Zmije (TV seriál)

Viper

Zmija

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 78x45 min

ten seriál byl převratnej, jeden z prvnich americkejch produktů ktery si zretelne pomatuju...hned ten dil kterej sem náhodou videl jako prvni...."postrelili mě" ... "koule?" ; "koule?".....a já si řikal, houby koule, do nohy,,,co ta holka hned mysli na nejhorsi.....je viděť že na českej jazyk v americe vubec nebrali ohled....jinak by nemohli rozdavat takovyhle stupidni mena....i kdyz my na tom nejsme vo moc lip...loni sem byl na jedny brigade,,,,a tam byl člověk, kterej se menoval Lásko,,, to já tenkrát netušil, tak mi přišlo divný, když sem tam hned první den nastoupil, a uviděl ředitele toho podniku, jak vzal "jednoho takovýho" chlapa jemně za rameno a bez nějakýho zbytečně velkýho ostychu mu oznámil : "přiď za mnou potom do kanceláře lásko, potřeboval bych s tebou něco probrat"......a pak když otáčel hlavu, přísahal bych že mu volíz ucho(27.7.2009)

Ve své době jsem na to koukal a bavilo mě to - hlavně díky mému obdivu k autu v "hlavní roli" - Dodge Viper RT/10 je naprosto úchvatný sporťák, který mě dostává dodnes - ale když jsem měl nyní možnost vidět Zmiji po letech znovu, přišlo mi to jako klasická ušmudlaná devadesátková televizní prudukce, která je beznadějně zaseklá v sobě svého vzniku, a dnes už je v podstatě jen k smíchu a za vidění nestojí.(16.1.2017)

Jako malej jsem měl sen - mít Zmiji doma a nic pro mě nebylo lepšího, než právě toto auto. Umí přece měnit barvu, má zabudované zbraně, umí se přestavit do terénu a rozesévá spravedlnost, kudy jezdí. Nostalgické 3 hvězdy a dál bych to nerozebíral. Jinak nevím jak bych hodnotil dnes. Spousta lidí se tady nad tím zamýšlí, podle mě to ale nejde srovnávat se seriály dnešní doby (Walking dead, Prison Break, Ztraceni.. Bavíme se totiž o době Walkera Texas Rangera, Baywatche a Odpadlíka).(14.11.2014)

No tak ja za nostalgickú slzu v oku dávam rovné 4 * pretože Zmija je pre mňa jeden z najlepších krimi seriálov deväťdesiatych rokov je podľa môjho názoru omnoho inteligentnejšia ako Kitt. Hlavne tieto prvé diely sú svojou noirovou a temnou atmosférou neprekonateľné a čo sa týka samotného nápadu - je vynikajúci. Síce prevrátený zo všetkých strán ale nadmieru pútavý. Zloduchov tu nehrajú typickí blbečkovia čo chcú zničiť mestá a svet ale ľudia, čo svoje činy vedia vždy racionálne vysvetliť. James McCaffrey je od tých čias môj seriálový hrdina a je škoda, že o ňom už nie je moc počuť. To spojenie temná minulosť-"svetlá budúcnosť tj. Payton vs. Astor je krásne zahraná aj na seriál. P.S. prepáčte mi tú chybu v Obsahu (Michael Payne) asi som moc myslel na McCaffreyho v jeho úlohe Maxa Payna :-)(22.3.2007)

Moja nostalgia z GlobalTV, predchodcu Jojky, so začiatkom jeho vysielacieho času prichádzali dva diely Zmije. Prvé tri sezóny som videl asi trikrát a keď som zistil, že Markíza kúpila práva aj na štvrtú sezónu, v deň prvej epizódy som upaľoval domov zo školy ako besný, aby som prvýkrát videl modrého Vipera. Dnes sa mu už vyhýbam oblúkom, aby som si neskazil nostalgickú chuť nereálnymi premenami, ktorých rendery na dnešné pomery vyzerajú primitívne.(9.1.2014)

• - Frankieho celé meno je Franklin Xavier Waters. (m.a.t.o.)

• - Vo štvrtej, zatiaľ poslednej sérii opäť zvíťazil systém "škatule, hýbte sa". Opätovne totiž došlo k výmene hercov. I keď tentoraz len čiastočnej - Jeff Kaake (Thomas Cole) zo seriálu odišiel a vrátil sa James MacCaffery (Joe Astor). (Johnny.ARN)

• - Frankie (Joe Nipote) jazdí na automobile Plymouth Barracuda (prezývka Cuda) z roku 1972. (m.a.t.o.)