Třináctiletá Jenna Rinková by chtěla být oblíbená mezi spolužáky a ze všeho nejvíc by chtěla zapadnout mezi šestici dívek v čele s Lucy Wymanovou, které všichni říkají Tom-Tom. Jenna právě pořádá party na oslavu svých narozenin, a tak své spolužáky na oslavu pozve. Dosud ale nejvíce kamarádila s Mattem ze sousedství, který rád fotografuje a Jennu považuje za svou největší kamarádku. Matt těsně před oslavou dorazí se svým dárkem. Jedná se o velký papírový domeček, který Jenně vyrobil a ve kterém zobrazuje její vysněný život. Matt jí domeček daruje a k němu přidá i jakýsi prášek, který má mít kouzelnou moc splnit Jenně vše, co si přeje. Jenna prášek rozsype po střeše domečku. Ozve se zvonek a Lucy se svými kamarádkami přichází, Jenna proto domeček narychlo uklidí do spíže. Lucy namluví Jenně, že na party dorazí i její vysněný spolužák. Jenna si podle Lucy musí vzít jen přes oči šátek a vlézt si do spíže, kam údajně Lucy potom spolužáka pošle. Jenna strašně touží po hezkém spolužákovi, a tak skutečně udělá to, co po ní Lucy chce. Jak Jenna čeká ve spíži, část prášku z domečku, který má umístěný nad hlavou, se uvolní a na hlavu jí spadne zrovna ve chvíli, kdy si Jenna přeje, aby byla atraktivní třicítkou. Lucy s kamarádkami snědí dobroty, které Jenna na party přichystala, a z domu odejdou. Lucy před odchodem ale do spíže strčí za Jennou Matta, který vůbec netuší, o co se jedná. Jenna je rozčilená a vše dává za vinu Mattovi, jehož vyhodí z domu. Druhý den ráno se Jenna probudí ve velkém bytě v New Yorku jako třicetiletá. Nechápe, co se stalo, a je zděšena z polonahého muže, který je v bytě s ní. Jenna před ním z bytu uteče a na chodníku narazí na svou kolegyni a přítelkyni, Lucy Wymanovou. Ta ji zatáhne do limuzíny a spolu zamíří do jejich společné práce v redakci módního časopisu. Tady už se koná porada, ze které však Jenna uteče. Zjistí, že má jako redaktorka sekretářku. Hned jí tedy dá první úkol – sekretářka má zjistit současnou Mattovu adresu. Když se od sekretářky dozví, kde Matt bydlí, zamíří za ním. Matt je překvapený, že ji vidí. Teď je také dospělý a živí se jako fotograf. Matt řekne Jenně, že se od jejích třináctých narozenin nestýkali, protože Jenna měla za kamarádku Lucy a její skupinu pochlebovačů. Jenna se dozvídá, že večer jde na party časopisu, ve kterém pracuje. Vypadá to, že party dopadne fiaskem. Nikdo se nebaví a šéfredaktor je zoufalý, bojí se, že si na něm konkurenční časopis smlsne. Je to Jenna, která pomocí dětského napodobování tance Michaela Jacksona rozproudí zábavu na party. Jenně se vůbec nelíbí její současný dospělácký přítel, a tak se s ním rychle rozchází, ráda by byla s Mattem, ale dozvídá se, že Matt si má za pár dnů brát svou současnou přítelkyni. Jenna v práci také zjistí, že Lucy se proti ní za jejími zády domlouvá s jinou kolegyní. Šéfredaktor přichází s požadavkem vedení. Je třeba přepracovat strukturu celého časopisu. Klesá totiž prodej a vedení požaduje radikální změny. Jenna tedy začne sama bez proradné Lucy připravovat svou novou koncepci časopisu... (TV Prima)

heyda

Taková obyčejná oddychovka, která je sice absolutně předvídatelná, plná klišé a nesmyslných momentů, ale která umí na některých místech potešit i pobavit. Takže 3 průměrné hvězdičky jsou adekvátní. ()

Ivoshek

Problém tohohle hodnocení je, že ten film není určený pro mne a já to dobře věděl. Přesto jsem ho zhruba polovinu sledoval. Určitě jsou lidi, pro které je vtipný, ale já k nim holt nepatřím. Měl jsem myslím jen jeden nebo dva momenty, které mi přišly vtipné. Ale pro holky to asi bude vnímáním úplně jinak a můžou si tak k mému hodnocení přidat libovolný počet hvězdiček dle sympatií k tématu a hercům. ()

SOLOM.

Já mám přesně opačný problém, než hlavní hrdinka. Třicítku mám zdárně již několik let za sebou a nejednou bych se z radostí vrátil do doby, kdy mi bylo třináct. Bezstarostný život, který jsem tehdy vedl, bych bral všemi deseti a ponaučil se z chyb, které jsem doteď udělal. Nicméně tento film neokouzlí nikterak výjimečným příběhem, ale dá se tu narazit na několik zajímavých momentů a humorných situací. Jennifer Garner ještě v té době vypadala k světu, o děckách s Benem Affleckem si ještě mohla nechat zdát – choreografie na Jacksonův "Thriller" byla dobře provedená, no a Mark Ruffalo si nevedl taky vůbec špatně. Ve finále je to tedy průměrná podívaná, která neurazí, ale ani zrovna moc nenadchne. 50% ()

claudel

Všechny tyhle komedie či méně často dramata o převtělení mají něco do sebe, i když o to třeba scénaristům a režisérovi původně vůbec nešlo. Jennifer Garner je sympatická herečka a podařilo se jí zahrát puberťačku v roli třicátnice věrohodně. Vtipných scén je taky habaděj, jsem spokojen. ()

