Ocenil bych už samotnej nápad a skvělé herce v hlavních rolích (Julius Satinský, Miroslav Vladyka, nádherně zahraný ředitel školy panem Luďkem Kopřivou). Skvělý mix vtipu, nadhledu a dobrodružství, proč už takovéhle věci nevznikají i dnes? Proč, pane Vorlíčku??? Místo toho točíte trapnosti typu On je žena!, hloupé pohádky let 90. (Pták ohnivák, Jezerni královna), zhovadilé pokračování Dívky na koštěti, Macha a Šebestovou apod. Přitom by jste se měl vrátit ke kořenům - divákovi, který očekává hlavně poutavý příběh. Vzpomeňte na Křečka, Arabelu, Jak utopit Dr. Mráčka, Létajícího Čestmíra a další filmy, které mají hlavu a patu, tedy kloudný scénář a až na tom perfektní old schoolové triky. Lepší triky než má Saxana a lexikon kouzel, bych udělal na domácím počítači.(21.4.2014)

• manonfire

Bizarní blbinka pro děti, která měla své momenty, ovšem do svěžesti a roztomilosti Čestmíra jí dost chybělo, jelikož ten poskytoval prostor absurdnosti dětské rozvernosti soustředěné v dospělých postavách (Menšík, Nárožný, Bohdalová), kdežto v Křečkovi i ti lepší z osazenstva (Satinský, Sloup, Kopřiva s Vladykou) neměli dost silné momenty, aby vynahradili zbytek druhotřídního hereckého obsazení, kde dětské role byly vcelku o ničem, postavy rodičů nevýrazné (Zahajský, Turzonovová) no a Brodský to je totální průser, něco tak ňoumovitého, zženštilého a necharizmatického se skutečně nevídá. Upřímně, i triková část byla ve srovnání s takovými Návštěvníky místy až trapná, hudba pak tuctová. 40%(23.1.2008)

Příliš zbytečně překombinované, naivní až hloupé a plné nesmyslů. Ale prostě klasika je klasika a té i ty opravdu veliké nedostatky se holt promíjí. V dnešní době by to byl totální propadák ale z nolstalgie tomu dávám 5* a to hlavně za ty části s úžasným Vladykou coby geniálním pradědečkem. Rozhodně se u toho nesmí přemýšlet a je třeba to brát jako malé dítě co se nechá opít rohlíkem. Brains off, thumbs up 😉(19.2.2020)

Tvorcovia Vorlíček - Macourek boli v tej dobe bezkonkurenčnými pánmi filmovej fantázie. Medze si jednoznačne nekládli a tento populárny seriál je toho dôkazom. Humor a parodické motívy podporované úchvatnou trikovou stránkou pôsobia príjemne a nenútene. Je to skutočný vrchol československej seriálovej fantasy tvorby, nechávajúc ďaleko za sebou hity ako ARABELA alebo SPADLA Z OBLAKOV.(11.2.2011)

nostalgické -4* A do třetice tento dětský sci-fi seriál, u kterého jsem vyrůstal. Vzpomínky jsou dobré, ale ve srovnání s Návštěvníky a Létajícím Čestmírem byl nejslabší. Přesto 4 hvězdičky si ještě asi zaslouží.... uvidíme jak na mě bude působit při opakovaném shlédnutí. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](26.12.2018)

• - Seriál měl mít původně název „Jak řídit inženýra křečka“. O finálním názvu rozhodl až německý producent. Název „Jak řídit inženýra Křečka“ má alespoň kniha kterou napsala Hermína Franková, která vznikla podle seriálu. [Zdroj: Václav Vorlíček, Petr Macek – kniha Pane, vy jste režisér!] (JT19)

• - Natáčelo se v Berouně. (everlast44)

• - V jednej zo scén Kája (Ondřej Regazzo) stojí v oku inžiniera Křečka (Július Satinský) a pozerá sa cez jeho zrenicu. V takomto prípade by však stál v ceste svetlu predchádzajúcemu cez jeho oko a vytváral tak tieň, ktorý by sa premietol na sietnicu a ničil tak „obraz“. (rasistik)