poster

Deathcheaters

Akční / Dobrodružný

Austrálie, 1976, 93 min

Scénář:

Michael Cove

Kamera:

John Seale

Hudba:

Peter Martin
 • Adrian
  ****

  Tarantino raz povedal, ze nik nevie tak posobivo natocit automobilove sekvencie nahanaciek ako Ozies, resp. australcania. Ci uplne najposobivejsie to neviem rozhodnut, rozhodne ale Ozies maju svoj styl, resp. grify, ktore ked par filmov vidite, viete ich viac-menej spolahlivo identifikovat. Brian Trenchard-Smith uz v Man from Hong Kong potvrdil, resp. ustanovil toto pravidlo, ktore potom do dokonalosti priviedol Miller v Mad max: Road warriors. Deatchcheaters je takmer cely iba o autach a kaskaderoch. Pribehom nevyzivne, ovsem po stranke prevedenia akcie velmi pritazlive.(7.5.2010)

 • JFL
  **

  Principielně lze "Derathcheaters" chápat jako předstupeň vůči hongkongským estrádním filmům z 80. let, kde byl příběh pouze záminkou pro sled lidového humoru a kaskadérských eskapád (ostatně hongkongští filmaři se právě začátkem 80. let učili snímání a inscenování kaskadérských kousků od australských profesionálů). Jenže australský snímek nabízí pouze hrstku spektakulárních scén a jinak představuje naivní klukovskou parafrázi na filmy o tajných agentech. Komentář Adriana, že film je takřka celý o autech a kaskadérech, je krajně zavádějící. Ve filmu je pouze jedna sekvence zahrnující auta a film je o kaskadérech především v tom smyslu, že hrdinové jsou kaskadéři a často nosí trička s názvem své kaskadérské společnosti. Převážnou část snímku zabírají krajně nablblé slovní fórky a idiotské skeče na téma Grant Page a baset či Grant Page a ženy. Ve srovnání novější režisérovou extravagancí "Stunt Rock" a především s tematicky i příběhově podobným hongkongsko-tchajwanským snímkem "Heroic Fight" (1989) vyznívají "Deathcheaters" jako stupidní burleska a sebestředná klukovina, kde je víc dialogů než akce.(8.9.2010)

 • kaylin
  ****

  Parádní akční film z Austrálie, který se zaměřuje na dvojici kaskadérů, mimo jiné také veteránů z Vietnamu. Díky jejich schopnostem si jich všimnou, a tak se z kaskadérů stávají, trochu proti jejich vůli špióni, kteří si ale s akcí bez problémů poradí. Akční scény jsou skutečně výborné a skvěle natočené.(1.8.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace