Reklama

Reklama

Pozdrav od juggerů

  • Česko The Jugger: Pocta pro juggery (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 2200. Tým juggerů vedený Sallowem (Hauer) se uchází o postup do první ligy "hry se smrtí", podobné soubojům antických gladiátorů. Vyhrát mohou pouze ti nejlepší a jen vítězství v podzemním městě jim přinese vytoužená privilegia. (ČSFD)

Videa (1)

Trailer

Recenze (57)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Hmmm, postapokalypticky pusté prostředí, brutální sport jako hlavní motiv, charismaticky drsný Rutger Hauer v hlavní roli, co bych si mohla přát víc od akčního béčka? Nízký rozpočet je na tomhle snímku sice vidět, ovšem nijak extra nevadí, příběh je velmi jednoduchý, přímočarý a nepřekvapivý, přesto jde i po dvaceti letech od natočení o nenápadný klenot mezi akčními béčky. Poprvé viděno kdysi dávno na polském "nočním kině", takže je mé hodnocení přistříknuto nostalgií. 75% ()

movie 

všechny recenze uživatele

Hmmm, BLOOD OF HEROES se tu těší celkem vysokému hodnocení a já se divím proč. Ona vyzdvyhovaná "vytečná postakokaplyptická" atmosféra je tu řešena tím, že se děj skoro nehne z pouště, kde naše skupinka hrdinů občas narazí na nějakou "enklávu" tvořenou asi pěti stany a táborákem. Když se pak hrdinové spustí do podzemního světa (který hodně připomíná pozdější Peoplesovu vyzi z 12ti OPIC), nejedná se o nic víc než betonový labyrint s hodně utlumeným světlem. Většinu rozpočtu evidentně spolknul Rutger Hauer, který působý dost letargicky, jako kdyby si před každým natáčením radši dal pár piv. Asi největší potíž je režije, kterou si vzal na bedra sám scenárista Peoples a kterou bohužel neutáhl. Nejvíc je to vidět asi v bojových scénách, které jsou buďto nepřehledné nebo zbytečně zpomalované apod. Nepopírám, že BLOOD OF HEROES nějakou atmosféru má, ale nijak znamenitou. A teď mě ještě napadá, že sem film viděl v jeho uncut verzi a řikám, že v té původní to asi musí být běs. 50% ()

Reklama

Castrator 

všechny recenze uživatele

Na jedné straně krásné záběry australských planin, trochu šílená hudba, která se k filmu velmi dobře hodí, brutální sport, při kterém se lidé mastí hlava nehlava, na straně druhé příběh lehce debilní, herecké výkony podprůměrné a celkově podívaná chvílema k smíchu. Partička magorů chodí po poušti, občas si to rozdá s jinou partičkou magorů a jde dál. Motivaci mají, ligu a život na úrovni, ale o organizaci soutěží, zákulisí, společnosti, životu ve městech se moc nedozvíme, film je zaměřen hlavně na to mastění hlav nehlav. Tomuto filmu, stejně jako jiným, strašně moc uškodil ořez, koukejte na neo(b)řezaný film v originále. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to úplne priemerný akčný postapokalyptický film. Má dobrýý príbeh odohrávajúci sa v čase budúcnosti, kedy už civilizácia neexistuje a tým juggerov, športovcov novej éry putuje smerom na sever, kde postupne vyzýva podobné týmy, aby ich porazil a túžia poraziť aj tých najlepších, ktorí hrávajú v podzemnom meste. Spracovanie ma ale zaujalo len málo, dej je väčšinu času až príliš jednoduchý a stereotypný, je tu pár hlavných postáv a tie celý film len idú a hrajú, potom zase idú a hrajú a toto sa stále opakuje, chýba tu nejaká lepšia gradácia alebo niečo, čo by mohlo tento jednoduchý dej vylepšiť. Až príchodom do podzemného mesta sa to už o niečo vylepší a do deja pribudne pár prvkov, ale aj tak to má stále do ideálu ďaleko. A nanešťastie sa tu vôbec nič nevysvetlí a tak sa divák nemá ako viac dozvedieť o dobe, v ktorej sa príbeh odohráva, čo by ma určite zaujímalo a ani o športe sa tu viac nespomenie, divák si musí pravidlá podľa hry domýšľať sám. Samotných športových zápasov je tu dosť, ale sú skôr sklamaním. Nielen, že tento šport mi ani neprišiel až tak moc zaujímavý, ale chýba aj výraznejšia drsnosť. Ale aspoň posledná športová dvadsaťminútovka je už na tom o dosť lepšie, konečne to už získa nejaký náboj a postavám sa už dá aj fandiť. Herecké obsadenie nie je zlé, Rutger Hauer v hlavnej úlohe, ale tu ma až tam moc nebavil alebo aj Joan Chen. Réžia a technická stránka sú vo svojej kategórii aspoň priemerné. Určite som nečakal nejaký výnimočný film, ale toto ma dosť sklamalo. Nebyť časti v podzemnom meste a hlavne tej spomínanej záverečnej dvadsaťminútovky, kedy ma to už začalo baviť, hodnotil by som určite horšie. Objektívna kvalita filmu-46%, film sa páči mne na 51%. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

V rámci postapokalyptických béček asi nejlepší film a v podstatě už klasika. Hlavní postavy putují od vesnice k vesnici ve zničeném světě a bojují v brutálním sportu jako Juggeři (brutálnější verze amerického fotbalu s řetězy a tyčemi a psí lebkou místo míče). Jizvy, zlomeniny a krev jsou na denním pořádku. Přidává se k nim mladá Kidda, která nadchne celý tým dostat se do ligy. V podstatě příběh je o ničem, ale má to skvělou výpravu, kostýmy, atmosféru, postavy Vám nejsou úplně u prdele a především samotný sport je naprosto bomba. To vše by stačilo tak na tři hvězdičky, ale z nostalgie a za naprosto úžasný finální boj přidávám ještě jednu. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (2)

  • Film a sport jugger se staly v některých zemích natolik populární, že se v nich pořádají ligové soutěže v juggeru. (ČSFD)
  • Jugger má své zastoupení i v ČR a to hned v několika formách - postapo a sportovní. (fars)

Reklama

Reklama