Frasier (TV seriál)

Frasier

Frasier

Komedie

USA, 1993 - 2004, 98 h 6 min (Minutáž: 262x22 min)

Ken Lamkin

Bruce Miller

Kelsey Grammer, Jane Leeves, David Hyde Pierce, Peri Gilpin, John Mahoney, Moose, Enzo the Dog, Edward Hibbert, Saul Rubinek, Marsha Mason, Harriet Sansom Harris, Anthony LaPaglia, Felicity Huffman, Jean Smart, Pauley Perrette, T.R. Knight, Krista Allen, Celia Weston, Patricia Wettig, Rosa Blasi, Jay Leno, Andy Garcia, Freddie Prinze Jr., Todd Louiso, Željko Ivanek, Jane Kaczmarek, John Finn, Rhea Perlman, Chris Diamantopoulos, Lisa K. Wyatt, Scott Lowell, Mary Elizabeth Mastrantonio, Gabrielle Fitzpatrick, Mark Blum, Brian Klugman, Matt Roth, Tricia O'Kelley, Michael Welch, Valarie Pettiford, Kathryn Joosten, Sharon Madden, Cameron Watson, Sarah Shahi, Kelvin Yu, Cyd Charisse, Suzanne Stokes, Kristin Chenoweth, Heather MacRae, Bellamy Young, Kimberly Oja, Michael Weston, Timothy Omundson, Penny Johnson Jerald, Michael Medico, Macaulay Culkin, Lisa Edelstein, Gregg Berger, Jane Adams, Katarina Witt, Karl T. Wright, Caroline Lagerfelt, Timothy Leary, Rachel Dratch, Patrick Breen, Anita Gillette, Ben Stiller, S. Epatha Merkerson, Woody Harrelson, Gary Sinise, Katie Finneran, Megan Mullally, Shannon Tweed, Michael McFall, Gabrielle Miller, Todd Babcock, Michael Des Barres, John Michael Higgins, Anthony Montgomery, Joe Flaherty, Montae Russell, Penny Marshall, Eric Stoltz, Tony Cox, John Glover, Eric Lutes, Carrie Fisher, Gillian Anderson, Claire Stansfield, Philip Casnoff, Fran Kranz, Robert Klein, Paul F. Tompkins, John C. McGinley, Michelle Stafford, Delaina Mitchell, Mark Ryan, Amy Brenneman, Ted King, Rachael Harris, Hilary Duff, Robert Picardo, Jay Karnes, Robert Stanton, John Cusack, Daniel Davis, Leelee Sobieski, Illeana Douglas, Lily Tomlin, Catherine Dent, Gloria Estefan, Alan Tudyk, Annie Wersching, Naomi Judd, Aloma Wright, James Morrison, Musetta Vander, Twink Caplan, Michael Keaton, Byrne Offutt, Joseph Sikora, David Sederholm, Marian Seldes, Marlo Thomas, Jonathan Adams, Alyson Reed, Soren Fulton, Aaron Eckhart, Jack Betts, Jessica Cauffiel, Hal Sparks, Nancy Stafford, Tushka Bergen, Kevin Bacon, Tony Goldwyn, Tim Rhoze, Oleg Štefanko, Henry Mancini, Pat Boone, Carlene Watkins, Tom Irwin, Shelley Long, Bebe Neuwirth, Rita Wilson, Marco Rodríguez, Pia Zadora, Stephen Root, Stacey Travis, Dale Dickey, Stephen Spinella, Biff McGuire, Mercedes Ruehl, Patti LuPone, Constance Towers, Adrian R´Mante, Nana Visitor, Beth Littleford, Ann Cusack, Maria del Mar, Rosemary Clooney, Stephanie Niznik, Kirsten Nelson, Brian Stokes Mitchell, Elon Gold, Bill Ferrell, Dave Allen, Ben Livingston, Charles Cioffi, Mark Povinelli, Zooey Deschanel, Debra Monk, Gerald Downey, Don McManus, John Ratzenberger, Téa Leoni, John Kapelos, Lindsay Frost, Mark Deklin, Garett Maggart, Marcus Folmar, Becky Ann Baker, Raye Birk, Natalia Nogulich, Barbara Babcock, Bill Hayes, Conrad Janis, Millicent Martin, Charlotte Ross, Rufus Wainwright, Joseph Kell, Jeff Perry, Melissa Etheridge, Kevin Daniels, Pat Crowley, Charles Busch, Kevin J. O'Neill, Neil Simon, Endre Hules, Lisa Darr, John McMartin, Marc Robinson, Christopher Lawford, Bob Dishy, Stephanie Faracy, Steve Susskind, Larry Gelbart, Michael McShane, Cameron Dye, Ana Gasteyer, Marita Geraghty, William Morgan Sheppard, Kevin Weisman, Christine McGraw, Michael Edwards, Kendall Schmidt, Dendrie Taylor, Carla Renata, Ilo Orleans, Larry Cedar, Tom McGowan, Lindsay Price, James Greene, Paul Willson, Dan Bucatinsky, John Ducey, Gigi Rice, George DelHoyo, David Burke, Francis X. McCarthy, Sara Ballantine, Lincoln Kilpatrick, J. Kenneth Campbell, John Prosky, Cindy Crawford, Sal Rendino, Pamela Dunlap, Bill Gates, Bonnie Raitt, Lillian Adams, Alvy Moore, Booth Colman, Jeanne Tripplehorn, Mim Drew, Hope Allen, Faith Prince, Patricia Clarkson, Lombardo Boyar, Ian Patrick Williams, Cady Huffman, Rebecca Schull, James Patrick Stuart, Brittany Murphy, Lamont Thompson, David Norona, David Alan Basche, Hawthorne James, Christine Estabrook, David Benoit, Scott Atkinson, John Vickery, Sara Melson, Marilyn O'Connor, Linda Porter, Adolph Green, Murphy Dunne, Gregory Jbara, Cyndi Martino, Patrick Stewart, Eugenie Bondurant, Jim Norton, Jason Biggs, Brian Reed Garvin, Kim Coles, Bryan Callen, Richard Hamilton, Jack Wallace, Missi Pyle, Antonio Del Prete, Francis Guinan, Bradford English, Laura Linney, JD Cullum, Dan Butler, Wayne Grace, Jordan Lund, Mary Hart, Tommy Hilfiger, Eve Brent, James Harper, John O'Leary, Brian Cousins, Ron Dean, Tony Pasqualini, Sela Ward, Georgia Emelin, Jack Donner, Katy Garretson, Suzanne Cryer, Scott Michael Campbell, Alice Playten, Jeff Corbett, Robert Colbert, Brian T. Finney, Linden Chiles, Brendan Hill, Bridgette Wilson, Richard Easton, Claire Yarlett, Marcelo Tubert, Scott MacDonald, Vincent De Paul, Lisa Waltz, Tegan West, Gina Ravera, Rosie Perez, Alan Shearman, Paxton Whitehead, Hal Landon Jr., Sherry Lansing, Abdul Salaam El Razzac, Jo de Winter, Fritz Weaver, John Cygan, Wendie Malick, Wayne Wilderson, Brian Cox, Marilyn Tokuda, Luck Hari, John Ennis, Jeffrey Lee Hollis, Shirley Prestia, Joyce Brothers, Alan Wilder, Paul Michael, Al Fann, Bernie Kuby, Valerie Curtin, David Jahn, John Farley, Ashley Bank, Julie Dretzin, Peggy Miley, Craig Nigh, Victor Garber, Linda Gehringer, Peter Haskell, Jonathan Fraser, Steve Stapenhorst, Beth Hall, Tom Beyer, Deborah Lacey, Nathan Davis, Jill Talley, Tucker Smallwood, Boyd Gaines, John Mahon, Bill Morey, Mary Louise Wilson, Jack Axelrod, Rocky McMurray, Armistead Maupin, Kay E. Kuter, Gloria LeRoy, John Wesley, Tuffy Williams, Cyndi Pass, Dominick Dunne, Karen Kondazian, John O'Hurley, Emily Yancy, Paul Kent, Joe Mantegna, Judith Ivey, Jack Laufer, David Jackson Willis, Carlos Jacott, Nicholas Hormann, Miguel Pérez

