Odysea 5 (TV seriál)

Odyssey 5

Drama / Mysteriózní / Sci-Fi

Kanada, 2002, 60 min

Laura Karpman

Peter Weller, Sebastian Roché, Christopher Gorham, Kenneth Mitchell, Devon Bostick, Nicholas Carella, Lindy Booth, Fulvio Cecere, Roman Podhora, Victoria Snow, Dominic Zamprogna, Sherry Miller, Michael Filipowich, Riley Jones, Rick Worthy, Enuka Okuma, Zoie Palmer, Kyle Schmid, Lucas Bryant, Roberta Angelica, Rory O'Shea, K.C. Collins, Jonathan Higgins, Bree Williamson, Lynne Griffin, Jane McLean, George Buza, Catherine Black, Brandon McGibbon, Joanne Boland, Richard Fitzpatrick, Francis X. McCarthy, Fiona Highet, Arnold Pinnock, Gary Reineke, Andrew Gillies, Leslie Carlson, Raven Dauda, Brendan Connor, Vladimir Jon Cubrt, Ron White, Matt Birman, Andrew Sabiston, Brian Paul, Tara Yelland, Chantal Quesnelle, Timothy Burd, Philip Akin, Tommy Chang, Jean Yoon, Peter Spence, Kathleen Duborg, Leslie Silva, Matt Cooke, Edie Inksetter, Maria Vacratsis, Tony Craig, Martin Doyle, Deborah Grover, Maria Ricossa, Stewart Arnott, Damien Atkins, Robert B. Kennedy, Phillip Jarrett, Andrea Davis, Oliver Becker, J. Adam Brown, Jim Michaels, Tony De Santis, Zoe Doyle, Robinne Fanfair, Ardon Bess, Sandi Ross, Nola Augustson

Jim Michaels

Scénografie:

Oleg M. Savytski, Jeff Ginn

Kostýmy:

Arthur Rowsell

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

Nepochopitelně přehlížen. Ano, Odyssey 5 možná i přes rok natočení vypadá spíše o deset let starší, ale komu by to vadilo, když obsah je tak poutavý a neustále směřuje do finále... Jen škoda, že to finále se nedostaví kvůli ukončení seriálu po první sezoně. Využití mnoha symbolů doby ještě dříve, než dosáhly obrovské masovosti, je velmi vkusné a jednoduché. Například díl s virtuální-elektronickou přítelkyní Neila patří k vrcholům seriálu. Paranoia a hledání pravdy za záclonou ze lži je obtížné, ale mělo být dokončeno se vší úctou a zvednutými hlavami všech účastníků. Aspoň dvouhodinové finále pro fanoušky mohla televize natočit...pokud seriál neodhalil něco, co neměl:).(15.6.2011)

Vzpomínám si, jak mi bylo takových 10 let, jak jsem to sledoval jak s přísahou. A pak přišla krutá rána v podobě konce seriálu. Pak jsem hledal kde se dalo, až jsem zjistil - pokračování není, a nebude :/. To je největší chyba, jinak perfektního seriálu.(4.5.2011)

Téměř geniální tv s. S minimálními prostředky se Mannymu Cottovi podařil husarský kousek,kdy začne seriál tím, SPOILER!!! že nechá vybouchnout planetu Zemi! To se jen tak nevidí,včetně toho,jak se zde opravdu originálně cestuje časem. A obsazení v čele s Robocopem,nemá chybu. Naprosto nesmyslně ignorován většinou tzv.SF tv fandů,ale pro ty,co SF mají hodně načtenou,je toto bez debat,povinnost. Bravo! Škoda (mírně řečeno),že to nemá konec. Velmi frustrující. I když mě to už dávno nepřekvapuje. Krávoviny o ničem,jedoucí 10 s. s 20 spinoffy a lahůdky,nemají často ani pořádné zakončení. Jsem odvařen aspoň z toho,že tvůrci dali do posledních dílů alespoň jasný náznak,jak by to zřejmě pokr.dál a též nám rozhodně odhalí,kdo a proč,stojí za tou implozí Země.(24.3.2018)

Vyborny serial se zajimavym napadem nametem a zpracovanim. Bohuzel co to u me dost srazi na kolena je jeho neukoncenost. Ale jak uz byva zvykem to vetsina novych serialu nebyva a to je spatne. Dostali jsme hromadu otazek a zadnou odpoved na ne. Serial mel spatne i dobre dily ale jinak vynikajici napad skoda ze uz se nedozvime jak to vsechno skonci.(26.4.2009)

Asi jeden z potencionálně nejlepších sci-fi serii za posledních 12 let. Na Odyssey 5 jsem narazil čistou náhodou a navíc ani napoprvé jsem ho zcela nepříjmul. Možná proto, že na svou dobu se jednalo o unikátní projekt a zároveň na sebe nebudil příliž velkou pozornost. Ikdyž pravda je taková, že měl na kanál, kde byl vysílán slušnou výchozí pozici. Někde se dokonce uvádí že byl svého času druhým nejsledovanějším pořadem na Showtime. Nicméně ani to mu nakonec nepomohlo a vedení, které evidentně nemělo Sci-fi v lásce, nemělo zájem na pokračování. Ostatně podobný osud zažilo na stejné stanici i tehdejší Stargate SG1, které odkoupilo SyFy nebo takové Dead Like Me. O Odysseu bohužel nebylo zájem a tak postupně zapadlo do dějin. Pokuď ale zahrabáte v těchto "dějnách", můžete se těšit v 20 dílech na zajímavý mix scifi, které je podobné mnohdy X-files, s rozvinutými charaktery postav, což na tehdejší dobu nebylo zvykem. Co jsem četl, někteří serii dost vyčítali ten koncept "nový případ týdne", což opravdu sem tam přímo postavy hledali nový případ, ale děj byl podle mě slušně propojen a nakonec každá postava tam měla svůj důvod. Na serii jsem taky ocenil, že tam nebyl vyloženě žádný vatový díl, pokuď ano tak byl vkusně udělán (většinou se jednalo o snahu Sarah ochránit syna před rakovinou, nebo dilema postav jak využít znalostí k zabránění určitým událostí). A konec? mluví za vše...fandové Showtime zřejmě dodnes nenávidí, škoda byl to seriál ohromným potenciálem.(9.3.2013)

Výbornej seriál na kterej, raději nekoukejte!!! Nemá konec!! Ukončili jej 20tým dílem a drtivá většina je nevysvětlena je to jako by jste viděli jen půlku dobrýho filmu. Bohužel to ke stáří seriálu vypadá že už další řada nikdy nebude.(12.3.2009)

Zajímavý seriál v němž jen skupina astronautů v přežije úplnou zkázu Země. Záhadná bytost je vrátí v čase o 5 let a oni se snaží zabránit neznámé katostrofě , která má zničit Zemi.(1.9.2004)

Vynikajici !!! Skvely namet, vyborne zpracovani a herecke obsazeni vcele s Peterem "Robocopem" Wellerem je vic nez prijemne.... Dej se plynule vyviji, udrzuje zvedavost na spravnych hodnotach a najednou po prvni serii prijde strasliva rana! Serial byl zrusen! Pokud jste to nevideli, tak to snad ani nedelejte... Na konci zustane jen spousta nevysvetlenych otazniku a polozene otazky uz nikdo nezodpovi... Tohle melo skutecne velky potencial, ale bohuzel.....(22.6.2007)

Nas*ala mě skutečnost , že serial neni ukončen.(2.9.2009)

Vinikající seriál. Má sice pár slabších dílů, ale který seriál je nemá? Pro mě je to čistých a zasloužených 85%.(27.12.2008)