poster

Bojíte se tmy? (TV seriál)

 • Kanada

  Are You Afraid of the Dark?

Rodinný / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi

Kanada, 1990, 91x22 min

Hrají:

Ross Hull, Joanna Garcia Swisher, Colin Ferguson, Rachel Blanchard, Daniel DeSanto, Jacob Tierney, Jewel Staite, Jane Gilchrist, Asia Vieira, Christopher Castile, Dominic Zamprogna, Gregory Smith, Christopher Redman, A. J. Buckley, Laura Vandervoort, Andrea Lui, Aaron Ashmore, Stephen R. Hart, Jesse Moss, Matthew Edison, Amanda Walsh, Ryan Gosling, Myles Ferguson, Lexi Randall, Tegan Moss, Chuck Campbell, Jorge Vargas, Kimberley Warnat, Donny James Lucas, Charlie Hofheimer, Andrew Sardella, Jamie Elman, Nicole Lyn, Cara Pifko, Michael Barry, Françoise Robertson, Chris Nash, Serge Houde, Kaj-Erik Eriksen, Michael Caloz, Emmanuelle Chriqui, Jean Marie Barnwell, Tyrone Benskin, Stuart Stone, Natalie Radford, Ted Whittall, Frank Schorpion, Rachel Wilson, Kyle Alisharan, Cas Anvar, Matthew Smiley, Paul Hopkins, Evans Evans, Andrew W. Walker, Mia Kirshner, Neve Campbell, Elisabeth Rosen, Melissa Galianos, Dan Petronijevic, Natalie Hamel-Roy, Katie Griffin, Adam Kenneth Wilson, Ethan Tobman, Susan Glover, Joanna Noyes, Kathleen Fee, Fab Filippo, Terra Vnesa, Codie Lucas Wilbee, Jennifer Séguin, Jocelyne Zucco, Jason Cavalier, Felicia Shulman, Jennifer Irwin, Eleanor Noble, Jessica Welch, Pierre Lenoir, Mark Camacho, Michael Rudder, Dawn Ford, Tedd Dillon, Richard Dumont, Richard Jutras, Carl Alacchi, Michael Copeman, Don Jordan, Tom Rack, Gordon Masten, Lynne Adams, Melissa Joan Hart, Charles S. Dutton, Will Friedle, Tia Mowry-Hardrict, Tamera Mowry-Housley, Tatyana Ali, Eddie Kaye Thomas, Eugene Byrd, Tyler Labine, Gilbert Gottfried, Aron Tager, Martin Doyle, Inanna Sarkis, Andreas Apergis, Rebecca Drysdale, Justin Bradley, Alex Ivanovici, Lorne Brass, Arthur Holden, Liz MacRae, Harry Standjofski, Tim Post, Philip Eddolls, Jesse R. Tendler, Kyle Downes, Maia Filar, Edward Yankie, John Walsh, Erin Simms, Margot Finley, J. Adam Brown, John Koensgen, Ellen David, Aimée Castle, Sheena Larkin, Jason Tremblay, Steve Nguyen, Leni Parker, Joel Keller, Keenan Macwilliam, Martin Watier, Noel Burton, Jane Wheeler, Neil Kroetsch, Terrence Labrosse, Luis de Cespedes, Emma Stevens, Daniel Brochu, A.J. Henderson, Pauline Little, Walter Massey, Illya Woloshyn, Ian Finlay, Yves Massicotte, Michael Yarmush

Střih:

Matthew Barbato

Masky:

Annick Chartier, Adrien Morot (speciální masky)
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (67)

 • Gemini
  ***

  Tmy se už dávno nebojím, a ani v době kdy se u nás seriál vysílal poprvé, jsem se jí nebál, ale některé ty příběhy tenkrát opravdu dokázaly otřást křehkou dětskou psychikou...:) Ale až povyrostete do věku, kdy si řeknete, že všechno, co se děje, jsou jen historky od táboráku Půlnočního Spolku, už to ztratí kouzlo...spíš vás začne zajímat, kdo ty spratky nechává do půlnoci sedět u ohně vprostřed lesa:)(29.5.2003)

 • Tosim
  ***

  Nebojím se tmy. Proto mi tento seriál nic neříká???(22.5.2003)

 • Superpero
  ****

  Pro věkovou kategorii pro kterou je to podle mě určené (děti do 10 let) super strašidelnej seriál. Já jsem u toho byl ve svý době docela vyšokovanej.(7.6.2005)

 • Oskar
  ****

  Já si naopak myslím, že to vůbec není pokus o horrory pro mládež. Jsou to jen fantaskní příběhy, jako Příběhy ze záhrobí nebo povídky mého oblíbence Roalda Dahla. Žádné horrory, jak zřejmě usuzejete z toho, že vše, co vidíme, je 'strašidelnou historkou' od ohně. Nesmíte to brát tak vážně a pak vás to bude bavit. 70 %(23.5.2003)

 • Aluska88
  ***

  Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů na legendárním Supermaxu. Úchvatná úvodní znělka, povedené a napínavé příběhy. Dnes už bych se jich však nejspíš nebála a také ukázky ze znělky na mě působí poněkud lacině:) Filmový vývoj udělal své, ale ta nostalgie a vzpomínky jsou nevyhasínající. "Děsí Vás příběhy o přízracích, bezhlavých jezdcích nebo klekánicích? Chcete opět prožít mrazení v zádech a strachy nevydat ze sebe ani hlásku? Už se bojíte? Měli byste! Další strašidelné příběhy Vám v seriálu Bojíte se tmy, bude vyprávět Supermax." :)(25.6.2011)

 • NinadeL
  ****

  To se mi líbilo moc. Krásně naivní jako knihovnička Buldoka Stopy hrůzy. Taky na tom občas dělal R. L. Stine. Nejpamátnější byl díl The Tale of the Midnight Madness o tom, jak staré kino zachránil horor ve stylu Nosferatu - ovšem s koncem, ve kterém vyhrál upír... a ten pak opustil stříbrné plátno. Výtečné nápady, chytré zvraty, tu a tam skutečná žánrová perla.(7.2.2009)

 • lesumir
  **

  Já se fakt někdy bál :-'((6.12.2008)

 • Phobia
  ***

  Strašidelné příběhy pro děti - jemnější varianta "Krajních mezí", "Twilight zone" a podobných rádoby strašidelných bajek pro hojné masy TV diváků, co by u skutečného horroru potřebovali pampersky a pak by museli ještě půl roku spát při rozsvíceném světle. Máte-li otrlého potomka do 12-ti let věku, pak to pro něj po setmění bude zážitek (většinou). Mě už tahle soft horor série potkala v době, kdy jsem byla uvyklá daleko větším drsárnám... jsem holt úchylné morbído už odmalička. 55%(25.6.2010)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Klasický prolog u ohně, příběhy jednou perfektní, jindy absolutně brakové (i z hlediska dětského diváka). Takže průměr.(3.8.2007)

 • Pavka5
  ****

  Musím dát 4* ... když jsem byla malá.. tohle jsem naprosto hltala ;-)(4.5.2010)

 • DaliX
  *****

  Televízny strašidelný seriál pre deti a mládež. No uznajte, kto by tomu odolal?:)(19.3.2010)

 • Mia...
  ****

  Bylo mi 9, kdyz jsem to sledovala na SuperMaxu. A ano, bala jsem se. Takze ucel to splnilo. Super serial, tou dobou jsem ho milovala.(12.10.2012)

 • swamp
  ****

  Ve svých osmi letech jsem se tak krásně bál..(24.12.2006)

 • sinp
  ****

  Zapalování ohně a následné koukání do prázdna s partou kamarádů by nemělo valnějšího významu bez vyprávění historek. Ty nejbizarnější, i ty nejdivnější přinášel po léta vpravdě děsivý seriál pro ty důvěřivější. Uznávám, že mrmlání na začátku a konci nutilo převrácet oči v sloup, nicméně po nástupu samotného příběhu se vše změnilo. Nadsázkovité a často i sebe shazující vyprávění mělo úžasnou jiskru a patřičné napětí. Menší dítě se nevyděsilo jenom faktem, že ten "kluk je nějakej divnej", ale i mistrným převracením žánrů od černého humoru k děsivým momentům a zase zpátky. I v případech filmařské fušeřiny bylo na co koukat, už jen s důvodu skvělých historek. Dodneška si pamatuju díl ze školního prostředí, kde se udusila studentka při jednom pokusu a ani po letech nedala škole klid... Říkejte si co chcete, na děti tohle muselo působit.(3.10.2009)

 • Pejpr
  *****

  Já už se bál, když přišla znělka :D(12.3.2009)

 • silentname
  *****

  Keď sa na tento seriál dívam dnes, tak musím povedať, že najlepšia na ňom bola úvodná zvučka. Tá bola skutočne desivá. Príbehy ako také mali pár strašidelnejších momentov (niektoré), no zväčša mi dnes už až tak strašidelné neprídu. Prečo teda dávam 5*? Pretože toto je seriál, ktorý ma k hororom dostal a vďaka nemu ma začali viac fascinovať. V druhom rade malo veľa príbehov slušnú dávku kreativity, ktorú dodnes viem oceniť a neustále som si hovoril, že by som chcel byť členom "Polnočného Spolku." Doteraz sa na to môžem pozrieť a oceniť to, o čo sa tvorcovia snažili. Pre mladých, je to podľa mňa vhodné na nalákanie hororových divákov.(3.7.2015)

 • ivishka
  ***

  Název, který říká vše... Vždycky mě tyhle mysteriózní náměty na seriály a filmy děsily ale zároveň fascinovaly a zůstaly navždy i s časopisy typu Enigma atd.mým zvláštním rituálem udržovat se v obraze a vědomosti, že je tu ještě něco co mě fascinuje podobně jako hudba nebo filmy. Pamatuju si celkově jen pár příběhů ale pokaždé mi běhal mráz po zádech.(26.3.2012)

 • Marek1991
  ***

  Hororový seriál pre mládež je diskutabilná vec, ja som sa totiž naozaj veľmi bál. Dokonca dodnes ma napadajú niektoré tie strašidelné príbehy. Napríklad ako cez stenu vchádzali duchovia a izba sa zavrela to bolo naozaj desivé, ale odvážneho tento seriál zo mňa neurobil, ba naopak pominul sa účinku a dopadol u mňa opačne. Musím však uznať, že pre staršiu mládež mohol byť pobavením a spestrením, nebolo to zlé, malo to svoje čaro.(2.9.2012)

 • verbst
  ****

  Bál jsem se. A po tomhle vždycky ještě víc...(15.1.2008)

 • blackrain
  ***

  Dobrá otázka. A co vy, bojíte se tmy? Já se tmy nebojím. Jen se ve tmě špatně orientuju a to mě někdy děsí. Moje představivost taky pracuje ve tmě jinak. Nicméně, na hřbitov by mě v noci nikdo nedostal ani za zlaté prase. Některé příběhy byly dobré, jiné byly špatné, trošku jako na houpačce. Mimochodem, neměla jsem tušení, že seriál je z Kanady.(12.3.2009)

<< předchozí 1 2 3 4