Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Celé Království už přivádí dr. Helmera k šílenství. Krogshøj ho vydírá pomocí Moniných lékařských záznamů. Tomu musí Helmer učinit přítrž. Zabere jeho jedovatý plán? Paní Drusse a Bulder pořádají pohřeb malé Mary. Krogshøj je znepokojen tím, jak rychle roste Judithino bříško. Nemocnice má váženou návštěvu – ministra zdravotnictví. Sex ve spánkové laboratoři, amatérská seance ve sklepě, transplantace jater a potrat na neurochirurgickém oddělení rozhodně nebyly pro jeho oči. Kdo za to ponese následky? (KVIFF.TV)

(více)

Recenze (2)

honajz2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jo, tak tady se Trierovy ten mix žánrů už moc nepovedl. Chápu, že experimentuje za každou cenu, takže se ten dosavadní styl snažil zachovat až do poslední vteřiny a v závěrečných titulkách ho pak nějak egoisticky obkecat v tom smyslu, jak strašně chytře vyzrál nad diváky a že je vlastně génius, ale ve finále série mysteriózního seriálu se už tohle prostě nehodí. Vtipné scény mě hodně bavily (obzvlášť ta závěrečná procházka nemocnicí), ty hororové zase měli neskutečně silnou atmosféru (a opět to platí hlavně o těch v závěru, ať už u rituálu nebo u porodu), ale jejich neustále proplétání dohromady tu vůbec neladilo. Ale ani trochu. Možná bych nad tím mohl mávnout rukou, ale mě to z toho dílu výrazně snížilo dojmy a už jen kvůli tomu nemůžu dát vyšší hodnocení, i když je tu nemalý počet jednotlivých scén, které by samy o sobě byly za plný počet. Ale druhou sérii určitě zhlédnu a s dost vysokou pravděpodobností dokonce celou. Jen teda doufám, že v ní Trier nebude už moc pod vlivem Dogmy 95, protože to pak s atmosféru půjde od desíti k pěti... 3* ()

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

3,5   "Eeee..." "Môj synček vždy dokáže predniesť niečo poučné."   Táto epizóda zaplávala do vôd poriadne čiernej komédie, dianie je čoraz bizarnejšie (štýlové zariekavanie Mary športovým náradím), čoho parádnym vyvrcholením je záverečná návšteva ministra. A musím povedať, že táto zmena nálady sa mi páčila náramne a nenechal som sa pri tom znechutiť ani opätovne hroznou kamerou (predovšetkým v rýchlych scénach) a ani strašne otravnou postavou Rigmor - hrozne tupou priateľkou doktora Stiga Helmera. Opäť tu je viacero veľmi pôsobivých scén, medzi ktorými kraľujú zjavenie sa Mary s mamou a opakujúci sa strašidelný sen so zombie, ktorý sa zmení na sen príjemný, erotický. A obvykle šokujúcim ukončením epizódy je tentokrát hodne drastický pôrod. ()

Reklama

Reklama