• Kanada

• Itálie

Freddy proti Jasonovi

Horor / Thriller

USA / Kanada / Itálie, 2003, 97 min

Hustá atmosféra, brutálne vraždy, drsný humor. Prekvapivo dobré prepojenie dvoch sérii, dvoch štýlov, dvoch zabijakov. Béčko ako hrom. Jason väčšinu filmu jednoznačne zaostáva (o to viac sa o ňom kecá), ale finálny suboj je super z oboch strán. Scenár krásne vystihol obe série a aj nevedomému divákovi všetko pekne vysvetlí. Prelínanie sna a skutočnosti je tak domiešané a nelogické, že divák veľmi skoro pochopí, že tu sa myslieť neoplatí. Len škoda, že sa vytratila tá zábavná stupidita posledných Jasonoviek... Ale to je možno aj dobre...(9.3.2006)

• Gilmour93

Rozverný troud-pederast v pruhovaném svetříku a znetvořený gólman, co se při oblevě kdysi propadl brankovištěm, svedení dohromady za účelem finančního obohacení. Jinými slovy, dvě slasherové ikony oblečeny do fraku teenager horrorů ala Vřískot a ten frak je rozežrán moly nudy a debilního komična až do podoby tzv. nových šatů císaře Ronnyho Yua. Jedna hvězda navíc za jakžtakž dynamický konec, netaktní hlášky kotelníka Kruegera a hlavně za to, že se ta dvojka na konci nepotkala v pekle s Pinheadem a Zdeňou Troškou v rozepnuté rozhalence. Upřímně, crossover Honza Zeman vs. Anna Holubová by mě vyděsil mnohem víc..(18.2.2013)

Konečně se New Line cinema podařilo to, co se plánovalo od sedmého dílu, tedy svést dohromady dvě největší slasherové ikony. Možná je scénář trochu divočejěí a Ronny Yu dává jasně najevo, že není horrorář ale akční režisér, ale funguje to. A funguje to kurevsky dobře. Trochu zamrzí trapný protikuřácký džihád v úvodu, ale celé to propojení má svým způsobem logiku a i když se mi inovace u fungujících postav příliš nelíbí, ztvárnění Jasona mě naprosto dostalo. Tleskám Ronnymu, zase (po Bride of Chucky) to dokázal.(13.1.2004)

• MM_Ramone

Freddy Krueger má problém. Zabudlo sa na neho. Už sa ho nikto nebojí. Stratil svoju moc nad teenagermi. Preto sa rozhodne vstúpiť do snov nesmrteľného vraždiaceho maniaka Jason Voorheesa. Prostredníctvom neho znova rozpúta teror na Elm Street. Lenže keď sa takýto dvaja kohúti stretnú na tak malom dvore zakrátko vznikne medzi nimi konflikt. "Freddy vs. Jason". Tento film je príšerne naivná zlátanina. Som nadšeným fanúšikom pôvodných filmových sérii z osemdesiatých rokov, v ktorým hviezdili títo horroroví borci. Zbožňujem "Nočné Múry" a vždy si rád užijem "Piatok 13th". Ale niektoré skvelé veci jednoducho nejde dať dokopy, lebo z toho vznikne nestráviteľná patlanina. Ako napríklad jesť steak s čokoládovou tortou alebo vidieť Freddyho Kruegera a Jasona Voorheesa v jednom filme. **(24.1.2008)

• Beastmaster4

Oba znám, od každého z nich jsem viděl max. jeden film, ale na tenhle jen tak nezapomenu. Jako komedie dobrý, jako horor špatný a jako thriller...thriller to prostě nebyl ;). Každopádně je to retro vzpomínka na staré horory. Proč ale proboha nemohli nechat aspoň jednoho z nich umřít. Celej film je šaškárna o tom, kdo z dvou hororových velikánů převálcuje toho druhýho...kolem toho všeho pak potoky krve, uřezaný ruce, probodaný těla a pak šíleně trapnej konec jak z pohádky.....Nakonec to vlastně celý nemělo smysl. Ale kupodivu jsem se nenudil, Robert Englund jako Freddy zachraňoval situaci.(30.1.2012)

• - V původním scénáři figurovaly i další postavy a sice Tommy, Jarvis a Kelly. Roli Jarvise měl hrát Jason Bateman, protože se ale scénář ukázal být až moc dlouhý, byly tyto postavy rovněž eliminovány. (Stocki)

• - Robert Englund, alias Freddy Krueger, o nakrúcaní hovorí: „Fanúšikovia o tom hovorili od začiatku, pýtali sa, ako by som obstál v boji s Jasonom a vlastne existuje paralela medzi oboma týmito zloduchmi – majú rovnaké obete, rovnaký cieľ. Do tohto projektu mňa osobne dotiahli asi v roku 1999, očakával som, že z toho bude film v lete 2000, nejaká taká oslava milénia. Ale potom nastali problémy s rozpočtom, ktorý stanovili veľmi vysoko a vymenili aj niekoľkých režisérov.“ (2-Xtreme)

• - Jedenáctý film, kde se děj točí kolem Jasona Voorheese, má nejvyšší rozpočet z celé série, která čítá “prozatím“ dvanáct filmů. Rozpočet činil 25 miliónů dolarů, celosvětově se pak snímku podařilo vydělat bezmála 115 miliónů dolarů. (Stocki)