Zmije (TV seriál)

USA, 1994, 78x45 min

Tvůrci:

Danny Bilson

Eddie Jobson

James McCaffrey, Dorian Harewood, Joe Nipote, Carlos Gómez, Mark Pellegrino, Ken Foree, Ric Roman Waugh, Parley Baer, François Chau, William Russ, Wendy Robie, John Pyper-Ferguson, Stephen Macht, Sydney Walsh, Rob Freeman, Tom McBeath, Daniel Boileau, Patricia Charbonneau, John Cothran Jr., Pamela Bach-Hasselhoff, Raphael Sbarge, Joyce Hyser, Tim Thomerson, Colin Lawrence, Sam Behrens, David Parry, Charlie Spradling, Mike Genovese, Richard de Klerk, Annabelle Gurwitch, Adam Harrington, Jamie Rose, Douglas Chapman, Bernard White, Michael Kopsa, Peter Keleghan, Tim DeZarn, Michael Harney, Jill Teed, Kim Kondrashoff, John Mese, Camille Winbush, Patti Allan, Colleen Winton, Michael Champion, Scott Heindl, Howard Siegel, Ingrid Torrance, Jim Shield, Ken Kramer, Bill Dow, Gerry Rousseau, Jennifer-Juniper Angeli, Sean Campbell, Karen Maruyama, Daryl Shuttleworth, Julianne Christie, Rebecca Staab, Vito D'Ambrosio, Ralph Manza, Dawn-Lyen Gardner, Douglas Rowe, Robert Duncan, Daniel Bacon, Frank Cassini, Alex Diakun, Kathleen Duborg, Peter Flemming, James Dugan, John Moore, Trevor White, Allan Havey, Vincent Guastaferro, Marya Delver, Biff Manard, Vladimir Skomarovsky, Adam Hendershott, Charles Noland, Jack Shearer, James Purcell, Michael Mahonen, Lee Chamberlin, Peter Hanlon, Jeris Poindexter, Kurt Max Runte, Josh Cruze, Brendan Beiser, Réal Andrews, Bill Croft, Stacy Grant, Joe Norman Shaw, John Tierney, Barry W. Levy, Janne Mortil, Philip Maurice Hayes, P. Lynn Johnson, Adrien Dorval, Mark Schooley, Geoff Adams, Julie Patzwald, Shawn Macdonald, Carl Gabriel Yorke, Shae Marks, Natanya Ross, Belinda Metz

Moja nostalgia z GlobalTV, predchodcu Jojky, so začiatkom jeho vysielacieho času prichádzali dva diely Zmije. Prvé tri sezóny som videl asi trikrát a keď som zistil, že Markíza kúpila práva aj na štvrtú sezónu, v deň prvej epizódy som upaľoval domov zo školy ako besný, aby som prvýkrát videl modrého Vipera. Dnes sa mu už vyhýbam oblúkom, aby som si neskazil nostalgickú chuť nereálnymi premenami, ktorých rendery na dnešné pomery vyzerajú primitívne.(9.1.2014)

• Petroff

Dost možná poslední televizní záležitost, ve který se mi líbilo "to auto" (bylo mi 13-14). Od tý doby se můj původně neutrální vztah k plechovým zařízením na 4 gumových kolech diametrálně posunul směrem dolů. Tenkrát mi byla jedno, dneska je vysloveně nemám rád. Nemám rád hovory o jejich cenách, jejich obdivování, onanii nad počtem penisů pod kapotou a tak všelijak podobně...(23.11.2011)

No nápad to nebyl špatný, auto bylo také super bylo tak trochu více reálnější (ve velkých uvozovkách reálnější) než Knight Rider, ale to nic nemění na faktu, že jsou v tomto seriálu špatné dialogy a bere se tento seriál až příliž vážně. Postavy byli sice napsány dobře, ale zahrané už trošku hůře v některých dílech herci dosti přehrávali a tak měl divák pocit, že se dívá na špatný sitcom a za chvíli uslyší umělý smích. Tři hvězdičky dávám spíše z nostalgie, protože když jsem se na tento seriál koukal v době jeho vzniku nebyl jsem ještě tak náročný divák jako dnes, kdy mi stačilo zkouknout znovu pár dílů a už to něják nebylo ono.(3.4.2012)

• CheGuevara

Wow! Brm, brm, vrrrr....seriál postavený na superautě, který zvládá skoro vše. K tomu ještě nějaký imbecilní tým, se kterým zachraňují svět, nebo aspoń minimálně sebe. Knight Rider měl podobný nápad, ale zde to aspoň zachraňoval jakž takž sympatický Hasselhof a postava Kita (a to jsem nezmiňil ani tu znělku). Knight Rider pro nové desetiletí se každopádně nepovedl.(12.8.2006)

Ve své době jsem na to koukal a bavilo mě to - hlavně díky mému obdivu k autu v "hlavní roli" - Dodge Viper RT/10 je naprosto úchvatný sporťák, který mě dostává dodnes - ale když jsem měl nyní možnost vidět Zmiji po letech znovu, přišlo mi to jako klasická ušmudlaná devadesátková televizní prudukce, která je beznadějně zaseklá v sobě svého vzniku, a dnes už je v podstatě jen k smíchu a za vidění nestojí.(16.1.2017)

• - V poslednej sérii bol divákom predstavený uplne nový prototyp superauta Viper - GTS Coupe. Rovnako ako jeho predchodcovia sa dokáže aj tento zázrak na štyroch kolesách transformovať na Obrancu. (Johnny.ARN)

• - Vo štvrtej, zatiaľ poslednej sérii opäť zvíťazil systém "škatule, hýbte sa". Opätovne totiž došlo k výmene hercov. I keď tentoraz len čiastočnej - Jeff Kaake (Thomas Cole) zo seriálu odišiel a vrátil sa James MacCaffery (Joe Astor). (Johnny.ARN)

• - Výbava Defendera

Schopnosti:
    - Ochrana vonkajšieho plášťa.
    - Odolný voči teplotám až 1800 stupňov.
    - Nepriestrelné okná.
    - Zadná náprava je dlhšia ako predná.
    - Gumy sú vyrobené zo špeciálneho materiálu.
    - V počítači je možné zvoliť režim prevádzky: Viper, Defender, 4x4 alebo vznášadlo.
    - V interiéri má 3 monitory. Systém kontroluje zbrane a let sondy.
    - Sonda sa používala na špehovanie nepriateľov. Je uložená v zadnej časti auta.
    - Dokáže vytvoriť hologram.
    - Policajný maják umiestnený na prednom skle.

Zbrane:
    - Guľomet vľavo a vpravo.
    - Elektrostatický pulz.
    - Raketomet.
    - Harpúna s lanom.

Letový Probe:
    - 2 ventilátory podobné pohonu motora.
    - Má automatický antikolízny program.

Motor:
    Maximálna rýchlosť: 198 mph (318 km/h), 225 mph (362 km/h) s podporou pre tryskový pohon.)
    - Tryskový pohon umiestnený v zadnej časti pomáha Defenderovi dosiahnuť maximálnu rýchlosť. (Johnny.ARN)