poster

Silent Running

Drama / Sci-Fi

USA, 1972, 89 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ***

  Fandím skôr prvej polovici filmu, ktorá je menej filozofická, viac technická ( tým pádom zaujímavejšia ) a zaľudnenejšia - tým nechcem povedať, žeby Bruce Dern nebol dobrým hercom a sám neutiahol zvyšnú polovicu. Problém totiž tkvie v tom, že snímok negraduje, ale naopak upadá do mdlôb a hrozí, že vy s ním.(11.11.2011)

 • LiVentura
  *****

  Dobře vystavěný příběh vědce, který nechce nechat zničit výsledky své mnohaleté práce na odlehlé vesmírné stanici a vzepře se rozkazům centrály a bezohledné posádce svých kolegů. Sympatický Bruce Dern existuje sám se dvěma roztomilými robůtky mezi svou flórou a faunou... Velmi citlivý snímek s krásnou atmosférou klidu a záviděníhodného vztahu člověka s robotem s jemnou hudbou, skvělou písní Joan Baez. :-) Krásné-oduševnělé, konečně mající smysl.!! A ta pointa má sílu.(7.10.2010)

 • Goldbeater
  *****

  Smutné, ale silné a překrásné ekologické science fiction, které je svým obsahem možná trochu kontroverzní (fakt jen možná), ale pokud se hned na začátku dokážete s hlavní postavou, skvěle zahranou Brucem Dernem, ztotožnit, nebo ji aspoň pochopíte, máte vyhráno. Ti, kteří vidí v hlavním hrdinovi jen šíleného teroristu si zde na své nepřijdou. Film se dále může pyšnit nejen svými velmi dobrými efekty (místy mi trochu připomínaly film 2001: Vesmírná odysea, možná proto šel snímek v některých zemích pod názvem 2002: Druhá odysea) ale i trojicí sympatických robotů, kteří jsou po každém přeprogramování víc a víc lidštější. Je to sice velmi hořká, ale krásná podívaná pro každého zastánce přírody a milovníka originálních sci-fi. Hodně mě to dojalo. Velmi dobře to vystihl režisér Hot Fuzzu Edgar Wright v tomto traileru.(23.7.2011)

 • Rob Roy
  **

  Nic proti filmům s myšlenkou, ale tohle je vymaštěné hippie sci-fi, jehož tvůrci museli být v permanentním rauši. Minimálně o Bruci Dernovi nelze pochybovat, ten jeho naivní pohled, tklivé rozhovory s roboty Heweym a Deweym ( ano, takhle si je pojmenoval sám ) a dramatické zjištění v závěru, že rostliny potřebují Slunce, aby mohly žít .. a do toho hippie přírodní píseň Joan Baez, ROFL !!! Ach, ty jednoduché scénáře raných sedmdesátek ( dále viz např. Omega Man, Vanishing point ), věřím, že dnešní USA scenáristé by dali nevím co, aby se tam vrátili..(17.9.2006)

 • Anderton
  ****

  Občas ma nejaká stará zabudnutá scifi perlička tak poteší, že zabudnem aj na jej z dnešného hľadiska archaickú a naivnú výpravu. Silent running má krásnu temnú atmosféru otvoreného vesmíru a ako jeden z prvých sci-fi filmov sa zaoberá otázkami ekológie. Dnes sa tak javí ešte viac nadčasový, ako mali jeho tvorcovia v úmysle. Asi si mysleli, že sa z ich filmu poučíme. Nestalo sa. "Kozmická loď menom zem nevezie žiadnych cestujúcich, my všetci sme posádka". Na scenári sa podielal aj neskôr slávny režisér Michael Cimino.(27.6.2012)

 • - Interiéry se natáčely na vyřazené letadlové lodi USS Valley Forge zakotvené v Long Beach v Kalifornii. (Terva)

 • - Tři malé roboty, kteří pomáhají Lowellovi, hráli lidé s amputovanými končetinami. (-bad-mad-wolf-)

 • - Tři malí roboti mají jména Huey, Dewey a Louie, což jsou původní jména malých kačerů, synovců Kačera Donalda. (Braddy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace