Arabela

• Československo Arabela
Pohádka / Komedie / Dobrodružný
Československo, 1980, 6 h 17 min (Minutáž: 29 min)

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Luboš Fišer

Jana Nagyová Pulm, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Lábus, Dáda Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák (více)

Epizody(13)

Někdy stačí zazvonit zvonečkem a pohádky je konec. Jenže někdy je to právě naopak... V říši lidí se setkáváme s rodinou Majerových, kde se pan Majer živí jako vypravěč pohádek na dobrou noc. Jednoho dne najde pan Majer kouzelný zvoneček, který jeho rodinu spojí s Říší pohádek, kde vládne hodný král Hyacint se dvěma dcerami - Arabelou a Xénií. Je zde i zlý kouzelník II. kategorie Rumburak, který chce celou Říši pohádek získat jen a jen pro sebe, a hodlá pro to udělat vše. Ale nebyl by to správný pohádkový seriál, aby vše dobře nedopadlo. (Česká televize)

lapatata

Arabela je přes nedokonalé triky jedním z nejpoutavějších, nejzdařilejších a nejnávykovějších českých seriálů. ()

ssarka

první serie Arabely je geniální...každej svého času chtěl mít prsten a plášť ( kufr si milostivě můžete nechat ) druhá serie se mi nelíbila už v době vzniku.. ()

Tumbik

Skvělá pohádka (seriál), která mě bavila i mě, dítě narozené 22 let po vydání. Nevím co bych měl vytknout. Naprosto skvělá pohádka, česká klasika. Niky neomrzí, i když jste to viděli už třeba 20x. ()

DK197

Pro děti stále dobré. Já už se na tom příběhovém zpracování dnes bavím méně. Ale i tak palec nahoru.:-) ()

soukyd33

Seriál mého dětství, a asi nejen mého. Když si představím, že všechno co se tam stalo se děje i ve skutečnosti, nepřestávám se bavit. Je to prostě zábava plná kouzel, a pouze to tam hledejte. Nemá cenu něco jiného hledat. Inu zkrátka blázinec! Herci jsou top a splynutí se světem lidí nemá chybu. Hvězdiček 5***** ()

janmanas

Lepší pohádku jsem neviděl a už asi nikdy neuvidím. Pobaví i dospělé, protože vtipy a nadsázky jsou pojaty velmi vkusným tónem, který neurazí žádnou generaci diváků. ()

Sveter

Když jsem byl dítě a viděl jsem to poprvé, tak jsem se vždy nemohl dočkat dalšího dílu. Stále nemohu uvěřit, že někdo byl schopen napsat něco tak skvělého. ()

Janos

To je tak skvěle a nádherně udělanej seriál,že jsem se na každý díl Arabely nesmírně těšil a nahrával jsem si ty díly na kazetu a pouštěl si to znovu a znovu.Jedním slovem GENIÁLNÍ!!!!!!!!!!!!!!!! ()

smalda

Nejlepší pohádkový seriál,vynikající herecké výkony, hudba,kterou když zaslechnu,tak se neodtrhnu následujících několik minut od obrazovky. Každý díl doslova nabitý. Lze jedině doporučit a to všem věkovým kategoriím. ()

Boris18

Podle mě jeden z nejlepších českých seriálů, který snad musel vidět každý. Seriál byl, je a bude sledován. A navíc skvělé obsazení. ()

EricNor

Nejlepší pohádkový - fantasy? seriál. Čestmír a Křeček v noční košili už nebyli tak parádní. Všeho tady je tak akorát - dobro, zlo, komedie no a to čekání na další díl, když jsem to viděl prvně. ()

majklfly

Ach ano, Arabela...tisknuvši se k mamince,pravým očkem fascinovaně sledoval strašného Rumburaka v podání Lábuse a tiše obdivoval krásu Arabely. Krásná pohádka od pana Vorlíčka, kde se asi navždy zapsal do historie české kinematografie. Promintě. Československé. Nemůžu však souhlasit s tím, že je nestárnoucí. Narostlo mi chmíří pod nosem a celý svět Arabely jako by se změnil v páru nad vodou. Najednou mě nijak neoslovil(mimo nostalgii a vúni bábovky, co mamka vařila) a já jen tupě zíral na tuto pohádku. Tento stav připisuji několikaleté zkušenosti, kdy jsem začal odmítat cokoliv českého a za největší tragídii považuji, když na mě někdo z počítače mluví česky. Bathory byla hvězdičkou na obloze plné mlhy... ()

Raddo

na tomto seriali som vyrastal a vtedy patril medzi moje oblubene ale teraz ho uz tak neberiem ale stale vo mne zanechal nasledky:D 8/10 ()

RADUNA

Nedavno jsem si konecne zakoupil dvd Arabela a vlastne na posezeni si pripomenul ceskou serialovou perlu.Naprosto skvele a nadupane hlaskami,vynikajici herecke vykony hlavne role mistra Mensika....... ()

Ludva

[2008-12] * Pohádkový seriál vtipně proplétající osudy říše pohádek a říše lidí. * Bohatá výprava, špičkové obsazení, napětí i vtipný scénář umožňují malým i velkým Arabelu sledovat s potěšením i poněkolikáté. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková