• manonfire

Bizarní blbinka pro děti, která měla své momenty, ovšem do svěžesti a roztomilosti Čestmíra jí dost chybělo, jelikož ten poskytoval prostor absurdnosti dětské rozvernosti soustředěné v dospělých postavách (Menšík, Nárožný, Bohdalová), kdežto v Křečkovi i ti lepší z osazenstva (Satinský, Sloup, Kopřiva s Vladykou) neměli dost silné momenty, aby vynahradili zbytek druhotřídního hereckého obsazení, kde dětské role byly vcelku o ničem, postavy rodičů nevýrazné (Zahajský, Turzonovová) no a Brodský to je totální průser, něco tak ňoumovitého, zženštilého a necharizmatického se skutečně nevídá. Upřímně, i triková část byla ve srovnání s takovými Návštěvníky místy až trapná, hudba pak tuctová. 40%(23.1.2008)

Poslední projekt Václava Vorlíčka, který by se dal ještě označit za výborný. Už je ale dobře znát, jak někdejšímu legendárnímu filmaři dochází dech. Pořád jde o fajnovou zábavu (hlavně pro děti), brilantní herce a vtipné dialogy, ale už se začíná vkrádat infantilita, pitvoření a "nováckost", známé to rysy stárnoucích tvůrců (viz George Lucas). Po tomhle seriálu už to s panem Vorlíčkem sviští z kopce tak rychle, až je z toho smutno.(31.12.2005)

Nevím, čím to je, ale ani Létající Čestmír, ani tenhle seriál mne nikdy moc nebraly. Jestli za to můžou nějaké ústupky německé straně, nevím. Vlastně je tenhle seriál pro mne zajímavý jen tím, že se tady po letech a kromě jednoho filmu naposledy opět objeví v české kinematografii Jaroslava Schallerová, než to herectví definitivně pověsila na hřebík. Ono není divu, když svou kariéru postavíte na typu lolitky, pak už není kam se dál rozvíjet.(11.10.2019)

Velice originální, zábavný seriál. Ale když si vybavím všechny ty komické scény - jak se Křečkovi kouří z uší, jak dělá dřepy, je po pás ponořen do kafe, mluví bez háčků a čárek, brodí se vodou, aby dostihl křečka s malým 'k'... nemůžu se ubránit dojmu, že to Miloš Macourek psal spíš na Petra Nárožného. To by bývalo bylo ještě daleko lepší.(20.2.2003)

Tvorcovia Vorlíček - Macourek boli v tej dobe bezkonkurenčnými pánmi filmovej fantázie. Medze si jednoznačne nekládli a tento populárny seriál je toho dôkazom. Humor a parodické motívy podporované úchvatnou trikovou stránkou pôsobia príjemne a nenútene. Je to skutočný vrchol československej seriálovej fantasy tvorby, nechávajúc ďaleko za sebou hity ako ARABELA alebo SPADLA Z OBLAKOV.(11.2.2011)

• - Seriál měl mít původně název „Jak řídit inženýra křečka“. O finálním názvu rozhodl až německý producent. Název „Jak řídit inženýra Křečka“ má alespoň kniha kterou napsala Hermína Franková, která vznikla podle seriálu. [Zdroj: Václav Vorlíček, Petr Macek – kniha Pane, vy jste režisér!] (JT19)

• - Natáčelo se v Berouně. (everlast44)

• - V kabinetu pradědečka Radima je možné mezi různými vynálezy zahlédnout kvadrofonograf, hudební zařízení, které se původně objevilo ve filmu Tajemství hradu v Karpatech (1980). (ultrainferna)