Xeelee

[Pozor, tento film obsahuje morální ponaučení, takže by se na něj neměl nikdo dívat!] Prostě blbost. Docela mě překvapilo, jak mají všichni návštěvníci párty nastudovanou Jacksonovu choreografii ;-). 45 minut před koncem, o kterém jsem už dávno věděl jak dopadne, jsem přepnul na přece jen o něco lepšího Foresta Gumpa. Stejně mě to nebavilo a u televize jsem z nudy dělal tři sta osm dalších věcí. To nejsou lidi, ale modelky. ()

ARI50

Ano jsem zase mladá nudná bába nebavilo skoro jen chvilkami nápad dobry ale vyměnit herce hudbu a bude to lepší. ()

Kamca_

Nejdřív jsem si říkala, že to bude blbost, ale nakonec jsem se na to podívala a nebylo to zas tak hrozný. Samozřejmě, že Velký s Tomem Hanksem byl lepší. Dávám 60%. ()

ScarPoul

Príjemná rozprávka, ktorú obľubujem z čisto sentimentálnych dôvodov. Nejedná sa ale o žiadny filmový prešľap, ale na druhú stranu ani o niečo prevratné, čo mi trocha vadí. Osobne veľmi obľubujem tému cestovania v čase aj keď je len takéto. Ale v tomto prípade je konfrontácia detského sveta a toho dospelého základným pilierom a je to prevažne o tých snoch a ľuďoch, ktorý neustále prebývajú v našich životoch, len to chce dakedy odstup aby sme skutočne videli čo pre nás skutočne znamenajú. To že film nie je výrazní vo veciach kedy by výrazní byť mal je problém režiséra a scenáristu, ktorý sa pohrávajú z rôznymi žánrovými klišé, ale bez nejakého výrazného prvku, ktorý by s toho robil niečo milé, pozerateľné, niečo čo neublíži na zdraví a k čomu sa dá vždy vracať ak nás prepadne sentimentálna nálada. Film je gýč, rovnako aj herci, ktorý nepodávajú žiadny veľký výkon a prevážne len šaškujú a hrajú sa na veľké pravdy, ale ako som povedal, film mál pre mňa svojho času veľké čaro, ktoré aj teraz nestráca nič zo svojej sily. ()

Terva

Zajímavý námět, který docela překvapil. Spousta filmů je o tom jak chtít být zase dítě a tady je to trochu obráceně. Milé, veselé, nenásilné nedělní podívání. 50 % ()

villon17

Klasická pohádka, která nikomu nic neřekne a nepřinese, ale díky Jennifer, která se evidentně vyblbla, si snímek u mě polepšil na 3*. ()

Crazer

Tohle jsem si chtěl dlouho půjčit na DVD nebo prostě shlédnout v kině. Kdyby se tento příběh odehrál ve skutečném životě, byli by asi všichni štastně spokojeni. Tohle je prostě freekomedie na víkendový večer, kde se příliš nic neřeší a divák se nechává bavit béčkovým humorem, který já považuju za velmi vydařený. Já tyto tuctové komedie miluju, proto dávám za 4*. ()

corpsy

Veľmi milá komédia, ktorá nostalgicky pripomenie staré zlaté časy komédií ako VEĽKÝ alebo VICE VERSA ( SPLNENÉ PRIANIE ). Jennifer Garner hraje dokonalo. ()

Astaroth12

Od tejto komédie sa moc čakať nedalo,lebo príbeh nie je vobec originálny.Sú tam vtipné momenty ale striedané stými trápnejšími.Aj keď film je predvidateľný,veľmi mu pomáha herecké obsadenie.J.Garner tie jej úškrny sú zábavné a M.Ruffalo tam mohol mat aj viac priestoru lebo na neho sa veľmi dobre pozeralo.A ešte škoda že tých zábavných častí je tam zúfalo málo. ()

ladko

Na romantiku nepresvedčivé, na komédiu nevtipné(až na kečupovú scénu) a sem tam až trápne(Jackson - Thriller). Veľké plus za Judy Greer, na ktorú začínam mať slabosť a dúfam, že sa bude objavovať v čo najviac filmoch. Zato Jennifer Garner aj keď je pekná proste pôsobí neprirodzene vo väčšine filmu a takáto rola sa jej veľmi nehodí. Oveľa viac sa mi páčila v Juno. ()

themic

To je trochu víc kýčovitý téma, v trapnym spracování. Možná se při filmu někdo chvílema zasměje, ale není co čekat. 30% ()

bublajsa

Pro mě poněkud schizofrenní zážitek: na jednu stranu jsem měla co dělat, abych přes hodinu a půl přetrpěla mně krajně nesympatickou Jennifer Garner, na druhé straně jsem si užívala každou vteřinu krajně sympatického Marka Ruffala. Další plusové body, které mi pomohly se dodívat do konce, byly Andy Serkis a "Thriller dance". Jinak se tenhle film už po prvních minutách zařadil mezi ty, na které jsem se podívala jen a pouze kvůli jedné ze svých hereckých lásek (Mark), nehledě na svůj filmový vkus. My fanynky to máme někdy zatraceně těžké ... ()