Arabela (TV seriál)

Pohádka / Komedie / Dobrodružný

Československo, 1980, 6 h 17 min (Minutáž: 29 min)

Emil Sirotek

Luboš Fišer

Jana Nagyová, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Lábus, Dagmar Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák, Ondřej Kepka, Veronika Týblová, Jiří Hrzán, František Filipovský, Iva Janžurová, Jitka Zelenohorská, Dana Vávrová, Lenka Termerová, Hana Talpová, Simona Stašová, Helena Růžičková, Lída Roubíková, Zdenka Procházková, Alena Procházková, Míla Myslíková, Lenka Kořínková, Věra Kalendová, Jana Drbohlavová, Ivana Andrlová, Jana Andresíková, Vlastimil Zavřel, Oldřich Vízner, Josef Větrovec, Oldřich Velen, Luba Skořepová, Radim Vašinka, Jaroslav Tomsa, Václav Sloup, Svatopluk Skládal, Otto Šimánek, Ladislav Šimek, Josef Šebek, Milan Riehs, Čestmír Řanda st., Jan Přeučil, Jiří Pleskot, Michal Pešek, Gustav Opočenský, Vít Olmer, Jiří Datel Novotný, Milan Neděla, Václav Mareš, Jiří Lír, Václav Lohniský, Zdeněk Kutil, Jan Kraus, Jiří Krampol, Václav Kotva, Luděk Kopřiva, Jiří Kodet, Antonín Jedlička, Vítězslav Jandák, Vladimír Hrabánek, Zdeněk Hodr, Stanislav Hájek, Josef Dvořák, Jaroslav Drbohlav, Jan Cmíral st., Petr Brukner, Karel Augusta, Augustín Kubán, Karel Bělohradský, Svatopluk Beneš, Ladislav Županič, František Peterka, Ivo Niederle, Jaroslav Mareš, Vladimír Krška, Eugen Jegorov, Vlastimil Bedrna, Jiří Bruder, Jan Kuželka, Mirko Musil, Petr Svojtka, Miloslav Homola, Jiří Krytinář, Luděk Nešleha, František Hanus, Karel Koloušek, Jiří Bednář, Milada Ježková, Jiří Růžička ml., Martin Šotola, Stanislav Litera, Jan Vokurka, Běla Jurdová, Jiřina Steimarová, Petr Jákl st., Rudolf Vodrážka, Bohuslav Ličman, Petr Skarke, Pavel Spálený, Hana Vávrová-Heřmánková, Josef Střecha, Jiří Samek, Otto Budín, Karel Engel, Pavel Havránek, Karel Hovorka st., Bohumil Koška, Martin Mikuláš, Oldřich Musil, Eda Pavlíček, Vladimír Pospíšil, Karel Polišenský, Karel Kalaš, Jana Robenková, Libuše Šafránková, Jana Dítětová, Alena Karešová, Oleg Reif, Vladimír Drha, Hana Čížková, Jiří Wimmer, Vladimír Hrubý, Josef Karlík, Bronislav Poloczek, Aťka Janoušková, Daniela Bakerová, Marek Mikuláš, Roman Hájek, Pavel Želízko

Komentáře uživatelů k TV seriálu (447)

Jestli, jsem jako dítě ujížděl na nějaký seriál tak to byla Arabela. Chtěl jsem mít kouzelný prsten, stejně tak současně jsem chtěl být fantomas a mít za ženu krásnou princeznu Arabelu . Za komunistů nebyl moc důvod, proč koukat na obrazovku, ale Arabela navždy zůstane v mém dětském světě, jako zářivá perla mezi uhlím v karvinských dolech.(9.11.2006)

Tohle jsem miloval. Patrasová a Nagyová - to je prostě paráda.(24.4.2011)

Vynikající český pohádkový seriál. Fantastické propojení světa lidí se světem pohádek. Skvělě napsaný příběh, postavy a i herecké výkony jsou ode všech herců parádní. Asi nejlepší český seriál.(20.11.2016)

Nejlepší pohádkový seriál....moc rád bych ten prstel měl také! Rumburak rulezzz!(3.9.2007)

Původní Arabela byla fajn, stala se pojmem a koukali na ni i dospělí. Sestava vynikajících herců, zajímavý příběh, skvělý humor.(9.4.2014)

Jó, to byly časy, kdy jsem jako capart s nadšením čekal na každý další díl Arabely. Pompo, Rumburak, Fantomas a i ti další mi v té době tak nějak přirostli k srdci :)(11.8.2008)

