Reklama

Reklama

Epizody(5)

Obsahy(1)

Království, tajuplná nemocnice postavená na místě, kde kdysi byly jen mokřiny a stará bělidla. Lékaři zde dennodenně zápolí s limity medicíny i vlastními kolegy, Švédové tu proklínají Dány a záhady a hrůzy se zde mísí s nadsázkou a humorem. Enfant terrible evropského filmu, Lars von Trier, pokračuje tam, kde v polovině devadesátých letech začal, a dvě řady kultovního seriálu Království korunuje řadou třetí s názvem Království Exodus. Nově se zde setkáváme s náměsíčnou Karen, čipernou dámou a milovnicí původních dvou seriálových řad, které hlasy z Království nedají spát a volají po vysvobození. Brána do Království se tak po letech znovu otevírá. (KVIFF.TV)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (18)

BoredSeal 

všechny recenze uživatele

Solidní dárek pro fanoušky Triera, dánského filmu i původního seriálu. Obával jsem, že Parkinson Triera sejme, ale Lars nemoci v tomto seriálu lstivě uniká jako primář Pontopidan výtahovému skřítkovi a servíruje ve společnosti dánských i švédských hvězd a přeživší části hereckého obsazení další porci absurdního humoru, meta humoru a vlastně i solidní hororové atmosféry. ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Nejdřív mi to přišlo jako důstojné navázání na předchozí dvě série a celkem jsem se bavil. Jenže je to scenáristicky líné. Autor si půjčuje všude možně a zakončí to nejsnazším způsobem. Von Trierovi se zkrátka nechce být originální, což u tohoto seriálu vadí víc než jinde. Takže veškeré zákonitosti platí, další série je zase o něco horší. ()

Reklama

AnthropOcean 

všechny recenze uživatele

Danskjävlar! Asi nikoho kto pozná prvé dve série dánskeho kultového seriálu Riget ("Kráľovstvo" 1994-1997) neprekvapí keď napíšem, že Lars Von Trier bol silne inšpirovaný inou kultovou televíznou sériou, ktorá skončila iba pár rokov predtým. "Kráľovstvo" je taký Twin Peaks na chladný škandinávsky spôsob, vedľa ktorého aj seriál o filicíde pôsobí ako starší lepšie vyzerajúci súrodenec z ktorého sála hrejivý pocit a láska. Čo možno už však neviete je, že Trier sa znovu silno inšpiroval Lynchovým počínaním, tentokrát však z roku 2017 a v podobnom duchu aj on vstúpil do tej istej rieky tretí krát a po 28 rokoch od premiéry prvej epizódy "Kráľovstva" sa vrátil k svojej kultovej sérii aby "uzavrel" príbehy postáv z prostredia najväčšej dánskej nemocnice Riget.  Že to po vzhliadnutí tretej série s podtitulom Exodus celé dopadlo v mojom obdobne euforickom pocite ako pri návrate Twin Peaks asi ani nemusím zdôrazňovať, ale keby sa náhodou niekto pýtal, tak presne tak to u mňa dopadlo.  "Vær velberedt på at tage det gode med det onde" (Next time, prepare to take the good with the evil.) ✝️🤘 ()

Rimsy 

všechny recenze uživatele

Výstřednost a exces jsou zpět v kodaňské nemocnici. Lars von Trier dokončil třetí řadu Království a i navzdory zhoršujícímu se zdraví předkládá silně autorské dílo, které stojí za pozornost. Dalších pět hodin v této šílené nemocnici nepřináší revoluci, ale zábavnou sebereflexivní nostalgii. A to vůbec není málo. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

původní Riget miluju a docela sem se bál, jestli se chřadnoucímu Larsovi povede nějak smysluplně navázat. Tím spíš, že od poslední série uplynulo pětadvacet let a navíc neměl k dispozici důležité a výrazné součásti obsazení. Trier ovšem obavy rozptýlí hned v úvodu a ukazuje, že i když už není navenek tím kým býval, stále to má v sobě a v Exodu se mu daří jednak slušně navázat a jednak zapracovat nové postavy, které divák bez problémů okamžitě přijme za své. Nejlépe je na tom v tomhle ohledu Mikael Persbrandt jako Helmer junior. Má největší prostor a hlavně největší porci těch nejzábavnějších scén. Království je pak i nadále vtipné, šílené a bizarní, stejně jako dovede být i lehce nepříjemné. Nejde sice o nic převratného a novátorského, ovšem fanoušky jistě potěší a pokud by se měl Lars Von Trier loučit, pak tohle není vůbec špatný způsob...80% ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Třetí série byla v ČR poprvé uvedena v září 2022 na Mezinárodním festivale seriálů Serial Killer v Brně. (Filip_SK)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

29.12.2022

Opět se nám blíží konec roku, ale ještě před tím, než se všichni ČSFĎáci rozutečou do víru silvestrovských oslav, máme tu tradiční ohlédnutí za nejlepšími filmy a seriály roku podle nejoblíbenějších… (více)

KVIFF.TV exkluzivně uvádí Trojúhelník smutku

KVIFF.TV exkluzivně uvádí Trojúhelník smutku

20.12.2022

Streamovací platformu KVIFF.TV nemohli fanoušci filmu v uplynulém roce přehlédnout. Jako jediná přinesla do České republiky poslední počin režisérské legendy Larse von Triera – třetí sérii Království… (více)

Reklama

Reklama