Raymonda má každý rád (TV seriál)

Everybody Loves Raymond

Raymonda má každý rád

Komedie

USA, 1996–2005, 77 h 7 min (Minutáž: 21–44 min)

Mikel Neiers

Rick Marotta

Ray Romano, Patricia Heaton, Doris Roberts, Brad Garrett, Peter Boyle, Sawyer Sweeten, Sullivan Sweeten, Madylin Sweeten, Bob Odenkirk, Maggie Wheeler, Victor Raider-Wexler, Charles Durning, Kevin James, Robert Culp, Billy Mayo, Elizabeth Bogush, Kristin Bauer van Straten, Tricia O'Kelley, Shailene Woodley, Jon Manfrellotti, Faune Chambers Watkins, Skyler Gisondo, Stephen Lee, Nancy Lenehan, Tara Karsian, Brian Posehn, Cheryl Hines, Ashley Crow, Katherine Helmond, Christopher T. Wood, Jason Kravits, Don Perry, Chris Elliott, Chelcie Ross, Sam Anderson, Kareem Abdul-Jabbar, Jeff Garlin, Nora Dunn, Mitch Holleman, Monica Horan, Dana Tyler, Jack Betts, Phil Leeds, Geoff Stults, Katarina Witt, Ana Ortiz, Ruben Pla, Dave Attell, Jerry Lambert, Jean Stapleton, John F. O'Donohue, David Garrison, Alex Meneses, Iqbal Theba, Len Lesser, J.G. Hertzler, Amy Aquino, Georgia Engel, Debra Mooney, Senta Moses, Daniel Martine, Tom McGowan, Diana Maria Riva, Ping Wu, Shelley Robertson, Cathy Ladman, Terry Bradshaw, Lance E. Nichols, Steffani Brass, Fred Stoller, Argentina Brunetti, Suzie Plakson, Carmen Filpi, Joel Brooks, Stephanie Erb, Renata Scott, Chip Heller, Craig Anton, Patience Cleveland, Joseph V. Perry, Luck Hari, Joel McKinnon Miller, Greg Lewis, David Byrd, Timmy Deters, Anne Gee Byrd, Julie Dretzin, Mike Batayeh, Carole Gutierrez, David Hunt, Patricia Bethune, Sarah Rush, Jack Axelrod, Rocky McMurray, Christopher Michael Moore, Zach Robinson, Ja'net DuBois, Paul Reubens, Steve Vinovich, Arnetia Walker, Linda Kash, Susan Yeagley, Charles Rahi Chun, Dom Irrera, Jack Blessing, Julie Claire, Richard Marion, Jonathan Chapin, Bunny Levine, Phil Abrams, Rhyon Nicole Brown, Robert Ruth, Meeghan Holaway, Lew Schneider, Emy Coligado, Pearl Shear, Dan Kinsella, Donna Cooper, Brooks Almy, Patricia Place, Aaron D. Spears, Alex Solowitz, Scotty Leavenworth

Scénografie:

Sharon Busse

Kostýmy:

Simon Tuke

"Haló? Rayi? Volám vám, abych vám řekla, že ten dort je na oslavu, tak ho nejezte. ... Rayi? ... Rayi! Že vy už ho jíte?! Okamžitě toho nechte, jdu tam!" - "Vstávej, Roberte! Za chvilku je tu máma!" -"Běž! Utíkej! Zachraň se sám!" :DD Nejlepší scéna ze všech seriálů, které jsem viděl (kromě sovy v pavučině v pokoji Frye z Futuramy).(6.2.2011)

Tento seriál jsem si ihned oblíbil díky jeho jedinečnému humoru. Každodenní rozepře matky Marie, hlavního hrdiny Raymonda, s jeho ženou Debrou jsou dobrou ukázkou problémů mezi tchýní a snachou. Nakonec bývá do sporů nechtěně zapleten i celý zbytek Raymondovy rodiny (jeho starší bratr Robert, otec Frank), který bydlí hned naproti přes ulici. U manželů jsou na návštěvě denně a to vede k často banálním konfliktům.(10.3.2010)

Romano má celkem dobrý cit pro rodinné prostředí a to je taky věc, která mě na tomhle baví nejvíc. To postrkování s bráchou a manželkou. Babka nemá chybu, jak ze života. Děda ujde, ale nejvíc mi nesedí Rayův brácha a jeho přítelkyně. Situace vycházející z interakce starejch s mladejma jsou zase jak na živo.(12.9.2008)

Každý díl je o nějakém tématu, které člověk zažívá dnes a denně , ale jsou tam prostě chvíle, ve kterých je trapné ticho a vy můžete čekat, že postavy začnou jednat. Nejvíce se mi líbil díl, ve kterém psal Raymond na nečisto nekrolog pro svého otce a co z toho vzniklo by fakt vymyslel jen sám život.(26.2.2009)

Seriál, který zaslouženě patří mezi sitcomovou elitu. To, v čem tolik vyniká, je vážně hodně zlomyslné, ale naprosto věrohodné znázornění určitých prototypů člověka. I když se v seriálu asi nevzhlédnete sami (těžko si připouštět vlastní chyby), mezi partičkou Baronových určitě odhalíte svou všetečnou matku, tvrdohlavého otce, přecitlivělou manželku, frustrovaného bratra, nezbedné děti, nebo manžela "maminčina mazlíčka". Ó ano, vy sami jedním z nich jste, připusťte si to...(13.5.2007)

• - Název Raymonda má každý rád nebyl nápadem Raye Romana, vlastně byl proti němu. (Tom Riddle)

• - V postelových scénách leze Ray do postele vždy v černých ponožkách, zatímco Debra na boso. (cariada)

• - David Hunt (Bill Parker) a Patricia Heaton (Debra Barone) jsou ve skutečnosti manželé. (zkoc2076)