky tam hraje.(26.8.2016)

 • d-corso
  ****

  Jeden z vrcholů české televizní produkce. Film, který by, po citlivém sestříhání a kvalitní obrazové postprodukci, mohl z fleku do kin. Nechápu jen jednu věc - proč Tosim nechápe jen jednu věc, a to tu, proč si snímek jako svůj projekt vybral zrovna Jiří Svoboda.(3.6.2007)

 • Ištván87
  *****

  Drsný film z drsného prostředí. Příběh vyvrhele, kterého přesvědčivě zahrál Jan Dolanský. Této nejednoznačné postavě značně sekunduje asi jediný "přítel", kterého má, Pajda v podání taktéž výborného Matěje Hádka.(9.3.2009)

 • argenson
  **

  Asi jsem se dopředu nechal moc namlsat jménem režiséra, mým oblíbencem Dolanským a zdejším vysokým hodnocením. Ale někde se stala chyba, mě to moc nebavilo.(18.3.2015)

 • Terminus
  ***

  Film Jiřího Svobody, který vznikl v ostravském studiu ČT, pojednává o krátkém životě kriminálníka ne zcela z vlastní vůle. Režisér a scenárista v jedné osobě popisuje jeho osud v duchu "mužných" scénářů Jiřího Křižana (Je třeba zabít Sekala, seriál Záchranáři), občas své dílo degraduje příliš rádobychlapskými promluvami vypravěče a přítele hlavního hrdiny, ale jako celek film sice konvenčně, ale velmi umně konstruuje.(2.2.2005)

 • fannah
  ****

  Dolanský tady hraje ještě líp než v Sametovích vrazích... Povedená série(27.1.2007)

 • Lukrecie
  ****

  "Na kamarádství seru, Pajdo, jestli chceš někomu věřit, tak choď do kostela. Lidi jsou kurvy!...."(20.10.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 5