poster

Zmije (TV seriál)

 • USA

  Viper

 • Slovensko

  Zmija

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 78x45 min

 • Petroff
  **

  Dost možná poslední televizní záležitost, ve který se mi líbilo "to auto" (bylo mi 13-14). Od tý doby se můj původně neutrální vztah k plechovým zařízením na 4 gumových kolech diametrálně posunul směrem dolů. Tenkrát mi byla jedno, dneska je vysloveně nemám rád. Nemám rád hovory o jejich cenách, jejich obdivování, onanii nad počtem penisů pod kapotou a tak všelijak podobně...(23.11.2011)

 • marek29
  ***

  Jako malej jsem měl sen - mít Zmiji doma a nic pro mě nebylo lepšího, než právě toto auto. Umí přece měnit barvu, má zabudované zbraně, umí se přestavit do terénu a rozesévá spravedlnost, kudy jezdí. Nostalgické 3 hvězdy a dál bych to nerozebíral. Jinak nevím jak bych hodnotil dnes. Spousta lidí se tady nad tím zamýšlí, podle mě to ale nejde srovnávat se seriály dnešní doby (Walking dead, Prison Break, Ztraceni.. Bavíme se totiž o době Walkera Texas Rangera, Baywatche a Odpadlíka).(14.11.2014)

 • JohnFarst
  ****

  No tak ja za nostalgickú slzu v oku dávam rovné 4 * pretože Zmija je pre mňa jeden z najlepších krimi seriálov deväťdesiatych rokov je podľa môjho názoru omnoho inteligentnejšia ako Kitt. Hlavne tieto prvé diely sú svojou noirovou a temnou atmosférou neprekonateľné a čo sa týka samotného nápadu - je vynikajúci. Síce prevrátený zo všetkých strán ale nadmieru pútavý. Zloduchov tu nehrajú typickí blbečkovia čo chcú zničiť mestá a svet ale ľudia, čo svoje činy vedia vždy racionálne vysvetliť. James McCaffrey je od tých čias môj seriálový hrdina a je škoda, že o ňom už nie je moc počuť. To spojenie temná minulosť-"svetlá budúcnosť tj. Payton vs. Astor je krásne zahraná aj na seriál. P.S. prepáčte mi tú chybu v Obsahu (Michael Payne) asi som moc myslel na McCaffreyho v jeho úlohe Maxa Payna :-)(22.3.2007)

 • dj_kure
  ****

  Knight rider, Walker, Texas Ranger, Pobřežní hlídka, Strážci vesmíru, MacGiver, Herkules, Xena, Superman a ZMIJE! Pochopitelně pecky ze supermaxu a mnoho jiných patřili k mému dětství víc než cokoliv jiného. Proto tyhle seroše hodnotím nostalgicky a jen z dobrých pocitů které jsem z nich tenkrát měl. Opravdu, ale opravdu bych si je nerad připomínal a zkazil si tím veškeré supr vzpomínky které na ně mám...(20.12.2013)

 • Tomulka
  ***

  No nápad to nebyl špatný, auto bylo také super bylo tak trochu více reálnější (ve velkých uvozovkách reálnější) než Knight Rider, ale to nic nemění na faktu, že jsou v tomto seriálu špatné dialogy a bere se tento seriál až příliž vážně. Postavy byli sice napsány dobře, ale zahrané už trošku hůře v některých dílech herci dosti přehrávali a tak měl divák pocit, že se dívá na špatný sitcom a za chvíli uslyší umělý smích. Tři hvězdičky dávám spíše z nostalgie, protože když jsem se na tento seriál koukal v době jeho vzniku nebyl jsem ještě tak náročný divák jako dnes, kdy mi stačilo zkouknout znovu pár dílů a už to něják nebylo ono.(3.4.2012)

 • - Defender koncepčne vychádza z kupé Dodge Viper GTS, ktorý mal ako prototyp premiéru v roku 1993, teda v tom istom roku, kedy sa natáčala prvá séria. (m.a.t.o.)

 • - V epizódach prvej série sa objavovalo nespočetné množstvo nových prototypov áut značky Chrysler. Prototypov preto, lebo seriál sa odohráva v blízkej budúcnosti. (Johnny.ARN)

 • - Kvôli klesajúcej sledovanosti bol seriál v apríli 1994 zrušený. Práva naň od NBC neskôr kúpil Paramount Domestic Television a seriál sa po dvojročnej odmlke vrátil na televízne obrazovky. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace