Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na první pohled působí Hunter (Haley Bennett) jako žena, která má všechno. Milujícího bohatého manžela, krásný dům a dítě na cestě. Problémem je, že Hunter není šťastná. Cítí se svazována svým okolím a také ji tíží tajemství z minulosti. Proto se uchýlí k tomu, že začne polykat drobné předměty. Ze začátku se jedná jen o drobné předměty, aby měla pocit, že má konečně něco pod kontrolou. Její nutkání je ale čím dál silnější a její život začíná být v ohrožení. (Tejkina)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (33)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Psychologická dráma, ktorá je tak psychologická, že v podstate nemá ani záujem diváka žiadnym spôsobom baviť. Takže áno, kontroverzné prijatie je na mieste. Kontroverzne vyznieva aj celý film, ktorý neponúka jasné odpovede, ale ak majú byť psychologické drámy autentické, tak to vlastne ani nie je možné, ľudská psychika je totiž komplikovaná. Skrátka postava trpica vlastným prekliatím a prekliatím ľuďmi v jej okolí len robí zo zúfalstva isté ťahy vpred a čaká, čo sa stane. Bezpochyby ide o skvelý výkon Haley Bennett, zrejme jej životný, len je pre ňu samotnú trochu škoda, že v tak menšinovom filme. Pokiaľ by ste silou mocou chceli k niečomu prirovnať, tak možno ťaživou atmosférou a nie príliš sebaistou hrdinkou so Safe s Juliane Moore. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Na celém filmu je nejzajímavejší interiérový dizajn toho baráku. A výhledy z něj, které musí být s ročními obdobími báječně rozmanité. Sledování hlavní představitelky jak poliká věci, které tak úplně nejsou určeny k polikání, zase baví notnou dávkou bizardnosti. A taky vzbuzuje zvědavost, kam až to zajde a co to jejímu, obsahem poskromně naplněnému příběhu přinese. Po odbytém rozhřešení, ve kterém má její postava dostat nový rozměr a film se má smysluplně uzavřít, ale zůstane samotné polykání jedinou atrakcí snímku. [Sitges FF] ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Mladá žena Hunter má zdánlivě vše, co by si mohla přát - úspěšného manžela ze zámožné rodiny, dítě na cestě, modernistický milionářský dům a vlastně může dostat prostě cokoliv, na co si ukáže. Problémem je, že i tak není vůbec šťastná a cítí se být naprosto ovládána okolím, které z ní chce mít jen domácí puťku. A tak si Hunter najde jednu libůstku, díky níž se konečně může sama ze své vlastní vůle nějak realizovat. A tahle záliba rozhodně není nic pěkného a už vůbec ne bezpečného. Swallow je citlivě natočené psychologické drama, sonda do týrané mysli zakřiknuté ženy a jejího propadu do chorobné závislosti. Pěkně to podtrhuje úsporný, ale výmluvný herecký výkon Haley Bennett. [Sitges 2019] ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Uletená bizarnosť. Mladá, dobre zabezpečená žena v šťastne vyzerajúcom manželstve vo výstavnej modernej vile otehotnie. To je všetko, čo sa od nej čaká. No ona má zmysel pre súkromné performatívne umenie a rozhodne sa realizovať malú, privátnu, no elegantnú výstavu vecí, ktoré postupne prehltla (rúž, pripináčik, soška anjelika, sklenená gulička, baterka a rôzne drobnosti z domácnosti) a následne vykakala. A teraz pozor, nasleduje spoiler. Druhý bizár je happy end, spočívajúci v potrate. Nie, žeby som bol nejaký zástanca abortov, no tu to maximálne sadlo. Nebudem písať dôvody, zase až tak veľa vyzrádzať nechcem. Len, že: za mňa maximálna spokojnosť. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Průměrné francouzské psychologické drama, které není divácky příliš vděčné. Nápad je zajímavý, ovšem nic zajímavého se ve filmu vlastně nestane. Celé to plyne pomalejším tempem, žádný zvrat ani násilí se zde neobjeví. Na můj vkus až moc light/soft. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost**, Hudba**, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí>Ne. 5/10. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Hlavní hrdinka trpí duševní nemocí, nazývanou Pika. Je to porucha příjmu potravy, při níž postižený pojídá předměty, které nejsou považovány za jídlo. (Tejkina)

Reklama

Reklama