Frasier (TV seriál)

Frasier

Frasier

Komedie

USA, 1993 - 2004, 98 h 6 min (Minutáž: 262x22 min)

Ken Lamkin

Bruce Miller

Kelsey Grammer, Jane Leeves, David Hyde Pierce, Peri Gilpin, John Mahoney, Moose, Enzo the Dog, Edward Hibbert, Saul Rubinek, Marsha Mason, Harriet Sansom Harris, Anthony LaPaglia, Felicity Huffman, Jean Smart, Pauley Perrette, T.R. Knight, Krista Allen, Celia Weston, Patricia Wettig, Rosa Blasi, Jay Leno, Andy Garcia, Freddie Prinze Jr., Todd Louiso, Željko Ivanek, Jane Kaczmarek, John Finn, Rhea Perlman, Chris Diamantopoulos, Lisa K. Wyatt, Scott Lowell, Mary Elizabeth Mastrantonio, Gabrielle Fitzpatrick, Mark Blum, Brian Klugman, Matt Roth, Tricia O'Kelley, Michael Welch, Valarie Pettiford, Kathryn Joosten, Sharon Madden, Cameron Watson, Sarah Shahi, Kelvin Yu, Cyd Charisse, Suzanne Stokes, Kristin Chenoweth, Heather MacRae, Bellamy Young, Kimberly Oja, Michael Weston, Timothy Omundson, Penny Johnson Jerald, Michael Medico, Macaulay Culkin, Lisa Edelstein, Gregg Berger, Jane Adams, Katarina Witt, Karl T. Wright, Caroline Lagerfelt, Timothy Leary, Rachel Dratch, Patrick Breen, Anita Gillette, Ben Stiller, S. Epatha Merkerson, Woody Harrelson, Gary Sinise, Katie Finneran, Megan Mullally, Shannon Tweed, Michael McFall, Gabrielle Miller, Todd Babcock, Michael Des Barres, John Michael Higgins, Anthony Montgomery, Joe Flaherty, Montae Russell, Penny Marshall, Eric Stoltz, Tony Cox, John Glover, Eric Lutes, Carrie Fisher, Gillian Anderson, Claire Stansfield, Philip Casnoff, Fran Kranz, Robert Klein, Paul F. Tompkins, John C. McGinley, Michelle Stafford, Delaina Mitchell, Mark Ryan, Amy Brenneman, Ted King, Rachael Harris, Hilary Duff, Robert Picardo, Jay Karnes, Robert Stanton, John Cusack, Daniel Davis, Leelee Sobieski, Illeana Douglas, Lily Tomlin, Catherine Dent, Gloria Estefan, Alan Tudyk, Annie Wersching, Naomi Judd, Aloma Wright, James Morrison, Musetta Vander, Twink Caplan, Michael Keaton, Byrne Offutt, Joseph Sikora, David Sederholm, Marian Seldes, Marlo Thomas, Jonathan Adams, Alyson Reed, Soren Fulton, Aaron Eckhart, Jack Betts, Jessica Cauffiel, Hal Sparks, Nancy Stafford, Tushka Bergen, Kevin Bacon, Tony Goldwyn, Tim Rhoze, Oleg Štefanko, Henry Mancini, Pat Boone, Carlene Watkins, Tom Irwin, Shelley Long, Bebe Neuwirth, Rita Wilson, Marco Rodríguez, Pia Zadora, Stephen Root, Stacey Travis, Dale Dickey, Stephen Spinella, Biff McGuire, Mercedes Ruehl, Patti LuPone, Constance Towers, Adrian R´Mante, Nana Visitor, Beth Littleford, Ann Cusack, Maria del Mar, Rosemary Clooney, Stephanie Niznik, Kirsten Nelson, Brian Stokes Mitchell, Elon Gold, Bill Ferrell, Dave Allen, Ben Livingston, Charles Cioffi, Mark Povinelli, Zooey Deschanel, Debra Monk, Gerald Downey, Don McManus, John Ratzenberger, Téa Leoni, John Kapelos, Lindsay Frost, Mark Deklin, Garett Maggart, Marcus Folmar, Becky Ann Baker, Raye Birk, Natalia Nogulich, Barbara Babcock, Bill Hayes, Conrad Janis, Millicent Martin, Charlotte Ross, Rufus Wainwright, Joseph Kell, Jeff Perry, Melissa Etheridge, Kevin Daniels, Pat Crowley, Charles Busch, Kevin