Zmije (TV seriál)

Viper

Zmija

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 78x45 min

James McCaffrey, Dorian Harewood, Joe Nipote, Carlos Gómez, Mark Pellegrino, Ken Foree, Ric Roman Waugh, Parley Baer, François Chau, William Russ, Wendy Robie, John Pyper-Ferguson, Stephen Macht, Sydney Walsh, Rob Freeman, Tom McBeath, Daniel Boileau, Patricia Charbonneau, John Cothran Jr., Pamela Bach Hasselhoff, Raphael Sbarge, Joyce Hyser, Tim Thomerson, Colin Lawrence, Sam Behrens, David Parry, Charlie Spradling, Mike Genovese, Richard de Klerk, Annabelle Gurwitch, Adam Harrington, Jamie Rose, Douglas Chapman, Bernard White, Michael Kopsa, Peter Keleghan, Tim DeZarn, Michael Harney, Jill Teed, Kim Kondrashoff, John Mese, Camille Winbush, Patti Allan, Colleen Winton, Michael Champion, Scott Heindl, Howard Siegel, Ingrid Torrance, Jim Shield, Ken Kramer, Bill Dow, Gerry Rousseau, Jennifer-Juniper Angeli, Sean Campbell, Karen Maruyama, Daryl Shuttleworth, Julianne Christie, Rebecca Staab, Vito D'Ambrosio, Ralph Manza, Dawn-Lyen Gardner, Douglas Rowe, Robert Duncan, Daniel Bacon, Frank Cassini, Alex Diakun, Kathleen Duborg, Peter Flemming, James Dugan, John Moore, Trevor White, Allan Havey, Vincent Guastaferro, Marya Delver, Biff Manard, Vladimir Skomarovsky, Adam Hendershott, Charles Noland, Jack Shearer, James Purcell, Michael Mahonen, Lee Chamberlin, Peter Hanlon
  • Petroff

Dost možná poslední televizní záležitost, ve který se mi líbilo "to auto" (bylo mi 13-14). Od tý doby se můj původně neutrální vztah k plechovým zařízením na 4 gumových kolech diametrálně posunul směrem dolů. Tenkrát mi byla jedno, dneska je vysloveně nemám rád. Nemám rád hovory o jejich cenách, jejich obdivování, onanii nad počtem penisů pod kapotou a tak všelijak podobně...(23.11.2011)

Ve své době jsem na to koukal a bavilo mě to - hlavně díky mému obdivu k autu v "hlavní roli" - Dodge Viper RT/10 je naprosto úchvatný sporťák, který mě dostává dodnes - ale když jsem měl nyní možnost vidět Zmiji po letech znovu, přišlo mi to jako klasická ušmudlaná devadesátková televizní prudukce, která je beznadějně zaseklá v sobě svého vzniku, a dnes už je v podstatě jen k smíchu a za vidění nestojí.(16.1.2017)

Jako malej jsem měl sen - mít Zmiji doma a nic pro mě nebylo lepšího, než právě toto auto. Umí přece měnit barvu, má zabudované zbraně, umí se přestavit do terénu a rozesévá spravedlnost, kudy jezdí. Nostalgické 3 hvězdy a dál bych to nerozebíral. Jinak nevím jak bych hodnotil dnes. Spousta lidí se tady nad tím zamýšlí, podle mě to ale nejde srovnávat se seriály dnešní doby (Walking dead, Prison Break, Ztraceni.. Bavíme se totiž o době Walkera Texas Rangera, Baywatche a Odpadlíka).(14.11.2014)

No nápad to nebyl špatný, auto bylo také super bylo tak trochu více reálnější (ve velkých uvozovkách reálnější) než Knight Rider, ale to nic nemění na faktu, že jsou v tomto seriálu špatné dialogy a bere se tento seriál až příliž vážně. Postavy byli sice napsány dobře, ale zahrané už trošku hůře v některých dílech herci dosti přehrávali a tak měl divák pocit, že se dívá na špatný sitcom a za chvíli uslyší umělý smích. Tři hvězdičky dávám spíše z nostalgie, protože když jsem se na tento seriál koukal v době jeho vzniku nebyl jsem ještě tak náročný divák jako dnes, kdy mi stačilo zkouknout znovu pár dílů a už to něják nebylo ono.(3.4.2012)

Moja nostalgia z GlobalTV, predchodcu Jojky, so začiatkom jeho vysielacieho času prichádzali dva diely Zmije. Prvé tri sezóny som videl asi trikrát a keď som zistil, že Markíza kúpila práva aj na štvrtú sezónu, v deň prvej epizódy som upaľoval domov zo školy ako besný, aby som prvýkrát videl modrého Vipera. Dnes sa mu už vyhýbam oblúkom, aby som si neskazil nostalgickú chuť nereálnymi premenami, ktorých rendery na dnešné pomery vyzerajú primitívne.(9.1.2014)

• - Seriálové Metro City je v skutočnosti kanadské Calgary. (m.a.t.o.)

• - Auto Viper RT/10 Roadster skončilo vo finálnej časti tretej série na šrot. (Johnny.ARN)

• - Defender (strieborné coupé, na ktoré sa Zmija premieňala) bol navrhnutý priamo inžiniermi Chrysleru, pričom väčšina slávnych hollywoodskych vozidiel bola upravená dizajnérmi, ktorí pracovali pre filmový priemysel. (m.a.t.o.)