Arabela

• Československo Arabela
Pohádka / Komedie / Dobrodružný
Československo, 1980, 6 h 17 min (Minutáž: 29 min)

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Luboš Fišer

Jana Nagyová Pulm, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Lábus, Dáda Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák (více)

Epizody(13)

Někdy stačí zazvonit zvonečkem a pohádky je konec. Jenže někdy je to právě naopak... V říši lidí se setkáváme s rodinou Majerových, kde se pan Majer živí jako vypravěč pohádek na dobrou noc. Jednoho dne najde pan Majer kouzelný zvoneček, který jeho rodinu spojí s Říší pohádek, kde vládne hodný král Hyacint se dvěma dcerami - Arabelou a Xénií. Je zde i zlý kouzelník II. kategorie Rumburak, který chce celou Říši pohádek získat jen a jen pro sebe, a hodlá pro to udělat vše. Ale nebyl by to správný pohádkový seriál, aby vše dobře nedopadlo. (Česká televize)

Thomick

Jejda, moje dětská láska Arabela! :) A s potěšením jsem při sledování 13. komnaty zjistil, že paní Nagyová z krásy neodrostla. ()

duklak2

Zazvonil zvonec a Arabely je konec. Ach jo. Troufám si tvrdit, že už nikdy se nenatočí tak výborný pohádkový seriál s neobyčejnou atmosférou. Vždycky jsem si přál vlastnit kouzelný prsten s cestovním pláštěm, abych mohl opustit říši lidí a žít v pohádkovém světě, kde vítězí dobro nad zlem. ()

jhrasko

Macourek a Vorlíček, nekecajte, nepresvedčíte ma ani náhodou, že nebola žiadna trávička, keď ste Arabelu písali. ()

Marek1991

Pekná Arabela, zamotaný dej a Rumburak, to mi po rokoch zostalo v pamäti z tohto seriálu, vlastne ešte Fantomas ako tak. Nikdy som si to neobľúbil pre šialené zápletky a nudný dej medzi nimi. Nepáčili sa mi kostýmy, hudba, strih, dodnes mám v pamäti istú fádnosť. Toto podanie sveta rozprávok ma akosi obišlo, dodnes mám zlý pocit, pri vyklopkávaní chôdze v seriáloch ako tento. Ale ako celé to nebolo nejak zlé, ono sa to dalo pozerať, len mi na tom vadí veľa vecí, pre ktoré som si k tomu nevytvoril vzťah. ()

corpsy

´´Televízne´´ dobrá rozprávočka, ktorá sa dočkala veľkého úspechu, a to nielen u nás. A myslím si, že si ho aj zaslúžila. ()

verbst

Miloval sem to jako malej, miluju to i teď. Prostě úchvatný . . . Nádherný dialogy. A vůbec: Nejlepší českej pohádkovej seriál. ()

NinonL

Původní Arabela byla fajn, stala se pojmem a koukali na ni i dospělí. Sestava vynikajících herců, zajímavý příběh, skvělý humor. ()

Asgy

Jó, to byly časy, kdy jsem jako capart s nadšením čekal na každý další díl Arabely. Pompo, Rumburak, Fantomas a i ti další mi v té době tak nějak přirostli k srdci :) ()

Lukrecie

Nádherný pohádkový seriál mého dětství, výborný scénář a skvělé herecké obsazení, chytré, vtipné, nenudí a rozvíjí dětskou fantazii. Také nemohu opomenout skvělou a nezapomenutelnou hudbu. Jako dítě jsem milovala a jako dospělá, když jsem náhodou viděla jeden díl, tak jsem zjistila, že mě  stále baví. 👍👏🥰👌 ()

Vyrida

Pravda kdysi mě to jako děcko celkem bavilo, ale jen vlastně ty záběry v říší pohádek. Miloval jsem hlavně losovací popravčí scény a tajně v duchu tipoval kdo půjde na jatka další. Jakmile se však děj přesunul do světa lidí, ztrácelo to kouzlo a za to ztrhávám hvězdičku. Ale nápad nacpat všechny možné pohádkové postavičky do jednoho seriálu byl skvělý, to se musí nechat. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková