Reklama

Reklama

Zmije

(seriál)
všechny plakáty
Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama
USA, (1994–1999), 60 h 37 min (Minutáž: 46–92 min)

Hrají:

Joe Nipote, Heather Medway, J. Downing, James McCaffrey, Jeff Kaake, Dorian Harewood, Carlos Gómez, Mark Pellegrino, Ken Foree, Ric Roman Waugh (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(78)

Obsahy(1)

Mesto Metropol ovláda kriminálna skupina Outfit. Tajná organizácia vyzve technika Juliana Wilksa aby zostrojil superauto Zmiju, ktoré má zničiť Outfit. Zmija potrebuje šoféra a Julian sa rozhodne zmeniť identitu bývalému šoférovi Outfitu Michaelovi Paynovi, ktorý havaroval a leží v kóme. Stáva sa z neho Joe Astor, detektív, ktorý po boku Juliana a policajta Frankieho začína bojovať proti zločinu. Prvá séria seriálu "Viper" z roku 1994 patrí k výborným kriminálnym seriálom 90 tych rokov a je najvydarenejšia z celkovo štyroch sérií. (JohnFarst)

(více)

Recenze (129)

Petroff 

všechny recenze uživatele

Dost možná poslední televizní záležitost, ve který se mi líbilo "to auto" (bylo mi 13-14). Od tý doby se můj původně neutrální vztah k plechovým zařízením na 4 gumových kolech diametrálně posunul směrem dolů. Tenkrát mi byla jedno, dneska je vysloveně nemám rád. Nemám rád hovory o jejich cenách, jejich obdivování, onanii nad počtem penisů pod kapotou a tak všelijak podobně... ()

fleker 

všechny recenze uživatele

ten seriál byl převratnej, jeden z prvnich americkejch produktů ktery si zretelne pomatuju...hned ten dil kterej sem náhodou videl jako prvni...."postrelili mě" ... "koule?" ; "koule?".....a já si řikal, houby koule, do nohy,,,co ta holka hned mysli na nejhorsi.....je viděť že na českej jazyk v americe vubec nebrali ohled....jinak by nemohli rozdavat takovyhle stupidni mena....i kdyz my na tom nejsme vo moc lip...loni sem byl na jedny brigade,,,,a tam byl člověk, kterej se menoval Lásko,,, to já tenkrát netušil, tak mi přišlo divný, když sem tam hned první den nastoupil, a uviděl ředitele toho podniku, jak vzal "jednoho takovýho" chlapa jemně za rameno a bez nějakýho zbytečně velkýho ostychu mu oznámil : "přiď za mnou potom do kanceláře lásko, potřeboval bych s tebou něco probrat"......a pak když otáčel hlavu, přísahal bych že mu volíz ucho ()

Reklama

Vančura 

všechny recenze uživatele

Ve své době jsem na to koukal a bavilo mě to - hlavně díky mému obdivu k autu v "hlavní roli" - Dodge Viper RT/10 je naprosto úchvatný sporťák, který mě dostává dodnes - ale když jsem měl nyní možnost vidět Zmiji po letech znovu, přišlo mi to jako klasická ušmudlaná devadesátková televizní prudukce, která je beznadějně zaseklá v sobě svého vzniku, a dnes už je v podstatě jen k smíchu a za vidění nestojí. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Viper je jedno z nejhezčích aut historie. Neskrývám, že pouze kvůli tomu šlo hodnocení o level výš. Jinak je to parafráze na K.I.T.T.a se samozřejmě lepšími efekty. Tak jako tak ale bylo fascinující sledovat Zmiji přeměňující se z normálního červeného módu do bojového stříbrného. Možná i díky tomuhle seriálu pro mě byly první Transformers tak dokonalé. 60% ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Wow! Brm, brm, vrrrr....seriál postavený na superautě, který zvládá skoro vše. K tomu ještě nějaký imbecilní tým, se kterým zachraňují svět, nebo aspoń minimálně sebe. Knight Rider měl podobný nápad, ale zde to aspoň zachraňoval jakž takž sympatický Hasselhof a postava Kita (a to jsem nezmiňil ani tu znělku). Knight Rider pro nové desetiletí se každopádně nepovedl. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (30)

  • Defender koncepčne vychádza z kupé Dodge Viper GTS, ktorý mal ako prototyp premiéru v roku 1993, teda v tom istom roku, kedy sa natáčala prvá séria. (m.a.t.o.)
  • Auto Viper RT/10 Roadster skončilo vo finálnej časti tretej série na šrot. (Johnny.ARN)
  • V prvej sérii tvorili herecké obsadenie James MacCaffrey (šofér Joe Astor), Dorian Harewood (dizajnér a vynálezca Julian Wilkes) a Joe Nipote (mechanik a špión Frankie Waters). Keď sa seriál v roku 1996 opäť vrátil na tv obrazovky, Joe Nipote bol jediný, kto z pôvodnej hereckej zostavy dostal od producentov a tvorcov šancu pokračovať. (Johnny.ARN)

Reklama

Reklama