Reklama

Reklama

Swallow

  • Francie Swallow
Trailer 2

Obsahy(1)

Na první pohled působí Hunter (Haley Bennett) jako žena, která má všechno. Milujícího bohatého manžela, krásný dům a dítě na cestě. Problémem je, že Hunter není šťastná. Cítí se svazována svým okolím a také ji tíží tajemství z minulosti. Proto se uchýlí k tomu, že začne polykat drobné předměty. Ze začátku se jedná jen o drobné předměty, aby měla pocit, že má konečně něco pod kontrolou. Její nutkání je ale čím dál silnější a její život začíná být v ohrožení. (Tejkina)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (34)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Americko-francouzský snímek „Swallow“ rozhodně nenaplní svoje očekávání, ať už v tom smyslu, že jste podle názvu čekaly bukake orgie, anebo proto, že jste si přečetli anotaci a mysleli jste si, že by to mohlo být drsné a mohlo by vás z jednotlivých scén polykání mrazit. Nic takového se neděje a snímek se ukazuje jako nesmírně plochý a originální jen v tom nápadu. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Psychologické drama o mladé těhotné ženě v domácnosti, jejíž každodenní aktivita sestává z vaření, uklízení, hraní mobilních her a úporné snahy dělat svého manžela, který si toho sotva všimne, šťastným. Jde o portrét ženy utopené v tísnivém vztahu s utiskujícím a manipulativním partnerem a jeho rodinou, navíc v prostředí, v němž se cítí být neschopná, neužitečná a podřadná a kde nemůže sama udělat nic, co by jí umožnilo zažít uspokojení z vlastního úspěchu – a tak začne polykat různé předměty, nejprve drobné, ale pak i poměrně velké a nebezpečné. Komorní film, postavený na důsledně propracovaných postavách a hereckém výkonu Haley Bennett s perfektně ublíženým výrazem ve tváři, slouží jako brilantní studie vzniku mentálních poruch a funguje v tomto směru i jako společenská kritika. V poslední třetině nicméně od tohoto konceptu trochu uhne a začne hledat kořeny problémů hlavní hrdinky někde jinde, což je trochu škoda, protože tím ubírá na intenzitě závěrečné katarzi, která kvůli tomu působí jako zásah mimo terč. ()

Reklama

POMO 

všechny recenze uživatele

Na celém filmu je nejzajímavejší interiérový dizajn toho baráku. A výhledy z něj, které musí být s ročními obdobími báječně rozmanité. Sledování hlavní představitelky jak poliká věci, které tak úplně nejsou určeny k polikání, zase baví notnou dávkou bizardnosti. A taky vzbuzuje zvědavost, kam až to zajde a co to jejímu, obsahem poskromně naplněnému příběhu přinese. Po odbytém rozhřešení, ve kterém má její postava dostat nový rozměr a film se má smysluplně uzavřít, ale zůstane samotné polykání jedinou atrakcí snímku. [Sitges FF] ()

dubinak 

všechny recenze uživatele

Ženská režie je pro mě něco, po čem nesahám moc často, protože většinou mně to pojetí tak nějak zklame. Swallow jsem ale vyhlížela už docela dlouho s předstihem a ač jsem se pak do toho zase docela dlouho rozhoupávala, zážitek byl překvapivě hodně fajn. Už jen námět je na pováženou a člověk by si ani neuměl představit, že něco takového fakt může existovat, tím spíš na to koukat ve filmu. Ve své celistvosti to pak má i úroveň hlavně po té psychologické stránce a ač je to všechno vyprávěno takovým ženským citlivým eufemismem, víme, že hlavní hrdinka to v hlavě fakt asi nemá úplně zdravé a její okolí jí k tomu dává důvody. Vizuál je ale vypiplaný, Haley Bennett hraje víc než dobře a obecně mám z tohoto snímku dobrý pocit, protože je to něco co se bude dobře pamatovat a co mělo velkou hloubku. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Průměrné francouzské psychologické drama, které není divácky příliš vděčné. Nápad je zajímavý, ovšem nic zajímavého se ve filmu vlastně nestane. Celé to plyne pomalejším tempem, žádný zvrat ani násilí se zde neobjeví. Na můj vkus až moc light/soft. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost**, Hudba**, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí>Ne. 5/10. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Hlavní hrdinka trpí duševní nemocí, nazývanou Pika. Je to porucha příjmu potravy, při níž postižený pojídá předměty, které nejsou považovány za jídlo. (Tejkina)

Reklama

Reklama