3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory ChalupovéVíta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek", pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení. (Aerofilms)

LiVentura

Skvělé! Konečně to někdo na hlas řekl a ukázal! Závěrečná konfrontace uchyla z UL je ale nanejvýš trapná, věřím, že Zákon si ho již podal a bylo to jen zbytečné emocionální rozpoložení autora, Víte, ale přesto děkujeme, děláš společnosti velkou službu!!! ()

paascha

Tyhle upocený šviháky bychom měli chytat a kastrovat...za nikam vedoucí závěr strhávám jednu hvězdu, jinak je to super ()

lamps

Mám nutkání obdivovat tvůrce, kteří se pustili do natolik ambiciózního projektu za nesporně chvályhodným účelem. Zde probíraná témata skutečně nejsou jen problémem, ale relativně žalostným průserem dnešní společnosti, na nějž by se mělo poukazovat. Otázkou je, jestli zrovna takhle násilnou diváckou formou - osobně jsem se celou dobu nemohl zbavit pocitu, že sleduji nahrané divadlo, přestože nepochybuji o tom, že jednak to takhle opravdu chodí a jednak jsem na plátně sledoval skutečné zavrženíhodné lidské kreatury. Problém je v tom, že dokument zůstává přes všechnu deklamovanou autenticitu hrozně manipulativní a tlačí diváka k jednostranné interpretaci každé myšlenky či dialogu v podstatě ještě dříve, než k nim vůbec dojde. Nejdojemnějším výjevem tak má být hovor se slušným dvacetiletým klučinou, který sice nechce nahotinky, ale stejně se baví komunikací s dvanáctiletými dětmi (což mi pořád přijde divné). Ony ty jednotlivé scény i celkové schéma fungují, ale především proto, jak to tvůrci všemi formálními prostředky hrají na diváka, od něhož se automaticky očekává empatie a emocionální účast - a ano, párkrát mě to skoro zvedlo ze židle, ale mnohdy jsem se musel rovněž hlasitě smát nad hlody postav (respektive herců, přičemž zkrátka nevím, u čeho herectví končilo), jelikož ta forma "reaction shots" to po mně přímo vyžadovala. Je to určitě zajímavá a snad i záslužná práce a je dobře, že česká kina plní také někdo jiný než sexuálně rozervaný Langmajer, ale navzdory tomu, že zdejší poselství uznávám, to tvůrcům bohužel tolik nežeru. Velký palec nahoru každopádně za trojici hereček, které to zvládly až neskutečně. 65% ()

