• Kanada

• Itálie

Freddy proti Jasonovi

Horor / Thriller

USA / Kanada / Itálie, 2003, 97 min

When the son of a hundred maniacs battles an unstoppable killing machine... Hovád Freddy versus hovád Jason! Někdo jako já nemůže odolat, ale je pravda že objektivním pohledem to mohlo být lepší. Jako krizovou vidím asi půlhodinu ve středu filmu kdy se nic pořádnýho neděje, to znamená málo krve:) Asi takhle, pod názvem Freddy vs. Jason by měla být rubačka od začátku do konce, s desítkama mrtvých puberťáků a nakonec nářezovym soubojem těch dvou prasat. Ale puberťáků je mrtvá jen tak desítka a souboj těch dvou prasat není až tak dechberoucí. Ale jo, většinou prdel a celkem brutální smrti v čele s úvodním Jasonovým přibitím holky mačetou na strom (což vypadá skvěle) a Jasonovým složením (doslova i s postelí) jednoho nesympatickýho burana. Do toho Freddy hází svoje typický hlášky, takže žádný zklamání nepřichází v úvahu. (P.S. viděno poté 2018 a sakra, ten dojem prudce klesl)(22.3.2006)

Nápaditá, humorná (chvilkama až moc) pocta oběma sériím. Jsem fanda zpomalených záběru, ale tady mi ty zpomalené nebo spíš sekané, vyloženě vadily. Taky bych asi ubral těch lítacích scén, kde těla lítaj desítky metrů, ale jinak parádní, akční, rocková jízda. Chtěl bych mít tolik životů, jak tihle chlapíci :D "Toho brankáře muselo něco nasrat!" 71%(24.10.2011)

Skvělá myšlenka přivedená téměř k dokonalosti. Setkání dvou legend na bitevním poli, kde všude kolem pobíhají vystrašený teenagerové, teče spoustu krve a Freddy neskutečně hlásí. V podstatě akční film s nádechem hororu, s velikym množstvim lekaček - takže volume doprava! - a komedie. Jason je řezník a když je na scéně, tak to jsou jatka. A když si to na konci ti dva rozdaj, tak to je doslova epický. A taky musim pochválit skvělý efekty. Jinak tady jde kritika stranou - popkorn, pivko a jedem.(17.8.2011)

Soundtrack Graeme Revell: 1. How Can I Live - Ill Nino [3:18] ,2. When Darkness Falls - Killswitch Engage [4:02] ,3. Beginning of the End - Spineshank [3:32] ,4. Sun Doesn't Rise - Mushroomhead [3:16] ,5. Condemned Until Rebirth - Hatebreed [2:07] ,6. Snap - Slipknot [2:42] ,7. Army of Me - Chimaira [4:21] ,8. The After Dinner Payback - From Autumn to Ashes [2:50] ,9. Leech - Sevendust [4:30] ,10. Bombshell - Powerman 5000 [3:14] ,11. Welcome to the Strange - Murderdolls [4:19] ,12. Out of My Way - Seether [3:51] ,13. Inside the Cynic - Stone Sour [3:23] ,14. Swinging the Dead - Devildriver [3:38] ,15. The Waste - Sepultura/Mike Patton [3:39] ,16. Middle of Nowhere - The Blank Theory [4:05] ,17. Ether - Nothingface [3:43] ,18. Trigger - In Flames [4:56] ,19. 11th Hour - Lamb of God [3:44] ,20. Electrocute (We Were) - Type O Negative [6:49],(3.6.2011)

Ronny Yu, který se už jednou úspěšně postaral o ressurection upadající hororové série svou zdařilou CHUCKYHO NEVĚSTOU, si ve FREDDY VS. JASON vzal do parády série hned dvě, navíc nepoměrně populárnější. Narozdíl od podobného crossoveru VETŘELCI VS. PREDÁTOR Paula Andersona, který divákům předložil jen sterilně natočený seznam tradičních prvků obou sérií, Yu dokázal vytvořit svěží a zábavnou syntézu, která je příjemnou satisfakcí pro fanoušky a má na to přitáhnout i nějaké nové.(26.5.2005)

• - Katharine Isabelle měla původně hrát postavu Jenny, zatímco Lauren Lee Smith roli Gibb. (Stocki)

• - Sympatický herec Jason Ritter a jeho pôvabná kolegyňa Monica Keena o filme povedali:
    Jason: V základe je našou úlohou...
    Monica: …utiecť a prežiť…
    Jason: ...a to aj keď prežiť znamená postaviť sa zlým chlapíkom zoči voči, lebo ak to má byť jediná šanca, musíte to spraviť…
    Monica: …v tomto filme sú odlišné postavy, ktoré robia odlišné veci preto, aby prežili. Moja postava sa nebojí pred nimi zastať a snažiť sa ich zabiť, čo je celkom zábavné, lebo som útle malé dievča a oni sú obrovskí chlapi.“ (2-Xtreme)

• - Jedenáctý film, kde se děj točí kolem Jasona Voorheese, má nejvyšší rozpočet z celé série, která čítá “prozatím“ dvanáct filmů. Rozpočet činil 25 miliónů dolarů, celosvětově se pak snímku podařilo vydělat bezmála 115 miliónů dolarů. (Stocki)