Zmije (TV seriál)

Viper

Zmija

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 78x45 min

James McCaffrey, Dorian Harewood, Joe Nipote, Carlos Gómez, Mark Pellegrino, Ken Foree, Ric Roman Waugh, Parley Baer, François Chau, William Russ, Wendy Robie, John Pyper-Ferguson, Stephen Macht, Sydney Walsh, Rob Freeman, Tom McBeath, Daniel Boileau, Patricia Charbonneau, John Cothran Jr., Pamela Bach-Hasselhoff, Raphael Sbarge, Joyce Hyser, Tim Thomerson, Colin Lawrence, Sam Behrens, David Parry, Charlie Spradling, Mike Genovese, Richard de Klerk, Annabelle Gurwitch, Adam Harrington, Jamie Rose, Douglas Chapman, Bernard White, Michael Kopsa, Peter Keleghan, Tim DeZarn, Michael Harney, Jill Teed, Kim Kondrashoff, John Mese, Camille Winbush, Patti Allan, Colleen Winton, Michael Champion, Scott Heindl, Howard Siegel, Ingrid Torrance, Jim Shield, Ken Kramer, Bill Dow, Gerry Rousseau, Jennifer-Juniper Angeli, Sean Campbell, Karen Maruyama, Daryl Shuttleworth, Julianne Christie, Rebecca Staab, Vito D'Ambrosio, Ralph Manza, Dawn-Lyen Gardner, Douglas Rowe, Robert Duncan, Daniel Bacon, Frank Cassini, Alex Diakun, Kathleen Duborg, Peter Flemming, James Dugan, John Moore, Trevor White, Allan Havey, Vincent Guastaferro, Marya Delver, Biff Manard, Vladimir Skomarovsky, Adam Hendershott, Charles Noland, Jack Shearer, James Purcell, Michael Mahonen, Lee Chamberlin, Peter Hanlon, Jeris Poindexter, Kurt Max Runte, Josh Cruze, Brendan Beiser, Réal Andrews, Bill Croft, Stacy Grant, Joe Norman Shaw, John Tierney, Barry W. Levy, Janne Mortil

Bill Zabala

ten seriál byl převratnej, jeden z prvnich americkejch produktů ktery si zretelne pomatuju...hned ten dil kterej sem náhodou videl jako prvni...."postrelili mě" ... "koule?" ; "koule?".....a já si řikal, houby koule, do nohy,,,co ta holka hned mysli na nejhorsi.....je viděť že na českej jazyk v americe vubec nebrali ohled....jinak by nemohli rozdavat takovyhle stupidni mena....i kdyz my na tom nejsme vo moc lip...loni sem byl na jedny brigade,,,,a tam byl člověk, kterej se menoval Lásko,,, to já tenkrát netušil, tak mi přišlo divný, když sem tam hned první den nastoupil, a uviděl ředitele toho podniku, jak vzal "jednoho takovýho" chlapa jemně za rameno a bez nějakýho zbytečně velkýho ostychu mu oznámil : "přiď za mnou potom do kanceláře lásko, potřeboval bych s tebou něco probrat"......a pak když otáčel hlavu, přísahal bych že mu volíz ucho(27.7.2009)

• Petroff

Dost možná poslední televizní záležitost, ve který se mi líbilo "to auto" (bylo mi 13-14). Od tý doby se můj původně neutrální vztah k plechovým zařízením na 4 gumových kolech diametrálně posunul směrem dolů. Tenkrát mi byla jedno, dneska je vysloveně nemám rád. Nemám rád hovory o jejich cenách, jejich obdivování, onanii nad počtem penisů pod kapotou a tak všelijak podobně...(23.11.2011)

Moja nostalgia z GlobalTV, predchodcu Jojky, so začiatkom jeho vysielacieho času prichádzali dva diely Zmije. Prvé tri sezóny som videl asi trikrát a keď som zistil, že Markíza kúpila práva aj na štvrtú sezónu, v deň prvej epizódy som upaľoval domov zo školy ako besný, aby som prvýkrát videl modrého Vipera. Dnes sa mu už vyhýbam oblúkom, aby som si neskazil nostalgickú chuť nereálnymi premenami, ktorých rendery na dnešné pomery vyzerajú primitívne.(9.1.2014)

Knight rider, Walker, Texas Ranger, Pobřežní hlídka, Strážci vesmíru, MacGiver, Herkules, Xena, Superman a ZMIJE! Pochopitelně pecky ze supermaxu a mnoho jiných patřili k mému dětství víc než cokoliv jiného. Proto tyhle seroše hodnotím nostalgicky a jen z dobrých pocitů které jsem z nich tenkrát měl. Opravdu, ale opravdu bych si je nerad připomínal a zkazil si tím veškeré supr vzpomínky které na ně mám...(20.12.2013)

Viper je jedno z nejhezčích aut historie. Neskrývám, že pouze kvůli tomu šlo hodnocení o level výš. Jinak je to parafráze na K.I.T.T.a se samozřejmě lepšími efekty. Tak jako tak ale bylo fascinující sledovat Zmiji přeměňující se z normálního červeného módu do bojového stříbrného. Možná i díky tomuhle seriálu pro mě byly první Transformers tak dokonalé. 60%(19.7.2016)

• - Druhá séria priniesla divákom nové postavy, ktoré stvárnili Jeff Kaake (šofér Thomas Cole), pôvabná Heather Medway (seržantka Cameron Westlaková) a exotická Dawn Stern (systémová špecialistka Aliie Farrowová). (Johnny.ARN)

• - V epizódach prvej série sa objavovalo nespočetné množstvo nových prototypov áut značky Chrysler. Prototypov preto, lebo seriál sa odohráva v blízkej budúcnosti. (Johnny.ARN)

• - V prvej sérii tvorili herecké obsadenie James MacCaffrey (šofér Joe Astor), Dorian Harewood (dizajnér a vynálezca Julian Wilkes) a Joe Nipote (mechanik a špión Frankie Waters). Keď sa seriál v roku 1996 opäť vrátil na tv obrazovky, Joe Nipote bol jediný, kto z pôvodnej hereckej zostavy dostal od producentov a tvorcov šancu pokračovať. (Johnny.ARN)