Raymonda má každý rád (TV seriál)

Everybody Loves Raymond

Raymonda má každý rád

Komedie

USA, 1996–2005, 77 h 7 min (Minutáž: 210x21–23 min)

Mikel Neiers

Rick Marotta

Ray Romano, Patricia Heaton, Doris Roberts, Brad Garrett, Peter Boyle, Sawyer Sweeten, Sullivan Sweeten, Madylin Sweeten, Bob Odenkirk, Maggie Wheeler, Victor Raider-Wexler, Charles Durning, Kevin James, Robert Culp, Billy Mayo, Elizabeth Bogush, Kristin Bauer van Straten, Tricia O'Kelley, Shailene Woodley, Jon Manfrellotti, Faune Chambers Watkins, Skyler Gisondo, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Tara Karsian, Brian Posehn, Cheryl Hines, Ashley Crow, Katherine Helmond, Christopher T. Wood, Jason Kravits, Don Perry, Chris Elliott, Chelcie Ross, Sam Anderson, Kareem Abdul-Jabbar, Jeff Garlin, Nora Dunn, Mitch Holleman, Monica Horan, Dana Tyler, Jack Betts, Phil Leeds, Geoff Stults, Katarina Witt, Ana Ortiz, Ruben Pla, Dave Attell, Jerry Lambert, Jean Stapleton, John F. O´Donohue, David Garrison, Alex Meneses, Iqbal Theba, Len Lesser, J.G. Hertzler, Amy Aquino, Georgia Engel, Debra Mooney, Senta Moses, Daniel Martine, Tom McGowan, Diana Maria Riva, Ping Wu, Shelley Robertson, Cathy Ladman, Terry Bradshaw, Lance E. Nichols, Steffani Brass, Fred Stoller, Argentina Brunetti, Suzie Plakson, Carmen Filpi, Joel Brooks, Stephanie Erb, Renata Scott, Chip Heller, Craig Anton, Patience Cleveland, Joseph V. Perry, Luck Hari, Joel McKinnon Miller, Greg Lewis, David Byrd, Timmy Deters, Anne Gee Byrd, Julie Dretzin, Mike Batayeh, Carole Gutierrez, David Hunt, Patricia Bethune, Sarah Rush, Jack Axelrod, Rocky McMurray, Christopher Michael Moore, Zach Robinson, Ja'net DuBois, Paul Reubens, Steve Vinovich, Arnetia Walker, Linda Kash, Susan Yeagley, Charles Rahi Chun, Dom Irrera, Jack Blessing, Julie Claire, Richard Marion, Jonathan Chapin, Bunny Levine, Phil Abrams, Rhyon Nicole Brown, Robert Ruth, Meeghan Holaway, Lew Schneider

Stewart Lyons

Scénografie:

Sharon Busse

Kostýmy:

Simon Tuke

Skvělý sitcom, který si po celých devět sezón drží vysoký standard (možná snad vyjma první série). Jeho hlavní zbraní je přitom uvěřitelnost a věrohodnost postav i nastalých situací - jednoduše seriál ze života. Netlačí zbytečně na pilu a produkuje přesně dávkovaný humor. Pochvalu tentokrát zaslouží i český dabing, precizně zvolené hlasy jen umocňují charakteristiky daných postav. Dle mého velmi podhodnocený seriál.(17.9.2008)

Seriál, který zaslouženě patří mezi sitcomovou elitu. To, v čem tolik vyniká, je vážně hodně zlomyslné, ale naprosto věrohodné znázornění určitých prototypů člověka. I když se v seriálu asi nevzhlédnete sami (těžko si připouštět vlastní chyby), mezi partičkou Baronových určitě odhalíte svou všetečnou matku, tvrdohlavého otce, přecitlivělou manželku, frustrovaného bratra, nezbedné děti, nebo manžela "maminčina mazlíčka". Ó ano, vy sami jedním z nich jste, připusťte si to...(13.5.2007)

Jak léta běží, občas něco zapadne. Za gauč, pod postel, do koše, mimo vysílání. Zapomene se na to a nikomu to nechybí. Zejména často proto, že se za léta objeví věci lepší. A když se člověk s onou věcí po letech shledá, je jiný člověk. A i když si kdysi myslel, jak je ta věc sebedůležitá, není. Takže hlavně děkuji tomuhle seriálu za to, že nakopnul kariéru hercům a herečkám, které jsem pak rád vídal jinde, jmenovitě z těch hlavních Patricia Heaton, Doris Roberts a Brad Garrett.(27.4.2018)

Tento seriál jsem si ihned oblíbil díky jeho jedinečnému humoru. Každodenní rozepře matky Marie, hlavního hrdiny Raymonda, s jeho ženou Debrou jsou dobrou ukázkou problémů mezi tchýní a snachou. Nakonec bývá do sporů nechtěně zapleten i celý zbytek Raymondovy rodiny (jeho starší bratr Robert, otec Frank), který bydlí hned naproti přes ulici. U manželů jsou na návštěvě denně a to vede k často banálním konfliktům.(10.3.2010)

Výborný sitcom, častokrát vystihuje s naprostým nadhledem situace běžného života a vtipným způsobem z nich těží. Vzhledem k počtu dílů, je až překvapující že si kvalitu udržel po celou dobu. Samozřejmě že některé díly jsou slabší, ale těch moc není. U tohoto sitcomu jsem se hodněkrát nasmál, opravdu od srdce....(21.5.2016)

• - Podle Raye Romana získala Patricia Heaton roli Debry proto, že byla na konkurzu jediná ochotná ho políbit na rty. (Tom Riddle)

• - Ve třetím díle šesté řady je Frank (Peter Boyle) převlečený za Frankensteina. Peter Boyle si zahrál Frankensteina i ve filmu Mela Brookse Mladý Frankenstein (1974). (Tom Riddle)

• - Nejoblíbenější film Franka je Generál Patton (1970). (Tom Riddle)