Hollywoodská vídeňská opereta ukazuje vcelku známý a nečekaný vývoj zásnub rakouského císaře s bavorskou vévodkyní Helenou (Frieda Inescort). Ty totiž neskončily plánovanou svatbou, ale setkáním Františka Josefa (Franchot Tone) s mladší sestrou Elizabetou (Grace Moore). Bác, láska jako trám, konec zásnub a zcela jiný sňatek. Romantické zatčení budoucí nevěsty, protože trhá růže v zahradě, kde se to nesmí, skutečnost, že ani jeden zpočátku neví, kdo je ten druhý, něco písní (vídeňských), hodně kostýmů, balet a mnoho děsně veselých scén z rodiny, poutí, střelnice, hospůdek a podobně. (Peabody)

NinadeL

První filmová verze divadelní hry Sissys Brautfahrt (1931) podle Ernsta Décseye a Roberta Weila, ze které vychází také pozdější Sissi trilogie. Columbia tehdy odkoupila práva od Ernsta Marischky a Huberta Marischky. Písně pocházejí od Fritze Kreislera, přičemž není určitě překvapením, že to celé dal dohromady vídeňský rodák von Sternberg. Pokud bychom chtěli srovnávat Grace Moore s Romy Schneider, vyšel by nám samozřejmě paskvil, nikoli analýza. Ale mohli bychom srovnávat s operetními filmy s Jeanette MacDonald z produkce MGM, kterým se tímto filmem Columbia snažila konkurovat. A to už by byl zajímavý výsledek. Za mě další zajímavé setkání se zapomenutou kapitolou operetního Hollywoodu 30. let aneb zdaleka ne vše, co je evropský Hollywood, musí mít nutně Lubisch touch. ()