Reklama

Reklama

Skrytá hra

  • Polsko Ukryta gra (více)
Trailer
Thriller
Polsko, 2019, 100 min

Režie:

Lukasz Kosmicki

Kamera:

Pawel Edelman

Hrají:

Bill Pullman, Lotte Verbeek, James Bloor, Robert Więckiewicz, Alexej Serebrjakov, Corey Johnson, Nicholas Farrell, Jevgenij Sidichin (více)
(další profese)

Během karibské krize v roce 1962 je problémový matematický génius přinucen sehrát nejen šachovou partii za USA proti SSSR, ale i smrtelně nebezpečnou špionážní hru. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Celkom solídny poľský špionážny film, do ktorého sa produkcii podarilo zohnať Billa Pullmana. Ten tu hrá amerického šachistu, ktorý počas kubánskej krízy v roku 1962 hrá vo Varšave turnaj so sovietskym veľmajstrom a popri tom má splašiť mikrofilm, ktorý môže krízu zažehnať. Je to trochu pritiahnuté za vlasy, ale okrem fungujúcej špionážnej línie to má aj humorné ladenie - americký hráč je totiž taký génius, že predvída 8000 ťahov dopredu a aby sa vôbec dokázal sústrediť na hru, musí sa "spomaliť" - teda ožrať. Čo by v krajine, kde sa "na raňajky nepije pomarančový, ale zemiakový džús", nemal byť problém, ale dozvedia sa to Rusi a snažia sa hrdinovi zabrániť, aby sa dostal k chľastu. Nemá to až také grády, ako keď sú Fantozzi alebo Jackie Chan hladní a snažia sa pol filmu zohnať niečo pod zub a všetko im v tom bráni, ale aj tak príjemné osvieženie. ()

Figu 

všechny recenze uživatele

Za mě výbornej a hrozně chytrej film! Samozřejmě i moc chytře natočenej. Opět je tu doba nebezpečnýho režimu, opatrná strategie a následná kamufláž. Vše funguje, kor když do toho máte jako bonus, naprosto fenomenálního géniuse Pullmana, kterej se musí stále srážet chlastem, aby byl na úrovni inteligence standartního jedince. Už to je velká zajímavost! Navíc za 100 minut se tak skvěle bavit ve špionážním thrilleru, kterej není akční a přitom i jó, tak to je balada! 80% ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Poláci se tímto filmem opřeli o peníze Netflixu a natočili si špičkové špionážní drama v době Studené války a s hlavní rolí, kterou ztvárnil hollywoodský herec Bill Pullman. Ten si navíc svého alkoholika-génia vysloveně užíval. Vlastně stejně tak jako si Robert Wieckiewicz užíval svojí roli bývalého generála a současného ředitele paláce kultury a vědy. Navíc záběry na onen palác byly neskutečné, ostatně stejně jako záběry na samotnou Varšavu. Místy sice příběh byl trošku zmatečný, ale to u špionážních filmů většinou bývá. Nemáte totiž agenty a tajné agenty, máte také dvojité agenty a dvojité tajné agenty, a pochopit souvislosti všech čtyř skupin v kontextu s aktuální situací je občas na hlavu. Pokud ale budete ovládat šachy stejně tak bravurně jako Bill Pullman v tomto filmu, nebudete s námětem mít žádný potíž. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Polští scénáristé si vycucali z prstu příběh o špionážním žonglování na pozadí významného šachového utkání a musím uznat, že si to nevymysleli nijak špatně. Největším kladem filmu byl ovšem profesor Mansky; Bill Pulman totiž podal v této roli parádní výkon, jeho geniální alkoholik mě fakt bavil. I když jsem měl v některých momentech pocit, že už to tvůrci trochu přepískli, dohromady to na mě docela fungovalo, takže jsem se slušně pobavil. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Nečekaná staroškolská špionážní pecka kinematografii państwowej z dob, kdy ještě válka nezteplala, avšak pár militantních buzerantů každou chvíli laskalo prstem jaderné tlačítko PLAY, kdy vícestranní agenti třípísmenných institucí museli z důvodů nepřítomnosti 5G a IEEE 802.11 smogu pašovat v tělesných otvorech mikrofilcky, přičemž křehkou rovnováhu ukazování si čuráků mezi diktaturou proletariátu a diktaturou kapitálu mohl narušit kdejaký mat šachových ufonů a odstartovat tak houbařskou sezónu. Svižné, hlavopatoidní, krásně natočené, výborně zdramatizované a hlavně fantasticky zahrané! Reprezentant Stanów Zjednoczonych Wilchelm Ciągnierz je v roli genitálního matujícího notáře poprostu niesamowity a spolu s neméně úžasným Bobo Więckiewiczem tvoří natolik chemicky kompatibilní Wyborowe duo, až by se mohli z fleku nechat partnersky zaregistrovat. Samozřejmě ne v Rzeczipospolitej, tam by je nechaly kudlanky upálit. Každopádně bych je moc rád spolu zase viděl, nejlépe v nějakém kamarádském napínači jako třeba Śmiercionośna śmierć lub Poskromiona wódka. Prostě výborná a zábavná oddechovka, a já velmi doufám, že se zdejší homixoví rozumbradové a sexuální dezorientovanci už vyklikali a záhy se to dostane do zcela zasloužených červených čísel. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Tento film byl posledním filmem producenta Piotra Woźniak-Staraka, jelikož krátce před premiérou zemřel při nehodě na lodi. (skoda)

Reklama

Reklama