Božská Julie

Csodálatos Júlia

Božská Júlia

Drama / Komedie

Kanada / USA / Maďarsko / Velká Británie, 2004, 105 min

Tentokráte žádný dlouhý komentář..... herecký Koncert s velkým K úžasné Annette Bening! Nic víc, nic míň! Nesmírná radost a potěšení ji po celou dobu snímku pozorovat. p.s. hvězdička navíc, za tu závěrečnou FANTASTICKOU reklamu na pivo. Při pohledu na Annette jsem dostal hroznou chuť dát si jedno orosené :o) Tohle by byl reklamní spot jako hrom, kterému by se nevyrovnal žádný Pardál vyladěný přímo pijáky či " divnej vrchní " z Velkých Popovic.....(16.7.2009)

• Eleanor05

Film vhodný pro domýšlivé ženy kolem přechodu, které se cítí staré a už ne tak doceňované a obletované, jako kdysi. A myslí si, že podvádět manžela je OK, protože pak se cítíte jako "zamlada". Když vás ovšem podvádí manžel, není to vůbec OK a musíte se pomstít nejtrapnějším způsobem, jaký vás napadne. Myslela jsem si, že Annette Bening hrála tak křečovitě v Americké kráse, protože to vyžadovala role. Tady jsem ovšem s údivem zjistila, že tak hraje zřejmě pořád...(17.7.2015)

Můj šálek kávy. Nenapadá mě žádný důvod, proč nedat 5*. Film měl vše, co mám ráda: úžasnou herečku v hlavní roli a lepší nebyla snad ani ve Valmontovi - škoda toho Oscara, skvěle napsaný scénář - vtipný a inteligentní, režii, která tikala jak hodinky a všichni měli tu správnou šťávu, kostýmy, dekorace, hudba, masky ( i díky nim vypadala Julie úplně jinak v depresi, jinak v euforii) - prostě nádhera. Ke komentáři Faye není stran obsahu co dodat, byl to příběh o "živé" ženské, která si dovolila na chvilku zblbnout, ale její odvetný risk se proměnil v úžasně vygradovanou satisfakci.(27.7.2005)

Příběh ze života londýnské divadelní divy Julie Lambertové v hlavní roli s Annette Bening. Prostředí divadelní produkce a společenské elity dává příležitost pro vykreslení atmosféry roku 1939, která se cele zajímá jen o příběhy jednotlivých postav a nenechává se zneklidňovat politikou. Julie je dominantní a moderní ženou, která zprvu přemýšlí o divadelní dovolené, pak ale díky mladému milenci a následnému zklamání ze vztahu s ním, zosnuje takový plán, který jí nejenže uspokojí v osobním životě, ale zároveň jí přinese nový vynikající úspěch na divadelních prknech. Zároveň je možné sledovat příběh jejího přítele – gaye, jejího manžela, se kterým udržuje kamarádské manželství a troufalou Avice Crichton počítající s divadelní kariérou získanou přes postel. Moderní příběh s apelem na jedinečnost zralé ženy může sloužit jako příklad zdravé emancipace i dnes. V jistém smyslu může připomenout jinou slavnou roli Annette Bining – markýzu de Merteuil z Formanova Valmonta (1989). Také je zajímavé, kolik herců se Szabóovi proplétá v Božské Julii i Slunečním svitu – například Miriam Margolyes nebo Rosemary Harris.(28.3.2009)

Tak tohle je film přesně podle mého gusta. Výborný a vtipný scénář, přesná atmosféra a hudba a masky...... a co hlavně - famozní závěr a úžasná Annette Bening, která si za to jak ztvárnila stárnoucí herečku, které se ve svém skutečném životě už trochu nudí a tak si najde mladého milence, zprávem sloužila nominaci na Oscara a je jenom škoda, že jí neproměnila.(19.7.2009)

• - Snímek za 18 mil. dolarů vydělal Sony Pictures Classics během prvních třech dnů (15. – 17. 10. 2004) promítání v osmi kinech 101 126 dolarů. Celková tržba se po několikaměsíční pouti po severoamerickém kontinentu vyšplhala na 7,7 milionu. (imro)

• - Kameraman Lajos Koltai (Malena) získal nominaci na Evropských filmových cenách. (imro)

• - Annette Bening si za svůj výkon vysloužila na Mezinárodním festivalu v Bangkoku cenu Golden Kinnaree. Podělila se ale o ní s Aňou Geislerovou, která okouzlila tamější porotu svým výkonem ve snímku Želary (2003). (imro)