Beckett

• Itálie Beckett (více)

Po tragické dopravní nehodě v Řecku se americký turista Beckett ocitne uprostřed nebezpečného politického spiknutí. A aby si zachránil život, musí se dát na útěk. (Netflix)

BMW12

Děj tohoto thrilleru se mi líbil, bylo to napínavé, ale byly tam hrozně dlouhé nic nevypovýdající záběry, které mohly být daleko kratší. Jako kdyby těmito záběry chtěli ten film natáhnout. Ale scenáristicky se jedná o dobrý thriller. ()

Enšpígl

Ale no tááák, černouška nám tam bodnou, postřelí, pořežou , ještě si zlomí ruku a na druhý prsty a přesto tam rambí jak nepříčetnej a film se mě snaží říct že je to realistický ? Jasně a teď tu o tom, že Pat a Mat jsou nejlepší řemeslníci na přestavby bytů. Du dát pivko, ať tyhle us pokrmy dobře strávím ()

Malarkey

S námětem a prostředím jsem trošku doufal v nějaký ten pomalý thriller na způsob Američana. Nakonec se tak ale úplně nestalo. Musím tedy říct, že Beckett není špatný film. je to taková alternativní evropská thrillerová minimalistická filmařina s pár hollywoodskými herci, která umí sem tam bavit. Minimálně teda řeckým prostředím, které tu vypadá trošku jako když se v Donbasu dostanou k moci proruští separatisté. Pár pěkných záběrů tu ale je a kdyby z hlavního hrdiny na konci neudělali borce, co zastaví kulku pohledem, možná bych byl i spokojenější. Na konci se evropský minimalismus střetnul s americkým akčním béčkem a celé to trošku spadlo kvalitou k řecko-turecké zdi. ()

T2

John David Washington je dobrý herec a snaží sa tam aj hrať dosť prirodzene ale príbeh je miestami dosť pritiahnutý za vlasy na to aby bol ako tak realistický.  /55%/ ()

Radek99

Skvěle natočený oldschoolový politický thriller evokující pro tenhle žánr zlatá 70. léta. Tři dny kondora po řecku... ()

dO_od

// Prázdná, hloupá a k mému největšímu překvapení vlastně i docela mizerně zahraná variace na Uprchlíka. 4/10 ()

3DD!3

Řecko, současnost. Nezodpovědný afroameričan řídí v noci aniž by si dal před cestou Redbulla. Usne, nabourá, projede domem a zabije svou ženu/přítelkyni (bílou) nezodpovědně nepřipoutanou. Než odpadne všimne si zrzatého caparta. Při výpovědi utrousí tuto nenápadnou informaci a najednou ho chtějí všichni zabít a on prchá aby si zachránil holý život. Ironicky chtěl chvíli před tím spáchat ze solidarity sebevraždu. 70tková konspirační utíkačka malebnou peloponéskou krajinou je opepřená o politické podloží. Bohužel nesympatický hlavní hrdina co se většinu času chová jako kretén a haluzácky uniká před pronásledovateli a sbírá střípky informací k řešení své situace to posílá do kopru. Scénář osciluje mezi akčním béčkem a evropskou artovkou = nedává moc smysl. Washington po Tenetu těžce přešlápl. ()

Spiker01

Pro jednoho přepísknutá pitomina, pro druhého poměrně napínavá honba za spiknutím. J.D. Washington, ač se mu problémy vrší nad hlavu, si dokáže vždycky poradit a když je potřeba, trošku i zahrát na melancholickou strunu. A já se poměrně dobře bavil, ač si už dávám u filmů s červeným N na plakátě velkého bacha. Beckett není úplná jistota, ale pokud máte rádi (trošku jiného) Uprchlíka tak jako já, třeba vám to sedne. ()

LiVentura

Fantastický Washington, podobu s tátou nezapře... příležitost v perfektním dramatickém thrilleru.. Jedním dechem! Po dlouhé době jsem viděl příběh, který si nezadá s nejlepšími ve svém "politickém" žánru. ()

DJ_bart

'Beckett' se sice nese v nostalgickým duchu sedmdesátkových evropských thrillerů, ale jinak jde o jeden velkej, námětově dutej filmovej otazník až běda. ¿¿ ()

filmfanouch

John David Washington dokázal díky rolím v seriálu Ballers a filmech BlacKkKlansman, Tenet či Malcolm a Marie, že rozhodně nemusí spoléhat na to, že je synem Denzela Washingtona. Projevil se jako šikovný herec, který má před sebou i díky svému mladému věku potencionálně velmi bohatou kariéru. Po Tenetu se poté Washington vrátil k akčnímu žánru skrze Becketta. Americká prvotina italského režiséra Ferdinanda Cita Filomarina (bývalý milenec Lucy Guadagnina, který Becketta produkoval) je akčním thrillerem, který je čerstvě dostupný na Netflixu. Stojí ovšem skutečně za pozornost?   Dle překvapení stojí rozhodně za to herecký výkon Washingtona. V Beckettovi dokáže Washington naprosto prodat úskalí, které jeho postavu potkají. V akční poloze je Washington nadále uvěřitelný, jeho hrdina ovšem působí jako realistická postava, jejíž chování působí zcela realisticky. Beckett tak trochu připomíná starší akční snímky, kdy se anonymní nezkušená postava musela zapojit do akčního příběhu, kde jí jde po krku. Je skutečně škoda, že Washington i akční stránka jsou vydařenými prvky tohoto filmu proto, že jsou víceméně reálně jedinými.   Scénář Becketta je slaboučký. Dokonce slabší než v případě starších filmů, které Beckett tak trochu připomíná. Ambice tam přitom jsou. Scénář Kevina A. Rice do děje zapojuje politickou protesty v Řecku, kdy se do jejich průběhu omylem zaplete právě hlavní hrdina. Washington i jeho kolegové jako Boyd Holdbrook, Alicia Vikander či Vicky Krieps se snaží, z filmu ovšem dvakrát moc vytáhnout sami nedokážou. Scénář, využívání témat či pracování s nějakou intenzitou napětí vlastně trochu bojí. Sebekvalitnější akční sekvence nezapřou to, že je Beckett i přes své ambice tak trochu naivním akčním filmem. Jenomže si svou naivitu nedokáže úplně přiznat a pořád se snaží hrát na vážnou notu. Nikdy to přitom nepůsobí vyloženě směšně, v pár momentech se ovšem definitivně ukáže, že všechna ta snaha je vlastně zbytečná.   Hlavní hrdina si sice v rámci téměř dvouhodinového projektu projde peklem a nepůsobí jako nerealistický hrdina, který rázem přijde k schopnosti vším projít jako růžovou zahradou, přesto se ovšem v pár momentech ukáže, že všechna ta snaha o realističnost je ve finále zabita momenty, které úplně realisticky nepůsobí a z Washingtonova hrdiny se nakonec přeci jen tak trochu Superman vyklube. Filomarino chce očividně natočit film, kde kromě akce hraje roli i něco jiného, na tomhle poli se mu ovšem zrovna dvakrát nedaří. A Beckett je ve finále skutečně celkem slušným béčkem než strašně chytrý a přelomový akčňák.   Kamera Sayombhua Mukdeeproma je rozhodně fajn a na Becketta se díky tomu krásně dívá. Zvolené prostředí je zajímavé a alespoň v tomhle ohledu vlastně přichází nějaká zajímavá změna. Jen ze zasazení zrovna do Řecka není vytěženo dvakrát moc. Pro Filomarina jde po životopisném dramatu Antonia o Antonii Pozziové teprve o druhý film a se samotným akčním žánrem žádné zkušenosti nemá. Dá se mu to snadno odpustit i díky tomu, že akce šlape, Washington a spol. hrát umí a jako slušná akční zábava to bez problémů funguje. Jenomže ambice byli očividně zcela někde jinde a téhle úrovně nedosáhli.   Beckett je tak dalším spotřebním neurážejícím produktem od Netflixu, který na to přeci jen zkouší jít tak trochu jinak než většina klasických podobných hollywoodských akčňáků. To, že mu se to ve finále úplně nepovedlo je věc druhá, přesto to ovšem pár svých momentů opravdu má a v tom zárodku se dost možná přeci jen skrývá skutečně dobrý film. Není to špatný film, přeci jen ovšem mohl být dle všech indicií rozhodně lepší.... () (méně) (více)

mzss1

[55%] BECKETT je opravdu takový divný film, který je na oko docela dost levný a ničím extra nezaujme. Přesto mě to svým způsobem bavilo, především herecký výkon J. D. Washingtona a finální cca třetinu filmu. Ani nevím, kam bych to zařadil a s něčím srovnal. Určitě bych to nepřirovnával k Uprchlíkovi. Jedna scéna, kdy Washington skáče ze skály na strom, mi připomněla prvního Ramba. Úvod je takový seznamovací, nebavil mě, takže první třetina o ničem, ta druhá, to už nám tu BECKETT uniká – ale celé je to takové nezáživné. Ale ve finále už tu máme pár dobrých a napínavých sekvencí. Akci zde určitě není třeba čekat. Tempo je pomalé a má to strašnou hudbu od japonského skladatele, která by se snad hodila do 60.let, ale co už. Vedle hlavního herce mě další žádný nezaujal. Krásná Alicia Vikander je zde pouze v úvodu a Boyd Holbrook mi zde přišel nevýrazný, ale neurazil. Tentokrát se shoduji s hodnocením na CSFD. Znám horší filmy, ale jednou se to v pohodě dalo vidět. ()

Anderton

Beckett akoby nám sem skočil cez bránu času zo sedemdesiatok, len namiesto Venturu a jeho kolegov tu máme Davida. Ten má po Tenete opäť čo robiť, aby prežil, tentokrát mu v tom pomáha staromódny scenár, takže je len na vás, či na túto hru pristúpite, alebo schopnosť hlavnej postavy všetko prežiť, nepotrebovať vodu a jedlo a tak podobne nebudete považovať za taký problém, že film hneď skraja odpíšete. Pokiaľ sa ale necháte unášať napínavým dejom a úžasnými (rozumej realistickými, čiže dosť špinavými) Aténami, čaká vás nonstop adrenalínová jazda. ()

AppleCore

Staro-školská slow-burn filmařina, která bude pro dnešního diváka vysoce frustrující a nezáživná. Pro mě je to atmosférou Calvarie (!) kriminálního žánru. Dějově jsme pak ve vodách Tří dnů kondora nebo Maratonce! Parádní nestrojenej civilní krimi thriller, odehrávající se za běžnýho bílýho dne kdesi v Řecku, přesto lepší než většina kriminálek současnosti. Skvělá kamera, slušnej soundtrack, artová režie a výbornej Washington. Tady to Netflix trefil! ()

DwayneJohnson

S hodně odřenýma ušima. Vůbec, John nemá po Tenetovi nějak extra štěstí na výběr filmů a o Alicii už raději ani nemluvím. Nejsou sice spolu ve filmu nějak dlouho, ale naprosto zde chybí jakákoliv vzájemná chemie. Zbytek vyplní už jen klasicky (pod)průměrný příběh všichni na jednoho a jeden na všechny, který sice není nějak originální, ale je aspoň uvěřitelný (honičky, souboje) a to je asi jediný důvod, proč jdu nakonec na tři hvězdy. ()

Marze

Informace jsou poskytovany postupne a hrdina dlouho nevi o moc vice. Zapletka je primocara s mnoha klise a neuveritelnymi nahodami. Akce je přehledná a nijak mimoradna. Jednoducha hudba vyvolava napeti psychologického dramatu. Na pozadi pribehu jsou realie neradostne zadluženého Recka. Na americkem velvyslanectví  visi portrét prezidenta Obamy, který vse casove priblizne zarazuje. Washington mi neprisel moc sympaticky, ani charismaticky. ()

Chrustyn

Máte chuť na moderního Uprchlíka, tak v Beckettovi ho nenajdete. Nudný thriller s nezajímavou zápletkou a nevýrazným Washingtonem. Film nemá tempo, zajímavé postavy ani poutavé scény. Na druhou stranu, nic jsem neočekával a nic nedostal, takže zklamaný vlastně ani nejsem. ()