Pekná Arabela, zamotaný dej a Rumburak, to mi po rokoch zostalo v pamäti z tohto seriálu, vlastne ešte Fantomas ako tak. Nikdy som si to neobľúbil pre šialené zápletky a nudný dej medzi nimi. Nepáčili sa mi kostýmy, hudba, strih, dodnes mám v pamäti istú fádnosť. Toto podanie sveta rozprávok ma akosi obišlo, dodnes mám zlý pocit, pri vyklopkávaní chôdze v seriáloch ako tento. Ale ako celé to nebolo nejak zlé, ono sa to dalo pozerať, len mi na tom vadí veľa vecí, pre ktoré som si k tomu nevytvoril vzťah.(18.7.2012)

• Laxik

Arabela mě nikdy nechytla. Lábus jako Rumburak nic moc, celý ten příběh mě nebavil a prostě a jednosuše jsem jen málokdy zvládnul kouknout alespoň na jeden celý díl.(24.11.2010)

Česká seriálová legenda.(30.1.2011)

Miloval sem to jako malej, miluju to i teď. Prostě úchvatný . . . Nádherný dialogy. A vůbec: Nejlepší českej pohádkovej seriál.(13.12.2006)

No comment, prostě po Návštěvnících druhý nejlepší československý seriál...Rumburak rulezz:-)(22.12.2007)

Jako dítě se mi líbil. No už si ho moc nepamatuju, ale vím, že lábus byl hrozně hustej jako Rumburak(26.7.2008)

Pravda kdysi mě to jako děcko celkem bavilo, ale jen vlastně ty záběry v říší pohádek. Miloval jsem hlavně losovací popravčí scény a tajně v duchu tipoval kdo půjde na jatka další. Jakmile se však děj přesunul do světa lidí, ztrácelo to kouzlo a za to ztrhávám hvězdičku. Ale nápad nacpat všechny možné pohádkové postavičky do jednoho seriálu byl skvělý, to se musí nechat.(28.7.2010)

95 % - Jeden z nejoblíbenějších seriálů mého dětství. To se pozná tak, že jsme si na to potom se ségrou do úmoru hráli.(28.1.2007)

Kultovní seriál. Viděla jsem ho poprvé když mi bylo šest a od té doby ho můžu vidět kdykoliv znovu. Všechny jsme jako malé holky chtěly vypadat jako Arabela, oblékat se jako ona a vlastnit její prsten. Životní role pro Jiřího Lábuse jako čaroděje 2. kategorie Rumburaka - tu už nepřekonalo nic. Koprodukce se západoněmeckou televizí asi také způsobila to, že reálie nebyly "socialistické", ale připomínaly spíše kapitalistickou cizinu nebo spíš nějakou neurčitou jinou zemi.(22.10.2007)

Hm, opravdová pohádka na pokračování. Většinou vše končí, když zazvoní zvonec. Tady právě zvonečkem všechno začíná. Taky by se mi hodilo mít takový prsten. Stačilo by jen otočit...(29.10.2008)

Tento seriál se Václavu Vorlíčkovi velmi povedl. Je úžasné sledovat, jak se zápletka (příhodný výraz) postupně zamotává díky nejrůznějším kouzelnickým předmětům, které se dostávají do rukou jednotlivých postav. Kouzelný prsten jsem vždy toužil mít. "Kde je vězeň jménem Vilibald?" (50.)(28.9.2006)

Nemohu říci, že bych měl tento seriál přímo v nemilosti, ale na TV obrazovkách jsem jej nikdy nevyhledával a když jsem na něj náhodou narazil, raději jsem přepnul na jiný kanál... Dle mého názoru se jedná o syntetickou pohádku bez života s roztříštěným a zmatečným dějem - nedějem. Jeden z případů, kdy vám to či ono zkrátka nesedne na první pohled. A poté ani na druhý...(1.1.2009)

• Riddick77

Za Lábuse...(6.5.2010)

Výborná pohádka od V.Vorlíčka.Pohádkový příběh , který je nepřekonatelný a má mnoho skvělých scén a gagů.Perfektní herecké obsazení. Super zábava.(30.3.2007)

Seriál je sice na velmi vysoké úrovni jak v hereckém měřítku, tak co se týče triků a efektů, stejně tak když pohlédneme na režisérskou židli. Jen mě časem to neustálé opakování tak omrzelo, že u sto padesátého shlédnutí je to celkem nuda.(14.12.2008)