J. O'Neill, Neil Simon, Endre Hules, Lisa Darr, John McMartin, Marc Robinson, Christopher Lawford, Bob Dishy, Stephanie Faracy, Steve Susskind, Larry Gelbart, Michael McShane, Cameron Dye, Ana Gasteyer, Marita Geraghty, William Morgan Sheppard, Kevin Weisman, Christine McGraw, Michael Edwards, Kendall Schmidt, Dendrie Taylor, Carla Renata, Ilo Orleans, Larry Cedar, Tom McGowan, Lindsay Price, James Greene, Paul Willson, Dan Bucatinsky, John Ducey, Gigi Rice, George DelHoyo, David Burke, Francis X. McCarthy, Sara Ballantine, Lincoln Kilpatrick, J. Kenneth Campbell, John Prosky, Cindy Crawford, Sal Rendino, Pamela Dunlap, Bill Gates, Bonnie Raitt, Lillian Adams, Alvy Moore, Booth Colman, Jeanne Tripplehorn, Mim Drew, Hope Allen, Faith Prince, Patricia Clarkson, Lombardo Boyar, Ian Patrick Williams, Cady Huffman, Rebecca Schull, James Patrick Stuart, Brittany Murphy, Lamont Thompson, David Norona, David Alan Basche, Hawthorne James, Christine Estabrook, David Benoit, Scott Atkinson, John Vickery, Sara Melson, Marilyn O'Connor, Linda Porter, Adolph Green, Murphy Dunne, Gregory Jbara, Cyndi Martino, Patrick Stewart, Eugenie Bondurant, Jim Norton, Jason Biggs, Brian Reed Garvin, Kim Coles, Bryan Callen, Richard Hamilton, Jack Wallace, Missi Pyle, Antonio Del Prete, Francis Guinan, Bradford English, Laura Linney, JD Cullum, Dan Butler, Wayne Grace, Jordan Lund, Mary Hart, Tommy Hilfiger, Eve Brent, James Harper, John O'Leary, Brian Cousins, Ron Dean, Tony Pasqualini, Sela Ward, Georgia Emelin, Jack Donner, Katy Garretson, Suzanne Cryer, Scott Michael Campbell, Alice Playten, Jeff Corbett, Robert Colbert, Brian T. Finney, Linden Chiles, Brendan Hill, Bridgette Wilson, Richard Easton, Claire Yarlett, Marcelo Tubert, Scott MacDonald, Vincent De Paul, Lisa Waltz, Tegan West, Gina Ravera, Rosie Perez, Alan Shearman, Paxton Whitehead, Hal Landon Jr., Sherry Lansing, Abdul Salaam El Razzac, Jo de Winter, Fritz Weaver, John Cygan, Wendie Malick, Wayne Wilderson, Brian Cox, Marilyn Tokuda, Luck Hari, John Ennis, Jeffrey Lee Hollis, Shirley Prestia, Joyce Brothers, Alan Wilder, Paul Michael, Al Fann, Bernie Kuby, Valerie Curtin, David Jahn, John Farley, Ashley Bank, Julie Dretzin, Peggy Miley, Craig Nigh, Victor Garber, Linda Gehringer, Peter Haskell, Jonathan Fraser, Steve Stapenhorst, Beth Hall, Tom Beyer, Deborah Lacey, Nathan Davis, Jill Talley, Tucker Smallwood, Boyd Gaines, John Mahon, Bill Morey, Mary Louise Wilson, Jack Axelrod, Rocky McMurray, Armistead Maupin, Kay E. Kuter, Gloria LeRoy, John Wesley, Tuffy Williams, Cyndi Pass, Dominick Dunne, Karen Kondazian, John O'Hurley, Emily Yancy, Paul Kent, Joe Mantegna, Judith Ivey, Jack Laufer, David Jackson Willis, Carlos Jacott, Nicholas Hormann, Miguel Pérez, Pat Skipper, Wendy Wasserstein, Betty Comden, Tony Abatemarco, Regi Davis, Andrew Heckler, Geoff Callan, Wren T. Brown, Matt Besser, Kathe Mazur, Mike Nussbaum, Donald O'Connor, Paul Perri, Lesley Woods, Teri Hatcher, David Ogden Stiers, Tim Choate, Isaac Mizrahi, Harris Laskawy, Bill Kirchenbauer, Pamela Gordon, Edward Edwards, Joe Howard

Bob Daily

Kostýmy:

Audrey M. Bansmer

Milujem ten seriál z celého srdca. Pamatám sa, že som bol kvoli nemu vždy dlho do noci hore. Nič nestratil po tých rokoch zo svojej atraktívnosti. Stále je veľmi humorný, ľudský a príjemný. Dokonca teraz je možno ešte lepší, lebo chápem už aj tým vtipom, ktoré mi možno pred rokmi unikali. Večná a nesmrteľná klasika. Neverím, že niektorí seriál budem mať ešte dakedy radšej ako práve Frasiera.(11.3.2011)

Väčšina seriálov sa odohrávajú v spoločnosti bežných ľudí s bežnými problémami. Normálne rodiny, v ktorých sme sa bežne mohli vidieť a brať si s nich príklad na vyriešenie našich každodenných chýb! FRASIER (seriál) je úplné iný! Konečne ukazujú aj ľudí v iných vrstvách a ako riešia svoje problémy nad ktorými sa ani nepozastavíme. Práve s takýchto problémov a riešených vecí, kto má drahší oblek a od akého módneho návrhára ma privádza do nekonečného smiechu! Seriál patrí medzi svetové špičky svojho žánru ! Dodávam: od inteligentného humoru cez výborné herecké výkony až ku vždy zaujimavými zápletkami :)(17.11.2009)

Výborný komediálny seriál, ktorý je však založený na trápnych situáciach, čo mi bráni si pri ňom oddýchnuť. Hanbím sa aj za Frasiera, ktorý je absolútny partnerský antitalent a v tých absurdných situáciach sa vážne chová ako magor. Ale postavy sú veľmi sympatické a dá sa schuti zasmiať v každej jednej časti. Hlavne Niles je super, ktorý ani nemôže byť z tohto sveta.(3.3.2015)

Tento seriál som ako malý sem-tam zachytil v TV, no nevýhoda bola, že ho vždy vysielali až v neskorých nočných hodinách. Na strednej škole som si ho zaobstaral na DVD a hneď som sa stal jeho fanúšikom. Výborný slovenský dabing, vysoká úroveň všetkých sérií a príjemné herecké obsadenie vytvárajú z Frasiera kult 90tych rokov. Pre mňa najlepší sitcom vôbec.(6.6.2011)

Geniálni bráškovia Dr. Frasier Crane a Dr. Niles Crane ich vtipný fotrík Martin, Martinová domáca anglánka Daphne, Frasierova kolegyňa z rádia Roz Doyle, a samozrejme pejsek Eddie v sitcome, ktorého humor ma sprevádzal počas mladých liet, keď sme si ako malí chalani rozprávali, čo bolo v Frasierovi na druhý deň... A nebyť excelentného slovenského dabingu, tak by v tom nebolo také kúzlo... Aspoň, keď hrať nevedia, tak dabing je iná šálka kávy.(10.1.2014)

• - V posledním díle třetí řady se dovídáme, že Frasier (Kelsey Grammer) měl první vysílání v rádiu 21. 5. 1993. Přitom poslední epizoda seriálu s názvem „Na zdraví“ byl odvysílán 20. 5. 1993, což by znamenalo, že Frasier (Kelsey Grammer) musel ze dne na den změnit město i zaměstnání a ještě stihnout pohovor. (Dejvi21)

• - Len raz mali diváci možnosť vidieť vonkajší pohľad na budovu, v ktorej Frasier býva a to v epizóde “Nemožný sen“ (4. diel 4. série). (pravo)

• - Grammer je jediný herec, který hrál tu samou postavu víc jak 20 let. (StarsFan)