Arabela

• Československo Arabela
Pohádka / Komedie / Dobrodružný
Československo, 1980, 6 h 17 min (Minutáž: 29 min)

Kamera:

Emil Sirotek

Hudba:

Luboš Fišer

Jana Nagyová Pulm, Vladimír Menšík, Stella Zázvorková, Vladimír Dlouhý, Jiří Lábus, Dáda Patrasová, Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Jiří Sovák (více)

Epizody(13)

Někdy stačí zazvonit zvonečkem a pohádky je konec. Jenže někdy je to právě naopak... V říši lidí se setkáváme s rodinou Majerových, kde se pan Majer živí jako vypravěč pohádek na dobrou noc. Jednoho dne najde pan Majer kouzelný zvoneček, který jeho rodinu spojí s Říší pohádek, kde vládne hodný král Hyacint se dvěma dcerami - Arabelou a Xénií. Je zde i zlý kouzelník II. kategorie Rumburak, který chce celou Říši pohádek získat jen a jen pro sebe, a hodlá pro to udělat vše. Ale nebyl by to správný pohádkový seriál, aby vše dobře nedopadlo. (Česká televize)

Davosh

Nejlepší pohádkový seriál, který se v ČR (ČSR) za celá léta natočil. Velmi dobrý nápad v tak skvělém hávu, že i po letech se rád na Arabelu znovu podívám. ()

Riley

Ják já to milovala. Do teď si vzpomínám, jak mě máma nutila jeden večer dojíst buřtguláš, který nenávidím, jinak jsem na Arabelu nesměla koukat :) A já bych tenkrát sežrala i ho.no :) ()

Blackros

Ále co, jako malého mě to bavilo, tak to přec teď nemůžu zahodnotit špatně. I když určitou kvalitu, která je pro mě teď minimem to postrádá :) ()

WolfR

Arabela je snad nejlepší pohádkový seriál!Bezchybná herecká sestava, kouzelné příběhy a spousty fantazie! 5 hvězd. ()

KajusaK

Hodnotím to s ohledem na tu dobu, takže nebudu kritizovat efekty ani některé nedostatky..Pěkně zpracované, skvěle vybraní herci, pěkná hudba, skvělý výmysl - pohádky..Nejvíce mě vždy pobavil Fantomas :)) ()

BoXBe

První série Arabely je prakticky definice filmové pohádky a nechybí ji nic. Jako v jiných svých filmech, i tady smazal Václav Vorlíček dokonale hranici mezi realitou a pohádkovým nebo fantaskním světem, a zapsal se navždy svými nápady do našich dětských duší. Ať už jde o doktora Mráčka, dívku na koštěti, Křečka v noční košili nebo Čestmíra, nepochybil, vytvořil legendy a Arabela s panem Majerem, Rumburakem a kouzelným prstenem jsou jejich ikonami. ()

Sharlay

Jak mě vždycky sralo čekat týden na další díl. A ten prsten byl tak úžasný. A Rumburak jak byl dycky vychcanej, ale stejně borec. A Xénie, ta kozatá lemra, ale stejně byla vždycky sexy. Ach ano, Arabela je klasika. ()

dr.fish

Vzato kolem a kolem, je to velká klasika mého dětství a pořád velká sranda i dneska. Čas tomu nijak neuškodil. 90% ()

sir-dave

V kategorii hraných Československý pohádek je Arabela číslo 1. Pohádka pro děti i dospělé, s promyšleným prolínajícím se světem pohádek a reálného života od mistrů Macourka s Vorlíčkem. I záporná postava Rumburaka byla tak parádně zahraná Lábusem, že jí lidi museli mít rádi. ()

Decker

Vaclav Vorlicek ma pro tyhle serialy ohromny cit a talent. At uz je to Arabela, Krecek nebo Cestmir vzdy to je genialni. Ke vsemu ta plejada hercu... neni treba nic dodavat. ()

Klenotka

Miluju tenhle seriál, i když z české tvorby se mi o něco víc líbí Návštěvníci. Ti byli přece jen cíleni pro širší publikum. Arabela je místy trošinku naivní, ale to vůbec nevadí, jde o pohádku a tam má tahle naivita své nezastupitelné místo. A kdo by nechtěl mít kouzelný prsten? ;-) ()

filmmovier

Pro mě nesmrtelná česká klasika, na kterou se rád podívám i teď. Vtipné a kouzelné a hlavně naprosto úžasně obsazené Menšíkem, Janžurovou, Sovákem a hlavně Lábusem. Úžasný Filipovský, nádherná pohádka, poměrně originální a nezapomenutelné. Rozhodně za plný počet. ()

Honzíno

V dětských letech jsem často kroutil nějakou cetkou na prstě a ústy se snažil napodobit melodii charakteristickou pro otočení kouzelného prstenu. Výtečné. ()

Wall-E

Nej český seriál všech dob.Herecká elita a vynikající režisér Václav Vorlíček...Arabela se vrací už ztratila své kouzlo,ale tahle původní je unikát. ()

Lachtaan

Vedle povedených filmových českých pohádek druhé poloviny minulého století se Václavu Vorlíčkovi povedl na světlo světa přivést i geniální pohádkový seriál, na nějž nesmí být nikdy zapomenuto. Já si osobně užil o trošku víc navazující pokračování, původní Arabela je ale nezanedbatelnou klasikou. ()

Zdeňka

Rozhodně ten nejlepší seriál pro děti a také především jeden z těch seriálů, ke kterému se ráda vracím. Nedokážu si představit, že by některé dítě strávilo dětství bez kouzelného prstenu. ()

Zemřela herečka Jana Andresíková

Zemřela herečka Jana Andresíková