Max Headroom (TV seriál)

Komedie / Sci-Fi

USA, 1987, 14x60 min

Matt Frewer, Amanda Pays, Chris Young, Jeffrey Tambor, Concetta Tomei, George Coe, Hank Garrett, Jenette Goldstein, Mark Lindsay Chapman, Rosalind Chao, Bill Maher, Lisa Niemi, Juliette Cummins, Dayle Haddon, Gregory Itzin, Lee Wilkof, Millicent Martin, Brian Libby, Evan C. Kim, Sab Shimono, Charles Rocket, Joe Hart, William Morgan Sheppard, Stephen Elliott, Joseph Ruskin, James Greene, Billie Bird, Barry Pearl, Lee de Broux, Jeffrey Weissman, Vernon Weddle, Robert O'Reilly, John Durbin, Jim Piddock, Arsenio 'Sonny' Trinidad, Billy Beck, Claude Earl Jones, Matt Roe, J.W. Smith, Robert Dowdell, Michael Margotta, Virginia Kiser, Gary Swanson, Dale Raoul, Elizabeth Gorcey, Bert Kramer, Santos Morales, Maureen Teefy, Bill Dearth, Brian Brophy, Michael Preston, Paul Marin, Pearl Shear, Lycia Naff, Jacque Lynn Colton, Kimberly B. Delfin, Scott Kraft

Sveho casu kultovni zalezitost, prvni kyberpunkovy serial co bezel v USA. Mluvici digitalni hlava Max Headroom , ktera puvodne vznikla jako moderator poradu pro britsky Channel 4, se pro svou oblibenost dostala i do klipu Paranoimia od Art of Noise a reklamy na Coca colu.(9.12.2007)

A je tu jedna kultovka, ktorá išla za mojich mladých čias na ORFke. A, že som sa nevedel dočkať pokračovania. Hovoriaci a skutočne netradičný hlavný hrdina torzo v blikajúcej konzerve omámil svojimi šplechtami a nedal vydýchnuť takému či onakému babrákovi. V tej dobe fakt ˝žvanec˝ a verím, že si zachoval svoj esprit do teraz.(4.2.2011)

Vydarený cyberpunkový seriál ako po obsahovej, tak aj po obrazovej a kulisovej stránke. Veľmi dobre vybudovaný svet, kde sú televízne ratingy všetko, dobre zvládnuté postavy, chýbajú tomu možno trochu lepšie scenáristicky zvládnuté príbehy, ktoré prezentuje, ale aj tak je to veľmi dobré.(17.8.2012)