Beckett

• Itálie Beckett (více)

Po tragické dopravní nehodě v Řecku se americký turista Beckett ocitne uprostřed nebezpečného politického spiknutí. A aby si zachránil život, musí se dát na útěk. (Netflix)

Flakotaso

Bucket přetékající zpěněným klišé, který neobsahuje snad ani jedinou scénu s nápadem. Zajímavostí je možná to, že scenárista Kevin A. Rice podle všeho nenávidí Becketta, a proto po něm pojmenoval nejen film, ale zejména hloupého hlavního hrdinu, aby bylo středoškolskému komplexu učiněno zadost. Avšak líbilo se mi, že řečtí herci očividně rychle pochopili, že se účastní natáčení čistého béčka a přizpůsobili tomu své herecké polohy, takže hodný lovec se o našeho hrdinu stará doslova s mateřskou něžností, zatímco "bad cop" neváhá projevovat svůj sadismus i ve vlaku plném cestujících. ()

BMW12

Děj tohoto thrilleru se mi líbil, bylo to napínavé, ale byly tam hrozně dlouhé nic nevypovýdající záběry, které mohly být daleko kratší. Jako kdyby těmito záběry chtěli ten film natáhnout. Ale scenáristicky se jedná o dobrý thriller. ()

Morholt

Taková klasika. Nevinný civil na útěku přeed ozbrojenými a vycvičenými padouchy. Jenže ne každý je Uprchlík. V tomto případě je hlavní hrdina neschopný jeliman, který má v patách ještě neschopnější idioty. Navíc Řecko zřejmě není v amerických očích zajímavou destinací a tak obsazují ambasádu kretény. K tomu si přidejte příšerný projev mladého Washingtona, který prostě není dobrým hercem a neštěstí je na světě. Ani řecké destinace se nepodařilo využít. Ztráta času. 15% ()

BoPo

Zo začiatku dostanete tuctové drama, ktoré sa presne v tom správnom momente (keď si už začínate trošku nudiť) prehupne do akčného módu. V podstate v štýle filmu Uprchlík (1993). Neokukané prostredie Grécka a neustále tlačenie deja/hrdinu dopredu, vytvárali predpoklad k nadpriemernému zážitku. Bohužiaľ záverečná tretina sa moc nevydarila, pretože Beckett zrazu pôsobil ako John McClane (skok na auto je určite kandidát na jednu z najdebilnejších akčných scén roku 2021). Čo v kontexte predchádzajúcej snahy o reálny súboj o život/pravdu zapôsobilo ako facka. Plus za celú dobu sa neobjavila žiadna charizmatická negatívna postava. ()

NinonL

Film, ve kterém se honí kočka v podání řecké policie s myší v podání nezranitelného a neporazitelného černouška J. D. Washingtona. Alicia Vikander má ve filmu jen miniroli, všechno to odehraje její parťák s tmavou pletí. ()

M.i.k.e

těžko říct jestli tvůrci chtěli něčemu skládat poctu,nicméně celkem se jim to povedlo a Beckett působí a vypadá jako poctivý old-school thriller,který jako kdyby utekl z přelomu sedmdesátek a osmdesátek.To se koneckonců taky odráží na jeho nezaslouženě nízkém hodnocení,jelikož je evidentní,že takhle starosvětský kousek dnes neosloví každého.Já se každopádně bavil a i když JDW stále není Denzel a bude to mít v tomhle ohledu vždycky těžké,zlepšuje se film od filmu.Pomalu,ale zlepšuje...70% ()

Figu

Né vždy se sejde špatný hodnocení z ČSFD, s výsledkem filmu po jeho projekci. Zde se mě to potvrdilo. Film mě solidně polapil a kolikrát jsem byl naplej jak strunka. Díky spárům pana Becketta, který mě držely v napětí, jsem minul nějaký hluchý pasáže a rozhodně bijáku napomohlo i to, že byl natočenej opravdu dost realisticky. No každýmu sedne něco jinýho, ovšem mě to fakt bavilo! 75% ()

bourec

Tak výbušnej film to zrovna není. Washington hraje chlapíka, kterej už od začátku, a to se ještě nedostal do těch událostí co ho potkaj, vypadá, mluví a chodí jak po lobotomii. Kromě několika scén ten film působí uvěřitelně. A to je právě jaho problém. Prostě to nemá koule. Sjet to bez újmy se dá. Ale nadšený z toho nebudete.40%. ()

Streeper

Čistý průměr, ani nic velkolepého, ale rozhodně to není nic podprůměrného. Pomalejší drama, které dílky postupem filmu zapadají do sebe. Washington je dobrý herec a k mému překvapení to dokázal vcelku utáhnout, ale kdyby měl k sobě ještě někoho, nějakou obstojnější vedlejší roli, tak by ten zážitek byl o dost lepší. Sám to zvládl, ale na víc než průměrné tři hvězdy ten film nemá. Bohužel to bude jeden z filmů, o kterým budu přemýšlet jeden den a zítra si ani nevzpomenu o čem byl. V divákovi film nic nezanechá a to je špatně. ()

Juto

Beckett je solídnym úsilím spoločnosti Netflix, ktoré ponúka návrat k intenzívnym politickým thrillerom o love ľudí zo 70. rokov minulého storočia. 6/10 ()

PROCESOR

Mam rád přírodu a naháněčky v ní. Tady je to celkem hezky rozjetý, a i srozumitelně vysvětlený, proč po něm jdou. Celkem jsem byl na vážkách, kolik tomu prdnout hvězdiček, ale ty se dají korigovat, takže na pohodu. Určitě lepší průměr přátelé. ()

alchac

Se mi zdá, že Denzl džejár našel zalíbení v účinkování ve zmatených, nelogických, průhledných pseudoartistických chujovinách se značně přepálenou stopáží, u nichž scénárista zneužíval LSD a kameraman rohypnol. Pokud se tedy stejně jako já necháte zlákat do Tenat tohoto dílka, pak na váš budou čekat např. následující strhující moment(k)y: kamera dlouze odspodu zabírá koruny stromů. Beckett strnule pozoruje toulavou kočku. Beckett čumí do blba. Kamera projíždí železničním tunelem. Plačící Beckett opět čumí do blba. Kamera dlouze odspodu zabírá korunu mostu. Tentokrát mírně slintající Beckett už zase čumí do blba. Takže pokud máte podobné typy filmů rádi jako já, tak vám ty dvě hodiny utečou stejně rychle a příjemně, jako Lautnerovi jeho proces. ()

vnimatkrasu

Nálada funguje skoro suverénně. Nádech sedmdesátek je moc hezky znát, tempo navzdory komornosti nezaostává a thrillerová linka je přehledná a srozumitelná. Katastrofou je ale bohužel Washingtonovo necharisma. Utikajícího provinilce v hlavní roli hraje děsně unyle, místy (především při až Rituálovským náletu včel) až nemístně vtipně. A je to škoda. Beckett jinak totiž šlape podobnou formu jako Američan s Clooneym. Jen mu prostě, narozdíl od něj, zoufale schází tahoun. ()

Johnny.ARN odpad!

Čo toto bolo za nudnú píčovinu? Jedného vošingtona sme sa jak tak zbavili, tak prišiel na scénu druhý, ešte nesympatickejší, hrajúci vo veľmi divných filmoch. Vikender dvojminútový štek, inak je to orientačný beh greckou krajinou nesmrtelného zberača, ktorý uteká vlastne ani nevie pred kým a my diváci to nevieme tiež. Zápletka zaujímavá jak čertov kokot, nuda jak sviňa a nesympatické obsadenie. Kto iný ako Netflix by na to dal peniaze? ODPAD! ()

Mrkvič

Trochu lepší thriller. Hlavně ale svou odlišnosti od hollywoodu. Sice se pár zámořských hvězd objeví, ale hlavně akce je takový syrová, evropská. Lidi okolo, prostředí nebo nechtěné průstřely. Všechno takové skutečné. Dokud nepřijde na řadu řeč těla hlavního hrdiny. Od první minuty jsme pohyby mladýho Washingtona absolutně nechápal. Nic rasistického v tom není, ale to jeho ploužení bylo jak u opic v nejstarším filmu Planety opic. Dobře, nějakej ajťák, ale pořád shrbený, sice zraněná ruka, ale to její držená taky strašně divný. Že se hlavní hrdina někdy chová nelogicky, k danému žánru tak trochu patří. Ve výsledku jde ale o nečekaně příjemný a lehce nadprůměrný kousek. ()

MikeZ

Sympatický návrat do úzkostných časů kondorů, vystresovaných Maratonců a zlověstných společností Parallax. Guadagninův chráněnec Filomarino zvládá budovat paranoidní atmosféru a šikovně využívá sychravého podzimního Řecka, dál než za emulaci '70s/'80s thrilleru se mu ale bohužel doskočit nedaří, a v porovnání s drtivým závěrem Franticu je jeho Greekic (ha!) ve finále jenom snaživá nápodoba. Každopádně po Loganovi další solidní příspěvek do filmového vesmíru, kde Boyd Holbrook dostane železnou tyčkou do hlavy. 6/10 ()

Timak

Šíleně přepálenej závěr. Celkově to bylo docela slabý. Washington umí hrát a i tady odvádí celkem slušnou práci, ale mě to moc nebavilo. A ten konec je vážně ujetej. Kam se na něj hrabe Neo. ()

JohnSmith

Chvíli jsem uvažoval i o horším hodnocení, ale v porovnání s jinými filmy, to nebylo zas tak hrozný. Nicméně, je to neskutečně nudné, bez trocha napětí a samotný příběh je dost ubohý, hlavně to, jak se k tomu hlavní hrdina dostal. ()