Zmije (TV seriál)

Viper

Zmija

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 78x45 min

James McCaffrey, Dorian Harewood, Joe Nipote, Carlos Gómez, Mark Pellegrino, Ken Foree, Ric Roman Waugh, Parley Baer, François Chau, William Russ, Wendy Robie, John Pyper-Ferguson, Stephen Macht, Sydney Walsh, Rob Freeman, Tom McBeath, Daniel Boileau, Patricia Charbonneau, John Cothran Jr., Pamela Bach-Hasselhoff, Raphael Sbarge, Joyce Hyser, Tim Thomerson, Colin Lawrence, Sam Behrens, David Parry, Charlie Spradling, Mike Genovese, Richard de Klerk, Annabelle Gurwitch, Adam Harrington, Jamie Rose, Douglas Chapman, Bernard White, Michael Kopsa, Peter Keleghan, Tim DeZarn, Michael Harney, Jill Teed, Kim Kondrashoff, John Mese, Camille Winbush, Patti Allan, Colleen Winton, Michael Champion, Scott Heindl, Howard Siegel, Ingrid Torrance, Jim Shield, Ken Kramer, Bill Dow, Gerry Rousseau, Jennifer-Juniper Angeli, Sean Campbell, Karen Maruyama, Daryl Shuttleworth, Julianne Christie, Rebecca Staab, Vito D'Ambrosio, Ralph Manza, Dawn-Lyen Gardner, Douglas Rowe, Robert Duncan, Daniel Bacon, Frank Cassini, Alex Diakun, Kathleen Duborg, Peter Flemming, James Dugan, John Moore, Trevor White, Allan Havey, Vincent Guastaferro, Marya Delver, Biff Manard, Vladimir Skomarovsky, Adam Hendershott, Charles Noland, Jack Shearer, James Purcell, Michael Mahonen, Lee Chamberlin, Peter Hanlon, Jeris Poindexter, Kurt Max Runte, Josh Cruze, Brendan Beiser, Réal Andrews, Bill Croft, Stacy Grant, Joe Norman Shaw, John Tierney, Barry W. Levy, Janne Mortil

Bill Zabala

ten seriál byl převratnej, jeden z prvnich americkejch produktů ktery si zretelne pomatuju...hned ten dil kterej sem náhodou videl jako prvni...."postrelili mě" ... "koule?" ; "koule?".....a já si řikal, houby koule, do nohy,,,co ta holka hned mysli na nejhorsi.....je viděť že na českej jazyk v americe vubec nebrali ohled....jinak by nemohli rozdavat takovyhle stupidni mena....i kdyz my na tom nejsme vo moc lip...loni sem byl na jedny brigade,,,,a tam byl člověk, kterej se menoval Lásko,,, to já tenkrát netušil, tak mi přišlo divný, když sem tam hned první den nastoupil, a uviděl ředitele toho podniku, jak vzal "jednoho takovýho" chlapa jemně za rameno a bez nějakýho zbytečně velkýho ostychu mu oznámil : "přiď za mnou potom do kanceláře lásko, potřeboval bych s tebou něco probrat"......a pak když otáčel hlavu, přísahal bych že mu volíz ucho(27.7.2009)

Moja nostalgia z GlobalTV, predchodcu Jojky, so začiatkom jeho vysielacieho času prichádzali dva diely Zmije. Prvé tri sezóny som videl asi trikrát a keď som zistil, že Markíza kúpila práva aj na štvrtú sezónu, v deň prvej epizódy som upaľoval domov zo školy ako besný, aby som prvýkrát videl modrého Vipera. Dnes sa mu už vyhýbam oblúkom, aby som si neskazil nostalgickú chuť nereálnymi premenami, ktorých rendery na dnešné pomery vyzerajú primitívne.(9.1.2014)

• CheGuevara

Wow! Brm, brm, vrrrr....seriál postavený na superautě, který zvládá skoro vše. K tomu ještě nějaký imbecilní tým, se kterým zachraňují svět, nebo aspoń minimálně sebe. Knight Rider měl podobný nápad, ale zde to aspoň zachraňoval jakž takž sympatický Hasselhof a postava Kita (a to jsem nezmiňil ani tu znělku). Knight Rider pro nové desetiletí se každopádně nepovedl.(12.8.2006)

Jako malej jsem měl sen - mít Zmiji doma a nic pro mě nebylo lepšího, než právě toto auto. Umí přece měnit barvu, má zabudované zbraně, umí se přestavit do terénu a rozesévá spravedlnost, kudy jezdí. Nostalgické 3 hvězdy a dál bych to nerozebíral. Jinak nevím jak bych hodnotil dnes. Spousta lidí se tady nad tím zamýšlí, podle mě to ale nejde srovnávat se seriály dnešní doby (Walking dead, Prison Break, Ztraceni.. Bavíme se totiž o době Walkera Texas Rangera, Baywatche a Odpadlíka).(14.11.2014)

Viper je jedno z nejhezčích aut historie. Neskrývám, že pouze kvůli tomu šlo hodnocení o level výš. Jinak je to parafráze na K.I.T.T.a se samozřejmě lepšími efekty. Tak jako tak ale bylo fascinující sledovat Zmiji přeměňující se z normálního červeného módu do bojového stříbrného. Možná i díky tomuhle seriálu pro mě byly první Transformers tak dokonalé. 60%(19.7.2016)

• - Prvá séria mala veľmi naročnú produkciu. Spoločnosť Metrolight Studios, zodpovedná za počítačovú animáciu, bola síce velmi šikovná a spoľahlivá, no tiež veľmi nákladná. Viper mal preto jeden z najväčších rozpočtov v histórii tv seriálov - a drvivá väčšina peňazí išla práve na spomínané špeciálne efekty. (Johnny.ARN)

• - Keď sa filmovanie štvrtej série presunulo do Vancouveru, dej sa začal bližšie venovať aj súkromiu hlavných hrdinov. Scenáristi napríklad predstavili divákom Westlakovej matku a Colovho otca. Catlett sa prejavil ako typický problémový chlapík, šéf i byrokrat a stal sa jednou ťažiskových postáv seriálu. (Johnny.ARN)

• - Kvôli natáčaniu bola často uzavretá tzv. "Deerfoot Trail" - hlavná dopravná tepna mesta Calgary s dĺžkou 50 km. (m.a.t.o.)