Mladý Ahmed

• Francie Le Jeune Ahmed (více)

Příběh zasazený do současné Belgie zachycuje vnitřní boj třináctiletého Ahmeda, který se musí rozhodnout mezi ideálem čistoty islámského imáma, a životními pokušeními. (Film Europe)

SAINTS

Dej filmu môže zavisiet na Ahmedovych činoch a motivaciach,ale skutočna drama filmu sa toči i okolo ustredneho moralneho a politickeho konfliktu,medzi naboženskym extremizmom a humanistickym etosom,ktory je viac behavioralny ako doktrinalny.Ahmedov uzky,strohy,nezrely spôsob pohladu na svet nie je v protiklade s konkurenčnym suborom viery,ale s trpezlivostou ludi v jeho okoli a so zhovievavostou belgickeho štatu.Ines s nim zaobchadza laskavo,rovnako pracovnici v detenčnom centre pre mladistvych,,kam ho pošlu potom čo nožom zautoči na Ines.Jeho socialny pracovnik a majitelia farmy na ktorej pracuje su priatelski a rešpektuju jeho naboženstvô.Zda sa,že neveriaci svet je oddany svôjmu blahobytu,ako aj jeho zničeniu. ()

Hjuud

Prijemna jednohubka. Hezka holka z JZD, pekna milf pani ucitelka, osklivy kluk, osklivy radikalni islam. 3 Plzne, 4* ()

blondboss

Snímok s aktuálnym a zaujímavým námetom, ktorý nás opäť raz oboznámi s problematikou islamizmu v Európe a jeho vplyvu na modernú spoločnosť. Je to v zásade príbeh teenagera, ktorý sa rozhoduje, ktorým smerom sa vyberie. Film, ktorý sa dejovo zaujímavo tiahne, aby vyústil do nezmyselného konca. Trošku sa s tým tvorcovia mohli lepšie vyhrať, takto je to len priemerný snímok, ktorý nemá čím reálne zaujať. 60 % ()

ElisR

Zajímavý snímek o dospívajícím Ahmedovi, kterého imám svede bohužel na jinou cestu islámu. Proč jinou? Rozdíl je vidět již na schůzce rodičů, kde je krásně vidět kdo bere islám jako část sebe a kdo bere islám jako jedinou cestu ve svém životě. ()

cist

Tenhle film mě nutil myslet si dvě protikladný věci zároveň: Ahmed je syčák a zaslouží polepšovnu, nebo je to děcko, kterýmu dospělej úchyl vymyl mozek a zaslouží polepšovnu. Film se nepřiklání ani k jednomu a to je bezva. Spoiler: trochu se nám tu rozmohl nešvar - nečíst filmový (potažmo divadelní) znaky. Zcela jednoduchej konec jednoduchýho příběhu, kdy hlavního hrdinu (skvěle obsazená a zahraná dětská role) před banální smrtí po pádu z okna zahrání zbraň, kterou chtěl zabít svou oběť, zatímco on chtěl vejít do Ráje jako zbožnej atentátník, je krásně jednoduchej obrázek. Naučte se používat kontext a číst symboly, nýmandi! ()

Sterbik

Asi takhle ten film nenese žádnou zprávu. Možná to že se dětská duše dá lehce zmanipulovat a zneužít. Je to vyzobrazený extrém který nahrává xenofobům co si budem ale musíte si to uvědomit je to extrém v normálním světě a to je problém že to tam není vidět jako kdyby to takhle bylo všude. Příběh byl docela zajímavý a hezky zpracovaný na tuhle tématiku ale vlastně se to nemusí týkat muslimů ale kohokoliv vlastně když se kouknete na kult hákové kříže tak je to podobný ve smyslu toho zfanatizování dítěte ale svižnost filmu byla dobrá, tématika zpracovaná taky byla dobře, líbilo se mi že film mohl být klidně o 30-40 minut delší díky scénám které by byli zbytečné a mohli by vyplnit čas ale režiséři se rozhodli tam nedát třeba víc soudů, jak šel na policii atd. Na druhou stranu kamera občas se strašně třásla nemůžu si pomoct ale moc se mi nelíbila, dále konec, ten konec mohl být daleko lepší a dramatičtější, klidně mohli protáhnout film od 20 minut tím že by udělali lepší konec i přesto že vynechali zbytečné scény ale konec prostě byl banální, předvídatelný a prostě špatný. Podtržen sečteno příběh leč nebyl nijak speciální a nenesl moc velké poselství, tak byl docela dobrý, tématika zpracovaná obstojně, kamera horší a konec nejhorší ale film bavil. 3 hvězdy ()

6. ročník Be2Can startuje už 2. října

6. ročník Be2Can startuje už 2. října