Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

• USA Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin
všechny plakáty

Rok 1989, Bruce Chatwin umírá. Ještě před jeho smrtí ho ale navštěvuje dokumentarista Werner Herzog a dostává jako památku jeho batoh. Po 30 letech se Herzog vydává na svou vlastní pouť, inspirovanou nomádským životem cestovatele a spisovatele B. Chatwina. (Rainey13)

honajz2

K dokonalosti mi něco chybělo (možná to, že ten Herzogův klasický dokumentární styl se mi k tomu tématu úplně nehodil?), ale i tak je to slušný dokument. Dobře udělaný, dobře vedený, dokázal mě zaujmout, nějaké informace ohledně Bruce Chatwina, jeho cest, pak se tu taky Herzog vrací ke svému oblíbenému tématu Aboridžinců (a odkáže na svůj film Kde sní zelení mravenci, který se mě osobně hodně líbil) a je toho i víc. Za zhlédnutí to stojí určitě, klidně bych se i na to podíval znova a společně s filmy Můj milovaný nepřítel, Fireball a teoreticky i Rok v tajze (i když tam se na tom víc podílel Vasjukov než Herzog) bych to označil jako jeden z nejlepších Herzogových dokumentů. Ale jak už jsem psal, k dokonalosti mi něco prostě chybělo .Silné 4* ()