Britské herecké hvězdy v čele se Sirem Johnem Millsem a Donaldem Sindenem vévodí dramatu ze druhé světové války. Bitva o Atlantik propukla v plné síle a britské lodě jsou zoufale potřeba. Většina z nich však obléhá nebezpečnou německou bitevní loď Tirpitz. Podle plánu mají loď zničit a zdá se, že jedinou možností je použití miniponorek. Bude akce úspěšná? A pokud ano, za jakou cenu? Nad námi vlny – to je akcí nabitý válečný fi lm, který vás udrží v napětí od začátku až do konce. (oficiální text distributora)

Dragonlanc

Takmer dokumentárny film natočený podľa skutočnej udalosti - útoku anglických trpasličích ponoriek na nemeckú bitevnú loď Tirpitz, kotviacu v Trondheimskom fjorde. O nejakej akcii sa dá len sotva hovoriť, pomalé, rozvláčne a pre niekoho, kto nepozná žiadne historické pozadie celého príbehu aj ťažko zrozumiteľné. ()

mortak

V roce 1955 nejspíše patřila tato akce k známým a provařeným historkám z WWII, takže se scénář nezabývá ani charakterizací jednotlivých postav (asi tehdy stačilo jméno a každý věděl, o koho jde) a bohužel ani nějakým vysvětlováním ohledně útoku. Chybí tu nějaký Dr.Watson, který potřebuje podrobný popis všeho odborného, aby se orientoval a pochopil (a s ním i divák). Takže pokud nejste odborníky přes miniponorky, druhou polovinu filmu musíte sledovat velmi pečlivě, jinak se rychle v ději ztratíte. ()

Lacike

Tentokrat ponorkovy film z Britanie. Skoda, ze som si dopredu neprecital o com to bude. Keby som vedel, ze to bude dobrodruzstvo nejakej zaprdenej miniponorky namiesto klasickej, tak by som do toho nesiel a urobil by som dobre, lebo film je strasne rozvlacny a nudny. Aj ked vdaka malym rozmerom tvori posadku len par chlapov, tak sa mi vsetci plietli, pretoze postavy boli nevyrazne a herci zamenitelni. Samotna misia mi tiez nepripadala dvakrat zaujimava. Jedine co ma zaujalo, bolo vycvikove stredisko so zaujimavou nadrzou. Ale aj tak som tentokrat dost sklamany. 4/10. ()

honajz

V kolekci klasických válečných filmů vydává Bontonfilm slavnější filmy tohoto žánru. Tentokrát černobílé drama z roku 1955. Příběh se odehrává za druhé světové války, kdy se britské námořnictvo rozhodne zničit německou bitevní loď Tirpitz, která u Norska kontroluje vody, takže běžné ponorky nemají šanci uniknout. A tak přijde velení s nápadem využít miniponorky, které by bitevní loď podminovaly. Ačkoliv je film hodně oceňován, nemůžu si pomoct, ale děj je sem tam vyprávěn hodně zmateně, podmořské záběry hrozně čiší kulisami, a dokonce občas jsou některé scény hrozně zrežírované. I když jde o film podle skutečné události, přesto zamrzí nejvíc konec - kdyby tam aspoň bylo dořečeno, že Tirpitz byl kompletně zničen letectvem RAF rok po této ne zcela úspěšné misi. Ale takto podáno to vypadá, že vše vyšlo nadarmo. Disk nabízí vyčištěný obraz ve formátu 4:3, zvuk stereo (včetně českého dabingu), české titulky, ale to je vše. Bonusy žádné. Publikováno: 30.11.2008 ()

majo25

Príbeho to nezaujalo natoľko, ako by malo. Drámatické situálcie boli len také povrchné, prípadne čisto zmarené neslanými humorom. Aj keď vzávam hold skutočným vojakom, ktorí to dokázali, na plátne to až tak dobre nevyzeralo. Techniká stránka filmu je viac menej v poriadku. Prakticky však nič, čo by si divák z filmu odniesol. Hodnotenie: 55% ()

• Film bol natočený podľa príbehu "CET" Warrena a Jamesa Bensonovcov. (Svadbos)
  • Fraser (John Mills) nosí hodinky značky Jaeger-LeCoultre Reverso. (dyfur)