Bob Daily

Kostýmy:

Audrey M. Bansmer

Nikdy som nevidela Cheers, ale keď na Markíze začali vysielať Frasiera tak som vedela, že to bude láska. Nedávno som si znova pozrela tento seriál a zistila som, že veľa scén mi utkvelo v pamäti, a tiež mi utkvelo aj to ako sme to cez prázdniny v noci pozerali so sestrou a strašne sa smiali nad dialógmi a komickými situáciami, ktorých je tam nespočetne. Našou najobľúbenejšiou postavou však bol pes Eddie. (mojej sestre to vydržalo až doteraz) U mňa sa to zmenilo a strašne sympatizujem s Nilesom, ktorého hral David Hyde Pierce. Presne viem aké je to byť v koži toho mladšieho súrodenca. Tento seriál je druhý po MASH-i, na ktorý sa dokážem pozerať znova a znova.(23.8.2011)

Můj vůbec nejoblíbenější seriál. Přesně takhle by měl sitcom vypadat. Humor je tady inteligentní a obloukem se vyhýbá vtipům typu The Nanny. Přitom můžete vypnout a prostě si užívat k popukání vtipních momentů a dialogů které vám Frasier nabízí. Dodatek: Nedávno jsem si taky uvědomila, že ve Frasierovi jsou i momenty nad, kterými jsem se zamyslela a řekla si tak to je teda pravda (např. slyšeli jste už o Lupi Valaz?). V žádném jiném seriálu jsem neslyšela tak dobře formulované životní pravdy (tohle slovní spojení zní hrozně pardon). A kromě toho jsou tu i skvělý herci. Taky jsem chtěla říct, že humoru ve Frasierovi si musíte přijít na chuť a po zhlédnutí 3 dílů se vám to nepodaří. Je prostě nejlepší. TAK(9.5.2010)

Frasier je psychológ, ktorý dokáže poradiť každému okrem seba. Vynikajúce vtipom sršiace dialógy vyplývajúce z rôznorodosti charakterov postáv vám zaručia nekonečné chvíle zábavy, napriek tomu, že príbeh sa poväčšine odohráva v troch prostrediach- byt Frasiera, jeho práca a kaviareň.(5.9.2007)

Pre mňa absolútna špička medzi komediálnymi seriálmi. Neskutočne vystavaný seriál, ktorý neťahá iba jedna postava, ale všetci prispievajú rovnakým dielom. Dokonca aj Eddie :) Seriál pôsobí na prvý pohľad priveľmi intelektuálne, ale pod množstvom snobských fráz sa skrýva geniálny humor. K počiatočnému vzťahu medzi bratmi a otcom pridali tvorcovia aj romantickú líniu medzi Nilesom a Daphne a to pridalo seriálu ďalšiu hviezdičku. Shangri-la, Clo lasky, McGinty....skvele, skveleee....(25.10.2006)

Neuveriteľný seriál. Neviem či ešte podobný uvidím. Inteligentný humor, ktorý je dosť často založený na dvojzmysloch a vzájomnom nepochopení sa. Všetky tie psychiatrické úvahy alebo snobské priority a debaty dvoch bratov Frasiera a Nilesa o operách, víne, vyššej spoločnosti, na ktoré má ich otec Martin vlastný názor, mi budú veľmi chýbať. Zdarne týmto trom sekunduje príjemná fyzioterapeutka z Manchestru Daphne, Frasierová produkčná Roz alebo super extra úžasný pes Eddie. U tohto Jack Russela mám pocit, akoby chápal úplne všetko. Až sa čudujem, že im neišiel sem-tam nakúpiť alebo, že nevaril :) Po nejakej dobe si to určite pozriem ešte raz. Najlepší seriál, aký som doteraz videl :)(4.7.2012)

• - Jane Leeves (Daphne Moon) použila na vykreslenie britskej ženy pracujúcej triedy zmes rôznych akcentov severného Anglicka, ale Jane pritom pochádza z Essexu, čo sa nachádza na juhu. (pravo)

• - V 5. epizóde 5. série „Deň Frasiera Cranea“ sa objavila postava starostu mesta Seattle. Zahral ju vtedajší skutočný starosta Norman Blann Rice. (dodo24)

• - Od roku 1994, kdy se začal seriál vysílat, do roku 2004, kdy na televizních obrazovkách skončil, byl Kelsey Grammer (Frasier Crane) 10x nominovaný na cenu Emmy jakožto nejlepší herec v hlavní roli v komediálním seriálu. Čtyřikrát ji získal. (StarsFan)