Raymonda má každý rád (TV seriál)

Everybody Loves Raymond

Raymonda má každý rád

Komedie

USA, 1996–2005, 77 h 7 min (Minutáž: 21–44 min)

Tvůrci:

Phil Rosenthal

Rick Marotta

Ray Romano, Patricia Heaton, Doris Roberts, Brad Garrett, Peter Boyle, Sawyer Sweeten, Sullivan Sweeten, Madylin Sweeten, Bob Odenkirk, Maggie Wheeler, Victor Raider-Wexler, Charles Durning, Kevin James, Robert Culp, Billy Mayo, Elizabeth Bogush, Kristin Bauer van Straten, Tricia O'Kelley, Shailene Woodley, Jon Manfrellotti, Faune Chambers Watkins, Skyler Gisondo, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Tara Karsian, Brian Posehn, Cheryl Hines, Ashley Crow, Katherine Helmond, Christopher T. Wood, Jason Kravits, Don Perry, Chris Elliott, Chelcie Ross, Sam Anderson, Kareem Abdul-Jabbar, Jeff Garlin, Nora Dunn, Mitch Holleman, Monica Horan, Dana Tyler, Jack Betts, Phil Leeds, Geoff Stults, Katarina Witt, Ana Ortiz, Ruben Pla, Dave Attell, Jerry Lambert, Jean Stapleton, John F. O'Donohue, David Garrison, Alex Meneses, Iqbal Theba, Len Lesser, J.G. Hertzler, Amy Aquino, Georgia Engel, Debra Mooney, Senta Moses, Daniel Martine, Tom McGowan, Diana Maria Riva, Ping Wu, Shelley Robertson, Cathy Ladman, Terry Bradshaw, Lance E. Nichols, Steffani Brass, Fred Stoller, Argentina Brunetti, Suzie Plakson, Carmen Filpi, Joel Brooks, Stephanie Erb, Renata Scott, Chip Heller, Craig Anton, Patience Cleveland, Joseph V. Perry, Luck Hari, Joel McKinnon Miller, Greg Lewis, David Byrd, Timmy Deters, Anne Gee Byrd, Julie Dretzin, Mike Batayeh, Carole Gutierrez, David Hunt, Patricia Bethune, Sarah Rush, Jack Axelrod, Rocky McMurray, Christopher Michael Moore, Zach Robinson, Ja'net DuBois, Paul Reubens, Steve Vinovich, Arnetia Walker, Linda Kash, Susan Yeagley, Charles Rahi Chun, Dom Irrera, Jack Blessing, Julie Claire, Richard Marion, Jonathan Chapin, Bunny Levine, Phil Abrams, Rhyon Nicole Brown, Robert Ruth, Meeghan Holaway, Lew Schneider, Emy Coligado, Pearl Shear, Dan Kinsella, Donna Cooper, Brooks Almy, Patricia Place, Aaron D. Spears, Alex Solowitz, Scotty Leavenworth, Emiliano Díez, Bob Joles, Tinsley Grimes, Michelle Beauchamp, Hunter Grey
  • cyright

Seriál s největší koncentrací nesympatických herců na metr čtverečný. Vážně, nemůžu si pomoci! Mám pocit, že mi někdo vlzezl do hlavy a zjistil, z jakých herců mi naskakuje husí kůže. Potom pečlivě posbíral po celé šíré Americe ty nejhorší exempláře jen proto, aby mi je všechny naráz VMETL DO KSICHTU! :-)(28.4.2009)

Skvělý sitcom, který si po celých devět sezón drží vysoký standard (možná snad vyjma první série). Jeho hlavní zbraní je přitom uvěřitelnost a věrohodnost postav i nastalých situací - jednoduše seriál ze života. Netlačí zbytečně na pilu a produkuje přesně dávkovaný humor. Pochvalu tentokrát zaslouží i český dabing, precizně zvolené hlasy jen umocňují charakteristiky daných postav. Dle mého velmi podhodnocený seriál.(17.9.2008)

• MM_Ramone

Nie každý má rád Raymonda! Tohto večne ukrivdeného a umrnčaného mamičkynho maznáčika ja veru zrovna dva krát nemusím. Tiež nemám rád tú jeho krpatú manželku, jeho zrejme dementné deti, otravných rodičov, a ani jeho obrovitého brata. Aj keď ten má sem tam nejakú vtipnú hlášku. Celý tento sitkom sa mi vidí ako podpriemerný produkt na poli takejto televíznej zábavy. O tom, že "Raymonda má každý rád", ma nikto nepresvedčí. **(7.7.2008)

Jako bych se v tak viděl za pár let taky, maminčin mazánek bydlící hned naproti přes ulici a já i nadále zůstávám dítětem závislým na mamince, manželka to nemůže přenést přes hlavu, stejně jako v mém případě, místo Roberta, moje sestra Veronika. Jenom ten můj otec není takovej hypochondr, ale to se s věkem podá. Takže nějak takhle to má i Ray s Debrou a dětmi, musím říct, že kvalita seriálu postupně roste a zajímavé je to zejména tehdy, kdy se ožení i polda Robert, matkou nesnášenlivě oslovovaný jako Robík. Pak to má teprve grády, porovnání dvou manželství a vzájemné pošťuchování jejich hlavních protagonistů, do toho matka votravná jako svítiplyn a o oheň na střeše je samozřejmě postaráno... V televizi b to chtělo postupně osvysílat celý seriál, vždycky jsme totiž byli svědky uvedení jen některých serií. A to je škoda.(21.4.2014)

Výborný sitcom pro celé spektrum diváckého publika , ve kterém si snad každý najde svou oblíbenou postavu a užije si s ní tu svou porci zábavy. Musím vyzdvihnout hlavně postavy rodičů Raymonda a to Marii a Franka , které jsou brilantně napsané , skvěle zahrané a spolu tvoří největší zdroj hlášek celého seriálu. Zbytek postav je také vynikající a všichni spolu tvoří fungující celek , který dokáže skvěle pobavit. Jedná se o špičku mezi americkými sitcomy a myslím si , že zdejší hodnocení není adekvátní jeho kvalitě. 80%(6.7.2008)

• - Chuck Heaton, otec Patricie Heaton (Debra), je sportovní novinář v důchodu. Ray je taky sportovní novinář. Chuckovo jméno je v seriálu zmíněno, když spolu s Rayem soutěží o novinářské ocenění. (Tom Riddle)

• - Auto, které vrazí do domu na začátku epizody, je Plymouth Acclaim z roku 1989 typ AA. (SONY_)

• - Ještě než se začaly objevovat v seriálu rodiče Amy (Monica Horan) včetně bratra Petera (Chris Elliott), byl v jedné epizodě představen jako její bratr majitel komiksového obchodu Rusell (Paul Reubens). (Fenk)