Stvořeni pro lásku

ห้วงรักอารมณ์เสน่หา

Stvorení pre lásku

Romantický / Drama / Poetický

Hong Kong / Francie / Thajsko, 2000, 98 min

Siempre que te pregunto.. Que, cuándo, cómo y dónde.. Tú siempre me respondes.. Quizás, quizás, quizás.. Y así pasan los días.. Y yo, desesperando.. Y tú, tú contestando.. Quizás, quizás, quizás.. Estás perdiendo el tiempo.. Pensando, pensando.. Por lo que más tú quieras.. Hasta cuándo? Hasta cuándo?.. Y así pasan los días.. Y yo, desesperando.. Y tú, tú contestando.. Quizás, quizás, quizás.. .. vždy keď sa ťa opýtam..čo, kedy, ako a kde..odpovieš mi..možno, možno, možno..a tak nám plynú dni..a ja si zúfam..a ty opakuješ..možno, možno, možno.. film ako pieseň..o "možnom", ale neuskutočnenom a predsa skutočnejšom než skutočné..a celé je to neskutočne krásna rumba..(18.7.2007)

Nevím co mám hodnotit. Kar-Wai Wong je mistr stylizace, atmosféry a krásy pohledu kamery. Bohužel příběhově hraje v tomto díle druhé housle a z nudného a zdlouhavého příběhu chce dostat něco více, ale to se nedaří. Příběh opravdu je spíše pozadí, pro Kar-Waiovi kvality. Je to velká škoda, velké očekávání se vytratilo a toto místo zaujalo zklamání. Jediné co mi utkvělo v paměti... Je to neklidná chvíle. Sklonila hlavu dolů, aby mu dala šanci přiblížit se. Ale on nemohl, z nedostatku odvahy,ona se otočila a odchází...(26.8.2005)

Paráda. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem se do toho filmu dostal, ale když se mi to podařilo, vznášel jsem se na vlně spokojenosti. To, co tento snímek povyšuje na vyjímečný, je nádherná hudba. Něco takového se ve filmu jen tak neslyší. Pokaždé, když Wong nahodil zpomalené záběry a zazněly první tóny té překrásné ústřední melodie, měl jsem pocit, že lepší filmovou hudbu už snad nikdo nikdy nesloží.(25.1.2010)

Krásně natočený poetický příběh vyšeptaný do díry v chrámové zdi. Vizuální schránka jako chrám, ukrývající pod povrchem erupce emocí, které se na povrch dostanou jen jako lehké záchvěvy. Mistrovsky zrežírované a s dokonalým soundtrackem. Ne náhodou si Tom Ford k Single Manovi přizval Shigeru Umebayashiho.(16.6.2013)

Lyrický film o lásce, která nemůže být uskutečněna, a tak je znázorněna pouze pohledy, letmými dotyky a náhodným se míjením v chodbě, skutečně s minimem fyzického kontaktu. A jak nám film ukazuje, vážně to funguje, přestože je to hodně nezvyklé. Stejně tak zajímavá byla kamera, soustředící se na hlavní dvě postavy a na detaily kolem nich, a přitom v některých případech naopak vynechávala přímý pohled do obličeje člověka, se kterým je veden dialog. Přiznávám, že jsem byla celým filmem hodně překvapena, ale bohužel, faktem také zůstává, že ne všichni lidé jsou na takovou lyriku ve filmu zvyklí, kvůli její nedějovosti. V mém případě jde navíc i o to, že jsem film sledovala pozdě večer, což není zrovna ideální vzhledem k tomu, že vyžaduje poměrně velkou soustředěnost. Tohle sice může být trochu odrazující, ale já osobně jsem nakonec ráda, že jsem In the Mood for Love viděla, protože takových jedinečných filmů není moc. ~(4,2)~(21.3.2010)

• - Pan Chow bydlí později v hotelu na pokoji s číslem 2046, což je zároveň název jednoho z dalších filmů Kar-wai Wonga. (Nosdrolomo)

• - Maggie Cheung se v každém záběru objeví v jiných, většinou květovaných šatech stejného střihu. Celkem jich pro film bylo vyrobeno 46, ale ne všechny se dostaly do finálního sestřihu. (Morien)

• - Maggie Cheung strávila líčením a česáním denně pět hodin. (Morien)