Reklama

Reklama

Království - Série 1 (1994) (série)


Část třetí: Naslouchejte, a uslyšíte (S01E03)

(epizoda)
  • Dánsko Et fremmed legeme (více)

Obsahy(1)

Dr. Moesgaard zahajuje se vší pompou svou iniciativu „Ranní vánek“. Paní Drusse pátrá dále, navštíví dispečink i otologa. Když konečně naváže kontakt s duchy nemocnice, zlé síly jí zabrání jít dál. Helmerovo řešení Bondova problému považuje Bratrstvo za příliš neetické a Bondo je nucen vzít věci do vlastních rukou – nebo spíš do svého těla… K velkému zklamání dr. Helmera se jeho spiklence Rigmor nepodaří znehodnotit lékařskou zprávu a druhou kopii z nemocničního archivu mu vyfouknou Krogshøj, Judith a Mogge. Paní Drusse už je velmi blízko odhalení osudu malé Mary… (KVIFF.TV)

(více)

Recenze (2)

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přiznávám, že tohle mě fakt baví sledovat. Sice ten mix žánrů ne vždy funguje, ale mysteriózní a atmosférfické je to dost, vtipné je to místy taky, když už se to o to snaží a líbí se mi i ten bizarní feeling v tom. Na to duo postižených a Trierův závěrečný komentář, který je s každým dalším dílem stále víc a víc egoistický, nadřazený a arogantní, si asi vůbec nezvyknu, ale jinak je tenhle koncept jediným, který Trierovi pořádně sedí. Mám ale pocit, že mu do toho Morten Arnfred musel značně kecat, protože tam Trier není znát tolik jako kdekoli jinde. Jen se teda bojím, do čeho to na konci série vyeskaluje, protože u tohohle Dána moc nevěřím tomu, že k něčemu povedenému... 4* ()

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

3,5   "Čo sa s ním stalo?" "Zomrel, aby si vedel. A odvtedy sa mi neozval."   V tejto epizóde sa mi zdá byť už zápletka menej zaujímavá, dianie jednotvárnejšie, stále sa točiace okolo inkriminovanej lekárskej správy (ale švédsky chirurg Stig Helmer zatvorený v archíve nemá chybu) a kamera začína byť pre mňa zase poriadne otravná. A ten nápad s operáciou mi už nepripadá bizarný, ale skôr hlúpy (dosť cez čiaru). Ale niekoľko veľmi pôsobivých scén sa tu nájde, hlavne tí duchovia žerúci vo sne ruku a záverečné objavenie Mary. ()

Reklama

Reklama