• Kanada

Freddy proti Jasonovi

Horor / Thriller

USA / Kanada / Itálie, 2003, 97 min

• Mr.Apache

Občas až překvapivě zábavný horrorový crossover spolehlivě kazí přemíra politické korektnosti. Protikuřácká agitka je divákovi naservírována hned na začátku, a v souladu s dobovou antipedofilní hysterií dojde i na překrucování historie Freddyho zločineckých aktivit. Škoda! Nebýt těchto trapných skvrn, možná bych i chválil, neb Freddy je tu vskutku ve formě již dávno nevídané.(24.11.2013)

Rozhodně tak zábavný, kolik nabízí jeho potenciál, brázdí si to tenhle gore-crossover ve vražedném tempu krvavými splašky někam do nitra divácké staré školy a bez ochrnutí zbytečnými vysvětlovačkami nabírá sympatický směr k vrstvě moderního a tučného popcornu. Zbylo místo na příjemně úchylný humor, tuny nadsázky a sympatické pomrkávání na ty co vědí. Přiznávám, že 4* je hodnocení mírně subjektivní, ale nemohu opomenout svrbění konečků prstů a neskutečnou vnitřní radost, kterou jsem zažíval při finální bitce za mohutného vřískání kytar Machine Head, Ill Nino a Spineshank. Nevím, jestli se mi podobné přání ještě někdy splní(26.11.2003)

Nápaditá, humorná (chvilkama až moc) pocta oběma sériím. Jsem fanda zpomalených záběru, ale tady mi ty zpomalené nebo spíš sekané, vyloženě vadily. Taky bych asi ubral těch lítacích scén, kde těla lítaj desítky metrů, ale jinak parádní, akční, rocková jízda. Chtěl bych mít tolik životů, jak tihle chlapíci :D "Toho brankáře muselo něco nasrat!" 71%(24.10.2011)

Tento film se mi zaryje do paměti kvůli hláškám ve kterých tento film plave. Nejlepší hlášky chrlí Freddy:"postarám se o tu svini","to je žraso,tmavý maso","tenhle ksichtík by mohla milovat jen tvá matka hahaha no jo","teď je čas zlobivého pejska uspat","můžu já za to, že ta děvka je po smrti"a následně zamává s její rukou,"tohle jsou moje děti,vrať se kam patříš","vždycky jsem měl slabost pro děvky tady z toho domu"."vítej v mém světě,děvko","myslíš že jseš chytrá co děvko","no jasně,všichni jste zapomněli,proto už se tu nikdo nebál,a tak jsem nechal Jasona aby pro mě zabíjel a osvěžil vám paměť,ale on teď už nepřestane ten hokejista",chci abys po mě poslal malou zprávičku nic víc""já to neudělám""tak ji budu muset poslat já sám že ano".(14.5.2006)

Kto bol cely cas dobry, posluchal, mal dobre znamky...a tak..zasluzi si FREDDYHOOOO! kto bol este lepsi...dostane JASONAAAA! a ten,kto je skvely, ma nacuvaci pristroj,takze pocuje VSETKO a znamky ma skvele,lebo jeho tatko je riaditelom, dostane FREDDY vs. JASON !!! welcome to the HELL meine Freunde. Dufam,ze sa budete bavit...ak nie skoncite ako jedna z obeti...(16.3.2004)

• - Ronny Yu pôvodne odmietol pozíciu režiséra, pretože scenár neindikoval, kto vo filme vyhral. Prácu prijal až potom, čo ho producent Robert Shaye ubezpečil, že toto rozhodnutie môže urobiť sám. (Nekrofil)

• - Sympatický herec Jason Ritter a jeho pôvabná kolegyňa Monica Keena o filme povedali:
    Jason: V základe je našou úlohou...
    Monica: …utiecť a prežiť…
    Jason: ...a to aj keď prežiť znamená postaviť sa zlým chlapíkom zoči voči, lebo ak to má byť jediná šanca, musíte to spraviť…
    Monica: …v tomto filme sú odlišné postavy, ktoré robia odlišné veci preto, aby prežili. Moja postava sa nebojí pred nimi zastať a snažiť sa ich zabiť, čo je celkom zábavné, lebo som útle malé dievča a oni sú obrovskí chlapi.“ (2-Xtreme)

• - První premiéra proběhla v Americe 13. srpna 2003, třináctého byla ale tentokráte středa. (Stocki)