Reklama

Reklama

Epizody(6)

Obsahy(1)

Kdo ví, jak se stalo, že si Kája Berka na návštěvu k dědečkovi a babičce do Ružbachu zapomněl vzít s sebou pyžamo. Prababička mu ochotně půjčila noční košili po pradědečkovi, o němž se v rodině tradovalo, že byl směšný snílek a vynálezce nesmyslných předmětů. Jedině prababička pokládala svého zesnulého manžela, profesora na místním gymnáziu, za zneuznaného génia. Kája, poté, co prosnil noc v pradědečkově noční košili, dal babičce plně za pravdu. Nejenom, že zažil v pradědečkově vyučovací hodině výlet do pravěku, ale dozvěděl se tady důležitou informaci. Jeho starší bratr Radim, konstruktér velké automobilky, se už dávno trápí se svým vynálezem převratného významu. Pradědeček prozradí Kájovi, že na podobném vynálezu auta, které bude jezdit zadarmo a bez škodlivých zplodin, sám kdysi pracoval a důležitou dokumentaci zakopal na zahradě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (173)

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Byly to spíš křeče v noční košili, ale co, ono tehdy nebylo z čeho vybírat. Pro děti to měla být jakási pozvánka do světa dospělých, která měla ukázat, že lidi jsou svině a kdo nekrade, okrádá rodinu a že bez ostrých loktů se může kdejaký neználek zahrabat. Milé děti, vezměte si příklad ze starého pana Křečka, takhle se dělá kariéra. Zapomeňte na naivitu mladého Brodského. Když opominu tento kontex, jednalo se o legrační a dobrodružné fantasy, kde si tvůrci udělali perfektní kličku ohledně cestování časem, prostě si oblékli pradědečkovu noční košili. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Geniální komedie poznáte tak, že jim lidé smějí v jakékoliv době. Ač je seriál starý k dnešku 33 let, humor nevyčpěl což není u takto starých záležitostí běžné. Já si jej osobně řadím k záležitostem typu Návštěvníci, nebo Létající Čestmír. To byl tehdá skutečně zlatý věk sci-fi komedií pro děti a pokud se pamatuji, dospělí na to koukali s námi, protože krom Dallasu to byla zajímavá a svěží náhrada všech těch normalizačních socialistických seriálů co běžely v pátek večer. Filmů o cestování časem je celá řada, ale ovládat někoho v jeho hlavě, to myslím doposud nebylo překonáno :-). Viděno po letech, baví to stále stejně. Dávám tedy za 4 údery kladívkem ! * * * * ()

Reklama

mchnk 

všechny recenze uživatele

Precizně zamotaný příběh, tak jak to umí jen Vorlíček a Macourek. Fantasy scénář a skvělé triky, dělají z tohoto jeden z vrcholů československých seriálů. Hvězdičku dolů dávám přece jen za některé příběhové nesrovnalosti, které jsou ovšem zanedbatelné, zvlášť když jde o seriál pro děti a pro mě. "Nic tak strašného se neděje vážený pane, to vše je pouze sen zde mého pravnuka" ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Och, když jsem tento seriál viděl znovu po letech, užasl jsem, jak je vlastně trapný a jak moc se na něm podepsal zub času. (A to přitom není zas tak starý, nota bene při vědomí toho, že znám filmy staré 50 i více let, které vůbec nezestárly, a jsou tedy v pravém slova smyslu nadčasové). Většina hereckých výkonů (obzvláště u představitelů dětských rolí) je děsivá, pronášené repliky jsou povětšinou zcela stupidní, a situační i slovní humor je často za hranicí nesnesitelné trapnosti. Sorry, ale nebudu kolem něčeho chodit v devótní úctě jen proto, že jsem to jako malej zbožňoval - viděno dnešnímu očima je tenhle seriál dost strašný a při jeho sledování v první řadě vnímám skoro jen to, jak byly pozdní osmdesátky v Československu vrcholně trapný (móda, účesy, bytový design, hovorová čeština, dostupná elektronika, tehdejší auta, apod.). Bože, kácet tyhle modly z dětství mě fakt netěší! ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Velice originální, zábavný seriál. Ale když si vybavím všechny ty komické scény - jak se Křečkovi kouří z uší, jak dělá dřepy, je po pás ponořen do kafe, mluví bez háčků a čárek, brodí se vodou, aby dostihl křečka s malým 'k'... nemůžu se ubránit dojmu, že to Miloš Macourek psal spíš na Petra Nárožného. To by bývalo bylo ještě daleko lepší. ()

Galerie (47)

Zajímavosti (9)

  • V jednej zo scén Kája (Ondřej Regazzo) stojí v oku inžiniera Křečka (Július Satinský) a pozerá sa cez jeho zrenicu. V takomto prípade by však stál v ceste svetlu predchádzajúcemu cez jeho oko a vytváral tak tieň, ktorý by sa premietol na sietnicu a ničil tak „obraz“. (ČSFD)
  • Hromada lokalit byla postavena v ateliéru. Například interiér školy z minulosti. (JT19)

Reklama

Reklama