Ocenil bych už samotnej nápad a skvělé herce v hlavních rolích (Julius Satinský, Miroslav Vladyka, nádherně zahraný ředitel školy panem Luďkem Kopřivou). Skvělý mix vtipu, nadhledu a dobrodružství, proč už takovéhle věci nevznikají i dnes? Proč, pane Vorlíčku??? Místo toho točíte trapnosti typu On je žena!, hloupé pohádky let 90. (Pták ohnivák, Jezerni královna), zhovadilé pokračování Dívky na koštěti, Macha a Šebestovou apod. Přitom by jste se měl vrátit ke kořenům - divákovi, který očekává hlavně poutavý příběh. Vzpomeňte na Křečka, Arabelu, Jak utopit Dr. Mráčka, Létajícího Čestmíra a další filmy, které mají hlavu a patu, tedy kloudný scénář a až na tom perfektní old schoolové triky. Lepší triky než má Saxana a lexikon kouzel, bych udělal na domácím počítači.(21.4.2014)

Ma to takovy trosku pomalejsi rozjezd, ale jak vlezou Kreckovi do hlavy tak pak me to uz docela hodne bavilo :) Sveho casu se mi desne libil Marek Brodsky a te Alici jsem uplne zavidela, ale za poslednich par let teda pekne vypelichal, to by tedy opravdu neslo, takze tam konec lasky. Ale serial paradni :)(1.7.2015)

seriál,který mě jako mladšího moc nezaujak,ovšem o to víc jsem ocenil jeho kvality už jako trochu starší-protože ten námět je prostě geniální a fantastickej-kdyby s tím přišli dřív někde v Hoolywoodu,byl by s toho seroš na několik let..Každá epizoda překvapila nějakým tím dějinným zvratem..Myslím,že stojí za shlédnutí,o ději radši moc psát nebudu,abych neochudil ty,co to ještě neviděli(26.12.2014)

Teprve 22 let po jeho vzniku se mi podařilo zhlédnout tento skvělý Vorlíčkův seriál. Mimořádně oceňuji nenásilnou propagaci vědy, výzkumu, učení a nadaných žáků. Také se mi líbilo, že byly do děje zapracovány čtyři generace. Kromě perfektně zahraných hlavních rolí dal film příležitost mnoha dobrým hercům tzv. malých rolí. Dovolil bych si vzpomenout třeba vynikající Janu Synkovou nebo neméně skvělého Jiřího Líra, či Luďka Kopřivu. Pokud bych chtěl tomuto dílu něco vytknout, tak snad jedině to, že děj byl někdy zbytečně rozvláčný. (Sobota 19.12.2009)(19.12.2009)

Velice originální, zábavný seriál. Ale když si vybavím všechny ty komické scény - jak se Křečkovi kouří z uší, jak dělá dřepy, je po pás ponořen do kafe, mluví bez háčků a čárek, brodí se vodou, aby dostihl křečka s malým 'k'... nemůžu se ubránit dojmu, že to Miloš Macourek psal spíš na Petra Nárožného. To by bývalo bylo ještě daleko lepší.(20.2.2003)

• - Když se asi v polovině 2. dílu "Sehnat noční košili!" spolu baví sourozenci Křečkovi v autě před domem Křečkových, je v odraze čelního a bočního okna dobře vidět tyč mikrofonu zvukaře. (rakovnik)

• - Natáčelo se v Berouně. (everlast44)