Byly to spíš křeče v noční košili, ale co, ono tehdy nebylo z čeho vybírat. Pro děti to měla být jakási pozvánka do světa dospělých, která měla ukázat, že lidi jsou svině a kdo nekrade, okrádá rodinu a že bez ostrých loktů se může kdejaký neználek zahrabat. Milé děti, vezměte si příklad ze starého pana Křečka, takhle se dělá kariéra. Zapomeňte na naivitu mladého Brodského. Když opominu tento kontex, jednalo se o legrační a dobrodružné fantasy, kde si tvůrci udělali perfektní kličku ohledně cestování časem, prostě si oblékli pradědečkovu noční košili.(6.11.2011)

Wow, neviděl jsem to jako dítě, a viděl jsem to až v 25, když jsem na to koukal s malým bratrem a byl jsem hodně mile překvapen, že něco takhle kvalitního vzniklo v ČSR. Škoda, že porevoluční doba se sci-fi/fantasy vyhýbá a točí se pitomé někonečné seriály. Výborný scénář, skvělé nápady a vynálezy. Maximálně spokojen.(13.3.2014)

Ma to takovy trosku pomalejsi rozjezd, ale jak vlezou Kreckovi do hlavy tak pak me to uz docela hodne bavilo :) Sveho casu se mi desne libil Marek Brodsky a te Alici jsem uplne zavidela, ale za poslednich par let teda pekne vypelichal, to by tedy opravdu neslo, takze tam konec lasky. Ale serial paradni :)(1.7.2015)

bolo by to za 5* nebyt par nezmyselnych rozhodnuti kladnych hrdinov (napr nechat v zavesenom plasti pristroj na zmensovanie, v sufliku vykres na perpetum alebo dat fotrovi Kreckovi precitat pred celou rodinou "Kluci vydrzte, pomuzeme Vam") a ubohej animacie amatersky vypchateho pomackaneho skrecka na bickli.....vyzeral akoby po nom presiel kombajn....achjo...no a Marek Brodsky ma po tatkovi len ten velky kukuc...herecky talent rozhodne zial nezdedil :((2.1.2015)

Tvorcovia Vorlíček - Macourek boli v tej dobe bezkonkurenčnými pánmi filmovej fantázie. Medze si jednoznačne nekládli a tento populárny seriál je toho dôkazom. Humor a parodické motívy podporované úchvatnou trikovou stránkou pôsobia príjemne a nenútene. Je to skutočný vrchol československej seriálovej fantasy tvorby, nechávajúc ďaleko za sebou hity ako ARABELA alebo SPADLA Z OBLAKOV.(11.2.2011)

• - Když se asi v polovině 2. dílu "Sehnat noční košili!" spolu baví sourozenci Křečkovi v autě před domem Křečkových, je v odraze čelního a bočního okna dobře vidět tyč mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

• - Natáčelo se v Berouně. (everlast44)