Strážci vesmíru

USA / Japonsko, 1997, 99 min

Scénografie:

Yuda Acco
  • JohnnyD

Bolo mi desať a už vtedy ma to nebavilo ako pôvodní Power Rangers. Trashové čaro prvého filmu vyprchalo, no ešte stálo to má niečo do seba a odpadom by som to nehodnotil, lebo tá esencia, čo som ako decko zbožňoval, tá nepretržitá akcia, masky, obleky, príšery, to všetko tam je. Len to nie je také zábavné a ... originálne (?) ... ako v prvom filme.(2.9.2012)

• choze

"VYTVOŘME TURBO MEGA ZORD!" Bylo mi 28 let a byla to nuda. Na prvním strážcovském celovečeráku jste mohli jasně vidět, že ho dělali pro kina. Seriálový folklór je v něm upgradovaný pro filmové plátno pomocí velkorysého rozpočtu, svižného scénáře a ucházejících původních bitek v pravidelných několikaminutových intervalech. Druhý celovečerák šel v Americe do kin také, ale působí jako direct-to-video. Odfláklý scénář a režie nudí, bitky jsou slabé a soustředěné až do poslední třetiny filmu (!) a TurboZordy hrubě nevyužité (že se s nimi nedočkáme jediné honičky je neodpustitelné), záporačka nevýrazná. Krom toho se tu celou dobu prdelí sem a tam nesnesitelně otravný roztomilý trpasličí čaroděj, kterému jsem z duše přál opakované brutální anální znásilnění všemi záporáky. Zvažoval jsem dát jednu hvězdičku za ten zpomalený záběr robota s mečem v bojové pozici a výbuchem za zády, popř. za Amy Jo Johnson hozenou ve finále do zlého módu, ale ovládl jsem se.(14.6.2008)

• Vitason

Tak tohle byla síla. Rovnou začnu s klady filmu. Jednak jich je málo, takže bych na ně na konci mohl zapomenout a radši je vyjmenuji hned, protože jmenování záporů by mě mohlo, tak podráždit, že bych je už na konci ani nechtěl psát. Takže si zapněte bezpečnostní pásy. Rozjíždíme se. S klidným svědomím můžu pochválit povedené masky a chvílemi slušnou výpravu (Nevztahuje se na samotné auto-zordy). Za zmínku také stojí hlavní záporačka, která je buď šílená a nebo jen prostě hrozně přehrává, a nebo platí obě dohromady. Tak to by bylo zhruba vše a teď k záporům. V první řadě je film hrozně nudný. Přes hodinu se nesemele žádná akce a hloupý scénář to bez jediné bitky nemůže utáhnout. Dokonce jsem se každých pět minut musel kontrolovat, jestli jsem nezačal obrůstat mechem a povedlo se mi u snímku asi třikrát usnout, sice jsem si ho většinou pouštěl v pozdních hodinách a ještě jsem byl většinou unavený z celodenního nic nedělání, ale to film neomlouvá. A když po tom hrozném čekání přijde konečně akce, tak je trošku nešikovně natočená, ale tento fakt je naprosto titěrný ve srovnání s tím, jak je celý film infantilní a hlavně jak leze dětem do určitých míst, kam se dříve snažil dostat jen Michael Jackson. To, jak se členem Strážců stalo malé dítě, bylo už hodně přehnané. Jedna hvězdička ze staré známosti.(6.7.2008)

• PRobin

Po mém posledním CSFD braku - filmu Kameňák - jsem byl potěšen. Turbo power rangers se drží svých kolejí. Ono taky potěšit desetiletého caparta nebylo v devadesátých letech těžké. Stačilo pár laciných vtípků, laciných charakterů, laciných auťáků spolu s nenasytnou touhou oplastovat všechno kolem (ať to dostane upgrade) a nebohé děcko zažilo svou první poluci. Však děj je prostý jako bulharská striptérka - nějaký zakrslý megačaroděj, který celou dobu jen mručí a padá se nechá zajmout od čarodějky s vizáží dominy (a spoustou plastu na sobě ), která ho chce použít k vyvolání démona. Toho si pak vezme, zarajtujou si a jejich evil potomci ovládnou vesmír. Naštěstí je tu provařená parta rangerů ve složení: mixnutý japonec, mixnutý mohykán, černoška, blbá blondýna a debil, který si hned na začátku zlomí zádo. Ten je nahrazen malým klukem, aby se měl diváček s kým ztotožnit. K tomu rangeři nemají svý robožáby a robomamuty, ale tragický káry ověšený světlama a papundeklem. Samo, že na závěr se všecky auta složí dohromady v TURBO MEGA ZORDA a efektním sekem Turbo meče pošlou démona po dvou minutách zápasu do jámy pekelné. Přesto se mi líbí, že film má jasno ve své cílové skupině. Takže když sličný mohykám zachrání promočenou blbou blondýnu, nečekejte nějaký olizování obličejů. Na lásku se tady nehraje. Prostě TURBO hodinky, TURBO auta, TURBO batohy, TURBO roboti a obří démon. Jako desetiletý harant bych z toho vřískal blahem :)(3.8.2013)

• zdeny99

O tomto se dá řici leda tohle: Jsem velký režisér - amatér. Vezmu svoji kameru, kterou považuji za věc mému srdci nejbližší. Navléknu kámoše do hrozných kusů hadrů. Vyspím se a druhý den běžím natáčet. Strašnej brak, ale aspoň za ty masky dávám tu hvězdičku. [4917. hodnocení, 135. komentář, 18%, 85. nejhorší film](17.1.2017)