Raymonda má každý rád (TV seriál)

Everybody Loves Raymond

Raymonda má každý rád

Komedie

USA, 1996–2005, 77 h 7 min (Minutáž: 21–44 min)

Mikel Neiers

Rick Marotta

Ray Romano, Patricia Heaton, Doris Roberts, Brad Garrett, Peter Boyle, Sawyer Sweeten, Sullivan Sweeten, Madylin Sweeten, Bob Odenkirk, Maggie Wheeler, Victor Raider-Wexler, Charles Durning, Kevin James, Robert Culp, Billy Mayo, Elizabeth Bogush, Kristin Bauer van Straten, Tricia O'Kelley, Shailene Woodley, Jon Manfrellotti, Faune Chambers Watkins, Skyler Gisondo, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Tara Karsian, Brian Posehn, Cheryl Hines, Ashley Crow, Katherine Helmond, Christopher T. Wood, Jason Kravits, Don Perry, Chris Elliott, Chelcie Ross, Sam Anderson, Kareem Abdul-Jabbar, Jeff Garlin, Nora Dunn, Mitch Holleman, Monica Horan, Dana Tyler, Jack Betts, Phil Leeds, Geoff Stults, Katarina Witt, Ana Ortiz, Ruben Pla, Dave Attell, Jerry Lambert, Jean Stapleton, John F. O´Donohue, David Garrison, Alex Meneses, Iqbal Theba, Len Lesser, J.G. Hertzler, Amy Aquino, Georgia Engel, Debra Mooney, Senta Moses, Daniel Martine, Tom McGowan, Diana Maria Riva, Ping Wu, Shelley Robertson, Cathy Ladman, Terry Bradshaw, Lance E. Nichols, Steffani Brass, Fred Stoller, Argentina Brunetti, Suzie Plakson, Carmen Filpi, Joel Brooks, Stephanie Erb, Renata Scott, Chip Heller, Craig Anton, Patience Cleveland, Joseph V. Perry, Luck Hari, Joel McKinnon Miller, Greg Lewis, David Byrd, Timmy Deters, Anne Gee Byrd, Julie Dretzin, Mike Batayeh, Carole Gutierrez, David Hunt, Patricia Bethune, Sarah Rush, Jack Axelrod, Rocky McMurray, Christopher Michael Moore, Zach Robinson, Ja'net DuBois, Paul Reubens, Steve Vinovich, Arnetia Walker, Linda Kash, Susan Yeagley, Charles Rahi Chun, Dom Irrera, Jack Blessing, Julie Claire, Richard Marion, Jonathan Chapin, Bunny Levine, Phil Abrams, Rhyon Nicole Brown, Robert Ruth, Meeghan Holaway, Lew Schneider, Emy Coligado, Pearl Shear

Stewart Lyons

Scénografie:

Sharon Busse

Kostýmy:

Simon Tuke

Každý díl je o nějakém tématu, které člověk zažívá dnes a denně , ale jsou tam prostě chvíle, ve kterých je trapné ticho a vy můžete čekat, že postavy začnou jednat. Nejvíce se mi líbil díl, ve kterém psal Raymond na nečisto nekrolog pro svého otce a co z toho vzniklo by fakt vymyslel jen sám život.(26.2.2009)

Výborný sitcom, častokrát vystihuje s naprostým nadhledem situace běžného života a vtipným způsobem z nich těží. Vzhledem k počtu dílů, je až překvapující že si kvalitu udržel po celou dobu. Samozřejmě že některé díly jsou slabší, ale těch moc není. U tohoto sitcomu jsem se hodněkrát nasmál, opravdu od srdce....(21.5.2016)

Vlastně sitcomy nesnáším. Tenhle je jediný na který se nejen dokážu dívat, ale výborně se bavím. Pokud by mi bylo "náct", třeba bych to tak neviděl, ale, poučen svými rodinnými zážitky, ho velice oceňuji. Svou kvalitu si drží napříč řadami a po čase se klidně mohu podívat znovu. Jednoznačně doporučuji!(31.12.2016)

Seriál, který zaslouženě patří mezi sitcomovou elitu. To, v čem tolik vyniká, je vážně hodně zlomyslné, ale naprosto věrohodné znázornění určitých prototypů člověka. I když se v seriálu asi nevzhlédnete sami (těžko si připouštět vlastní chyby), mezi partičkou Baronových určitě odhalíte svou všetečnou matku, tvrdohlavého otce, přecitlivělou manželku, frustrovaného bratra, nezbedné děti, nebo manžela "maminčina mazlíčka". Ó ano, vy sami jedním z nich jste, připusťte si to...(13.5.2007)

• cyright

Seriál s největší koncentrací nesympatických herců na metr čtverečný. Vážně, nemůžu si pomoci! Mám pocit, že mi někdo vlzezl do hlavy a zjistil, z jakých herců mi naskakuje husí kůže. Potom pečlivě posbíral po celé šíré Americe ty nejhorší exempláře jen proto, aby mi je všechny naráz VMETL DO KSICHTU! :-)(28.4.2009)

• - Pro roli Debry se nakonec rozhodovalo mezi Patricií Heaton a Jane Sibbett. Televize CBS chtěla Jane Sibbett, ale Ray Romano a ostatní producenti seriálu preferovali Patricii Heaton. (Tom Riddle)

• - Podle Raye Romana získala Patricia Heaton roli Debry proto, že byla na konkurzu jediná ochotná ho políbit na rty. (Tom Riddle)

• - Nejoblíbenější film Franka je Generál Patton (1970). (Tom Riddle)