Smrtící dech zimy

Scénografie:

Bill Brodie

Kostýmy:

Arthur Rowsell

Katie McGovern (Mary Steenburgen) je poměrně úspěšnou herečkou. když je na jednom castingu narychlo angažována a jako zálohu dostane 3000 dolarů, moc o ničem nepřemýšlí a nabídku přijímá. Je pozvána k setkání s producentem, bývalým psychiatrem, doktorem Josephem Lewisem (Jan Rubes) do jeho venkovského domu, a až tady zjistí, že upadla do smrtelné pasti... Thriller Atrhura Penna vychází z filmu "My Name Is Julia Ross" z roku 1945 Josepha H. Lewise, od nějž si nevypůjčil pouze story, nýbrž i režisérovo (!) jméno pro jednu z hlavních postav. Opravdu slušný prostor ve svých třech partech získala i tady výborná Mary Steenburgen.(9.5.2005)

Hororový thriller o herečke bez peňazí, ktorá odchádza na konkurz do odľahlého sídla k istému producentovi. Ten spočiatku pôsobí ako milý starší pán na vozíčku, no onedlho sa ukáže, že on a jeho podivný pomocník nie sú tými za koho sa vydávajú a majú s ňou trošku iné plány. Keď to herečka začne tušiť, pokúsi sa o útek a práve vtedy film ponúkne kvalitné, napínavé chvíle v mrazivej atmosfére, ktorá sa poctivo a pomaličky budovala od úvodných záberov uškrtenia neznámej ženy. Dobrý malý film, chválim predovšetkým hlavnú predstaviteľku Mary Steenburgen, ktorá si strihla rovno trojitú úlohu a skvelá bola aj hudba; obzvlášť sprievodný klavírny motív.(16.1.2011)

Povedený hororový thriller, který je místy sice trochu předvídatelný, ale to ani moc nevadí, jelikož vše napraví skvělé herecké výkony krásné Mary Steenburgenové (ve trojroli), slizkého Roddy McDowalla a děsivého Jana Rubeše. Vše navíc podtrhuje dobrá Pennova režie a vůbec za největší plus filmu bych označil hudbu, krásnou a tajemnou, taková má v hororovém snímku být. Slušná podívaná, která v hlavě dlouho nezůstane, ale určitě stojí za to.(1.7.2011)

Zlákal ma pekný názov, ale s tou zimou to ani veľmi nesúvisí. Som sklamaný, je to len obyčajný priemerný thriller, akých sú tisíce. Hlavná hrdinka je uväznená v jedom dome a keďže vie, že ju plánujú zabiť, musí sa odtiaľ vyhrabať. A to je vlastne celé. Navyše to ku koncu pôsobilo hlúpo. Snažili sa o napínavý záver, ale kto by sa už bál starého tlstého dedka na vozíku, ktorý nevie ani len poriadne chodiť? Veď tá ženská bola jasne vo výhode, a ešte utekala a skrývala sa. Atmosféra tam bola, ale prístupnosť filmu vidím tak na 12 rokov. Ani kvapka krvi, chýbala tam, kde byť mala a kde bola dokonca logická. Takže keď na to tak pozerám, už aj tými troma hviezdami nadhodnocujem.(15.5.2011)

• prezdivaka

Nervy drásající horor to může být možná pro slabomyslného nebo nepřemýšlejícího diváka. Z počátku slibně rozvíjený děj se po polovině zvrhne v nepochopitelný blábol. Sestry se navzájem nepoznávají a hrdinka se během chvilky promění ve svou sokyni včetně líčení, převleku, šperků a uklizení mrtvého těla. Těla se podle potřeby stěhují a šílený doktor na vozíčku, kterého by stačilo praštit prknem po hlavě, hrdinku ohrožuje po celém do mě až do své vykonstruované smrti.(7.4.2014)

• - Jméno postavy doktora Lewise je poctou Josephu H. Lewisovi, režisérovi filmu My Name is Julia Ross (1945), kterým je snímek Smrtící dech zimy inspirován. (Caelos)

• - Role doktora Lewise byla nabídnuta Klausi Kinskému. (Caelos)

• - Ve filmu hraje český herec - emigrant Jan Hrubeš. (M.B)