Křižovatka smrti

The Crossing Guard

USA, 1995, 106 min

The crossing guard má pomalé tempo, ale na rozdiel od režisérovho neskoršieho projektu - Prísahy (2001) - nie je nudný. Penn ako scenárista potvrdil, že má talent na detailné vykreslenie charakterov. Pohral sa so zaujímavou témou, mierne si zafilozofoval o vine, treste a odpúšťaní a v hereckom obsadení stavil na osvedčenú istotu - Nicholsona. Výsledok je príjemný. Nie je to nič svetoborné, skôr taký "malý veľký" film na poobednú depresiu. Ale ako liek to nezaberá.. Skôr naopak.. (čo je v prípade drámy dobrá vizitka)(25.1.2008)

Po dlouhé době opravdu lidský film. Film plný pocitů, který vyžaduje tu až nudnou pomalost. Jinak se citově obalené filmy vyjádřit nedají než takhle utahaně. No já se naštěstí ani nenudil a soucítil jsem se všemi zúčastněnými. Jack Nicholson a David Morse výborní !!! Sean Penn a jeho detajlní kamera také.(21.8.2012)

Malinko nechápu nízké hodnocení 55 %. Možná dřív čtete všechny možné kritiky a pak s nedůvěrou díváte na film. Bohužel tady žádná super kočka, ale drama která umí nevyložit všechny karty hned ! Kde Jack Nicholson hrál líp než ve spousta jiných filmech, kde David Morse hraje fantasticky. Film má chyby, ale je to dobrý film. Drama dvou lidí. 4/5(2.11.2013)

Sean Penn zvolil svůj obvyklý postup pomalého vyprávění, což většinu diváků odradí. Jack Nicholson se svým žraločím úsměvem se do role hodí i když se kdovíjak nepředvádí. Omšelé téma odplaty se dalo pojmout mnohem lépe a neškodilo by kdyby pan režisér přitlačil na pilu. Věřím že na to má, jen nechápu proč si pro své filmy nevolí zajímavější story. "Takže, ty mě nezabiješ?", "Ne přijdu si pro tebe později, snad mezitim najdu ty posraný náboje."(3.9.2008)

V první řadě se mi líbila režie Seana Penna. Jack Nicholson mi místy neseděl, ani nevím proč vlastně, ale David Morse se mi líbil víc. Český dabing není tolik dobrý a ani výběr hudby ve filmu není nejlepší, je zde spousta scén, kam bych přidal smutnou muziku, aby se divák lépe vžil do děje filmu. Příběh je velice dobrý, ale myslím si, že snímek byl na svou dobu příliš velké sousto pro Seana Penna. Chybělo mi tam ještě více zápletek a smutná atmosféra, která by v těchto filmech neměla chybět. Nicméně nelituji toho, že jsem se na tento film podíval a udělal jsem si pěkný večer. Přece jenom jsem se pobavil a určitě se někdy ještě kouknu znovu.(19.3.2015)

• - Sean Penn tento film věnoval svému příteli - básníku a spisovateli Charlesu Bukovskimu. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornských lokalitách San Pedro, Los Angeles a Long Beatch Harbor. (Terva)