• Kanada

• Itálie

Freddy proti Jasonovi

Horor / Thriller

USA / Kanada / Itálie, 2003, 97 min

V žádném případě se to nedá brát jako horor (i když, několik náznaků hororové atmosféry tu je), ale hlavně je to komedie a to celkem slušná. Většina lidí to koupí celkem směšně, souboje Jasona a Freddyho jsou udělané celkem dobře, ale tak, že se tomu nejde negebit (což asi bylo myšleno). Prostě dobrá komedie.(29.3.2006)

Nápad dát dohromady tyhle dva výtečný killery let osmdesátých je určitě znamenitej. No se zpracováním už tak spokojenej nejsem. Je tu spousta nesmyslů při kterých se fanoušek znalý sérií Friday13th a Nightmare chytá za hlavu. Na druhou stranu zase pár slušných masakrů. Nejpovedenější je určitě Jasonova akce na technoparty v kukuřičném poli. Plus samozřejmě závěrečný souboj který nakonec ve finále vyznívá jako remíza což je asi spravedlivé i když toho magora v hokejový masce mám radši a moc jsem mu fandil aby vyhrál.60%(12.10.2014)

Freedie ze série Nočních můr se na ulici potkal s Jasonem z Pátka 13náctého. Obě série v úpadku. A tenhle film jako poslední možná záchrana obou legend funguje velmi dobře a nabízí možnost, jak pokračovat zajímavějším způsobem ve starých známých příbězích. Crossover obou slavných postav i díky Ronny Yuovi dopadl velmi dobře, což překvapí nejednoho fanouška hororů. Freedie je vynikající a noční můry promyšlené. Žádné hluboké významy tu nenajdete, ale krve tu je docela dost!! :)) Krom obou postav potěší i mladá (a vnadná) hlavní postava a jen doufám, že příště se k oběma klukům z 80sátek přidá další legenda...(19.6.2004)

Tajné prianie sa stalo skutočnosťou, dočkali sme sa. Sú tu, hrdinovia nášho detstva, naše idoly, tí, ktorým sme sa vždy chceli vyrovnať, tí, ktorých stopy krvi sme chceli nasledovať. Hrdinovia, ktorí sa nám nikdy neobrátili chrbtom - práve naopak. Sú späť a spolu. Krajší odchod zo scény sme si ani nemohli priať. Teda mohli, aj keď scenár prekvapivo poskytuje originálny príbeh, jeho prevedenie do hávu akčného hororu je už o poznanie horšie. Digitálne efekty sú vyslovene otrasné a akcia je tu na úkor atmosféry. Tá z Elm Street je tvorená starou kotolňou a striedajúcimi sa farebnými filtrami a po fantazijnej atmosfére dielov 3-5 niet ani stopy. Kemp Crystal Lake dopadol o poznanie lepšie, ale aj tu by to chcelo ubrať z digibordelu. Ale zase bol rok 2003, slasher bol de facto mŕtvy, diely 8-10 Piatku 13 a šestka Elm Street boli mizerné, takže je to tak či tak vlastne malý zázrak.(29.5.2007)

Freddyho dlouhé, ostré nože, pruhovaný svetr a elegantní, nezbytný klobouk, versus Jasonova dlouhá mačeta, hutné "botasky", otrhané hadry a kultovní hokejová maska. Už jen výskyt těchto dvou legendárních hororových ikon proti sobě v jednom filmu, může být pro hororové fanoušky a osoby se zálibou v těchto postavách, jevem nadmíru lákavým a líbivým. Film je klasicky diváckým hitem, určeným především pro osoby mladistvé. To především díky osvědčenému schématu. Parta mladých lidí, užívajících si drogy, trávu, alkohol a sex, se dostává do krvavého objetí postav, o nichž musí zjistit, co jsou zač a jak je poslat zpět, odkud přišly. Film je namíchán s komedií, avšak ještě docela v únosných mezích. Řemeslně je zvládnut velmi slušně. Nabitý akcí, dobrými scénami, i humorem. Kupříkladu Freddy alias stonožka a jeho vodní dýmka, nebo Jason a vyhulující borci kdesi v poli. Závěrečný souboj mezi chlapíkem z Elm Street a týpkem od Křišťálového jezera je zdařilý a taktéž poměrně dost brutální a krvavý. Freddy vs. Jason je průměrný, prvoplánově řeznický, místy možná i lehce uvalený. Ale i přes to všechno, já jsem se bavila a líbilo se mi to.(20.8.2010)

• - Spoiler: Záblesky upálení Freddyho Kruegera (Robert Englund) ze začátku filmu jsou prvními záběry usmrcení této postavy v celé sérii. (S.W.A.T)

• - Ken Kirzinger hrál Jasona už podruhé. (JasonIX)

• - Hneď počas prvého víkendu zarobili Freddy a Jason vo svojom prvom spoločnom filme skoro 36 a pol milióna dolárov, pričom tento zárobok je vyšší ako celkové severoamerické zisky ich posledných samostatných výstupov na filmových plátnach. (2-Xtreme)