filmfanouch

O dokumentu Svět jménem Daliborka se radši moc vypisovat nebudu, protože jsem se kdysi dávno s jistým nejmenovaným známým nad rozborem tohoto filmu pohádal a došlo to tak daleko, že jsme si dali na nějakou dobu v kamarádství pauzu. Shrnul bych to v kostce asi tak, že proti ryzí filmařské stránce toho dokumentu bych vlastně ani nic neměl, fakt, že je ale Svět podle Daliborka strašně teatrální a jeho protagonistou je exot, kterému bych nejradši rozbil držku kdybych neriskoval, že mi jí rozbije spíše on. Pravdou nicméně je, že zbytek tvorby režiséra Víta Klusáka nakoukaný nemám a po zhlédnutí V síti je to dost možná i škoda. I když je faktem, že tento dokument je Klusákův jen z části a spolupracovala na něm Barbora Chalupová a je otázka do jaké míry zde fungoval vliv Klusáka a do jaké míry vliv Chalupové. Vzhledem k Světu podle Daliborka bych si možná dokázal tipnout, to ale dost možná necháme až na potom. Hned ze začátku začnu chválou a to faktem, že jde o velmi zajímavý projekt a cením veškeré zúčastněné, především 3 hlavní aktérky dokumentu Terezu Těžkou, Anežku Pithartovou a Sabinu Dlouhou. Tyhle 3 dámy byly vybrány především kvůli svému mladistvému vzhledu a byli vybrány aby účinkovali jako tři dvanáctileté dívky, které následně s tvůrčím štábem zmapovali konání sexuálních predátorů na internetu. Silná myšlenka, silný projekt a 390 hodin natočeného materiálu při kterém sexuální predátoři ,, holčičky´´ lákají ke svlékání, mají sexuální řeči a lákají k osobnímu setkání. I přes fakt, že je vám ve skutečnosti zhruba 20 let něco strašného a na psychiku náročného. Už proto by se mělo třem hlavním herečkám zatleskat, protože tohle je prostě něco co každý rozchodit nemusí i přes fakt, že jste během natáčení v kontaktu s psychology. Právě co se týče účasti psychologů, sexuologů a právníku mám problém s faktem, že oni samotní nemají V síti zase tolik prostoru. Na jednu stranu to dává smysl, na druhou stranu tím ale podle mně film vyhazuje hodně potenciálně edukativní stránky, která by u podobného tématu jako sexuální obtěžování dětí na internetu měla být důležitá. Je mi jasné, že na takovémto principu pravděpodobně funguje právě verze V síti: Za školou, která je ostříhaná o všechny záběry na rozmazané stopořené penisy a místo toho tři hlavní dívky dávají rady mladým dětem na internetu, ve finále bych se ale možná bez stopořených šroubováků ve filmu V síti obešel. Nebo bych jich tam rozhodně nedával dvacet. I dvě věty je ale větší počet vět než bych chtěl o (cizích) pérech psát. Klíčová je pro mně scéna kdy je řečeno, že všichni sexuální predátoři na internetu nutně nejsou pedofily ale pouhými sexuálními násilníky. Konkrétně mi utkvěla v hlavě věta, že je pedofilů jen málo procent a není přesně zmapováno co je ten zbytek. A právě řešení toho co jsou tyhle neznámá individua zač by byli možná zajímavější, Klusák a Chalupová se ale tímhle příliš nezatěžují a drží se jasně zadaného tématu. Nedá se na to vyloženě nadávat, trochu to ale přeci jen zamrzí. Během 100 minut jsme s hlavními hrdinkami svědky několika způsobů sexuálního obtěžování, vydírání, agresivního vyhrožování či jiných velmi špatných věcí. Funguje to a je z toho člověku patřičně zle. S dívkami často komunikují i lidé, kteří mají doma děti či dokonce vnoučata. Zde bych si dovolil malou odbočku k divákům v sále, kteří se podle mně smáli ve chvílích kdy by se opravdu smát neměli. Neříkám, že se nedá dělat sranda z pedofilie a sám jsem člověk, který sem tam vystrkuje vtipy o farářích a ministrantech, momentů, které bych v tomto filmu označil za reálně vtipné a dávalo by tak smysl, že se diváci smějí ale není mnoho. Svým způsobem demotivující je ta část, kdy se diváci kina smějí koláži stopořených kulek sexuálních internetových úchyláků, byla to ta chvíle kdy jsem si řekl, že je ten film sice dobrý ale reálně jsem uvažoval o opuštění sálu a dokoukání filmu později doma. Vydržel jsem, k odchodu jsem ale skutečně neměl daleko. V síti ve finále vlastně jen řekne, že problém sexuálních predátorů na internetu existuje. Komunikují s nimi, vylákají je ve finále k osobní schůzce a policie ČR si nakonec vyžádá filmařský materiál aby začal stíhání. Nějaké rozebírání původu situace zde ale chybí a mě to přijde trochu škoda. Herečky podstoupili opravdové peklo, projekt byl pečlivě připraven a snaží se svým způsobem o dobrou věc a tedy ukázat mladé generaci, že je něco špatně (a verze Za školou jim pravděpodobně bude vysvětlovat co je špatně ještě o trochu víc), ve finále ale z toho není nic. Jedna konfrontace jednoho úchyláka z Ústí, který komunikoval se všemi třemi herečkami, pracuje na dětských táborech a právě tato konfrontace mi silně připomněla scénu ze Světa podle Daliborka kde Klusák seřval Daliborka za chování v Osvětimi. S finálem dokumentu mám trochu problém, protože to co přišlo přesně před ním by mi jako konec vlastně vyhovovalo víc. V síti prodalo svoje téma, reflektuje problémy, které se na internetu ve spojitosti s dětskými predátory objevuje a zvládá říct co zhruba chtělo. Mám ale pořád problém trochu v tom, že se Klusák a Chalupová snaží jen informovat a nezkusit zákulisí sexuálních predátorů a především zjištění kdo jsou ty neznámé osoby trochu prosvětlit. Ve finále ale povedená dokumentární věc, která rozhodně neurazí a co chtěla říct rozhodně řekla.....viděno v kině: 2x () (méně) (více)

Big Bear

,,A nevadí ti, že je mi 12 ?'' ---- Předně musím upozornit případného diváka, že tento dokument existuje ve dvou verzích. Obě jsou stejné, stejně dlouhé. Jen ve verzi pojmenované V síti 18 + jsou videa obnažených mužů nerozostřená a v plném rozlišení. Já osobně viděl verzi do od 15 let a měl jsem tedy štěstí, že jsem byl ztopořených penisů pedofilů ve FULL HD ušetřen. Ony stačily jen ty rozmazané kontury těch odporných kreatur. Klusák to měl u mně od posledního dokumentu trochu rozlité... Po té, co veřejně ukřižoval nácka Daliborka (který byl hlavně blbem) jsem jeho dokumentární tvorbu přehlížel. Musím ale uznat, že tady opravdu tnul do živého a sám jsem byl zděšen co všechno za úchyláky a v jakém množství se ve virtuálním světě prohání a jak moc jsou jimi mladé a hloupaté dívenky ohroženy. Klusák udělal naprosto dokonalou past, které nadržený pedofil nemohl odolat. Udělal konkurz a vybral tři dospělé ženy, které však vypadaly jako dospívající dívky kolem 12 let. Drobné postavy dokonale dokreslilo líčení a oblečení. každé z ,,dívek'' byl v hale udělán pokojíček a kompletní výbavou dvanáctileté teenagerky... Plyšáci na posteli, obrázky vodovkami na zdech, školní taška u stolu, na polici knihy o Twilight... každé byl založen profil a prakticky ihned se kolem nich začali rojit predátoři... Fakt jsem byl v šoku, protože dotyčným nešlo jen o to ukojit se před mladým teletem, popřípadě chtěním aby také něco ukázalo... řada z pedofilů začala postupně vydírat a někteří se dokonce s dívkami osobně setkali a plánovali společný víkend v hotelu či na chatě... A nevadí ti že je mi dvanáct? ,,Ne, mně to nevadí ! '' zněly odpovědi všech. Bylo super, že Klusák k natáčení přizval sexuoložku, psychologa a právníka. Také bylo super, že dívky měly kodex chování - tedy samy se nesměly nabízet, provokovat atd... měly jen odpovídat a reagovat na predátora. Tím je dokument velmi autentický a nezpochybnitelný. Výsledek je šílený. Většina dnešní omladiny je na sociálních sítích. Řada rodičů respektuje jejich soukromí a neleze jim do mobilů, tabletů, PC... Zároveď ale často vůbec neví co tam dívky dělají. Navíc je to často v období začínající puberty, domácích neshod s rodiči, pocitů osamělosti i počínající sexuality. A na taková mláďata pak čekají tam venku opravdoví dravci. Někteří jim ..jen'' dost brutálně hned od začátku naboří jejich představy o milostném životě. Ti horší je pak při vydírání často přinutí i k sebevraždě nebo mohou na nějakém odlehlém místě ublížit... Jak se tomu bránit? Udělat team školaček napojených na kriminálku a pedofily vyzobávat jednoho po druhém ? To už je jen hašení požáru sklenkou vody. Základ je v rodině a důsledná prevence. Tento dokument se fakt povedl byť vám z něj bude zle. Nemohu jinak než dát za 5 * * * * * ! ()

Nin

Dlouho jsem se filmu vyhýbal, protože mi přišlo, že už mi stejně rozhovory s režisérem a kamarádi všechno podstatného řekli. Bál jsem se, že to bude spíš taková "freak show", která sice v ohromném měřítku poukázala na důležitý problém, ale přeci jen to bude spíš komedie, což mě na tohle téma moc nelákalo. Nakonec ale klobouk dolů - V síti je perfektně natočeným dokumentem. Jsou zde nějaké ty "psycho" a/nebo vtipné okamžiky, ale udělalo na mě dojem, jak jsou většinou nějakým nenásilným způsobem dovysvětlovány a komentovány. Film není zdaleka tolik na efekt, jak by se mohlo podle propagace zdát. Má svou hloubku a rozhodně jde o kvalitní psychologickou sondu. Tomu pomáhají i hlavní tři herečky, které zde nejsou jen tvářičky vypadající na míň let, ale jsou také odvážnými účastnicemi celé té akce, které umí věrohodně zahrát chování a mluvu dvanáctiletých a tím akcentují celou tu strašidelnost a vážnost dané věci. Vynikající snímek. (9/10) ()

Beckett51

Pár výhrad by bylo, hlavně v rámci toho, že se dokument snaží destigmatizovat nějakou problematiku, ale svým způsobem jí z jiný strany zase trochu stigmatizuje (ač nejspíš nevědomě = zaměřuje se jen na dívky - v dokumentu není vůbec zmíněné sexuální zneužívání chlapců, které je úplně stejně reálné - pouze lehce naznačené, ale bohužel ve špatné situaci, kdy to vyzní spíš vtipně a v rámci prevence by to tak u mladších ročníků či méně kriticky přemýšlejících lidí mohlo vyvolat dojem, že kluci v tomhle směru nejsou v ohrožení). V jiném směru nemám moc co vytknout. Skvěle skloubený scény u kterých se dělá člověku fyzicky špatně (hlavně díky mistrně budované hudbě, střihu a kameře) se scénama, kdy se člověk dusí smíchem, fantastická struktura dokumentu a parádní závěr. Pochválit musím i zmínku o tom, že nějakejch 95% oněch predátorů nejsou pedofilové, což v současné době v očích veřejnosti bohužel stále jakási reálná představa, která dělá neskutečnej bordel. Hodnotu v tomhle dokumentu vidím hlavně v tom, že se nejedná pouze o jakési poukázání na problematický fenomén moderní doby, ale i o jakýsi vhled do mysli, a přemýšlení, možná i lehce nakousnutou psychologickou sondu "těch" jedinců za obrazovkou. ()

salahadin

Dokument Víti Klusáka - nachytal nejednoho hnusáka. Já mít doma takhle malou holku - tak jinak bez okolků - chopím se takové reakce - že pánům spadne erekce. No fajn, čekal jsem, že to bude mít větší gule, a tím teď nemyslím chlouby těch pánů. Zkrátka že to Víťa na konci pořádně osolí v rámci konfrontací. Svůj účel dokument splnil, vyvolal diskusi a mně se chtělo v kině blinkat. Ti borci si fakt myslí, že jim pod pupíkem plandá nějakej klenot a mají nutkání ho ukazovat dvanáctkám! Ještě mě napadlo, že v naší malé vesničce žije takový čítankový predátor, jenže tomu je přes 60 a neumí s internetem, tudíž to valí do dvanáctek naživo na vesnických zábavách. Rozdíl mezi ním a predátory z Víťova dokumentu je ten, že náš soused dostane vždycky okamžitě na držku, a to takovým způsobem, že na týden přestane jezdit na kole a chodí do obchodu pro lahváče pěšky. Někdy si říkám, že je škoda, že internet poskytuje možnosti sexpredátorství z klídku domova a v určité míře anonymity. Kdyby tihle borci taky dostali hned přes držku, možná by se jim po páté nakládačce rozsvítilo. A nebo taky ne mno....jsem muž, ale z těch chlapů tady mi bylo fakt blivno. ()

Pilda17

K tomu není co dodat, povinně ukázat všem dětem klidně i v předškolním věku. Dokument, který má smysl a může pomoci dětem uvědomit si, co by se mohlo stát. ()

Disk

Dokument V síti je silně emotivní záležitost. Při sledování jsem měl v různých okamžicích přesně ty emoce, jaké Vít Klusák s Bárou Chalupovou nejspíš očekávali. Byl jsem zhnusený, pak jsem se smál, pak jsem byl dojatý, pak jsem nevěřícně zíral. Jeden z nejkomplexnějších Klusákových počinů, které samotný tvůrce bude jen těžko překonávat. Zásadní dílo současné české dokumentaristiky. 10/10 ()

Cappuccino

Veľmi si cením snahu tvorcov a taktiež ich chválim za nevšedné spracovanie, ale miestami som mal pocit, že si zbytočne robili z témy srandu (dievčatá so smiechom komentujúce ich "nápadníkov", pes ocikávajúci kabát) a inokedy naopak príliš tlačili na pílu (scéna s prvým slušným video callom bola síce úsmevná až dojemná, ale zároveň na mňa pôsobila mierne silene). Pocitu, že filmári kládli malý dôraz na serióznosť témy, som sa nevedel zbaviť taktiež kvôli hlučným divákom v kinosále, ktorí sa neustále smiali aj na záberoch, ktoré určite nemali pôsobiť humorne. V síti stojí za to, odporúčam zájsť do kina, ale ako som už napísal, určité výhrady, bohužiaľ, mám. ()

Allien.9

Těch 5* nedávám ani za atraktivní téma, ani za znepokojivou myšlenku, ale především za profi zpracování. Celý projekt je vymyšlený, připravený i zrealizovaný do nejmenších detailů, ale přesto jsou z něj sem tam cítit i "tak to zkusíme takhle a uvidíme, co z toho vznikne" momenty, což je super. Vytkla bych možná až příliš naivní dotazy Zrzky a Blondýnky, ale jinak klobouk dolů... Po "Českém snu", ze kterého je mi upřímně zle (není nic horšího než nadšení ze zklamání druhého), je "V síti" alespoň částečnou dokumentární (a pro mě i emoční a smysluplnou) kompenzací. ()

HAL

Sledování V Síti mi trochu zkazil fakt že jednu ze slečen už jsem předtím znal z BDSM a Polyamory skupin, viděl fotky z její svatby... a ono se pak hůře věří pedofilie někomu, kdo loudí fotky koziček po čtyřiadvacetileté sexuálně velmi aktivní holce. Takže gratulace Klusákovi k objevení velmi důležitého a přitom automaticky extrémně populárního tématu, ale taky se mohl trochu snažit tam obsadit mladší holky, kterým by se ta dvanáctiletá nevinnost dala víc věřit. O to zrůdněji by pak působilo co jim jejich internetoví nápadníci píší. Jinak tu ukazuje opravdu děsivou sbírku nadržených retardů, o jejichž existenci sice každý kdo aspoň trochu přičichl k internetu ví, ale i tak se těžko představuje jak moc mohou být ti podlidé vylízaní, bezskrupulózní, a svým jednáním vyloženě žebrající o to aby je někdo zavřel. 8/10 ()

Vančura

Pro mě osobně filmová událost roku, srovnatelná s uvedením dokumentu Šmejdi před 7 lety. O filmu jsem se dozvěděl už někdy loni, když sbíral peníze na Hithitu, a ten námět mě od první chvíle neuvěřitelně nadchnul, a celou dobu jsem hltal rozhovory s tvůrci a jakékoli informace o chystaném filmu, na které jsem narazil, a netrpělivě počítal dny do premiéry. V tomto ohledu pak pro mě samotná projekce možná byla malým zklamáním, protože mi přišlo, že si tvůrci maličko vystříleli munici ještě před uvedením do kin a v dokumentu už jsem se moc nového nedozvěděl, a možná kdyby to víc drželi pod pokličkou, a pak s tím nečekaně šli ven, mohla to být větší bomba, ale zase chápu tu (sympatickou) strategii, dostat prostě ten film do povědomí co nejvíce lidí jakýmkoli způsobem. (Navíc pro většinu publika, které o filmu a jeho tématu dosud moc informací nevědělo, podle mě ten film bomba bude, soudě kupříkladu z nefalšovaně šokovaných reakcí ženských divaček za mnou v kině na totálně vyprodané premiéře v Aeru). Možná mě ten film ale překvapil tím, jak je vtipný, místy je to skutečně strašná sranda, a skvěle to odlehčuje to děsivé téma - osobně považuji ty muže, kteří se zde objeví, za naprostý odpad společnosti, a hluboce jimi opovrhuji, a přeju jim, aby je někdo poznal a měli z toho velké problémy. (V tomto ohledu mě možná trochu mrzí, že jejich obličeje byly rozmazané, ale asi by to jinak nešlo kvůli paragrafům; btw. iritují mě názory, které téma filmu bagatelizují nebo které říkají, že tohle tady bylo vždycky a Klusák objevuje Ameriku). Čili za mě obrovský respekt ke Klusákovi a těm třem sympatickým slečnám, a přeju filmu co největší návštěvnost (a hlavně aby se mu povedlo s tím problémem něco udělat). ()

mchnk

Osobně mi přijde verze Za školou daleko smysluplnější a hlavně efektivnější, obzvláště pro cílovou skupinu, jež jsou skutečná dvanáctiletá děvčata. Tam totiž promlouvají všechny tři, mimochodem naprosto bezvadné, protagonistky přímo k divákům, skvěle popisují veškeré nastalé situace a mile, kamarádsky radí co s tím. Hlavně co v žádném případě nedělat. Je tam vlastně vše základní, včetně nechutných videí, ústečáka, který už asi žádný dětský tábor jen tak nezorganizuje a také výborné Terezino vypořádání se s tím vyděračským zmrdem. Tato verze mi přijde jen jako taková jistota návratu investic. Šok to bezpochyby je, kina vyprodána, i když asi každý divák nad 15 let věděl, co od toho čekat. Stejně jako Klusák, který nepochyboval o tom, že mu lidi přijdou nakupovat do neexistujícího supermarketu, že životem zmatený a na hranici svéprávnosti balancující Daliborek bude žvanit nesmysly v Osvětimi a že na tři krásné návnady se chytí ta největší česká internetová lůza, hledající uspokojení všeho druhu. Opět se tedy u Vítka nemohu zbavit dojmu prvoplánovosti, ale i lehce amatérského přístupu, jenž dosahuje vrcholu při konfrontaci zmíněného vedoucího, přičemž tam byly daleko větší svině, jež by byly schopny jakkoli zneužít nevinnou dívku. Přesto určitou nutnost zobrazení tématu dokumentu nelze upřít, i když forma mohla být preciznější, základní pozitivum tedy osobně vidím ve výběru "obětí", to se režisérské dvojici povedlo na výbornou a holky jim vlastně tzv. zachránily kůži. [Kino Citadela] ()

pornogrind

Téma dokumentu je sice silný a rozhodně aktuální, přesto se ale nemůžu ubránit pocitu, že tomu něco chybí. Nevím jestli je to tím že jsem viděl verzi 15+ ale dokument ve mě absolutně nevyvolal žádný emoce, což je podle mě špatně. Za snahu a zviditelnění ožehavýho tématu ale i tak dávám 3 hvězdy. Smutný na tom je ten fakt, že se to dělo, děje a dít bude dál a tenhle dokument na tom nic nezmění. ()

Snorlax

Tomuhle dokumentu bychom mohli vyčítat leccos. Je povrchní, plytký, tlačí na city, je nevyvážený. Jenže! Musí být srozumitelný cílové skupině, tou skutečně není primárně dvanáctiletá dívka, pro tu je určená jiná verze. Cílovou skupinou tohoto filmu je typicky uhoněná matka, která z náročného zaměstnání běží vést domácnost, a otec, který pro uživení rodiny má raději práce rovnou dvě, případně nevesele pracuje na dvanáctihodinové směny. Ani jeden z nich netuší, co jejich dítě dělá na netu. Tenhle dokument přesně splnil úkol, žádné zbytečné žvanění odborníků o tom, co by se mělo změnit v legislativě, jak ničivá taková setkání mohou pro dětskou duši být, ani statistika počtu úchyláků v kyberprostoru. Tři vynikající herečky mimo roli jasně a bez skrupulí zprostředkovávají své emoce. Ze všech mužů, se kterými si herečky chatují, je v dokumentu pouze jeden, který nemá tendence sexuálně atakovat nezletilou dívku. Určitě je to neobjektivní, ale jednoznačně působivé a pomáhá to rozproudit celospolečenskou diskuzi na téma, které před uvedením tohoto dokumentu bylo tabu. A kdyby se režisérskému duu nic jiného nepodařilo dosáhnout, v mých očích mají tímto splněno na 100%. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (více)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (více)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán