poster

Křižovatka smrti

 • USA

  The Crossing Guard

Drama

USA, 1995, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ledzepfan
  ****

  Čisté 4 to za mě sice asi nejsou, ale vzhledem k tomu, že zdejší hodnocení ukazuje na brutální nepochopení podstaty filmu a neochoty naslouchat příběhu o pomstě v jiném než akčním, cool a obecně naprogramovaném formátu, tak tu tu čtvrtou přecijen nadhodím. ..Konec je parádní a kdyby takhle končilo víc filmů možná by se hnuly i některé zavedené vzorce chování a přemýšlení o řešení dramatických životních situací.(2.3.2015)

 • kobejn
  *****

  Sean Penn si jako autor vybral netriviální látku, kterou citlivě a civilně přetlumočil do (ne)tradiční story o vině a především o odpuštění, závěrečná katarze je hodně silná a osvobozující...nízké hodnocení křiklavě kontrastuje ke skutečné kvalitě díla a přičítám ho vnějškové neatraktivitě příběhu a nejednoznačnosti postav a vůbec celkové atypičnosti tohoto "divného úletu" talentovaného herce (a režiséra).(16.3.2012)

 • Snorlax
  ****

  Odpůrci nikotinu na mě budou asi poněkud naštváni, ale já chci filmy, ve kterých se kouří! No, ne že by to bylo těmi cigaretami, ale v dobách, kdy bojovníci proti tabáku byli ještě v prenatálním stavu, se točily skvělé filmy. Křižovatka smrti, byť zatím sama nedospělec, prokazuje, že jí cigaretový dým také jen prospěl. Zajímavý scénář, strhující herecké výkony a tradičně ďábelský Nicholsonův podhled si zaslouží vyšší hodnocení, než které sklízí u našeho publika. Křižovatka smrti je velice zajímavá studie na téma, které Dostojevský zpracoval 129 let před vznikem tohoto filmu.(28.7.2011)

 • Courtemanche
  ****

  Malinko nechápu nízké hodnocení 55 %. Možná dřív čtete všechny možné kritiky a pak s nedůvěrou díváte na film. Bohužel tady žádná super kočka, ale drama která umí nevyložit všechny karty hned ! Kde Jack Nicholson hrál líp než ve spousta jiných filmech, kde David Morse hraje fantasticky. Film má chyby, ale je to dobrý film. Drama dvou lidí. 4/5(2.11.2013)

 • Brain-D
  ****

  Po dlouhé době opravdu lidský film. Film plný pocitů, který vyžaduje tu až nudnou pomalost. Jinak se citově obalené filmy vyjádřit nedají než takhle utahaně. No já se naštěstí ani nenudil a soucítil jsem se všemi zúčastněnými. Jack Nicholson a David Morse výborní !!! Sean Penn a jeho detajlní kamera také.(21.8.2012)

 • - Natáčení probíhalo v Kalifornských lokalitách San Pedro, Los Angeles a Long Beatch Harbor. (Terva)

 • - Sean Penn tento film věnoval svému příteli - básníku a spisovateli Charlesu Bukovskimu. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace