Reklama

Reklama

Piłsudski

(festivalový název)
Trailer
Drama / Historický / Životopisný
Polsko, 2019, 108 min

Režie:

Michał Rosa

Scénář:

Michał Rosa

Hrají:

Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Jan Marczewski, Józef Pawłowski, Maria Dębska, Tomasz Schuchardt, Kamil Szeptycki, Filip Kosior, Eliza Rycembel (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Píše se rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk“ se po odvážném útěku z psychiatrické léčebny opět stává vůdcem podzemí v boji o polskou nezávislost. Na bojišti zůstává neohrožený – v soukromém životě podléhá citům, rozpolcen mezi manželkou a milenkou. Piłsudski spolu se svými nejbližšími spolupracovníky necouvne před ničím. Útok na carské úředníky, pašování bomb, odvážná loupež ve vlaku – to vše pro dosažení svého cíle: nezávislé Polsko. Blíží se rok 1914 a „Ziuk“ vidí nové šance, jak dosáhnout nemožného. (3Kino Fest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

hygienik 

všechny recenze uživatele

Historický veľkofilm s veľkolepou výpravou, zameraný prakticky výlučne na poľské publikum. Nenamáha sa totiž veľmi s vysvetľovaním súvislostí. Začína zaujímavo, ale stále viac prevažujú dialógy, dokonca aj v "akčných" scénach, čo vyvoláva dojem nudy. (Môže to byť aj tým, že neviem dosť dobre po poľsky.) Pre mňa slušný priemer. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na filmu je zatraceně znát, že tvůrci to mysleli s pojmem polského velkofilmu dost vážně. Téma je zatraceně zajímavé, ale pojaté tak, že když o něm vím prd, budu se v něm neuvěřitelně ztrácet. Je to asi jako kdybyste Polákům pustili Rašína z České televize a předpokládali, že se chytnou. Jen s tím rozdílem, že tady se navíc setkáte s masovými akčními scénami, které filmu notně přidávají na zájmu. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Pro nepolskýho diváka, ale se zájmem o polskou historii to bylo příliš zrychlené, některé souvislosti mě bohužel unikali. Koukal jsem, že dokonce i v samotném Polsku je film považován spíše za průměr což je pro mě s ohledem na polskou náturu překvapení, ale poláci jsou divácky velmi vyspělé publikum. V každým případě za mě příliš zkratkovité a pozornost se věnovala věcem, které mě s ohledem na podstatu historie tématu přišli nepodstatné. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (1)

  • Film získal na Festivalu hraného polského filmu (2019) ocenění za nejlepší ženský herecký výkon (Magdalena Boczarska). (3Kino Fest)

Reklama

Reklama