Skřet v Las Vegas

Ken Aichele

Kostýmy:

Dorothy Amos
  • eraserhead666

Chvíli jsem si myslel, že čím větší pořadové číslo Leprechauna, tím je to lepší, ale nakonec se to i díky dlouhé stopáži, ale hlavně faktu, že samotný Leprechaun (který pořád zůstává tím nejzajímavějším) nedostal tolik prostoru a místo něj se před kamerou producíruje až překvapivě velký počet jiných postav, od naprosto nesympaticky troubovitého hlavního hrdiny, před trapného kouzelníka až po karikaturního šéfa kasína. Leprechaunových výšin (předvede Elvise) tak dosahuje jen zástavárník a krásy jeho masky tak trochu hlavní buchta. Druhá půlka již značně nudí a nebo naprosto šokuje nejedním dialogem (favoritem je naprosto mimózní a s dějem vůbec nijak nesouvisející rozmluva o spodkách).(2.11.2015)

Třetí díl o proradném a zákeřném Leprechaunovi se tentokrát odehrává v Las Vegas.Opět se mu zakutálý jeden z jeho milovaných zlaťáků do rukou obyčejných lidí.A jak už se ví z minulých dílů,skřetík je pro své penízky schopen čehokoliv,v tomo případě dokáže krásně obrátit naruby celé LV.Nic nového a převratného,přesto pobaví!(23.9.2009)

Ve třetím pokračování se Leprechaun objeví v ráji: v Las Vegas, městě plném zlata. Znovu mu chybí jeden zlaťák z jeho hrnce a tak se ho vydá hledat do Las Vegaských kasin. Setkáme se zde i s hlavním hrdinou, který na cestě do školy pouze tímto městem projíždí, ale díky krásné asistentce kouzelníka se rozhodne zůstat. Sice nejdřív prohraje všechny peníze co má, ale když se mu do ruky dostane chybějící Leprechaunův zlaťák, může si přát jedno přání a to mu bude splněno. Od té doby začíná vyhrávat jednu hru za druhou. To neunikne ostatním a všichni touží po zlaťáku. Takže ten několikrát změní majitele a Leprechaun má alespoň nějakou tu zábavu na večer.(22.1.2009)

Tak škriatok sa presunul do Las Vegas.Vo svete blikatiek a milionárov sa jeden zlomyseľný škriatok stratí.Maska škriatka tradične parádna,zlomyseľnosť,uštipačnosť a cynizmus je tu v silných dávkach.A tu som postrehol aj triky,neboli dokonalé ale slušné.Zo všetkých troch časti,práve tento disponuje sviežim a prepracovaným príbehom,ktorý je z tých všetkých najlepší.Tu je škriatok čisto skazený ale musí byť keď je v meste hriechu.(11.9.2014)

Hola - hola máme tu další pokračování a opět se nám změnil režisér. Je až s podivem, že této sérii zatím tyto změny evidentně svědčí. Opak bývá většinou pravdou, ale tady se setkávám vždy s novým příběhem, který zbytečně nekopíruje své předchůdce, nedrží se ani moc (tedy skoro vůbec) předchozích dílů co se děje týče a přesto si pořád každý díl drží stejnou úroveň. Není to sice žádný zázrak, ale všechny tři díly, které jsem až dosud viděl, se zuby nehty drží průměrné kvality. Opravdu těžko vybrat, který z nich je lepší či horší. Zatímco jednička byla spíše lehce humornou záležitostí s několika drsnějšími scénami, dvojka byla zase „živější“ co se mordů týkalo, nicméně kvalitního humoru tam zas bylo méně. Tady to bylo tak 50 na 50. My máme šanci sledovat dvě dějové linky, které se posléze osudově propojí a i já patřím k těm, kterým se líbila hlavně druhá polovina filmu. Začátek měl pomalejší rozjezd, přesto jsem se během souboje v zastavárně docela pobavil. Leprechaun neztratil nic ze své lstivosti, vynalézavosti v podobě mordů ani krutých žertíků. Ty se však projeví spíše právě až ve druhé polovině, kde se naplní přání těch, kteří se zmocnili jeho zlaťáku – avšak o dost morbidnějším způsobem, než by si sami přáli. Sex s robotem, explodující rty-prsa-zadek i kouzelníkovo číslo – to vše mě docela slušně pobavilo. Je však pravda, že tu bylo i několik nudnějších pasáží, ale to je ostatně problém všech dílů této série (tedy zatím těch prvních tří co jsem viděl). Každopádně jsem se u trojky bavil a to bylo hlavní. Herecké výkony byli rovněž celkem uspokojivé, objevilo se tu i průměrné gore, několik solidních hlášek a hlavně další způsob, jak zabít (no lépe řečeno se na chvíli zbavit otravného skřítka). Uvidíme, kam se tato série posune dále. Budu se tedy opakovat a i zde dám průměrné hodnocení. 50%(12.3.2018)

• - Podľa časopisu Fangoria (1994) mal byť tento film pôvodne natočený v 3D. (beso74)