Velice originální, zábavný seriál. Ale když si vybavím všechny ty komické scény - jak se Křečkovi kouří z uší, jak dělá dřepy, je po pás ponořen do kafe, mluví bez háčků a čárek, brodí se vodou, aby dostihl křečka s malým 'k'... nemůžu se ubránit dojmu, že to Miloš Macourek psal spíš na Petra Nárožného. To by bývalo bylo ještě daleko lepší.(20.2.2003)

Poslední vydařený seriál Orlíčka, než přišla revoluce, po které se z něj stal režisér nepovedených filmů a seriálů (škoda). Tady hraje jak skvělý Satinský, tak Vladyka i Rosůlková nebo Hadrbolcová a ani role dětí nejsou zas tak zle zahrané. No jako celkem to působí vyváženě a příjemně. Hodnocení: 65 %(1.7.2012)

Precizně zamotaný příběh, tak jak to umí jen Vorlíček a Macourek. Fantasy scénář a skvělé triky, dělají z tohoto jeden z vrcholů československých seriálů. Hvězdičku dolů dávám přece jen za některé příběhové nesrovnalosti, které jsou ovšem zanedbatelné, zvlášť když jde o seriál pro děti a pro mě. "Nic tak strašného se neděje vážený pane, to vše je pouze sen zde mého pravnuka" (6.11.2011)

• manonfire

Bizarní blbinka pro děti, která měla své momenty, ovšem do svěžesti a roztomilosti Čestmíra jí dost chybělo, jelikož ten poskytoval prostor absurdnosti dětské rozvernosti soustředěné v dospělých postavách (Menšík, Nárožný, Bohdalová), kdežto v Křečkovi i ti lepší z osazenstva (Satinský, Sloup, Kopřiva s Vladykou) neměli dost silné momenty, aby vynahradili zbytek druhotřídního hereckého obsazení, kde dětské role byly vcelku o ničem, postavy rodičů nevýrazné (Zahajský, Turzonovová) no a Brodský to je totální průser, něco tak ňoumovitého, zženštilého a necharizmatického se skutečně nevídá. Upřímně, i triková část byla ve srovnání s takovými Návštěvníky místy až trapná, hudba pak tuctová. 40%(23.1.2008)

Teda v anglickém překladu to vypadá šíleně. V každém případě můj velmi obíbený seriál. Ani jsem nevěděl, že to bylo natočeno až v roce 1987, spíše jsem to tipoval na začátek 80. let. Určitě jde ale o velmi povedenou záležitost s oiriginálním příběhem. A hlavně, kdo by si nepamatoval ovládání Júlia Satinského prostřednictvím kladiva bušícího do nějakých jeho mozkových závitů. To už prostě nikdo nezopakuje.(31.5.2012)

• - Když se asi v polovině 2. dílu "Sehnat noční košili!" spolu baví sourozenci Křečkovi v autě před domem Křečkových, je v odraze čelního a bočního okna dobře vidět tyč mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

• - Natáčelo se v Berouně. (everlast44)