Arabela

• Československo Arabela
Pohádka / Komedie / Dobrodružný
Československo, 1980, 6 h 17 min (Minutáž: 29 min)

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Luboš Fišer

Jana Nagyová Pulm, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Lábus, Dáda Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák (více)

Epizody(13)

Někdy stačí zazvonit zvonečkem a pohádky je konec. Jenže někdy je to právě naopak... V říši lidí se setkáváme s rodinou Majerových, kde se pan Majer živí jako vypravěč pohádek na dobrou noc. Jednoho dne najde pan Majer kouzelný zvoneček, který jeho rodinu spojí s Říší pohádek, kde vládne hodný král Hyacint se dvěma dcerami - Arabelou a Xénií. Je zde i zlý kouzelník II. kategorie Rumburak, který chce celou Říši pohádek získat jen a jen pro sebe, a hodlá pro to udělat vše. Ale nebyl by to správný pohádkový seriál, aby vše dobře nedopadlo. (Česká televize)

Anderton

Tento seriál musel vidieť každý, kto má dnes nad tridsať. Vorlíček tu dokázal, že je majstrom českej rozprávkovej tvorby aj na poli seriálovom. Pozerať na to dnes sa už nedá ani z nostalgického hľadiska, predsa len, ak chcete niečím zabiť toľko času, tak si to rozmyslíte. Ale mojim hypotetickým deťom to v budúcnosti kľudne pustím. A všetci sme boli zaľúbení do Jany Nagyovej. ()

Kothy

Klasická česká seriálová pohádka. Perfektní výkony herců. Rumburak to neměl jednoduché. Pokračování už je slabší. Kdo by tento český kouzelný a pohádkový seriál neznal. Na svou dobu to bylo hodně promakané. "Zastřelil jste vlka." :D ()

MikeCool

TV-seriál. Arabela mne i tehdy, jako malého caparta velice iritovala. Tohle zkrátka nebyl můj šálek kávy. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 35% (1*) | ()

Sašenka165

Seriál mého dětství, který jsem doslova hltala. Bohužel se pokračování stalo smutnou fraškou a parodií sama na sebe. V původní sérii byly skvělé nápady a úžasné herecké obsazení. Prostě to bylo skvělé. Postupem času se začaly nápady vytrácet a dostavovala se trapnost a překombinovanost. ()

Trajektt

Asi každý by chtěl mít kouzelný zvoneček nebo prsten, kterým by otočil a mohl si přát co chce. Cestovní kanceláře by zajisté neuvítali cestovní kufr se kterým se můžete dostat,kam chcete. To samé kouzelný plášť, který vás v mžiku teleportuje na jiné místo. tak tohle jsme si všechno přáli mít, když jsme byli děti a dívali se na seriál plný pohádkových postaviček, zvláštních efektů a hlavně originálního scénáře a ještě lepší režie Václava Vorlíčka. Myslím si, že některé nápady a postavy si vypůjčila J.K.Rowlingová při psaní svého Harryho Pottera... ()

Slarque

Nepřekonatelné duo Macourek – Vorlíček má na svědomí i zřejmě úplně první televizní seriál, který jsem kdy sledoval. Na černobílé televizi. Samozřejmě, v barvě je ještě lepší. ;-) Jinak je základem opět výborně vystavěný scénář, snad celá tehdejší herecká špička zhusta i v drobných rolích a triky, které tehdy působily nevídaně, a ani dnes nevypadají k smíchu. Jejich spojení reálného a pohádkového světa také značně předběhlo dobu a filmařské trendy. Prostě nadčasová klasika. ()

marhoul

... a ten díl, v němž Menšík "spolknul" Hrzána a říkali spolu dětem pohádku na dobrou noc... :-))))))))))))))))))))))))))))) Arabela (první série) nemá chybu. Směju se u ní 30 let a počítám, že dalších 30 se smát budu. Jo a taky chci ten prsten! :-) ()

Šandík

Nadprůměrný seriál už jen proto, že je skutečně určený pro celou rodinu. Děti se při jeho sledování doslova nemohou odtrhnout od obrazovek a dospělí se také nenudí. Mnohé fóry ostatně mohou se vším všudy vychutnat právě a pouze oni. Podobně kvalitně řemeslně zvládnutých počinů je v našich luzích a hájích žel opravdu poskrovnu. Samozřejmě to lze chápat i obráceně, neboť seriál nabízel role (a tudíž i herecké zkušenosti) v českém filmu a televizi jinak nevídané. Celkový dojem: 75% ()

triatlet

Vánoce na začátku 80. let a televizní dárky v podobě premiérových dílů seriálů typu Arabela, Návštěvnící. Létající Čestmír... Aspoň je po čtvrtstoletí co reprízovat. Dokonalé. Počínaje Jeníčkem a Mařenkou, Pajdou a Karlem Majerovými a konče Petrem a Arabelou. Omlouvám se Rumburakovi, Xenii, manželům Blekotovým, Fantomasovi, Vigovi či královským manželům, že jsem je opomenul, ale to bych musel vypsat všechny postavy. No řekněte, kdo by si nechtěl vyzkoušet, jak funguje kouzelný prsten, nebo se zahalit do kouzelného pláště? ()

heyda

Jeden z mých velmi oblíbených dětských seriálů. Spousta výborných herců, nakouknutí do světa pohádek. No prostě svět Arabely je svět Arabely a ten bude vždy kouzelný. ()

Oktavianus

Všeobecné nadšení určitě nesdílím, ale za ten kouzelný prsten bych dal cokoli, i kdyby při každém otočení udělal ten blbý zvuk, jako je ten hudební motiv. A nikdy jsem si v dětství nevšiml, ale zaregistrovali jste Xeniiny sexy oblečky? :-) ()

Flego

Nádherná kombinácia rozprávkového sveta so súčasnosťou, Macourek - Vorlíček rozdávali plným priehrštím skvelé nápady. Arabela sa právom stala kultovou záležitosťou. Len škoda zbytočných pokračovaní... ()

Ivoshek

Naprostá bomba. Děti v říši pohádek (pro děti), čaroděj druhé kategorie Rumburak omylem v říši lidí, do toho Fantomas, Mekota+Blekota+Jekota a tuny dalších postaviček. A hlavně, hromady výborných fórků. Třeba když princezna Xenie myje dočasně nádobí v Intercontinentalu. Macourkova fantazie nezná hranic. ()

BMW12

Vynikající český pohádkový seriál. Fantastické propojení světa lidí se světem pohádek. Skvělě napsaný příběh, postavy a i herecké výkony jsou ode všech herců parádní. Asi nejlepší český seriál. ()

AlfaNumerO

Klasika našich dětství. Navíc snad jediná role, kde Lábus hraje záporáka. Rumburak rules. Jen škoda, že ty pohádky musí skončit vždycky tak, že záporák nepochodí. A jak já Džejárovi... ehm... teda Rumburakovi fandil. 80% ()

HellFire

Klasika všech klasik od pana Vorlíčka. Při opětovném zhlédnutí jsem si uvědomil, že jsem jako dítě vlastně vždy hltal až pokračování Arabely, což by dávalo smysl vzhledem k tomu, že v roce 1980, kdy Arabely vyšla, jsem ještě nebyl ani naživu. Přesto je první Arabela skvěle natočená pohádka pro děti, která určitě řekne mnoho i dnešní generaci. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková