poster

Smrtící dech zimy

 • anglický

  Dead of Winter

Horor / Thriller / Drama

USA, 1987, 100 min

Režie:

Arthur Penn

Předloha:

Anthony Gilbert (kniha)

Scénář:

Marc Shmuger

Střih:

Rick Shaine

Scénografie:

Bill Brodie

Kostýmy:

Arthur Rowsell
(další profese)
 • Pohrobek
  ***

  Katie McGovern (Mary Steenburgen) je poměrně úspěšnou herečkou. když je na jednom castingu narychlo angažována a jako zálohu dostane 3000 dolarů, moc o ničem nepřemýšlí a nabídku přijímá. Je pozvána k setkání s producentem, bývalým psychiatrem, doktorem Josephem Lewisem (Jan Rubes) do jeho venkovského domu, a až tady zjistí, že upadla do smrtelné pasti... Thriller Atrhura Penna vychází z filmu "My Name Is Julia Ross" z roku 1945 Josepha H. Lewise, od nějž si nevypůjčil pouze story, nýbrž i režisérovo (!) jméno pro jednu z hlavních postav. Opravdu slušný prostor ve svých třech partech získala i tady výborná Mary Steenburgen.(9.5.2005)

 • George Stobbart
  ****

  Hororový thriller o herečke bez peňazí, ktorá odchádza na konkurz do odľahlého sídla k istému producentovi. Ten spočiatku pôsobí ako milý starší pán na vozíčku, no onedlho sa ukáže, že on a jeho podivný pomocník nie sú tými za koho sa vydávajú a majú s ňou trošku iné plány. Keď to herečka začne tušiť, pokúsi sa o útek a práve vtedy film ponúkne kvalitné, napínavé chvíle v mrazivej atmosfére, ktorá sa poctivo a pomaličky budovala od úvodných záberov uškrtenia neznámej ženy. Dobrý malý film, chválim predovšetkým hlavnú predstaviteľku Mary Steenburgen, ktorá si strihla rovno trojitú úlohu a skvelá bola aj hudba; obzvlášť sprievodný klavírny motív.(16.1.2011)

 • Goldbeater
  ***

  Povedený hororový thriller, který je místy sice trochu předvídatelný, ale to ani moc nevadí, jelikož vše napraví skvělé herecké výkony krásné Mary Steenburgenové (ve trojroli), slizkého Roddy McDowalla a děsivého Jana Rubeše. Vše navíc podtrhuje dobrá Pennova režie a vůbec za největší plus filmu bych označil hudbu, krásnou a tajemnou, taková má v hororovém snímku být. Slušná podívaná, která v hlavě dlouho nezůstane, ale určitě stojí za to.(1.7.2011)

 • ricci.s
  ***

  Zlákal ma pekný názov, ale s tou zimou to ani veľmi nesúvisí. Som sklamaný, je to len obyčajný priemerný thriller, akých sú tisíce. Hlavná hrdinka je uväznená v jedom dome a keďže vie, že ju plánujú zabiť, musí sa odtiaľ vyhrabať. A to je vlastne celé. Navyše to ku koncu pôsobilo hlúpo. Snažili sa o napínavý záver, ale kto by sa už bál starého tlstého dedka na vozíku, ktorý nevie ani len poriadne chodiť? Veď tá ženská bola jasne vo výhode, a ešte utekala a skrývala sa. Atmosféra tam bola, ale prístupnosť filmu vidím tak na 12 rokov. Ani kvapka krvi, chýbala tam, kde byť mala a kde bola dokonca logická. Takže keď na to tak pozerám, už aj tými troma hviezdami nadhodnocujem.(15.5.2011)

 • prezdivaka
  *

  Nervy drásající horor to může být možná pro slabomyslného nebo nepřemýšlejícího diváka. Z počátku slibně rozvíjený děj se po polovině zvrhne v nepochopitelný blábol. Sestry se navzájem nepoznávají a hrdinka se během chvilky promění ve svou sokyni včetně líčení, převleku, šperků a uklizení mrtvého těla. Těla se podle potřeby stěhují a šílený doktor na vozíčku, kterého by stačilo praštit prknem po hlavě, hrdinku ohrožuje po celém do mě až do své vykonstruované smrti.(7.4.2014)

 • - Jméno postavy doktora Lewise je poctou Josephu H. Lewisovi, režisérovi filmu My Name is Julia Ross (1945), kterým je snímek Smrtící dech zimy inspirován. (Caelos)

 • - Role doktora Lewise byla nabídnuta Klausi Kinskému. (Caelos)

 • - Ve filmu hraje český herec - emigrant Jan Hrubeš. (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace