Křižovatka smrti

The Crossing Guard

USA, 1995, 106 min

Čisté 4 to za mě sice asi nejsou, ale vzhledem k tomu, že zdejší hodnocení ukazuje na brutální nepochopení podstaty filmu a neochoty naslouchat příběhu o pomstě v jiném než akčním, cool a obecně naprogramovaném formátu, tak tu tu čtvrtou přecijen nadhodím. ..Konec je parádní a kdyby takhle končilo víc filmů možná by se hnuly i některé zavedené vzorce chování a přemýšlení o řešení dramatických životních situací.(2.3.2015)

Sean Penn si jako autor vybral netriviální látku, kterou citlivě a civilně přetlumočil do (ne)tradiční story o vině a především o odpuštění, závěrečná katarze je hodně silná a osvobozující...nízké hodnocení křiklavě kontrastuje ke skutečné kvalitě díla a přičítám ho vnějškové neatraktivitě příběhu a nejednoznačnosti postav a vůbec celkové atypičnosti tohoto "divného úletu" talentovaného herce (a režiséra).(16.3.2012)

Odpůrci nikotinu na mě budou asi poněkud naštváni, ale já chci filmy, ve kterých se kouří! No, ne že by to bylo těmi cigaretami, ale v dobách, kdy bojovníci proti tabáku byli ještě v prenatálním stavu, se točily skvělé filmy. Křižovatka smrti, byť zatím sama nedospělec, prokazuje, že jí cigaretový dým také jen prospěl. Zajímavý scénář, strhující herecké výkony a tradičně ďábelský Nicholsonův podhled si zaslouží vyšší hodnocení, než které sklízí u našeho publika. Křižovatka smrti je velice zajímavá studie na téma, které Dostojevský zpracoval 129 let před vznikem tohoto filmu.(28.7.2011)

Malinko nechápu nízké hodnocení 55 %. Možná dřív čtete všechny možné kritiky a pak s nedůvěrou díváte na film. Bohužel tady žádná super kočka, ale drama která umí nevyložit všechny karty hned ! Kde Jack Nicholson hrál líp než ve spousta jiných filmech, kde David Morse hraje fantasticky. Film má chyby, ale je to dobrý film. Drama dvou lidí. 4/5(2.11.2013)

Po dlouhé době opravdu lidský film. Film plný pocitů, který vyžaduje tu až nudnou pomalost. Jinak se citově obalené filmy vyjádřit nedají než takhle utahaně. No já se naštěstí ani nenudil a soucítil jsem se všemi zúčastněnými. Jack Nicholson a David Morse výborní !!! Sean Penn a jeho detajlní kamera také.(21.8.2012)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornských lokalitách San Pedro, Los Angeles a Long Beatch Harbor. (Terva)

• - Sean Penn tento film věnoval svému příteli - básníku a spisovateli Charlesu Bukovskimu. (Terva)