poster

Strážci vesmíru

 • USA

  Turbo: A Power Rangers Movie

 • Slovensko

  Turbo: Hviezdni jazdci

Akční / Rodinný / Dobrodružný

USA / Japonsko, 1997, 99 min

 • silentname
  ***

  "Turbo: A Power Rangers Movie." V detstve ma to bavilo, potom sa mi to ukázalo ako strašná sračka. Teraz, keď máme ešte pár týždňov do nového filmu, nechám zaúradovať nostalgiu a pár bodov tomu pridám. Stále si nemyslím, že ide o dobrý film, ale na druhú stranu musím povedať, že viac sa to prejavuje ako Power Rangers, keď tu všetky monstrá a zordy reálne sú a nie sú urobené cez počítačové triky. Stále je to debilný film a je tu veľa momentov, ktoré sú viac komické, než zaujímavé, ale na druhú stranu sa od toho ani nič viac čakať nedalo. Pre fanúšikov Strážcov Vesmíru to možno funguje, ja to vnímam ako podpriemer, ale neviem, či by si to niekto reálne aj užil ako vysokú filmovú kvalitu. Hodnotenie: C(3.3.2015)

 • frashmaker
  odpad!

  Na Strážce vesmíru jsem se díval asi před patnácti lety a už tenkrát mi jako prvňáčkovi přišli neskutečně tupí. Člověk nemusí být nijak extra chytrý, aby si po dvou třech dílech uvědomil, že příběhy jsou jeden jak druhý. "Hrdinové" se procházejí po Andělském háji, Rita na ně pošle Morfelíny, strážci je zpacifikují pak tam Rita pošle příšeru, strážci s ní bojují, pak se příšera zvětší, "hrdinové" morfují a promění se v jednoho velkého robota, který pak z 99% vyhraje.(25.2.2009)

 • Vitason
  *

  Tak tohle byla síla. Rovnou začnu s klady filmu. Jednak jich je málo, takže bych na ně na konci mohl zapomenout a radši je vyjmenuji hned, protože jmenování záporů by mě mohlo, tak podráždit, že bych je už na konci ani nechtěl psát. Takže si zapněte bezpečnostní pásy. Rozjíždíme se. S klidným svědomím můžu pochválit povedené masky a chvílemi slušnou výpravu (Nevztahuje se na samotné auto-zordy). Za zmínku také stojí hlavní záporačka, která je buď šílená a nebo jen prostě hrozně přehrává, a nebo platí obě dohromady. Tak to by bylo zhruba vše a teď k záporům. V první řadě je film hrozně nudný. Přes hodinu se nesemele žádná akce a hloupý scénář to bez jediné bitky nemůže utáhnout. Dokonce jsem se každých pět minut musel kontrolovat, jestli jsem nezačal obrůstat mechem a povedlo se mi u snímku asi třikrát usnout, sice jsem si ho většinou pouštěl v pozdních hodinách a ještě jsem byl většinou unavený z celodenního nic nedělání, ale to film neomlouvá. A když po tom hrozném čekání přijde konečně akce, tak je trošku nešikovně natočená, ale tento fakt je naprosto titěrný ve srovnání s tím, jak je celý film infantilní a hlavně jak leze dětem do určitých míst, kam se dříve snažil dostat jen Michael Jackson. To, jak se členem Strážců stalo malé dítě, bylo už hodně přehnané. Jedna hvězdička ze staré známosti.(6.7.2008)

 • PRobin
  *

  Po mém posledním CSFD braku - filmu Kameňák - jsem byl potěšen. Turbo power rangers se drží svých kolejí. Ono taky potěšit desetiletého caparta nebylo v devadesátých letech těžké. Stačilo pár laciných vtípků, laciných charakterů, laciných auťáků spolu s nenasytnou touhou oplastovat všechno kolem (ať to dostane upgrade) a nebohé děcko zažilo svou první poluci. Však děj je prostý jako bulharská striptérka - nějaký zakrslý megačaroděj, který celou dobu jen mručí a padá se nechá zajmout od čarodějky s vizáží dominy (a spoustou plastu na sobě ), která ho chce použít k vyvolání démona. Toho si pak vezme, zarajtujou si a jejich evil potomci ovládnou vesmír. Naštěstí je tu provařená parta rangerů ve složení: mixnutý japonec, mixnutý mohykán, černoška, blbá blondýna a debil, který si hned na začátku zlomí zádo. Ten je nahrazen malým klukem, aby se měl diváček s kým ztotožnit. K tomu rangeři nemají svý robožáby a robomamuty, ale tragický káry ověšený světlama a papundeklem. Samo, že na závěr se všecky auta složí dohromady v TURBO MEGA ZORDA a efektním sekem Turbo meče pošlou démona po dvou minutách zápasu do jámy pekelné. Přesto se mi líbí, že film má jasno ve své cílové skupině. Takže když sličný mohykám zachrání promočenou blbou blondýnu, nečekejte nějaký olizování obličejů. Na lásku se tady nehraje. Prostě TURBO hodinky, TURBO auta, TURBO batohy, TURBO roboti a obří démon. Jako desetiletý harant bych z toho vřískal blahem :)(3.8.2013)

 • Hawkeye666
  odpad!

  Bylo mi asi 10 a moc jsem to nepochopil... Nejdřív byli v nějaký věži a kecali se stěnou... Pak všichni nahlas vykřikli: "Morfujeme!!!"... Hned na to plastoví dinosauříci ničili kartonové krabice (jež asi představovali budovy???)... Jo, a ještě tam byl smějící se chlap v černé masce, jež byl podle mne variací na lidskou zlobu a nenávist k ostatním v každém z nás:)... Radši se jdu podívat na Versmírnou Odyseu, protože tohle geniální dílo je na mně moc zvláštní a nepochopitelné.(23.7.2007)