Andromeda

Kanada / USA, (2000–2005), 78 h 50 min (Minutáž: 43 min)

Kamera:

Gordon Verheul

Kevin Sorbo, Lisa Ryder, Laura Bertram, Gordon Michael Woolvett, Lexa Doig, Keith Hamilton Cobb, Steve Bacic, Brent Stait, Brandy Ledford, Jim Byrnes (více)

Série(5) / Epizody(110)

Pred vyše tritisíc rokmi mimozemšťania z planéty Tarn Vedra objavili cestu ako takmer okamžite cestovať z hviezdy na hviezdu. Tento spôsob nazvali slipstream a využili ho na vybudovanie veľkej intergalaktického Spoločenstva. Vstúpila doňho aj Zem. Hoci ríša združovala rôzne civilizácie a kultúry, usilovali sa spolunažívať harmonicky a v mieri. Na nešťastie, našli sa však aj nepriatelia mierovej koexistencie. Keď Nietzscheani (meno dostali podľa striktnej interpretácie Nietzscheho filozofie), skupina ľudí, ktorí sami seba geneticky zmenili, vycítia slabosť Spoločenstva, zradia ho a spoja sa s jeho najväčšími nepriateľmi Magogmi. Občianska vojna vrhne celý svet do nového temného veku. Kapitánovi Dylanovi Huntovi (KEVIN SORBO), veliteľovi vesmírnej lode Andromeda Ascedant, ktorú riadi superinteligentný počítač, sa podarí uniknúť do čiernej diery, keď väčšinu posádky vyzve opustiť loď. Uprostred zápasu so svojím prvým dôstojníkom, nietzscheánskym zradcom, Andromeda Ascedent zamrzne v čase. Prešlo tristo rokov temnoty. Spoločenstvo zaniklo a všetky známe galaxie sa vrátili vývojovo až do dávnych barbarských čias. Obyvatelia zabudli na slipstream, iba pirátske lode ho vedia využívať. Viaceré lokálne vlády sa usilujú spolupracovať, ale na mnohých planétach vládne fašizmus a brutalita. Záchranná, ale skôr pirátska loď Eureka Maru vyslobodí Andromedu Ascedant z čiernej diery a jej kapitánka a majiteľka Beka Valentineová (LISA RYDEROVÁ) a jej rôznorodá posádka sa teší z úžasného nálezu, na ktorom by mohli zbohatnúť. Chcú loď predať bohatému Gerentexovi (JOHN TENCH). Ten im prikáže, aby svoj vzácny náklad čo najskôr previezli cez vzdialené kozmické priestory. Keď vstúpia na jej palubu, zistia, že kapitán Hunt prežil. Hunta hrozná skutočnosť, ktorá v kozme vládne, spočiatku zaskočí a nechce veriť, že intergalaktická federácia zanikla a každý koho poznal, už dávno nežije. Potom sa však rozhodne, že treba obnoviť Spoločenstvo galaxií. Po boji s posádkou Eureka Maru napokon získa jej členov a spolu s ním cestujú kozmom, aby sa pokúsili obnoviť Spoločenstvo. Netuší, že každý nový člen má aj iné dôvody, prečo sa s ním rozhodol zostať. Predovšetkým je to krásna kapitánka Beka Valentineová, ktorá na Andromede prevezme funkciu prvej dôstojníčky. Má priamu a občas prudkú povahu. S Dylanom spolupracuje sčasti zo sebeckých dôvodov. Verí, že sa jej časom podarí veliteľa presvedčiť, aby myslel na praktickejšie ciele. Ďalším členom je potomok národa Nietzscheanov Tyr Anasazi (KEITH HAMILTON COBB), preto je aj rýchlejší a silnejší ako ostatní. On a jeho ľud verí v Darwinovu teóriu evolúcie, do ktorej vimplantovali myšlienku zabiť alebo byť zabitý. Od tejto teórie sa odvíja ich pohľad na svet a jeho riadenie. Práve oni stáli za začiatkom skazy Spoločenstva. Tyr však dokazuje, že nie každý príslušník jeho rodu je rebel, ale... Dúfa, že Andromeda je jeho novou šancou na pomstu. Rev Bem (BRENT STAIT) je príslušníkom rasy Magogov, známych svojou divokosťou a neviazanosťou. Ide o mäsožravcov s možnosťou vpustiť jed do tela obete svojimi tesákmi. Telá svojich obetí používajú ako inkubátory na vyliahnutie vlastných vajíčok. Paradoxne je Rev Bem mierumilovnou bytosťou, vedcom ,sociológom, lingvistom a kazateľom. Je stúpencom náboženského myslenia Wayismus, religiózneho prúdu usilujúceho obsiahnuť všetky existujúce viery. Opätovné nastolenie mieru vidí ako spoločný cieľ. Seamus Harper (GORDON MICHAEL WOOLVETT) je inžinierom a mužom pre všetko. Je jediným členom posádky, ktorý sa narodil a vyrástol na Zemi. Väčšinu času pracuje na údržbe svojej milovanej lode, ktorú považuje za svoje dieťa. Jedným zo zamestnaní fenomenálnej Trance Geminiovej (LAURA BERTRAMOVÁ) je botanika a xenobiológia. Pochádza z mimoriadne vyvinutej civilizácie ako zvyšok posádky a k svojim kolegom sa podľa toho aj správa. Cíti sa nadradená, ale súčasne považuje za svoju povinnosť všetkých chrániť. A nezabudnime na kozmickú loď Andromeda Ascedant, ktorá je podstate tiež jedným z členov posádky. Je schopná komunikovať s ostatnými a hoci má namiesto mozgu počítač, každý ju považuje za živú bytosť. Miluje zábavu, preto ustavične hrá rôzne hry, buď sama so sebou alebo s posádkou. Jej najväčšou vášňou je však Dylan. (oficiální text distributora)

Gemini odpad!

Když jsem kdysi sledoval Nové Profesionály, říkal jsem si, že bych té fešandě přál pořádnou roli...ale takhle jsem si to teda nepředstavoval ani v nejhorších nočních můrách. Kevin Sorbo jako kapitán hvězdné lodi s velice efektním nadsvětelným pohonem a jediným světlým místem seriálu - krásnou Andromedou. Kdo proboha dá hvězdnému dobrodruhovi jméno Dylan Hunt??? Plus dabing Petra Rychlého v jedné z hlavních rolí. Sci-fi odpad a skutečně velmi nedůstojná památka na Genea Roddenberryho. ()

Djkoma

Naprosto nudný seriál, který pro mě znamená totálně konec jednoho velkého génia, který stvořil star trek...Odpočívej v pokoji. ()

woody odpad!

Další ODPAD pana Železného.Ale pozor tohle je přímo koláčový odpad.Kdo tohlecto moh pustit do televize. 1/10 ()

tron

Ešteže Genea Roddenberryho vystrelili po smrti na obežnú dráhu, inak by sa čudoval, prečo ten, kto mu takto sprznil jeho seriálový nápad, sa pod to nepodpísal radšej ako Alan Smithee. Nechcene smiešne, občas dokonca až fyzicky nechutné (kokos, tie larvy a kladenie vajíčok, to akému debilovi napadlo dať do sci-fi pre puberťákov?). Chudák Sorbo, toto na nového Schwarzeneggera ozaj nevyzerá. ()

xxmartinxx

Kevin je dobrej Hercules, ale nic co se odehrává po našem letopočtu se pro něj nehodí. Tohle je navíc jenom splácanina Star Wars - Star trek - Star Gate. Špatná splácanina. ()

NinadeL

Po éře 1994-1999, kdy byl Kevin Sorbo legendárním Herculem, stal se v letech 2000-2005 kapitánem Dylanem Huntem. Obklopil se atraktivním týmem a prožil pět let jako sci-fi hrdina. Beka Valentine (Lisa Ryder) se stala jeho posilou jako tvrďačka, vlastní osobnost měla i sama Andromeda stoupající (Lexa Doig), jednou z nejzajímavějších postav seriálu se stala proměnlivá Trance Gemini (Laura Bertram) a nikdy samozřejmě nechyběly jako hostující hvězdy oblíbené tváře kanadských seriálů typu Monika Schnarre nebo Dylan Bierk. Kevin Sorbo se o seriál staral také jako producent, znovu se setkal se svým hereckým partnerem Michaelem Hurstem z Hercula, a nakonec se postaral i o uzavření seriálu v plnohodnotné páté sérii, i když krachla původní produkční společnost a stáhla s sebou například nikdy neukončený seriál Mutant X. ()

Tyler

Fajn..."Andromeda" je pro mě příkladem seriálu, který jsem šmahem odsoudil do míst, kam slunce nesvítí - z toho vyplývalo i hodnocení, které se pohybovalo na jedné hvězdičce. Ale v poslední době se můj názor poměrně radikálně změnil a není to jen zkouškovým obdobím, kdy se člověk dívá na cokoliv, jen aby zase nemusel sedět nad učebnicemi ;)...Čeho jsem si totiž předtím nevšimnul je všeprostupující nadsázka, se kterou je tento seriál natočen a zahrán. A i když je spousta dialogů - především ty plné "technických" detailů - vskutku dementní, okamžitě následuje scénka, gesto nebo pohled, který vám dá okamžitě vědět, že to tvůrci rozhodně nemyslí vážně (a to i když se tak někdy schválně snaží tvářit)...Navíc jednotlivé díly většinou nepostrádají spád, a tak je nenáročná zábava (alespoň pro mě) zaručena... P.S.: Všimněte si, jak je Lexa Doig v roli Andromedy v každém záběru pečlivě stylizována tak, aby mělo mužské obecenstvo chuť jí okamžitě přeprogramovat. ()

viperblade

Skvělý seriál.. a proč má tedy takové mizerné hodnocení? Na to mám odpověď: Většina se nenamáhala podívat se na více dílů a píšou dojmy jen z pár momentů... to se mi nelíbí... tenhle seriál je fakt dobrej. Navíc věřte nebo ne, tohle je ten typ seriálu, kde musíte pochytit i ty nejmenší detaily. ()

CANNIBAL

Během seriálu postupně chcípne scénárista, režisér i producent a zbytek dotočí stará uklizečka s Alzheimerem. ()

ripo

narýchlo zbúchaný tv seriál s minimom financií, invencie a trikov. Herecké výkony ako aj český dabing na prízemnej úrovni .... ()

Divočák

Kevin Sorbo očividně velice rád nosí kožené gatě a tak si po Herkulovi střihnul další roli, kde se v podstatě v ničem jiném neobjeví. Andromeda není žádný zázrak, ale tak na úroveň Ster Treck : Hluboký vesmír určitě má a to i díky jednomu neuvěřitelně sexy hologramu;) ()

Phobia

Mám ráda sci-fi... Mám ráda sci-fi především v knižních podobách, protože ty filmové často nestojí za nic. Kamarádce se zalíbil seriál "Andromeda", tak jsem se pokusila na dva díly podívat. Kamarádce se líbil i "Herkules"... a protože jinak je to osoba zcela normální, milá a inteligentní, lze tyto její úchylky vysvětlit jediným: je holt, chuděra, zabouchnutá do Kevina Sorba. "Andromeda" je jakousi variací na "Star Trek". No, já "Star Trek" nemusím, ale s přivřenýma očima beru, že jde o jakýsi kult. "Andromeda" je kultovní sračka: dějově naivní, blbé a nudné, postavy nesympatické a hloupé, kostýmy a kulisy směšné. Na vážně míněný seriál příliš stupidní, na komedii málo vtipné, ale mám prostě ráda sci-fi, tak dávám 10%. EDIT: Právě jsem si přečetla příspěvek WildevilaCZ a nasmála jsem se tolik, že přidávám 10% za názor tohoto "zkušeného" diváka, kterému ze samé anime nejspíš hrabe;-). "Battlestar Galactica" - to je kvalitní sci-fi seriál s reálnou atmosférou! "Andromeda"? LOL :-D ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 1/10 Hudba 5/10 Efekty 9/10/// +obsazení vč. hostujících herců, efekty -hlavně ve 3 a 4 sérii značně nevyužitej potenciál, děj/// Tak tohle je pěknej trapas, takhle zkonit hlavně z počátku zajímavé universum tohoto seriálu. Obrovská škoda, když pominu první dvě části, kdy seriál nevěděl kudy jít, tak se následně v prvních 2 seriích rozjel alespoň do vod průměru. A znáte to! První serie jsou fain a další jsou více a více nabušené, technicky zdatnější a hlavně dějově silnější. Tedy nevím, možná to je tím, že první dvě série v TV dávali asi před dvouma rokama a další až teď. A přecejen člověk za tu dobu trošku zestárne, ale to co nabídli tvůrci v dalších dvou sériích...škoda slov. Prostě prázdno, děj se nikam neposunuje, části nejsou až na několik málo (rovněž ty jsem težko hledal) ničím zajímavé, dialogy jsou trapné a toporné, jednotlivé příběhy jsou směšné a nicotné. Ptáte se proč jsem u toho teda vydržel? Taky se ptám! Snad jen díky tomu obsazení. Herkula ve vesmíru snesu a i další postavy jsou zajímavé, mno vlastně skoro všechny a potom už záleží na vkusu. Třebas Lexa Doig je fakt fešná a když ji později máte ve třech verzích (živý android, hologram a monitor) tak je to někdy až vtipné, páč každá je stejná a tak trošku jiná. Další obliba herců záleží na vkusu, ale pravdou je, že mezi všemi to sem tam jiskří, což je taky možná to jediné co mě udrželo nad stolem (jednou jsem se zbudil za 2 hoďky pod ním). Za pochvalu ještě stojí efekty, které jsou snad díl od dílu lepší, hlavně poslední řada. O to víc ale zamrzí, že z toho neudělali Hvězdné války, pač bojů tam je dost a kua k čemu to potřebuji vidět s jejich komentářem na obrazovce (myšleno jejich obrazovce, nikoli mé). A co dál, vlastně už nic, teda doufám, že není pátá řada. To už bych asi nerozdejchal. A to jsem tomu seriálu tolik veřil (vlastně ne zas tolik) ale i tak mě zklamalo, že z něj nevytěžili víc než pouhé nic, pač vesmír je to nádherný./// Celkem 46%/// ()

666teen

Tak tohle je ořech. Gene Roddenberry si asi představoval nový Star Trek, ale výsledek je Star Drek. Je to prostě špatně a nic nefunguje jak má. A hlavní důvod je casting. Nechejme stranou Herkůla a podívejme se na zbytek osazenstva, které by jsme měli mít během 110 (sic!) dílů rádi. Převtělená Andromeda není žádnej HAL, nebo nedejsatan Matka z Nostroma, ale nějaká divná štětka. Fuj. A bude hůř. Metrosexuální uctívač Nietscheho v kroužkovém nátělníku. Paráda. Vyzobaná bloncka, bývalá šéfka galaktických zbojníků. Super. Fialová majitelka nejdelšího ohonu v galaxii. Wow. Rádobyvtipný neuromancer/mechanik. Ojoj. Poslední je emzák co má ksicht jak rozšlápnutej grep a pazoury jako sloní muž. Magog. Jestli se dokáže bez asistentky nažrat, tak přeberu velení na Andromedě. A přesto, nebo právě proto, jen s otevřenou hubou zíráte, co tahle tlupa zase vyvede. ()

Sysel_CZ

Dal bych plnej počet nebýt poslední, pátý řady, která ztratila tempo. Triky jsou většinou sice strašlivý, ale jako příběh bych to sám nevymyslel líp. Prostě mě to bavilo, co dodat, je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Svět Andromedy je mnohem realističtější než svět Star Treku. ()

MaedhRos

Když jsem seděla doma na podpoře a nudila se, ze zvědavosti jsem na to jukla. První dva díly mě tak znechutily, že už jsem to nechtěla nikdy vidět. Pak jsem o to náhodou okem zavadila o něco později a zaznamenala jsem jistý kvalitativní posun směrem nahoru. Je to sice jenom mladší brácha Star Treku, který se snaží tvářit drsně, a fatálně selhává, Sorba jsem taky měla radši jako Herkula - ale není to zas tak zlý a sledovat se to dá. 2,5. ()