poster

Silent Running

Drama / Sci-Fi

USA, 1972, 89 min

(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ledzepfan
  ***

  Tohle by dnes vzniknout asi nemohlo. Evidentně to nestálo pár šupů, přitom to není žádný akční mainstream a příběh je hodně přímočará ekoagitka. Je to jednoduché, originální a uteče to rychle. Na druhou stranu se ten film stihne dotknout spousty otázek a ani jednu pořádně nerozvede natož aby nějákou zodpověděl. Ve výsledku, i když tomu chci fandit a je mi to sympatické, mám z toho trochu rozpačité pocity a uspokojený nejsem vlastně v žádném směru.(7.12.2014)

 • noriaki
  ***

  Pomalu plynoucí hippie sci-fi se silným ekologickým apelem. Silent Running je výjimečný film, bohužel ne tím správným způsobem. Spíš než výjimečný kvalitou je totiž divný. Už s námětem jsem měl problém, ale to ještě není nic proti scénáři. Bezbřehý idealismus tvůrců mi šel občas až na nervy a díky němu pokulhával jak příběh, tak logika. A to jsem ze začátku ještě benevolentně přistoupil na nastavená pravidla a nechal veškeré otázky na duševní zdraví protagonisty bokem. Do průměru snímek nakonec vytáhlo herectví Bruce Derna a taky povedený vizuál.(27.11.2012)

 • Javad
  *****

  Nemôžem inak ako dať plné hodnotenie. Má to myšlienku, pekné interiéry a exteriéry, a tí roboti, ktorý pomáhajú Lowellovi (hlavný hrdina) sú proste úžasní, a to až tak, že by mi stačilo keby sú tam len oni a dokázal by som sa na to pozerať. Keby som to mal trochu prehnať, tak motto filmu znie: „Zabi človeka, zachrániš strom“.(12.12.2009)

 • corpsy
  ***

  Fandím skôr prvej polovici filmu, ktorá je menej filozofická, viac technická ( tým pádom zaujímavejšia ) a zaľudnenejšia - tým nechcem povedať, žeby Bruce Dern nebol dobrým hercom a sám neutiahol zvyšnú polovicu. Problém totiž tkvie v tom, že snímok negraduje, ale naopak upadá do mdlôb a hrozí, že vy s ním.(11.11.2011)

 • Goldbeater
  *****

  Smutné, ale silné a překrásné ekologické science fiction, které je svým obsahem možná trochu kontroverzní (fakt jen možná), ale pokud se hned na začátku dokážete s hlavní postavou ztotožnit, nebo ji aspoň pochopíte, máte vyhráno. Ti, kteří vidí v hlavním hrdinovi jen šíleného ekoteroristu si zde na své nepřijdou. Film se dále může pyšnit nejen svými velmi dobrými efekty (místy mi trochu připomínaly film 2001: Vesmírná odysea, možná proto šel snímek v některých zemích pod názvem 2002: Druhá odysea) ale i trojicí sympatických robotů, kteří jsou po každém přeprogramování víc a víc lidštější. Je to sice velmi hořká, ale krásná podívaná pro každého zastánce přírody a milovníka originálních sci-fi. Hodně mě to dojalo. Velmi dobře to vystihl režisér Hot Fuzzu Edgar Wright v tomto traileru.(23.7.2011)

 • - Tři malé roboty, kteří pomáhají Lowellovi, hráli lidé s amputovanými končetinami. (-bad-mad-wolf-)

 • - Interiéry se natáčely na vyřazené letadlové lodi USS Valley Forge zakotvené v Long Beach v Kalifornii. (Terva)

 • - Kosmické lodě, které nesou kopule s vegetací, jsou pojmenované podle amerických národních parků, ze kterých fauna a flora pochází. Je jich pět a jsou to Yellowstone, Acadia, Blue Ridge, Glacier a Mojave. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace